josm - en to cs translation catalogue (3645 entries)

note: FIXME why is help not a JosmAction?
en: Help
cs: Pomoc

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
cs: Ignoruji poškozený soubor z URL: "{0}"

en: Warning
cs: Varování

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
cs: Parametr "downloadgps" neakceptuje jména souborů nebo URL

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
cs: Ignorují se nekorektní URL: "{0}"

en: About
cs: O aplikaci

en: Display the about screen.
cs: Zobrazit obrazovku "O Aplikaci"

note: Add the version number
en: Version {0}
cs: Verze {0}

en: Last change at {0}
cs: Poslední změna v {0}

en: Java Version {0}
cs: Verze Java: {0}

en: Homepage
cs: Domovská stránka

en: Bug Reports
cs: Nahlášení chyby

note: <button label="Camping" hotkey="Z" icon="styles/standard/accommodation/camping/caravan.png"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Camping"/> </button>
en: Info
cs: Informace

en: Readme
cs: Přečti si

en: Revision
cs: Revize

en: Contribution
cs: Příspěvek

en: License
cs: Licence

en: Plugins
cs: Pluginy

en: About JOSM...
cs: O JOSM...

en: WARNING: unexpected format of API base URL. Redirection to info or history page for OSM primitive will probably fail. API base URL is: ''{0}''
cs: Varování: neočekávaný formát základní URL API. Přesměrování na informace nebo historickou stránku OSM prvku pravděpodobně selže. Základní URL API je: ''{0}''

en: WARNING: unexpected format of API base URL. Redirection to user page for OSM user will probably fail. API base URL is: ''{0}''
cs: Varování: neočekávaný formát základní URL API. Přesměrování na uživatelskou stránku OSM prvku pravděpodobně selže. Základní URL API je: ''{0}''

en: You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
cs: Chystáte se spustit {0} oken prohlížeče.<br>To může jednak zaplnit vaši obrazovku mnoha okny<br>a může to též chvíli trvat.

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Click to continue and to open {0} browsers
cs: Klikněte pro pokračování startu {0} externích prohlížečů

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Click to abort launching external browsers
cs: Klikněte pro přerušení startu externích prohlížečů

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
cs: Prosím, vyberte alespoň jeden již nahraný uzel, cestu nebo relaci.

en: Please select the target layer.
cs: Prosím vyberte cílovou vrstvu.

en: Select target layer
cs: Vybrat cílovou vrstvu

en: Merge
cs: Sloučit

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
cs: <html>Nejsou zde žádné vrstvy pro zdrojovou vrstvu<br>''{0}''<br>které by měly být sloučeny.</html>

en: No target layers
cs: Žádné cílové vrstvy

note: modal
en: Add Node...
cs: Přidat uzel...

en: Add a node by entering latitude and longitude.
cs: Přidat uzel zadáním zeměpisné šířky a délky.

en: Edit: {0}
cs: Úpravy: {0}

en: Enter the coordinates for the new node.
cs: Zadejte souřadnice nového uzlu.

en: Use decimal degrees.
cs: Použijte desetinné stupně.

en: Negative values denote Western/Southern hemisphere.
cs: Záporné hodnoty znamenají západní, resp. jižní polokouli.

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Please enter a valid latitude in the range -90..90
cs: Prosím zadejte platnou zeměpisnou šířku v rozsahu -90..90

en: Please enter a latitude in the range -90..90
cs: Prosím zadejte zeměpisnou šířku v rozsahu -90..90

en: Please enter a valid longitude in the range -180..180
cs: Prosím zadejte platnou zeměpisnou délku v rozsahu -180..180

en: Please enter a longitude in the range -180..180
cs: Prosím zadejte zeměpisnou délku v rozsahu -180..180

en: Close the dialog and create a new node
cs: Zavřít dialog a vytvořit nový bod

en: Close the dialog, do not create a new node
cs: Zavřít dialog a nevytvořit nový bod

en: Align Nodes in Circle
cs: Seřadit uzly do kruhu

en: Move the selected nodes into a circle.
cs: Přesunout označené uzly do kruhu

en: Tool: {0}
cs: Nástroj: {0}

en: Please select at least four nodes.
cs: Vyberte minimálně 4 uzly

en: Information
cs: Informace

note: Do it!
en: Align Nodes in Line
cs: Seřadit uzly do přímky

en: Move the selected nodes in to a line.
cs: Přesunout označené uzly na přímku

en: Please select at least three nodes.
cs: Vyberte minimálně 3 uzly

en: layer
cs: vrstvu

en: selection
cs: výběr

en: conflict
cs: konflikt

en: download
cs: stáhnout

en: previous
cs: předchozí

en: next
cs: následující

en: Nothing selected to zoom to.
cs: Není zvoleno nic co by se dalo přiblížit

en: Zoom to {0}
cs: Zvětšit na {0}

en: Zoom the view to {0}.
cs: Zvětšit pohled na {0}

en: View: {0}
cs: Zobrazení: {0}

en: No conflicts to zoom to
cs: Není žádný konflikt, na který by se mohlo přiblížit

en: Changeset Manager
cs: Správce datových sad

en: Close open changesets
cs: Uzavřít otevřené sady změn

en: Closes open changesets
cs: Uzavře otevřené sady změn

en: File: {0}
cs: Soubor: {0}

en: There are no open changesets
cs: Nejsou otevřené žádné sady změn

en: No open changesets
cs: Žádné otevřené sady změn

en: Downloading open changesets ...
cs: Stahování otevřených sad změn...

en: Combine Way
cs: Spojit cesty

en: Combine several ways into one.
cs: Spojit více cest do jedné

en: Change directions?
cs: Změnit směr ?

en: Reverse and Combine
cs: Otočit a zkombinovat

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
cs: Cesty nemohou být spojeny kvůli rozdílné orientaci. Chcete sjednotit jejich orientaci?

en: Could not combine ways (They could not be merged into a single string of nodes)
cs: Nemohu spojit cesty (Nemohou být spojeny do jednoho řetězce bodů)

en: Combine {0} ways
cs: Kombinovat {0} cesty

en: Please select at least two ways to combine.
cs: Prosím zvolte minimálně dvě cesty ke spojení

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy selected objects to paste buffer.
cs: Vybrat označené objekty pro vložení.

en: Please select something to copy.
cs: Prosím zvol něco ke kopírování

en: Create Circle
cs: Vytvořit kruh

en: Create a circle from three selected nodes.
cs: Vytvořit kruh ze tří uzlů

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
cs: Tyto body nejsou v kruhu. Přerušuji.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
cs: Prosím, vyberte přesně dva nebo tři body nebo cestu se dvěma či třemi body.

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete selected objects.
cs: Smazat označené objekty

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: File exists. Overwrite?
cs: Soubor již existuje. Chcete jej přepsat ?

note: Do it!
en: Distribute Nodes
cs: Rozdělit uzly

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
cs: Rozdělit zvolené uzly ve stejné vzdálenosti podél přímky.

en: Download from OSM...
cs: Stáhnout z OSM...

en: Download map data from the OSM server.
cs: Stáhnout data z OSM serveru

en: Download object...
cs: Stáhnout objekt...

en: Download OSM object by ID.
cs: Stáhnout OSM objekt podle ID.

en: Download Object...
cs: Stáhnout objekt...

en: Separate Layer
cs: Oddělit vrstvu

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
cs: Zvolte, pokud mají být data stažena do nové vrstvy

en: Object type:
cs: Typ objektu:

en: Object ID:
cs: ID objektu:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
cs: Zadat ID objektu, který chcete stáhnout

en: Download Object
cs: Stáhnout objekt

en: Download object
cs: Stáhnout objekt

en: Start downloading
cs: Začínám stahování

en: Close dialog and cancel downloading
cs: Zavřít dialog a ukončit stahování

en: Download parent ways/relations...
cs: Stáhnout rodičovské cesty/relace

en: Download primitives referring to one of the selected primitives
cs: Stáhnout prvky odkazující na jeden z vybraných prvků

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Duplicate selection by copy and immediate paste.
cs: Duplikovat výběr kopírováním a vložením.

en: Duplicate Layer
cs: Duplikovat vrstvu

en: Make a duplicate of the currently selected layer.
cs: Vytvořit duplicitní vrstvu z právě vybrané

en: Layer: {0}
cs: Vrstva: {0}

note: Translators: "Copy of {layer name}"
en: Copy of {0}
cs: Kopie {0}

note: Translators: "Copy {number} of {layer name}"
en: Copy {1} of {0}
cs: Kopie {1} vrstvy {0}

note: <button label="Info" hotkey="I"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Info"/> </button>
en: Exit
cs: Konec

en: Exit the application.
cs: Ukončit JOSM

en: Fullscreen View
cs: Celoobrazovkový režim

note: no icon
en: Toggle fullscreen view
cs: Přepnout celoobrazovkový pohled

en: Toggle Fullscreen view
cs: Přepnout celoobrazovkový pohled

en: Export to GPX...
cs: Exportovat do GPX...

en: Export the data to GPX file.
cs: Exportovat data do GPX souboru.

en: Nothing to export. Get some data first.
cs: Nic nevyexportováno. Nejdříve stáhněte data.

en: Export GPX file
cs: Export GPX souboru

en: Object history
cs: Historie objektu

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
cs: Zobrazit historii cest, uzlů a relací v OSM.

en: Info about Element
cs: Informace o prvku

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations.
cs: Zobrazit informace o OSM bodech, cestách nebo relacích.

en: Join overlapping Areas
cs: Spojit překrývající se plochy

en: Joins areas that overlap each other
cs: Spojí plochy, které se navzájem překrývají

en: Please select at least one closed way that should be joined.
cs: Prosím vyberte jednu uzavřenou cestu která bude připojena.

en: Only up to two areas can be joined at the moment.
cs: Aktuálně lze sloučit maximálně pouze dvě plochy.

en: "{0}" is not closed and therefore cannot be joined.
cs: "{0}" není uzavřená plocha a tedy nelze spojit.

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
cs[0]: Zvolená cesta má uzly mimo stahovanou oblast
cs[1]: Zvolené cesty mají uzly mimo stahovanou oblast
cs[2]: Zvolené cesty mají uzly mimo stahovanou oblast

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
cs: Toto může védst k náhodnému smazání uzlů.

en: Are you really sure to continue?
cs: Opravdu pokračovat ?

en: Please abort if you are not sure
cs: Prosíme přerušte, pokud si nejste jisti

en: No intersection found. Nothing was changed.
cs: Nenalezen žádný průnik. Nic se nemění.

en: Added node on all intersections
cs: Přidány body na všechny průsečíky

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
cs: Smazat cesty, které nejsou součástí vnižního multipolygonu.

en: Fix relations
cs: Opravit relace.

en: Joined self-overlapping area
cs: Spojena plocha překrývající sama sebe

en: Joined overlapping areas
cs: Spojeny překrývající se plochy

en: Some of the ways were part of relations that have been modified. Please verify no errors have been introduced.
cs: Některé z cest byly prvky relací, které byly změněny. Prosíme, ověřte, zda tímto nedošlo ke vzniku chyb.

en: Enter values for all conflicts.
cs: Zadej hodnoty pro všechny konflikty

en: Solve Conflicts
cs: Vyřešit konflikty

en: Fix tag conflicts
cs: Opravit konflikty značek

en: Removed Element from Relations
cs: Prvek odstraněn z relací

en: Join Areas: Remove Short Ways
cs: Spojit plochy: Vymazat krátké cesty

en: Closed Way
cs: Uzavřená cesta

en: Remove tags from inner ways
cs: Odstranit tagy z vnitřních cest

en: Join Areas Function
cs: Funkce spojení ploch

en: Join Node to Way
cs: Připojit uzel k cestě

en: Join a node into the nearest way segments
cs: Napojit bod na nejbližší část cesty

en: Join Node and Line
cs: Spojit uzly a linie

en: No Shortcut
cs: Beze zkratky

en: Jump To Position
cs: Skok na pozici

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
cs: Otevře dialog umožňující skočit na zadané místo

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
cs: Zadejte šířku/délku místa kam skočit.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
cs: Můžete též vložit URL z www.openstreetmap.org

en: Zoom (in metres)
cs: Přiblížení (v metrech)

en: Jump there
cs: Skočit tam

en: Jump to Position
cs: Skok na místo

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
cs: Nelze rozpoznat šířku, délku nebo přiblížení. Prosím, zkontrolujte.

en: Unable to parse Lon/Lat
cs: Nelze rozpoznat šířku/délku

en: Merge layer
cs: Sloučit vrstvu

en: Merge the current layer into another layer
cs: Sloučit aktuální vrstvu do jiné vrstvy

en: Merge Nodes
cs: Spojit uzly

en: Merge nodes into the oldest one.
cs: Spoj uzly do nejstaršího

en: Please select at least two nodes to merge.
cs: Zvolte minimálně dva uzly ke spojení

en: Abort Merging
cs: Zrušit slučování

en: Click to abort merging nodes
cs: Klikněte pro zrušení slučování bodů

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way ''{0}'' which is still used.
cs: Body nelze sloučit: Bylo by třeba smazat cestu ''{0}'', která je stále používána.

en: Merge {0} nodes
cs: Spojit {0} uzly

en: Merge selection
cs: Sloučit výběr

en: Merge the currently selected primitives into another layer
cs: Sloučit vybrané prvky do jiné vrstvy

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Mirror selected nodes and ways.
cs: Zrcadlit vybrané body a cesty.

en: Please select at least one node or way.
cs: Zvolte minimálně jeden uzel nebo cestu

en: up
cs: nahoru

en: Move objects {0}
cs: Přesunout objekty {0}

en: down
cs: dolů

en: left
cs: vlevo

note: dir == Direction.RIGHT) {
en: right
cs: vpravo

en: Move {0}
cs: Přesunout {0}

en: Moves Objects {0}
cs: Přesunutí objektů {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
cs: Nemohu přesouvat objekty mimo svět.

en: New
cs: Nový

en: Create a new map.
cs: Vytvořit novou mapu

en: Open...
cs: Otevřít...

en: Open a file.
cs: Otevřít soubor.

en: Opening files
cs: Otevírání souborů

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
cs: <html>Nelze otevřít adresář ''{0}''.<br>Prosím vyberte soubor.</html>

en: Open file
cs: Otevřít soubor

en: Opening 1 file...
cs: Otevírám 1 soubor...

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
cs[0]: Otevírám {0} soubor...
cs[1]: Otevírám {0} soubory...
cs[2]: Otevírám {0} souborů...

en: Opening file ''{0}'' ...
cs: Otevírání souboru ''{0}'' ...

en: Open Location...
cs: Otevřít z umístění...

en: Open an URL.
cs: Otevřít soubor.

en: Enter URL to download:
cs: Zadejte URL ke stažení:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
cs: Vložte URL ze které mají být stažena data

en: Download Location
cs: Stáhnout umístění

en: Download URL
cs: URL ke stažení

en: Start downloading data
cs: Začít stahování dat

en: Download Data
cs: Stáhnout data

en: Orthogonalize Shape
cs: Ortogonalizovat tvar

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
cs: Zarovná body objektu tak, aby mezi sebou svíraly úhel 90 nebo 180 stupňů

en: Orthogonalize Shape / Undo
cs: Ortogonalizovat objekt / Zpět

en: Undo orthogonalization for certain nodes
cs: Vrátit zpět výsledek ortogonalizace pro dané nody

en: Orthogonalize / Undo
cs: Pravoúhlost / Zpět

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
cs: <html>Používáte projekci EPSG:4326, která může vést<br>k nepřijatelným výsledkům pravoúhlého zarovnání.<br>Změňte svůj typ projekce aby zmizelo toto varování.<br>Vážně chcete pokračovat?</html>

en: Selection must consist only of ways and nodes.
cs: Výběr musí obsahovat pouze cesty a body

en: Orthogonalize
cs: Ortogonalizovat

en: Usage
cs: Využití

en: Selected Elements cannot be orthogonalized
cs: Vybrané prvny nelze uspořádat do pravých úhlů

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
cs: Prosím zvolte cesty s úhlem přibližně 90 nebo 180 stupňů

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste contents of paste buffer.
cs: Vložit ze schránky

en: Delete incomplete members?
cs: Smazat nekompletní členy?

en: Paste without incomplete members
cs: Vložte bez nekompletních členů

en: Paste Tags
cs: Vložit Popisky

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
cs: Použít popisky objektu ve schránce na všechny zvolené objekty.

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
cs[0]: Vkládám {0} tag
cs[1]: Vkládám {0} tagy
cs[2]: Vkládám {0} tagů

en: to {0} primitive | to {0} primtives
cs[0]: na {0} objekt
cs[1]: na {0} objekty
cs[2]: na {0} objektů

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: Open a preferences dialog for global settings.
cs: Otevře dialog globální konfigurace.

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Redo
cs: Zrušit vrácení

en: Redo the last undone action.
cs: Vrátit zpět poslední vrácenou akci

en: Rename layer
cs: Přejmenovat vrstvu

en: Also rename the file
cs: Také přejmenovat soubor

en: Could not rename file ''{0}''
cs: Nemohu přejmenovat soubor ''{0}''

en: Error
cs: Chyba

en: Reverse Ways
cs: Otočit cesty

en: Reverse the direction of all selected ways.
cs: Otočit směr všech zvolených cest

en: Please select at least one way.
cs: Zvolte minimálně jednu cestu.

en: Reverse ways
cs: Otočit cesty

en: Save
cs: Uložit

en: Save the current data.
cs: Uložit aktuální data.

en: File {0} exists. Overwrite?
cs: Soubor {0} již existuje. Přepsat ?

en: No Exporter found! Nothing saved.
cs: Nenalezen žádný exportér! Nic nebylo uloženo.

en: Empty document
cs: Prázdný dokument

en: Save anyway
cs: Přesto uložit

en: The document contains no data.
cs: Dokument neobsahuje žádná data.

en: Conflicts
cs: Konflikty

en: Reject Conflicts and Save
cs: Zamítnout konflikty a uložit

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
cs: Jsou zde stále nevyřešené konflikty. Konflikty nebudou uloženy a budou vyřešeny, jako by byly všechny odmítnuty. Pokračovat?

en: Save OSM file
cs: Uložit OSM soubor

en: Save GPX file
cs: Uložit GPX soubor

en: Save Layer
cs: Ulož vrstvu

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Save the current data to a new file.
cs: Uložit aktuální data do nového souboru

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
cs: Vybrat všechny nesmazané objekty v datové vrstvě. Vybere také neúplné objekty.

en: Show Status Report
cs: Zobrazit zprávu o stavu

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
cs: Zobrazit zprávu o stavu s užitečnými informacemi, které se mohou přiložit k chybovému hlášení

en: Help: {0}
cs: Nápověda: {0}

en: Status Report
cs: Zpráva o stavu

en: Copy to clipboard and close
cs: Zkopírovat do schránky a zavřít

en: Close
cs: Zavřít

en: Simplify Way
cs: Zjednodušit cestu

en: Delete unnecessary nodes from a way.
cs: Smazat nepotřebné uzly z cesty.

en: Yes, delete nodes
cs: Ano,smazat body

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
cs: Smazat body mimo staženou oblast dat

en: No, abort
cs: Ne, zrušit

en: Cancel operation
cs: Zrušit operaci

en: Delete nodes outside of data regions?
cs: Smazat body mimo oblast s daty?

en: Please select at least one way to simplify.
cs: Vyberte alespoň jednu cestu k zjednodušení.

en: Yes
cs: Ano

en: Simplify all selected ways
cs: Zjednodušit všechny vybrané cesty

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
cs: Výběr obsahuje {0} cest. Jste si jistý že je chcete všechny zjednodušit?

en: Simplify ways?
cs: Zjednodušit cesty?

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
cs[0]: Zjednodušit {0} cestu
cs[1]: Zjednodušit {0} cesty
cs[2]: Zjednodušit {0} cest

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
cs[0]: Zjednodušení cesty (odstranění {0} uzlu)
cs[1]: Zjednodušení cesty (odstranění {0} uzlů)
cs[2]: Zjednodušení cesty (odstranění {0} uzlů)

en: Split Way
cs: Rozdělit cestu

en: Split a way at the selected node.
cs: Rozdělit cestu zvoleným uzlem

en: The current selection cannot be used for splitting.
cs: Tento výběr nemůže být použit k rozdělení.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
cs[0]: Zvolený uzel není uprostřed žádné cesty.
cs[1]: Zvolené uzly nejsou uprostřed žádné cesty.
cs[2]: Zvolené uzly nejsou uprostřed žádné cesty.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
cs[0]: Více než jedna cesta obsahuje vybraný uzel. Vyberte také cestu.
cs[1]: Více než jedna cesta obsahuje vybrané uzly. Vyberte také cestu.
cs[2]: Více než jedna cesta obsahuje vybrané uzly. Vyberte také cestu.

en: The selected nodes do not share the same way.
cs: Zvolené uzly nesdílejí stejnou cestu.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
cs[0]: Označená cesta neobsahuje vybraný uzel.
cs[1]: Označené cesty neobsahují vybraný uzel.
cs[2]: Označené cesty neobsahují vybrané uzly.

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
cs: Musíte zvolit dva nebo více uzlů pro rozdělění kruhové cesty.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
cs: Cesta nemůže být rozdělena ve zvolených bodech. (Tip: Zvolte body uprostřed cesty.)

en: <html>A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.</html>
cs: <html>Relace založená na rolích byla zkopírována na všechny nové cesty.<br>Mělo by být ověřeno, zda je zkopírování správné a případně opraveno.</html>

en: <html>A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.</html>
cs: <html>Členství v relaci bylo zkopírováno na všechny nové cesty.<br>Mělo by být ověřeno, zda je zkopírování správné a případně opraveno.</html>

en: Split way {0} into {1} parts
cs: Rozdělit cestu {0} do {1} částí

en: Toggle GPX Lines
cs: Vypnout/Zapnout GPX linie

en: Draw lines between raw gps points.
cs: Vykreslovat spojnice mezi GPS body

en: Toggles the global setting ''{0}''.
cs: Zapnout/Vypnout globální nastavení ''{0}''.

en: UnGlue Ways
cs: Rozpojit cesty

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
cs: Zduplikovat uzly používané více cestami.

en: This node is not glued to anything else.
cs: Tento uzel není přilepen k ničemu jinému.

en: None of these nodes are glued to anything else.
cs: Žádný z těchto uzlů není připojen na něco jiného.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
cs: Žádný z uzlů v této cestě není připojen na něco jiného.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
cs: Tento výběr nelze použít pro oddělení uzlů

en: Select either:
cs: Vyberte buď:

en: * One tagged node, or
cs: * Jeden otagovaný uzel, nebo

en: * One node that is used by more than one way, or
cs: * Jeden uzel používaný více než jednou cestou, nebo

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
cs: * Jeden uzel používaný více než jednou cestou a jednu z těchto cest, nebo

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
cs: * Jednu cestu s jedním, nebo více uzly používanými ve více než jedné cestě, nebo

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
cs: * Jednu cestu a jeden nebo více jejích uzlů používaných ve více než jedné cestě.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
cs: Poznámka: Pokud je vybrána cesta, dostane čerstvé kopie odlepených
    uzlů a tyto nové uzly budou vybrány. Jinak všechny cesty dostanou
    své vlastní kopie a všechny uzly budou vybrány.

en: Unglued Node
cs: Nespojený uzel

en: Dupe into {0} nodes
cs: Duplikovat do {0} uzlů

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo the last action.
cs: Vrátit poslední akci.

en: Unselect All
cs: Odznačit vše

en: Unselect all objects.
cs: Odznačit všechny objekty

en: Unselect All (Focus)
cs: Odznačit vše (Fokus)

en: Unselect All (Escape)
cs: Odznačit vše (Escape)

en: Update data
cs: Aktualizovat data

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
cs: Aktualizuje ze serveru objekty v aktuální datové vrstvě.

note: bounds defined? => use the bbox downloader
en: Download data
cs: Stahuji data

en: Update modified
cs: Aktualizovat modifikované

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
cs: Aktualizuje ze serveru modifikované objekty (stáhne znovu data).

en: No current dataset found
cs: Nenalezena aktuální datová sada

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
cs: V aktuální datové sadě není prvek s id {0}

en: Update selection
cs: Aktualizovat výběr

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
cs: Aktualizuje vybrané objekty ze serveru (znovu stáhne data)

en: There are no selected objects to update.
cs: Nejsou vybrány žádne objekty k aktualizaci.

en: Selection empty
cs: Prázdný výběr

en: Upload data
cs: Nahrát data

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
cs: Nahrát všechny změny v aktivní datové vrstvě na OSM server

en: No changes to upload.
cs: Žádné změny k nahrání.

en: Nothing to upload. Get some data first.
cs: Není nic k nahrání. Nejprve musíte mít nějaká data.

en: Upload selection
cs: Nahrát vybrané

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
cs: Nahrát veškeré aktuálně vybrané změny na OSM server.

en: Checking parents for deleted objects
cs: Kontroluji rodiče smazaných objektů

en: Reading parents of ''{0}''
cs: Načítám rodiče ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
cs: Kontroluji na smazané rodiče v lokálních datech

en: Wireframe View
cs: Drátový model

note: no icon
en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
cs: Zapnout/vypnout drátový model mapy

en: Toggle Wireframe view
cs: Přepnout drátový model

note: make numpad + behave like + (action is already registred)
en: Zoom In
cs: Přiblížit

note: make numpad - behave like -
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: audio]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: audio]
en: Jump back.
cs: Skok zpět.

en: Audio: {0}
cs: Zvuk: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
cs: Rychleji

[ctx: audio]
en: Faster Forward
cs: Rychle vpřed

[ctx: audio]
en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: audio]
en: Jump forward
cs: Skok vpřed

[ctx: audio]
en: Next Marker
cs: Další značka

[ctx: audio]
en: Play next marker.
cs: Přehraj další značku

[ctx: audio]
en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pauza

en: Play/pause audio.
cs: Přehrát/Pauza audio

[ctx: audio]
en: Previous Marker
cs: Předchozí značka

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
cs: Přehrát předchozí značku

[ctx: audio]
en: Slower
cs: Pomaleji

[ctx: audio]
en: Slower Forward
cs: Zpomalené přehrávání

en: Downloading GPS data
cs: Stahuji GPS data

en: Downloaded GPX Data
cs: Stažená GPX data

en: Downloading data
cs: Stahuji data

en: Ignoring exception because download has been cancelled. Exception was: {0}
cs: ignoruji vyjímku, protože stahování bylo stornování. Vyjímka byla : {0}

en: No data found in this area.
cs: V této oblasti nebyla nalezena žádná data.

en: Download {0} of {1} ({2} left)
cs: Stahuji {0} z {1} ({2} zbývá)

en: Updating data
cs: Aktualizuji data

en: Check on the server
cs: Kontrola na serveru

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
cs: Klikněte pro kontrolu zda byly objekty ve vaší lokální datové sadě smazány na serveru

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Click to abort and to resume editing
cs: Klikněte pro zrušení a návrat k editaci

en: <html>There are {0} primitives in your local dataset which<br>might be deleted on the server. If you later try to delete or<br>update them the server is likely to report a<br>conflict.<br><br>Click <strong>{1}</strong> to check the state of these primitives<br>on the server.<br>Click <strong>{2}</strong> to ignore.<br></html>
cs: <html>Ve vaší lokální datové sadě je {0} prvků, které<br>mohou být na serveru smazány. Pokud se pokusíte pozdějí o jejich smazání nebo<br>aktualizaci, server bude pravděpodobně reportovat<br>konflikt.<br><br>Klikněte <strong>{1}</strong> pro zjištění stavu těchto prvků<br>na serveru.<br>Klikněte <strong>{2}</strong> pro ignorování.<br></html>

en: Deleted or moved primitives
cs: Smazané nebo přesunuté prvky

en: The following errors occurred during mass download: {0}
cs: Během hromadného stahování došlo k následujícím chybám: {0}

en: Errors during Download
cs: Chyby při stahování

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
cs[0]: Nastal konflikt {0} během importu
cs[1]: Nastaly konflikty {0} během importu
cs[2]: Nastaly konflikty {0} během importu

en: Conflict during download | Conflicts during download
cs[0]: Konflikt během stahování
cs[1]: Konflikty během stahování
cs[2]: Konflikty během stahování

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
cs: ({0}/{1}) Nahrávám rodiče uzlu {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
cs: ({0}/{1}) Nahrávám rodiče cesty {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
cs: ({0}/{1}) Nahrávám rodiče relace {2}

en: Errors during download
cs: Chyby během stahování

en: Delete Mode
cs: Režim mazání

en: Delete nodes or ways.
cs: Smaž body nebo cesty

en: Mode: {0}
cs: Režim: {0}

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
cs: Klikni pro smazání. Shift: smaže segment cesty. Alt: nemaže nepoužité uzly, když mažete trasu. CTRL: smazat referenční objekty.

en: Draw
cs: Kreslit

en: Draw nodes
cs: Kreslit uzly

en: Cannot add a node outside of the world.
cs: Nemůžu přidat uzel ležící mimo Zemi.

en: Add node
cs: Přidat uzel

en: Add node into way
cs: Přidat uzel do cesty

en: Connect existing way to node
cs: Spojit existující cestu do uzlu

en: Add a new node to an existing way
cs: Přidat nový uzel do již existující cesty

en: Add node into way and connect
cs: Přidat uzel do cesty a spojit

en: Create new node.
cs: Vytvořit nový uzel.

en: Select node under cursor.
cs: Vybrat uzel pod kurzorem.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
cs[0]: Vložit nový uzel do cesty
cs[1]: Vložit nový uzel do {0} cest.
cs[2]: Vložit nový uzel do {0} cest.

en: Start new way from last node.
cs: Začít novou cestu od posledního uzlu.

en: Continue way from last node.
cs: Pokračovat v cestě od posledního uzlu.

en: Finish drawing.
cs: Dokončit kreslení

en: Extrude
cs: Vytlačit

en: Create areas
cs: Vytvořit plochy

en: Extrude Way
cs: Vytáhnout cestu

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
cs: Nakreslete obdélník požadované velikosti a pak pusťte myší tlačítko.

en: Select
cs: Vybrat

en: Select, move and rotate objects
cs: Zvol, posuň a otáčej objekty

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
cs[0]: Přidat a posunout virtuální nový uzel do cesty
cs[1]: Přidat a posunout virtuální nový uzel do {0} cest
cs[2]: Přidat a posunout virtuální nový uzel do {0} cest

en: Move elements
cs: Přesun prvků

en: Move them
cs: Přesunout je

en: Undo move
cs: Vrátit zpět přesun

en: You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
cs: Přesunuli jste více než {0} objektů. Nechtěný přesun velkého množství objektů najednou je častá chyba.
    Opravdu přesunout?

en: Release the mouse button to select the objects in the rectangle.
cs: Pusťte myší tlačítko k vybrání obejktů v obdélníku

en: Release the mouse button to stop moving. Ctrl to merge with nearest node.
cs: Uvolněte tlačítko myši pro ukončení pohybu. Ctrl sloučí s nejbližším uzlem.

en: Release the mouse button to stop rotating.
cs: Pusťte myší tlačítko k zastavení otaáčení

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection (Ctrl to toggle); Shift-Ctrl to rotate selected; or change selection
cs: Objekty se přemísťují přetažením; Shift pro přidání do výběru (Ctrl pro přidání/odebrání); Shift-Ctrl pro otáčení výběrem

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Zoom and move map
cs: Přiblížení a pohyb mapy

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
cs: Přibližování pomocí tažení nebo CTRL+. nebo CTRL+,; pohyb s CTRL+šipka nahoru dolu doleva doprava; pohyb se zoomem možno též pravým tlačítkem myši

en: <not>
cs: <nikoliv>

en: <or>
cs: <nebo>

en: <equals>
cs: <se rovná>

en: <end-of-file>
cs: <konec-souboru>

en: Search...
cs: Hledat...

en: Search for objects.
cs: Hledat objekty.

note: -- prepare the combo box with the search expressions
en: Please enter a filter string.
cs: Prosím zadejte řetězec filtru

en: Please enter a search string.
cs: Zadjte hledaný řetězec.

en: Enter the search expression
cs: Zadejte hledaný výraz

en: replace selection
cs: nahradit označené

en: add to selection
cs: přidat k výběru

en: remove from selection
cs: odebrat z výběru

en: find in selection
cs: Najít ve výběru

en: case sensitive
cs: velikost písmen rozhoduje

en: regular expression
cs: regulární výraz

en: <b>Baker Street</b> - ''Baker'' and ''Street'' in any key or name.
cs: <b>Baker Street</b> - ''Baker'' a ''Street'' v jakémkoliv klíči nebo jménu.

en: <b>"Baker Street"</b> - ''Baker Street'' in any key or name.
cs: <b>"Baker Street"</b> - ''Baker Street'' v jakémkoliv klíči nebo jménu.

en: <b>name:Bak</b> - ''Bak'' anywhere in the name.
cs: <b>name:Bak</b> - ''Bak'' kdekoliv ve jménu.

en: <b>type=route</b> - key ''type'' with value exactly ''route''.
cs: <b>type=route</b> - klíč ''type'' s hodnotou přesně 'route'.

en: <b>type=*</b> - key ''type'' with any value. Try also <b>*=value</b>, <b>type=</b>, <b>*=*</b>, <b>*=</b>
cs: <b>type=*</b> - klíč ''type'' s libovolnou hodnotou. Vyzkoušejte také <b>*=value</b>, <b>type=</b>, <b>*=*</b>, <b>*=</b>

en: <b>-name:Bak</b> - not ''Bak'' in the name.
cs: <b>-name:Bak</b> - neobsahuje ''Bak'' ve jménu.

en: <b>foot:</b> - key=foot set to any value.
cs: <b>foot:</b> - klíč 'foot' nastavený na jakoukoliv hodnotu.

en: <u>Special targets:</u>
cs: <u>Speciální cíle:</u>

en: <b>type:</b> - type of the object (<b>node</b>, <b>way</b>, <b>relation</b>)
cs: <b>type:</b> - typ objektu (<b>node</b>, <b>way</b>, <b>relation</b>)

en: <b>user:</b>... - all objects changed by user
cs: <b>user:</b>... - všechny objekty změněné uživatelem

en: <b>user:anonymous</b> - all objects changed by anonymous users
cs: <b>user:anonymous</b> - všechny objekty, které byly změněny anonymním uživatelem

en: <b>id:</b>... - object with given ID (0 for new objects)
cs: <b>id:</b>... - objekt s daným ID (0 pro nové objekty)

en: <b>modified</b> - all changed objects
cs: <b>modified</b> - všechny změněné objekty

en: <b>selected</b> - all selected objects
cs: <b>selected</b> - všechny vybrané objekty

en: <b>incomplete</b> - all incomplete objects
cs: <b>nekompletní</b> - všechny nekompletní objekty

en: <b>untagged</b> - all untagged objects
cs: <b>untagged</b> - všechny objekty bez tagů

en: <b>child <i>expr</i></b> - all children of objects matching the expression
cs: <b>child <i>výraz</i></b> - všechny podobjekty objektů odpovídajících výrazu

en: <b>parent <i>expr</i></b> - all parents of objects matching the expression
cs: <b>parent <i>výraz</i></b> - všechny rodiče objektů odpovídajících výrazu

en: Use <b>|</b> or <b>OR</b> to combine with logical or
cs: Použijte <b>|</b> nebo <b>OR</b> ke kombinaci s logickým "nebo"

en: Use <b>(</b> and <b>)</b> to group expressions
cs: Použijte <b>(</b> a <b>)</b> k seskupení výrazů

en: Filter
cs: Filtrovat

en: Search
cs: Hledat

en: Submit filter
cs: Přidat filtr

en: Start Search
cs: Začít hledání

en: No match found for ''{0}''
cs: Nebyly nalezeny záznamy pro "{0}"

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
cs: Nic nebylo přidáno výběrem hledáním "{0}"

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
cs: Nic nebylo odstraněno výběrem hledáním "{0}"

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
cs: Ve výběru se nenašlo nic při hledání ''{0}''

en: Found {0} matches
cs: Nalezeno {0} odpovídajích výrazů

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
cs: Regulární výraz "{0}" má chybu na pozici {1}, celá chyba:
    
    {2}

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
cs: Neznámý prvek: {0}. Povolené hodnoty jsou bod, cesta nebo relace

en: Unexpected token: {0}
cs: Neočekávaný token: {0}

en: Missing parameter for OR
cs: Chybí parametr pro NEBO

en: Primitive id expected
cs: Očekáváno ID prvku

en: Range of numbers expected
cs: Číselný rozsah byl překročen

en: Changeset id expected
cs: Očekáváno ID sady změn

en: Version expected
cs: Očekávána verze

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
cs: Délka hodnoty tagu ''{0}'' na objektu {1} překročila maximální dovolenou délku {2}. Délka hodnoty je {3}.

en: Precondition Violation
cs: Selhal předpoklad

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
cs: {0} uzlů v cestě {1} překračuje nejvyšší povolený počet uzlů v cestě {2}

en: API Capabilities Violation
cs: Narušení schopností API

en: Cyclic dependency between relations:
cs: Kruhová závislost mezi relacemi:

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
cs: <html>{0} relace tvoří cyklus, protože na sebe vzájemně odkazují.<br>JOSM je nenahraje na server, dokud závislost neopravíte a neodstraníte cyklus.</html>

en: Relation ...
cs: Relace...

en: ... refers to relation
cs: ... odkazuje na relaci

en: Cycling dependencies
cs: Kruhové závislosti

en: Add node {0}
cs: Přidat bod {0}

en: Add way {0}
cs: Přidat cestu {0}

en: Add relation {0}
cs: Přidat relaci {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
cs[0]: Přidán {0} objekt
cs[1]: Přidány {0} objekty
cs[2]: Přidáno {0} objektů

en: Change node {0}
cs: Změnit bod {0}

en: Change way {0}
cs: Změnit cestu {0}

en: Change relation {0}
cs: Změnit relaci {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
cs: Odstranit "{0}" pro uzel ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
cs: Odstranit "{0}" pro cestu ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
cs: Odstranit "{0}" pro relaci ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
cs: Nastavit {0}={1} pro uzel ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
cs: Nastavit {0}={1} pro cestu ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
cs: Nastavit {0}={1} pro relaci ''{2}''

en: Change relation member role for {0} {1}
cs: Změnit roli člena relace {0} {1}

en: Double conflict
cs: Dvojí konflikt

en: Warning: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for primitive ''{1}''.
cs: Varovaní: Vrstva ''{0}'' již neexistuje. Nelze odstranit konflikt prvku ''{1}''.

en: Add conflict for ''{0}''
cs: Přidání konfliktu pro ''{0}''

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
cs: Nelze zrušit příkaz ''{0}'' protože vrstva ''{1}'' již není dostupná

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
cs: Vyřešení konfliktu v souřadnicích pro {0}

note: should not happen
en: Cannot resolve undecided conflict.
cs: nemohu vyřešit nerozhodnutý konflikt

en: At least one object to delete required, got empty collection
cs: Pro mazání je třeba vybrat alespoň jeden objekt, nemáte nic vybráno

en: Delete node {0}
cs: Smazat bod {0}

en: Delete way {0}
cs: Smazat cestu {0}

en: Delete relation {0}
cs: Smazat relaci {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
cs[0]: Smazat {0} objekt
cs[1]: Smazat {0} objekty
cs[2]: Smazat {0} objektů

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
cs[0]: Smazat {0} uzel
cs[1]: Smazat {0} uzly
cs[2]: Smazat {0} uzlů

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
cs[0]: Smazat {0} cestu
cs[1]: Smazat {0} cesty
cs[2]: Smazat {0} cest

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
cs[0]: Smazat {0} relaci
cs[1]: Smazat {0} relace
cs[2]: Smazat {0} relací

note: leave message in one tr() as there is a grammatical connection.
en: You are about to delete nodes outside of the area you have downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
cs: Chystáte se smazat uzly mimo oblast, jež jste stáhli.<br>To může způsobit problémy, protože jiné objekty (které nevidíte) je mohou používat.<br>Opravdu je chcete smazat?

en: Delete confirmation
cs: Potvrďte smazání

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
cs: Vyřešení konfliktu ve stavu smazání pro {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
cs: Nastavit příznak ''upraveno'' pro bod {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
cs: Nastavit příznak ''upraveno'' pro cestu {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
cs: Nastavit příznak ''upraveno'' pro relaci {0}

en: Move {0} node | Move {0} nodes
cs[0]: Přesunout uzel {0}
cs[1]: Přesunout uzly {0}
cs[2]: Přesunout uzly {0}

en: Purged object ''{0}''
cs: Odstraněný objekt ''{0}''

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
cs[0]: Odstraněn {0} objekt
cs[1]: Odstraněny {0} objekty
cs[2]: Odstraněno {0} objektů

en: Warning: Purging way {0} because number of nodes dropped below 2. Current is {1}
cs: Varování: Odstraňuji cestu {0} protože počet bodů klesl pod 2. Aktuálně je {1}

en: Removing reference from relation {0}
cs: Odstraňování odkazu z relace {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
cs: Vyřešit konflikty v seznamu členů relace {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
cs[0]: Otočit uzel {0}
cs[1]: Otočit uzly {0}
cs[2]: Otočit uzly {0}

en: Sequence
cs: Sekvence

en: Resolve {0} tag conflicts in node {1}
cs: Vyřešení {0} konfliktů tagů v uzlu {1}

en: Resolve {0} tag conflicts in way {1}
cs: Vyřešení {0} konfliktů tagů v cestě {1}

en: Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
cs: Vyřešení {0} konfliktů tagů v relaci {1}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
cs: Vyřešit konflikty v seznamu bodů cesty {0}

en: Main dataset does not include node {0}
cs: Hlavní datová sada neobsahuje bod {0}

en: Apply?
cs: Použít ?

en: When reversing this way, the following changes to properties of the way and its nodes are suggested in order to maintain data consistency.
cs: Byl změněn směr cesty. Mají se provést zásledující změny vlastností cesty a jejích bodů, z důvodů udržení konzistence dat?

en: Relation
cs: Vztah

en: Old role
cs: Stará role

en: New role
cs: Nová role

en: Old key
cs: Starý klíč

en: Old value
cs: Stará hodnota

en: New key
cs: Nový klíč

en: New value
cs: Nová hodnota

en: Apply selected changes
cs: Použít zvolené změny

en: Do not apply changes
cs: Neprovádět změny

en: Please select which property changes you want to apply.
cs: Prosím vyberte které změny vlastností chcete použít.

en: Properties of
cs: Vlastnosti

en: Roles in relations referring to
cs: Role v relaci odkazující na

en: Automatic tag correction
cs: Automatická korekce popisků

en: Malformed config file at lines {0}
cs: Poškozený konfigurační soubor na řádku {0}

en: Warning: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
cs: Varování: Nepodařilo se načíst konfiguraci. Nastavená cesta ''{0}'' není adresářem.

en: Error: Unexpected line ''{0}'' in bookmark file ''{1}''
cs: Chyba: neočekávaná řádka ''{0}'' v souboru záložek ''{1}''

en: Preferences stored on {0}
cs: Předvolby uloženy na {0}

en: Could not upload preferences. Reason: {0}
cs: Nemohu nahrát předvolby. Důvod: {0}

en: Could not load preferences from server.
cs: Nemohu nahrát předvolby ze serveru.

en: Failed to load bookmarks from ''{0}'' for security reasons. Exception was: {1}
cs: Z bezpečnostních důvodů se nepodařilo se načíst záložky z  ''{0}''. Výjimka: {1}

en: UNKNOWN
cs: NEZNÁMÝ

en: Warning: unexpected JOSM version number in revison file, value is ''{0}''
cs: Varování: neočekávané číslo verze JOSM v souboru revizí, hodnota je ''{0}''

en: Warning: the revision file ''/REVISION'' is missing.
cs: Varování: soubor revizí ''/REVISION'' chybí.

note: * * the decimal format 999.999
en: Decimal Degrees
cs: Desetinné stupně

note: * * the minutes/seconds format 99" 99'
en: Degrees Minutes Seconds
cs: Stupně minuty sekundy

[ctx: compass]
note: short symbol for South
en: S
cs: J

[ctx: compass]
note: short symbol for North
en: N
cs: S

[ctx: compass]
note: short symbol for West
en: W
cs: Z

[ctx: compass]
note: short symbol for East
en: E
cs: V

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
cs: Prvek {0} nelze přidat do datové sady, jelikož v ní již je

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
cs: objekt s id=0 nemůže být neviditelný

en: ID > 0 expected. Got {0}.
cs: očekáváno id > 0. Nalezeno {0}

en: Version > 0 expected. Got {0}.
cs: očekávána verze > 0. Nalezena {0}

en: node | nodes
cs[0]: uzel
cs[1]: uzly
cs[2]: uzly

note: light cyan
en: way | ways
cs[0]: cesta
cs[1]: cesty
cs[2]: cestami

note: dark blue
en: relation | relations
cs[0]: relace
cs[1]: relace
cs[2]: relace

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
cs: nelze přidat uzel {0} do nekompletní cesty {1}

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
cs: parameter {0} není v rozsahu 0..{1}, zadáno {2}

en: Area style way is not closed.
cs: Cesta se stylem plochy není uzavřená.

en: More than one "from" way found.
cs: Nalezena více než jedna "from" cesta.

en: More than one "to" way found.
cs: Nalezeno více cílových "to" cest.

en: More than one "via" found.
cs: Nalezen více než jeden "via".

en: Unknown role ''{0}''.
cs: Neznámá role ''{0}''.

en: Unknown member type for ''{0}''.
cs: Neznámý typ prvku pro ''{0}''.

en: No "from" way found.
cs: Nenazezena příchozí cesta "from".

en: No "to" way found.
cs: Nenalezena odchozí cesta "to".

en: No "via" node or way found.
cs: Nenalezen "via" uzel nebo cesta.

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
cs: Cesta "from" nezačíná, ani nekončí v uzlu "via".

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
cs: Cesta "to" nezačíná nebo nekončí v uzlu "via".

en: The "from" way does not start or end at the "via" way.
cs: Cesta "from" nezačíná nebo nekončí v uzlu "via".

en: The "to" way does not start or end at the "via" way.
cs: Cesta "to" nezačíná nebo nekončí na cestě "via".

en: Style for restriction {0} not found.
cs: Styl pro omezení {0} nenalezen.

en: Style for inner way ''{0}'' equals multipolygon.
cs: Styl pro vnitřní cestu ''{0}'' odpovídá multipolygonu.

en: Style for outer way ''{0}'' mismatches.
cs: Styl pro vnější cestu ''{0}'' nesedí.

en: Error: {0}
cs: Chyba: {0}

en: Warning: {0}
cs: Varování: {0}

en: inactive
cs: neaktivní

en: selected
cs: vybráno

note: teal
en: untagged way
cs: nepopsaná cesta

note: dark green
en: incomplete way
cs: nekompletní cesta

note: darker blue
en: background
cs: pozadí

en: highlight
cs: zvýraznit

note: lighteal
en: untagged
cs: nepopsaný

en: Lambert 4 Zones (France)
cs: Lambertova zóna 4 (Francie)

en: Lambert CC9 Zone (France)
cs: Lambertova zóna CC9 (Francie)

en: Lambert Zone (Estonia)
cs: Lambertova zóna (Estonsko)

en: Mercator
cs: Mercatorova projekce

en: Swiss Grid (Switzerland)
cs: Švýcarský Grid

en: UTM Zone
cs: Zóna UTM

en: <html>Could not read bookmarks from<br>''{0}''<br>Error was: {1}</html>
cs: <html>Nelze načíst záložky z<br>''{0}''<br>Chyba: {1}</html>

en: <html>Could not write bookmark.<br>{0}</html>
cs: <html>Záložku nelze uložit.<br>{0}</html>

en: Do not show again (remembers choice)
cs: Neptat se příště (zapamatovat si volbu)

en: incomplete
cs: nekompletní

en: highway
cs: silnice

en: railway
cs: železnice

en: waterway
cs: vodní tok

en: landuse
cs: využití oblasti (landuse)

en: {0} node | {0} nodes
cs[0]: {0} uzel
cs[1]: {0} uzly
cs[2]: {0} uzlů

en: {0} member | {0} members
cs[0]: {0} prvek
cs[1]: {0} prvky
cs[2]: {0} prvků

en: Changeset {0}
cs: Sada změn {0}

en: Precondition violation
cs: Porušení předpokladů

en: Security exception
cs: Bezpečnostní vyjímka

en: Network exception
cs: Síťová vyjímka

en: IO Exception
cs: IO výjimka

en: Internal Server Error
cs: Interní chyba serveru

en: Bad Request
cs: Špatný požadavek

en: Not Found
cs: Nenalezeno

en: Conflict
cs: Konflikt

en: Unknown host
cs: Neznámé jméno počítače

en: Object deleted
cs: Objekt smazán

en: Show help information
cs: Zobrazit informace o pomoci

en: Message of the day not available
cs: Zprávu dne není možné zobrazit

en: Downloading "Message of the day"
cs: Stahuji zprávu dne

en: Click to close the dialog
cs: Klikněte pro zavření dialogu

en: Upload Preferences
cs: Nahrát nastavení

en: Upload the current preferences to the server
cs: Nahrát současné nastavení na server

en: string
cs: řetězec

en: Name of the user.
cs: Jméno uživatele.

en: OSM Password.
cs: Heslo OSM.

en: Resize the applet to the given geometry (format: WIDTHxHEIGHT)
cs: Změnit velkost appletu (formát: ŠÍŘKAxVÝŠKA)

en: string;string;...
cs: řetězec;řetězec;...

en: Download each. Can be x1,y1,x2,y2 an URL containing lat=y&lon=x&zoom=z or a filename
cs: Stáhnout všechny. Může být x1,y1,x2,y2, URL obsahující at=y&lon=x&zoom=z nebo název souboru.

en: Download each as raw gps. Can be x1,y1,x2,y2 an URL containing lat=y&lon=x&zoom=z or a filename
cs: Stáhnout všechny jako čisté gps. Může být x1,y1,x2,y2, URL obsahující at=y&lon=x&zoom=z nebo název souboru.

en: Add each to the initial selection. Can be a google-like search string or an URL which returns osm-xml
cs: Přidat každý k původnímu výběru. Může obsahovat vyhledávací řetězec podobně jako na Googlu nebo URL vracející osm-xml

en: any
cs: cokoliv

en: If specified, reset the configuration instead of reading it.
cs: Pokud je nastaveno, smaže se konfigurace, místo jejího načtení

en: Username
cs: Jméno uživatele

en: Password
cs: Heslo

en: usage
cs: použití

en: options
cs: Možnosti

en: Show this help
cs: Zobrazí tuto nápovědu

en: Standard unix geometry argument
cs: Standardní unixová geometrie okna

en: Download the bounding box
cs: Stáhnout ohraničující box

en: Download the location at the url (with lat=x&lon=y&zoom=z)
cs: Stáhnout umístění s url (obsahující lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Download the bounding box as raw gps
cs: Stáhnout ohraničenou oblast jako "raw" GPS data

en: Launch in maximized mode
cs: Spustit přes celou obrazovku

en: Reset the preferences to default
cs: Nastavit výchozí hodnoty

en: /PATH/TO/JOSM/FOLDER/
cs: /CESTA/K/ADRESARI/JOSM/

en: Change the folder for all user settings
cs: Změnit adresář pro všechna uživatelská nastavení

en: examples
cs: příklady

en: Initializing
cs: Inicializace

en: Installing updated plugins
cs: Instaluji aktualizované pluginy

en: Loading early plugins
cs: Načítám dřívější pluginy

en: Setting defaults
cs: Nastavuji výchozí hodnoty

en: Creating main GUI
cs: Vytváří se grafické rozhraní programu (GUI)

en: Loading plugins
cs: Načítám pluginy

en: Preference setting {0} has been removed since it is no longer used.
cs: Nastavení {0} bylo odstraněno, protože se již nepoužívá.

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: View
cs: Zobrazit

en: Tools
cs: Nástroje

en: Presets
cs: Předvolby

en: Audio
cs: Zvuk

en: Move right
cs: Posunout doprava

en: Map: {0}
cs: Mapa: {0}

en: Move left
cs: Posunout doleva

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: scale
cs: měřítko

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
cs: Zeměpisná délka na místě kurzoru myši.

en: The name of the object at the mouse pointer.
cs: Jméno objektu na místě kurzoru myši.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
cs: Zeměpisná šířka na místě kurzoru myši.

en: The angle between the previous and the current way segment.
cs: Úhel mezi předchozím a současným úsekem cesty.

en: The length of the new way segment being drawn.
cs: Délka nového nakresleného segmentu trasy.

en: (no object)
cs: (žádný objekt)

en: User:
cs: Uživatel:

en: Layer not in list.
cs: vrstva není v seznamu

en: Layer ''{0}'' must be in list of layers
cs: Vrstva ''{0}'' musí být v  seznamu vrstev

en: Click to cancel the current operation
cs: Klikněte pro zrušení aktuální operace

en: false: the property is explicitly switched off
cs: odvybráno: vlastnost je explicitně vypnutá

en: true: the property is explicitly switched on
cs: vybráno: vlastnost je explicitně zapnutá

en: partial: different selected objects have different values, do not change
cs: částečně vybráno: vlastnost je u vybraných objektů nastavena rozdílně

en: unset: do not set this property on the selected objects
cs: nenastaveno: vlastnost není pro vybrané objekty nastavena

en: <html>Please confirm to remove <strong>1 object</strong> from <strong>1 relation</strong>.</html>
cs: <html>Prosím potvrďte odstranění <strong>1 objektu</strong> z <strong>1 relace</strong>.</html>

en: <html>Please confirm to remove <strong>1 object</strong> from <strong>{0} relations</strong>.</html>
cs: <html>Prosím potvrďte odstranění <strong>1 objektu</strong> z <strong>{0} relací</strong>.</html>

en: <html>Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong> from <strong>{1} relations</strong>.</html>
cs: <html>Prosím potvrďte odstranění <strong>{0} objektů</strong> z <strong>{1} relací</strong>.</html>

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
cs[0]: Mažu {0} objekt
cs[1]: Mažu {0} objekty
cs[2]: Mažu {0} objektů

en: Delete objects
cs: Smazat objekty

en: To delete
cs: Ke smazání

en: From Relation
cs: Z relace

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
cs: Klikněte pro uzavření dialogu a odstranění objektu z relací

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
cs: Klikněte pro uzavření dialogu a zrušení mazání objektů

note: * * compare my version of an {@see OsmPrimitive} with their version
en: My with Their
cs: Můj s cizím

note: * * compare my version of an {@see OsmPrimitive} with the merged version
en: My with Merged
cs: Můj se sloučeným

note: * * compare their version of an {@see OsmPrimitive} with the merged veresion
en: Their with Merged
cs: Cizí se sloučeným

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Tags
cs: Značky

en: Nodes
cs: Body

en: Members
cs: Členové

en: No pending tag conflicts to be resolved
cs: Nezbývají žádné další konflikty značek k vyřešení

en: Nodes(resolved)
cs: Body(vyřešeno)

en: Nodes(with conflicts)
cs: Body(s konflikty)

en: Pending conflicts in the node list of this way
cs: Nevyřešené konflikty v seznamu bodů v této cesty

en: Members(resolved)
cs: Členové(vyřešeno)

en: Members(with conflicts)
cs: Členi (s konflikty)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
cs: Nevyřešené konflikty v seznamu členů této relace

en: No pending property conflicts
cs: Nezbývají žádné konflikty ve vlastnostech

en: Properties(with conflicts)
cs: Vlastnosti (s konflikty)

en: Pending property conflicts to be resolved
cs: Zbývající konflikty k vyřešení ve vlastnostech

en: Conflict Resolution
cs: Řešení konfliktů

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
cs: neočekávaná hodnota parametru "index". Zadáno {0}

en: Item {0} not found in list.
cs: položka {0} nenalezena v seznamu

en: Compare
cs: Porovnat

en: My version
cs: Má verze

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
cs: Seznam prvků v mé datové sadě, např v lokální datové sadě

en: Merged version
cs: Sloučená verze

en: List of merged elements. They will replace the my elements when the merge decisions are applied.
cs: Seznam sloučených elementů. Nahradí mé elementy po potvrzení sloučení.

en: Their version
cs: Cizí verze

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
cs: Seznam prvků v cizí datové sadě, např v serverové datové sadě

en: > top
cs: > vrchol

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
cs: Kopírovat mé vybrané body na začátek seznamu slučovaných bodů

en: > bottom
cs: > spodek

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
cs: Kopírovat mé vybrané elementy na konec seznamu slučovaných elementů

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
cs: Kopírovat mé vybrané elementy na začátek seznamu slučovaných elementů

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
cs: Kopírovat mé vybrané elementy za vybraný element ze seznamu slučovaných elementů

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
cs: Kopírovat cizí vybrané elementy na začátek seznamu slučovaných elementů

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
cs: Kopírovat cizí vybrané elementy na konec seznamu slučovaných elementů

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
cs: Kopírovat cizí vybrané elementy před vybraný element ze seznamu slučovaných elementů

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
cs: Kopírovat cizí vybrané elementy za vybraný element ze seznamu slučovaných elementů

en: Up
cs: Nahoru

en: Move up the selected elements by one position.
cs: Posunout vybrané elementy o jednu pozici nahoru

en: Down
cs: Dolu

en: Move down the selected entries by one position.
cs: Posunout vybrané elementy o jednu pozici dolu

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
cs: Odstranit vybrané položky ze seznamu slučovaných elementů

en: Freeze
cs: Blokovat

en: Freeze the current list of merged elements.
cs: Blokovat aktuání seznam slučovaných elementů

en: Unfreeze
cs: Odblokovat

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
cs: Odblokovat aktuání seznam slučovaných elementů

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
cs: <html>Kliněte <strong>{0}</strong> pro zahájení slučování mých a cizích položek</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
cs: <html>Kliněte <strong>{0}</strong> pro dokončení slučování mých a cizích položek</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
cs[0]: Má verze ({0} položka)
cs[1]: Má verze ({0} položky)
cs[2]: Má verze ({0} položek)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
cs[0]: Sloučená verze ({0} položka)
cs[1]: Sloučená verze ({0} položky)
cs[2]: Sloučená verze ({0} položek)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
cs[0]: Cizí verze ({0} položka)
cs[1]: Cizí verze ({0} položky)
cs[2]: Cizí verze ({0} položek)

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
cs: Nastaviteľný {0} ešte neregistrovaný. Nemôžem nastaviť spoluúčasť v nastavení synchronizácie.

en: Adjustable {0} not registered yet.
cs: Nastaviteľný {0} ešte neregistrovaný.

en: Node
cs: Bod

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
cs: sloučené body nejsou dosud zmražené. Nelze vytvořit příkaz pro řešení

en: <html>An error occurred while communicating with the server<br>Details: {0}</html>
cs: <html>Při komunikaci se serverem doslo k chybě<br>Detaily: {0}</html>

en: Communication with server failed
cs: Komunikace se serverem selhala

en: Yes, undelete them too
cs: Ano, obnovit je také

en: No, cancel operation
cs: Ne, zruš operaci

en: Undelete additional nodes?
cs: Obnovit další body?

en: Undelete dependent primitives?
cs: Obnovit závislé prvky?

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
cs: Vlastnosti v mé datové sadě, např lokální datové sadě

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
cs: Vlastnosti slučovaného prvku. Nahradí vlastnosti v mých prvcích pokud bude sloučení aplikováno.

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
cs: Vlastnosti v cizí datové sadě, např serverová datová sada

en: Coordinates:
cs: Souřadnice:

en: Deleted State:
cs: Stav smazáno:

en: Visible State:
cs: Stav viditelné:

en: (none)
cs: (žádný)

en: deleted
cs: smazáno

en: not deleted
cs: nesmazáno

en: visible (on the server)
cs: viditelný (na serveru)

en: not visible (on the server)
cs: neviditelný (na serveru)

en: Keep a clone of the local version
cs: Ponechat klon lokální verze

en: Physically delete from local dataset
cs: Fyzicky odstranit z lokální datové sady

en: Keep my coordiates
cs: Ponechat mé souřadnice

en: Keep their coordiates
cs: Ponechat cizí souřadnice

en: Undecide conflict between different coordinates
cs: Nerozhodnutý konflikt rozdílných souřadnic

en: Keep my deleted state
cs: Ponechat můj stav vymazáno

en: Keep their deleted state
cs: Ponechat cizí stav vymazáno

en: Undecide conflict between deleted state
cs: Nerozhodnutý konflikt stavu vymazáno

en: Keep my visible state
cs: Ponechat můj stav viditelné

en: Yes, reset the id
cs: Ano, resetovat id

en: Reset id to 0
cs: Resetovat id na 0

en: Keep their visible state
cs: Ponechat cizí stav viditelné

en: Yes, purge it
cs: Ano, vyčistit to

en: <html>JOSM will have to remove your local primitive with id {0}<br>from the dataset.<br>Do you agree?</html>
cs: <html>JOSM odstraní lokální prvek s id {0}<br>z datové sady.<br>Souhlasíte?</html>

en: Remove from dataset
cs: Odstranit z datové sady

en: Undecide conflict between visible state
cs: Nerozhodnutý konflikt stavu viditelné

en: Primitive
cs: Prvek

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command
cs: sloučené body nejsou dosud zmražené. Nelze vytvořit příkaz pro řešení

en: <undefined>
cs: <nedefinováno>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
cs: Sloučená datová sada nebude obsahovat tag s klíčem {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
cs: Má datová sada neobsahuje tag s klíčem {0}

note: setting up the properties table
en: Key
cs: Klíč

en: Value
cs: Hodnota

en: Cannot apply undecided tag merge item.
cs: nelze aplikovat nerozhodnutou položku slučování tagů

en: My version (local dataset)
cs: Má verze (lokální datová sada)

en: Their version (server dataset)
cs: Cizí verze (serverová datová sada)

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
cs: Ponechat vybrané páry klíč/hodnota z lokální datové sady

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
cs: Ponechat vybrané páry klíč/hodnota ze serverové datové sady

en: Undecide
cs: Nerozhodnuto

en: Mark the selected tags as undecided
cs: Označit vybrané tagy jako nerozhodnuté

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
cs: Cizí datová sada neobsahuje tag s klíčem {0}

en: Conflicts when combining primitives
cs: Konflikty při slučování objektů

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
cs: Konflikty při slučování cest - zkombinovaná cesta je ''{0}''

en: No conflicts to resolve
cs: Žádné konflikty k vyřešení

en: Cancel conflict resolution
cs: Zrušit řešení konfliktů

en: Apply resolved conflicts
cs: Aplikovat vyřešené konflikty

en: Apply
cs: Aplikovat

en: none
cs: nic

en: all
cs: všechny

en: Choose a value
cs: Vyberte hodnotu

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
cs: Hodnota ''{0}'' bude použita pro klíč ''{1}''

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
cs: Klíč ''{0}'' a všechny jeho hodnoty budou odstraněny

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
cs: Hodnoty spojené jako ''{0}'' budou použity pro klíč ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
cs: soubor tagů neobsahuje zvolenou hodnotu ''{0}''

en: Not decided yet.
cs: Zatím nerozhodnuto

en: Tags from nodes
cs: Tagy z uzlů

en: Tags from ways
cs: Tagy z cest

en: Tags from relations
cs: Tagy z relací

en: Conflicts in pasted tags
cs: Konflikt ve vložených tazích

en: Paste ...
cs: Vložit ...

en: From ...
cs: Z ...

en: To ...
cs: Do ...

en: {0} tag | {0} tags
cs[0]: {0} tag
cs[1]: {0} tagy
cs[2]: {0} tagů

en: {0} way | {0} ways
cs[0]: {0} cesta
cs[1]: {0} cesty
cs[2]: {0} cest

en: {0} relation | {0} relations
cs[0]: {0} relace
cs[1]: {0} relace
cs[2]: {0} relací

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
cs: Pozice {0} je mimo rozsah. Aktuální počet členů je {1}.

en: Remove this relation member from the relation
cs: Odstranit tohoto člena z relace

en: Keep
cs: Ponechat

en: Not decided yet
cs: Zatím nerozhodnuto

en: Enter a role for all relation memberships
cs: Zadat roli všech členů relace

[ctx: tag]
en: Key:
cs: Klíč:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: <html>The combined ways are members in one ore more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
cs: <html>Slučované cesty jsou členy jedné nebo více relací. Prosím rozhodněte v jakých relacích chcete jejich členství <strong>zachovat</strong> a z jakých je chcete <strong>odstranit</strong>.<br>Standardně se <strong>zachová</strong> první cesta a ostatní budou ze stejných relací <strong>odstraněny</strong>: sloučená cesta zaujme místo původní cesty v relaci.</html>

en: Apply this role to all members
cs: Aplikovat tuto roli na všechny členy

en: Orig. Way
cs: Orig. cesta

en: Decision
cs: Rozhodnutí

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
cs: <html>Prosím vyberte, které hodnoty budou obsahovat následující tagy.</html>

en: Show tags with conflicts only
cs: Zobrazit pouze tagy s konfliktem

en: Show tags with multiple values only
cs: Zobrazit pouze tagy s více hodnotami

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
cs: <html>Vybere zobrazení sad změn pouze pro vybrané objekty.<br>Zrušení výběru znamená zobrazení všech sad změn v aktuální datové vrstvě.</html>

en: Changesets
cs: Sady změn

en: Open the list of changesets in the current layer.
cs: Otevřít seznam sad změn v aktuální vrstvě.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
cs: Vybrat všechny objekty příslušející právě vybraným sadám změn

en: Download
cs: Stáhnout

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
cs: Stáhnout informace o vybraných sadách změn z OSM serveru

en: Closes the selected open changesets
cs: Uzavře vybrané otevřené sady změn

en: Show info
cs: Zobrazit informace

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
cs: Otevře okno správce datových sad pro vybrané sady změn

en: Command Stack
cs: Zásobník příkazů

en: Open a list of all commands (undo buffer).
cs: Otevřít historii příkazů

en: Toggle: {0}
cs: Přepnout: {0}

en: Command Stack: {0}
cs: Zásobník příkazů: {0}

en: Resolve conflicts.
cs: Vyřešit konflikty.

en: Resolve
cs: Vyřešit

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
cs: Otevřít "dialog sloučení" pro všechny vybrané položky z předchozího seznamu.

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
cs: Zrušit řešení konfliktu a zavřít dialog

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
cs: Aplikovat řešení konfliktů a zavřít dialog

en: Apply Resolution
cs: Aplikovat řešení

en: Close anyway
cs: Přesto zavřít

en: Continue resolving
cs: Pokračovat v řešení

en: Conflict not resolved completely
cs: Konflikt není vyřešen kompletně

en: Resolve conflicts
cs: Vyřešit konflikty

en: Resolve conflicts for ''{0}''
cs: Vyřešit konflikty pro ''{0}''

en: Filter objects and hide/disable them.
cs: Filtruje objekty a schová/zneaktivní je.

en: Add
cs: Přidat

en: Add filter.
cs: Přidat filtr.

en: Edit filter.
cs: Upravit filtr.

en: Delete filter.
cs: Smazat filtr.

en: Move filter up.
cs: Přesunout filtr nahoru.

en: Move filter down.
cs: Přesunout filtr dolu.

en: Enable filter
cs: Aktivovat filtr.

en: Hide elements
cs: Skrýt elementy

en: Apply also for children
cs: Aplikovat také na potomky

en: Inverse filter
cs: Negovat filtr

en: Filter mode
cs: Mód filtrování

en: History
cs: Historie

en: Display the history of all selected items.
cs: Zobrazit historii všech zobrazených objektů

en: Object with history
cs: Objekt s historií

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Reload all currently selected objects and refresh the list.
cs: Znovu nahrát vybrané objekty a obnovit seznam.

en: Show
cs: Zobrazit

en: Display the history of the selected objects.
cs: Zobrazit historii vybraných objektů.

en: Layers
cs: Vrstvy

en: Open a list of all loaded layers.
cs: Otevřít seznam všech nahraných vrstev.

en: Show/Hide
cs: Zobrazit/Skrýt

en: Toggle visible state of the selected layer.
cs: Přepnout viditelnost zvolené vrstvy.

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activate the selected layer
cs: Aktivovat vybranou vrstvu

en: Merge this layer into another layer
cs: Sloučit tuto vrstvu do jiné vrstvy

en: Duplicate this layer
cs: Duplikovat tuto vrstvu

en: Move the selected layer one row up.
cs: Přesunout zvolenou vrstvu o řádek nahoru.

en: Move the selected layer one row down.
cs: Přesunout zvolenou vrstvu o řádek dolů.

en: Information about layer
cs: Informace o vrstvě

note: item "Land use/Quarry" text "Name" <!-- FIXME: element role not yet supported! -->
en: Relations
cs: Relace

en: Open a list of all relations.
cs: Otevřít seznam všech relací

en: Open an editor for the selected relation
cs: Otevřít editor pro zvolenou relaci

en: Delete the selected relation
cs: Smazat vybrané relace

en: Create a new relation
cs: Vytvořit novou relaci

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
cs: Vytvořit kopii relace a otevřít ji v novém okně

en: Set the current selection to the list of selected relations
cs: Nastavit aktuální výběr na seznam vybraných relací

en: Select the members of all selected relations
cs: Vybrat členy všech vybraných relací

en: Select members
cs: Vybrat členy

en: Download all members of the selected relations
cs: Stáhnout všechny členy vybraných relací

en: Download members
cs: Stáhnout členy

en: Relations: {0}
cs: Relace: {0}

en: Current Selection
cs: Současný výběr

en: Open a selection list window.
cs: Otevřít okno s výběrem.

en: Zoom to selection
cs: Přiblížit na výběr

en: Zoom to selected element(s)
cs: Přiblížit na zvolené prvky

en: Selection
cs: Výběr

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
cs: Výběr: Rel.:{0} / Cest:{1} / Uzlů:{2}

en: Selection: {0}
cs: Výběr: {0}

en: Undock the panel
cs: Vytrhnout panel

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
cs: Zavřít tento panel. Můžete jej znovu otevřít tlačítky v levém panelu nástrojů.

en: Click to minimize/maximize the panel content
cs: Minimalizovat nebo maximalizovat obsah panelu

en: Authors
cs: Autoři

en: Open a list of people working on the selected objects.
cs: Otevřít seznam lidí, kteří pracuji na zvoleném objektu

en: {0} Author | {0} Authors
cs[0]: {0} Autor
cs[1]: {0} Autoři
cs[2]: {0} Autorů

en: Select primitives submitted by this user
cs: Vybrat objekty nahrané tímto uživatelem

en: Launches a browser with information about the user
cs: Spustit prohlížeč s informacemi o uživateli

en: Warning: only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
cs: Upozornění: spouštím prohlížeč pouze pro prvních {0} z {1} zvolených uživatelů

en: Missing encoding
cs: Chybějící kódování

en: Author
cs: Autor

en: # Objects
cs: # Objekty

en: Content
cs: Obsah

en: Close the dialog
cs: Zavřít dialog

en: Query
cs: Dotaz

en: Launch the dialog for querying changesets
cs: Otevře dialog pro sady změn

en: Remove the selected changesets from the local cache
cs: Odstranit vybrané sady změn z lokální cache

en: Close the selected changesets
cs: Uzavřít vybrané sady změn

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
cs: Aktualizuje vybrané sady změn aktuálními daty z OSM serveru

en: Download changeset content
cs: Stáhnout obsah sady změn

en: Download the content of the selected changesets from the server
cs: Stáhnout obsah vybraných sad změn ze serveru

en: My changesets
cs: Mé sady změn

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
cs: Stáhnout mé sady změn z OSM servery (max. 100 sad)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
cs: <html>JOSM právě běží v anonymním režimu. Nelze stáhnout<br>vaše sady změn ze serveru OSM, dokud nezadáte vaše jméno<br>v konfiguraci JOSM.</html>

en: Comment
cs: Komentář

en: User
cs: Uživatel

en: Downloading changeset content
cs: Stahuji obsah sady změn

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
cs: ({0}/{1}) Stahuji sadu změn {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
cs: ({0}/{1}) Stahuji obsah sady změn {2}...

en: Download the changeset content from the OSM server
cs: Stáhnout obsah sady změn z OSM serveru

en: Update the changeset content from the OSM server
cs: Aktualizovat obsah sady změn z OSM serveru

en: Download and show the history of the selected primitives
cs: Stáhnout a zobrazit historii vybraných prvků

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
cs: Vybrat odpovídající prvky v aktuální datové vrstvě

en: Zoom to the corresponding primitives in the current data layer
cs: Přiblížit na odpovídající prvky v aktuální datové vrstvě

en: Nothing to zoom to
cs: Není na co zoomovat

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
cs: Obsah této sady změn ještě nebyl stáhnut.

en: Download now
cs: Stáhnout nyní

en: Download the changeset content
cs: Stáhnout obsah sady změn

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Updated
cs: Aktualizováno

note: item "Highways/Streets/Motorway" text "Reference" <optional> item "Highways/Streets/Trunk" text "Reference" item "Highways/Streets/Primary" text "Reference" item "Highways/Streets/Secondary" text "Reference" item "Highways/Streets/Tertiary" text "Reference" item "Highways/Streets/Unclassified" label
en: Name
cs: Název

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Open/Closed:
cs: Otevřeno/Zavřeno

en: Created by:
cs: Vytvořeno kým:

en: Created on:
cs: Vytvořeno dne:

en: Closed on:
cs: Uzavřeno dne:

en: Update the changeset from the OSM server
cs: Aktualizovat sadu změn z OSM serveru

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
cs: <html>Žádný z objektů sady změn {0} není dostupný v aktuálně<br>editované vrstvě ''{1}''.</html>

note: parent for dialog is Main.parent
en: Download changesets
cs: Stáhnout sady změn

en: {0} [incomplete]
cs: {0} [nekompletní]

en: Changeset ID:
cs: ID sady změn:

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
cs: Stáhnout sadu změn se zadaným id včetně obsahu

en: The current value is not a valid changeset ID. Please enter an integer value > 0
cs: Aktuální hodnota nemůže být ID sady změn. Zadejte prosím celé číslo > 0

en: Select changesets owned by specific users
cs: Vybrat sady změn patřící specifickým uživatelům

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
cs: Vybrat sady změn v závislosti na stavu otevřená/uzavřená

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
cs: Vybrat sady změn v závislosti na datu vytvoření nebo uzavření

en: Select only changesets related to a specific bounding box
cs: Vybrat pouze sady změn odpovídající specifické oblasti mapy

en: Query open changesets only
cs: Dotazovat se pouze na otevřené sady změn

en: Query closed changesets only
cs: Dotazovat se pouze na uzavřené sady změn

en: Query both open and closed changesets
cs: Dotazovat se na  otevřené i uzavřené sady změn

en: Only changesets owned by myself
cs: Pouze sady změn patřící mě

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
cs: Pouze sady změn patřící uživateli s následujícím ID

en: Only changesets owned by the user with the following user name
cs: Pouze sady změn patřící uživateli s následujícím jménem

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
cs: Nemohu vybrat sady změn pro konkrétního uživatele,  protože uživatel je anonymní.

en: Created before -
cs: Vytvořeno před -

en: Only changesets closed after the following date/time
cs: Pouze sady změn uzavřené po následujícím datu/čase

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
cs: Pouze sady změn uzavřené po a vytvořené před zadaným datem/časem

en: Download my changesets only
cs: Stáhnout pouze mé sady změn

en: Basic
cs: Základní

en: Download changesets using predefined queries
cs: Stáhnout sady změn pomocí předdefinovaných dotazů

en: Query changesets from a server URL
cs: Dotaz na sady změn z URL serveru

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: Query changesets
cs: Dotaz na sady změn

en: Query and download changesets
cs: Dotaz a stažení sad změn

en: Close the dialog and abort querying of changesets
cs: Uzavřít dialog a ukončit dotazování na sady změn

en: Querying and downloading changesets
cs: Dotazuji a stahuji sady změn

en: Query and download changesets ...
cs: Dotaz a stažení sad změn ...

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
cs: Prosím zadejte nebo vložte URL pro získání sad změn z API OSM.

en: <different>
cs: <různé>

en: Change values?
cs: Změnit hodnoty ?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
cs[0]: Změnit vlastnosti až  {0} objektu.
cs[1]: Změnit vlastnosti až  {0} objektů.
cs[2]: Změnit vlastnosti až  {0} objektů.

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
cs[0]: Toto změní až  {0} objekt.
cs[1]: Toto změní až  {0} objekty.
cs[2]: Toto změní až  {0} objektů.

en: Please select a key
cs: Prosím zvolte klíč

en: Please select a value
cs: Vyberte prosím hodnotu

en: Please select the objects you want to change properties for.
cs: Vyberte objekty, u kterých chcete změnit vlastnosti.

en: Properties/Memberships
cs: Vlastnosti/Členství

en: Properties for selected objects.
cs: Vlastnosti pro zvolené objekty

note: setting up the membership table
en: Member Of
cs: Člen

en: Add Properties
cs: Přidat vlastnosti

en: Properties: {0} / Memberships: {1}
cs: Vlastnosti: {0} / Členství: {1}

en: Properties / Memberships
cs: Vlastnosti / Členství

en: Change relation
cs: Změnit relaci

en: Delete from relation
cs: Odstranit z relace

en: Really delete selection from relation {0}?
cs: Opravdu smazat výběr z relace {0}?

en: Delete the selected key in all objects
cs: Smaže zvolený klíč ve všech objektech

en: Delete Properties
cs: Smazat vlastnosti

en: Add a new key/value pair to all objects
cs: Přidat nový pár klíč/hodnota ke všem objektům

en: Edit the value of the selected key for all objects
cs: Změnit hodnotu zvoleného klíče pro všechny objekty

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to.
cs: Upravit relaci na kterou odkazuje vybraný člen

en: Download all child relations (recursively)
cs: Stáhnout všechny potomky relace (rekurzivně)

en: Download All Children
cs: Stáhnout všechny potomky

en: Download selected relations
cs: Stáhnout vybrané relace

en: Download Selected Children
cs: Stáhnout vybrané potomky

en: Download relation members
cs: Stáhnout členy relace

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded
cs: <html>Potomek relace<br>{0}<br>byl smazán na serveru. Nemůže být stažen

en: Relation is deleted
cs: Relace je smazána

en: Downloading relation {0}
cs: Stahování relace {0}

en: Warning: ignoring exception because task is cancelled. Exception: {0}
cs: Upozornění: ignoruji výjimku, protože úloha byla přerušena. Výjimka: {0}

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
cs[0]: Stahuji {0} nekompletního potomka relace ''{1}''
cs[1]: Stahuji {0} nekompletní potomky relace ''{1}''
cs[2]: Stahuji {0} nekompletních potomků relace ''{1}''

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of  {1} parent relations
cs[0]: Stahuji {0} nekompletního potomka {1} rodičovských relací
cs[1]: Stahuji {0} nekompletní potomky {1} rodičovských relací
cs[2]: Stahuji {0} nekompletních potomků {1} rodičovských relací

en: ({0}/{1}): Downloading relation ''{2}''...
cs: ({0}/{1}): Stahuji relaci ''{2}''...

en: Tags and Members
cs: Značky a Členové

en: Parent Relations
cs: Rodičovské relace

en: Child Relations
cs: Potomci relace

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
cs: <html>V této relaci je minimálně jeden prvek odkazující<br>na právě tuto relaci.<br>To vyváří cyklické závislosti a není to doporučeno.<br>Co chcete provést s touto cyklickou závislostí?</html>

en: Remove them, clean up relation
cs: Odstranit, vyčistit relaci

en: Ignore them, leave relation as is
cs: Ignorovat, ponechat relaci jak je

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the primitive ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
cs: <html>Relace již obsahuje minimálně jeden prvek odkazující na<br>prvek ''{0}''<br><br>Opravdu chcete přidat dalšího člena relace?</html>

en: Multiple members referring to same primitive
cs: Více členů odkazuje na stejný prvek

en: <html>You are trying to add a relation to itself.<br><br>This creates circular references and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.</html>
cs: <html>POukoušíte se vložit relaci samu do sebe.<br><br>Toto vytvoří cyklický odkaz a proto není taková úprava povolena.<br>Přeskakuji relaci ''{0}''.</html>

en: Add all primitives selected in the current dataset before the first member
cs: Přidat všechny vybrané prvky z aktuální datové sady před prvního člena

en: Add all primitives selected in the current dataset after the last member
cs: Přidat všechny vybrané prvky z aktuální datové sady za posledního člena

en: Add all primitives selected in the current dataset before the first selected member
cs: Přidat všechny vybrané prvky z aktuální datové sady před prvního vybraného člena

en: Add all primitives selected in the current dataset after the last selected member
cs: Přidat všechny vybrané prvky z aktuální datové sady za posledního vybraného člena

en: Remove all members referring to one of the selected primitives
cs: Odstranit všechny členy odkazující na některý z vybraných prvků

note: putValue(NAME, tr("Remove Selected"));
en: Relation Editor: Remove Selected
cs: Editor relací: Odstranit vybrané

en: Select relation members which refer to primitives in the current selection
cs: Vybrat členy relace odkazující na prvky v aktuálním výběru

en: Select relation members which refer to {0} primitives in the current selection
cs: Vybrat členy relace odkazující na {0} prvků v aktuálním výběru

en: Select primitives for selected relation members
cs: Vybrat prvky pro vybrané členy relace

en: Sort the relation members
cs: Seřadit členy relace

en: Sort
cs: Řadit

en: Relation Editor: Sort
cs: Editor relací: Třídění

en: Move the currently selected members up
cs: Přesunout zvolené členy nahoru

note: putValue(NAME, tr("Move Up"));
en: Relation Editor: Move Up
cs: Editor relací: Posun nahoru

en: Move the currently selected members down
cs: Přesunout zvolené členy dolů

note: putValue(NAME, tr("Move Down"));
en: Relation Editor: Move Down
cs: Editor relací: Posun dolů

en: Remove the currently selected members from this relation
cs: Odstranit vybrané členy z relace

note: putValue(NAME, tr("Remove"));
en: Relation Editor: Remove
cs: Editor relací: Odstranit

en: Delete the currently edited relation
cs: Smazat editovanou relaci

en: Yes, create a conflict and close
cs: Ano, vytvořit konflikt a zavřít

en: No, continue editing
cs: Ne, pokračovat v editaci

en: Apply the current updates
cs: Aplikovat aktuální změny

en: Apply the updates and close the dialog
cs: Aplikovat změny a zavřít dialog

en: Cancel the updates and close the dialog
cs: Zrušit změny a zavřít dialog

en: Add an empty tag
cs: Přidat prázdnou značku

en: Download all incomplete members
cs: Stáhnout všechny nekompletní členy

en: Download Members
cs: Stáhnout prvky

en: Relation Editor: Download Members
cs: Editor relací: Stáhnout členy

en: Download selected incomplete members
cs: Stáhnout vybrané nekompletní členy

en: Sets a role for the selected members
cs: Nastaví roli pro vybrané členy

en: Apply Role
cs: Aplikovat roli

en: Yes, apply it
cs: Ano, aplikovat

en: No, do not apply
cs: Ne, neaplikovat

en: Confirm empty role
cs: Potvrdit prázdnou roli

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
cs: Upravit relaci na kterou odkazuje vybraný člen

en: Zoom to
cs: Zvětšit na

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
cs: Zvětšování je neaktivní protože je neaktivní vrstva s touto relací

en: Zooming disabled because there is no selected member
cs: Zvětšování je neaktivní protože nebyl vybrán žádný člen

en: Refers to
cs: Odkazuje na

en: Download referring relations
cs: Stáhnout odkazované relace

en: There were {0} conflicts during import.
cs: Došlo k  {0} konfliktům během importu.

en: including immediate children of parent relations
cs: včetně přímých potomků rodičovské relace

en: Load parent relations
cs: Načíst rodičovské relace

en: Loading parent relations
cs: Nahrávám rodičovské relace

en: Edit the currently selected relation
cs: Upravit vybranou relaci

en: Apply Changes
cs: Aplikovat změny

en: Create new relation in layer ''{0}''
cs: Vytvořit novou relaci ve vrstvě "{0}"

en: Edit new relation in layer ''{0}''
cs: Upravit novou relaci ve vrstvě "{0}"

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
cs: Upravit relaci #{0} ve vrstvě "{1}"

en: Load relation
cs: Načíst relaci

en: way is connected
cs: cesta je připojena

en: way is connected to previous relation member
cs: cesta je připojena na předchozího člena relace

en: way is connected to next relation member
cs: cesta je připojena na následujícího člena relace

en: way is not connected to previous or next relation member
cs: cesta není připojena na předchozího ani následujícího člena relace

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
cs: <html><strong>Aktuální oblast ke stažení</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
cs: Vytvořit záložku

en: Add a bookmark for the currently selected download area
cs: Přidat záložku pro aktuální výběr stahované oblasti

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
cs: Aktuálně nemáte vybránu oblast pro stažení. Nejdříve prosím nějakou vyberte.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
cs: Zadejte prosím název záložky stahované oblasti.

en: Name of location
cs: Jméno lokace

en: Remove the currently selected bookmarks
cs: Odstranit vybrané záložky

en: Rename the currently selected bookmark
cs: Přejmenovat vybranou záložku

en: min lat
cs: min šíř.

en: min lon
cs: min dél.

en: max lat
cs: max šíř.

en: max lon
cs: max dél.

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
cs: URL z www.openstreetmap.org (adresu můžete vložit do pole níže)

en: Bounding Box
cs: Ohraničující box

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
cs: Hodnota zeměpisné šířky musí být v rozmezí [-90,90].

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
cs: Hodnota zeměpisné délky musí být v rozmezí [-180,180].

en: Paste URL from clipboard
cs: Vložit URL ze schránky

note: adding the download tasks
en: Data Sources and Types:
cs: Zdroje a typy dat:

en: Select to download OSM data in the selected download area.
cs: Vybrat ke stažení dat z OSM ve vybrané oblasti.

en: Raw GPS data
cs: Surová GPS data

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
cs: Vybrat pro stažení GPS tras ve vybrané oblasti.

en: Download as new layer
cs: Uložit jako novou vrstvu

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
cs: <html>Vybrat pro stažení dat do nové vrstvy.<br>Jinak jsou data stažena do aktivní vrstvy.</html>

en: No area selected yet
cs: Ještě není vybrána oblast

en: Download area too large; will probably be rejected by server
cs: Stahovaná plocha je moc velká, server zřejmě odmítne váš požadavek

en: Download area ok, size probably acceptable to server
cs: Stahovaná plocha je v pořádku, velikost akceptována serverem

en: Click to close the dialog and to abort downloading
cs: Klikněte pro zavření dialogu a zrušení stahování

en: Click do download the currently selected area
cs: Klikněte pro stažení právě vybrané oblasti

en: Please select a download area first.
cs: Prosím vyberte nejprve oblast stahování.

en: Bounds
cs: Hranice

en: Near
cs: Blízko

en: Choose the server for searching:
cs: Vybrat server pro vyhledávání:

en: Enter a place name to search for:
cs: Zadej jméno místa které chceš najít:

en: Enter a place name to search for
cs: Zadejte název hledaného místa

en: Areas around places
cs: Oblasti v okolí míst

note: SAXException does not chain correctly
en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
cs: Výjimka desetinné čárky, pravděpodobně nějaké chybějící tagy.

en: Search ...
cs: Hledat ...

en: Click to start searching for places
cs: Klikněte pro zahájení hledání míst

en: Querying name server
cs: Dotazuji se jmeného serveru

en: Querying name server ...
cs: Dotazuji se jmeného serveru ...

note: item "Highways/Streets/Roundabout" label "Edit Junction" <space /> <key key="junction" value="roundabout" /> item "Waypoints/Pedestrian Crossing" label "Edit Crossing" <key key="highway" value="crossing" /> item "Waypoints/Traffic Calming" label "Edit Traffic Calming" item "Water/Water/Wetland" text
en: Type
cs: Typ

note: item "Ways/Path" combo "Wheelchairs" item "Ways/Dedicated Cycleway" combo "Pedestrians"
en: unknown
cs: neznámý

en: Slippy map
cs: Aktuální mapa

en: Tile Numbers
cs: Čísla dlaždic

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
cs: Nepodařilo se načíst CSS soubor ''help-browser.css''. Výjimka je: {0}

en: JOSM Help Browser
cs: JOSM prohlížeč nápovědy

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in english.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in english</a>.</p></html>
cs: <html><p class="warning-header">Nápověda k vybranému tématu neexistuje</p><p class="warning-body">Nápověda na téma  <strong>{0}</strong> není dosud dostupná. Chybí jak vaše lokální jazyková verze ({1}) tak verze anglická.<br><br>Prosíme pomozte vylepšit JOSM a doplňte chybějící informace. Můžete upravovat <a href="{2}">nápovědu ve vašem jazyce ({1})</a> a v <a href="{3}">angličtině</a>.</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
cs: <html><p class="error-header">Při získávání nápovědy došlo k chybě</p><p class="error-body">Obsah nápovědy k tématu <strong>{0}</strong> se nepodařilo získat. Chybové hlášení (nepřeloženo):<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: Failed to open URL
cs: Nepodařilo se otevřít URL

note: putValue(NAME, tr("Open in Browser"));
en: Open the current help page in an external browser
cs: Otevřít aktuální stránku nápovědy v externím prohlížeči

note: putValue(NAME, tr("Edit"));
en: Edit the current help page
cs: Upravit aktuální stránku nápovědy

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
cs: <html>Aktuální URL <tt>{0}</tt><br>je externí adresa. Upravovat je možné pouze témata umístěná<br>na serveru <tt>{1}</tt>.</html>

note: putValue(NAME, tr("Reload"));
en: Reload the current help page
cs: Znovu načíst aktuální stránku nápovědy

note: putValue(NAME, tr("Back"));
en: Go to the previous page
cs: Přejít na předchozí stránku

note: putValue(NAME, tr("Forward"));
en: Go to the next page
cs: Přejít na následující stránku

note: putValue(NAME, tr("Home"));
en: Go to the JOSM help home page
cs: Jít na domovskou stránku nápovědy pro JOSM

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
cs: Nepodařilo se otevřít stránku s nápovědou. Cílové URL je prázdné.

en: Failed to open help page
cs: Nepodařilo se otevřít stránku s nápovědou.

en: Latitude:
cs: Zeměpisná šířka:

en: Longitude:
cs: Zeměpisná délka:

en: Coordinates
cs: Koordináty

en: History for node {0}
cs: Historie pro uzel {0}

en: History for way {0}
cs: Historie pro cestu {0}

en: History for relation {0}
cs: Historie pro relaci {0}

en: Reload the history from the server
cs: Znovu nahrát historii ze serveru

en: Load history
cs: Nahrát hostorii

en: Loading history for node {0}
cs: Nahrávám historii pro uzel {0}

en: Loading history for way {0}
cs: Nahrávám historii pro cestu {0}

en: Loading history for relation {0}
cs: Nahrávám historii pro relaci {0}

en: Node {0}
cs: Bod {0}

en: Way {0}
cs: Cesta {0}

en: Relation {0}
cs: Relace {0}

en: Changeset
cs: Sada změn

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
cs: <html>Verze <strong>{0}</strong> vytvořená <strong>{1}</strong></html>

en: Changeset info
cs: Informace o sadě změn

en: Launch browser with information about the changeset
cs: Spustit prohlížeč s informacemi o sadě změn

en: Show changeset {0}
cs: Zobrazit sadu změn {0}

en: Version {0}, {1} (by {2})
cs: Verze {0}, {1} (od {2})

en: Version {0} created on {1} by {2}
cs: Verze {0} vytvořená na {1} uživatelem {2}

en: Version
cs: Verze

en: Synchronize node {0} only
cs: Synchronizovat pouze bod {0}

en: Synchronize way {0} only
cs: Synchronizovat pouze cestu {0}

en: Synchronize relation {0} only
cs: Syncronizovat pouze relaci {0}

en: Synchronize entire dataset
cs: Synchronizovat celý dataset

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
cs: <html>Aktualizace <strong>selhala</strong>, protože na serveru je novější verze jednoho z vašich<br> bodů, cest nebo relací.<br>Konflikt je způsoben <strong>{0}</strong> s id <strong>{1}</strong>,<br>na serveru je verze {2}, vaše verze je {3}.<br><br>Klikněte <strong>{4}</strong> pro synchronizaci konfliktního prvku.<br>Klikněte <strong>{5}</strong> pro synchronizaci kompletní lokální datové sady se serverem.<br>Klikněte <strong>{6}</strong> pro přerušení a pokračování editace.<br></html>

en: Conflicts detected
cs: Objeveny konflikty

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
cs: <html>Aktualizace <strong>selhala</strong>, protože na serveru je novější verze jednoho z vašich<br> bodů, cest nebo relací.<br><br>Klikněte <strong>{0}</strong> pro synchronizaci kompletní lokální datové sady se serverem.<br>Klikněte <strong>{1}</strong> pro přerušení a pokračování editace.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
cs: <html>Nahrávání <strong>selhalo<strong> protože používaná<br>sada změn {0} byla již uzavřena na {1}.<br>Prosím nahrajte znovu s novou, nebo otevřenou sadou změn.</html>

en: Changeset closed
cs: Sada změn byla uzavřena

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you tried to delete node {0} which is still in use in way {1}.<br><br>Click <strong>{2}</strong> to download all parent ways of node {0}.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.</html>
cs: <html>Nahrávání <strong>selhalo</strong> protože se pokoušíte smazat bod {0} který stále využívá cesta {1}.<br><br>Klikněte na <strong>{2}</strong> ke stažení všech cest obsahujících bod {0}.<br>Pokud je to nutné, JOSM vytvoří konflikty, které můžete vyřešit v dialogovém okně řešení konfliktů.</html>

en: Node still in use
cs: Bod je stále využit

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
cs: Napište stručný komentář ke změnám, které nahráváte na server:

en: Enter an upload comment (min. 3 characters)
cs: Zadejte komentář k nahrávání (min. 3 znaky)

en: Changeset id:
cs: ID sady změn:

en: Created at:
cs: Vytvořeno v:

en: Changeset comment:
cs: Komentář k sadě změn:

en: No open changeset
cs: Žádná otevřená sada změn

en: Please decide what changeset the data is uploaded to and whether to close the changeset after the next upload.
cs: Prosím rozhodněte, do jaké sady změn budou data nahrána, případně zda bude sada po nahrání dat uzavřena.

en: Upload to a new changeset
cs: Nahrát do nové sady změn

en: Open a new changeset and use it in the next upload
cs: Otevřít novou sadu změn a použít ji v dalším nahrávání

en: Upload to an existing changeset
cs: Nahrát do existující sady změn

en: Close changeset after upload
cs: Zavřít sadu změn po nahrání.

en: Select to close the changeset after the next upload
cs: Vybrat pro zavření sady změn po následujícím nahrání

note: putValue(NAME, tr("Reload"));
en: Load the list of your open changesets from the server
cs: Nahrát seznam vašich otevřených sad změn ze serveru

en: Close the currently selected open changeset
cs: Zavřít zvolenou otevřenou sadu změn

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
cs: <html>Prosím vyberte sadu změn kterou chcete uzavřít</html>

en: Open changesets
cs: Otevřené sady změn

en: Close changesets
cs: Zavřít sady změn

en: Close the selected open changesets
cs: Zavřít vybrané otevřené sady změn

en: Cancel closing of changesets
cs: Zrušit zavírání sad změn

en: Closing changeset
cs: Uzavírám sadu změn

en: Closing changeset {0}
cs: Zavírám sadu změn {0}

en: Save user and password (unencrypted)
cs: Uložit uživatelské jméno a heslo (nezašifrované)

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
cs: Upozornění: heslo je posíláno nezašifrované.

en: Warning: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
cs: Varování: Získání informací o uživateli se nezdařilo. Důvod: {0}

en: Select filename
cs: Vyberte soubor

en: No
cs: Ne

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
cs: Vrstva ''{0}'' má změny, které by měly být nahrány na server.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
cs: Vrstva ''{0}'' nemá žádné změny k nahrání na server.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
cs: Vrstva ''{0}'' má změny, které by se měly uložit do odpovídajícího souboru ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
cs: Vrstva ''{0}'' nemá žádné změny k uložení.

en: No file associated with this layer
cs: Žádný soubor patřící k této vrstvě

en: Please select a file
cs: Prosím vyberte soubor

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
cs: Vrstva ''{0}'' není uložená v souboru

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
cs: Do souboru ''{0}'' nelze zapisovat. Zadejte prosím jiný název.

en: Select to upload layer ''{0}'' to the server ''{1}''
cs: Vybrat vrstvu ''{0}'' k nahrání na server ''{1}''

en: Saving layer to ''{0}'' ...
cs: Ukládám vrstvu do ''{0}'' ...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
cs: Neuložené změny - Uložit/nahrát na server před ukončením?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
cs: Neuložené změny - Uložit/nahrát na server před smazáním?

en: Uploading and saving modified layers ...
cs: Ukládám a nahrávám na server změněné vrstvy ...

en: Unsaved data and conflicts
cs: Neuložená data a konflikty

en: Unsaved data and missing associated file
cs: Neuložená data a chybějící přiřazený soubor

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
cs: Zavřít tento dialog a pokračovat v editování v JOSM

en: Discard and Exit
cs: Neuložit změny a ukončit

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
cs: Ukončit JOSM bez ukládání. Neuložené změny budou ztraceny.

en: Discard and Delete
cs: Zahodit a smazat

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
cs: Smazat vrstvy bez ukládání. Neuložené změny budou ztraceny.

en: Save/Upload and Exit
cs: Uložit/nahrát na server a skončit

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
cs: Ukončit JOSM s uložením. Neuložené změny budou nahrány na server a/nebo uloženy.

en: Save/Upload and Delete
cs: Uložit/nahrát na server a smazat

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
cs: Uložit/nahrát na server vrstvy před smazáním. Neuložené změny nebudou ztraceny.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
cs: Připravuji vrstvu ''{0}'' pro nahrání na server ...

en: Incomplete upload and/or save
cs: Nekompletní nahrávání a/nebo ukládání

note: item "Highways/Streets/Motorway" text "Name" item "Highways/Streets/Motorway Link" label "Edit Motorway Link" <space /> <key key="highway" value="motorway_link" /> <optional> item "Highways/Streets/Trunk" text "Name" item "Highways/Streets/Trunk Link" text "Reference" item "Highways/Streets/Primary"
en: Layer
cs: Vrstva

en: Should upload?
cs: Má se nahrát?

en: Should save?
cs: Má se uložit?

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Upload
cs: Nahrát na server

en: Update objects
cs: Aktualizovat objekty

en: Settings
cs: Nastavení

en: Tags of new changeset
cs: Tagy nové sady změn

en: Manage open changesets and select a changeset to upload to
cs: Spravovat otevřené sady změn a výběr sad k nahrání

en: Upload to ''{0}''
cs: Nahrát na ''{0}''

en: Upload Changes
cs: Nahrát změny na server

en: Upload the changed primitives
cs: Nahrát změněné objekty

en: Please enter a comment for this upload changeset (min. 3 characters)
cs: Prosím zadejte komentář k nahrávání této sady změn (min. 3 znaky)

en: Illegal upload comment
cs: Neplatný komentář k nahrávání

en: Cancel the upload and resume editing
cs: Zrušit nahrávání na server a pokračovat v editaci

en: Tags of changeset {0}
cs: Značky sady změn {0}

note: we tried to delete an already deleted primitive.
en: Warning: primitive ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this primitive and retrying to upload.
cs: Varování: prvek ''{0}'' byl již na serveru smazán. Přeskakuji tento prvek a opakuji přenos.

en: Preparing primitives to upload ...
cs: Připravuji objekty k nahrání na server ...

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
cs: Objekty budou nahrány do <strong>nové sady změn</strong>.

en: Objects are uploaded to the <strong>open changeset</strong> {0} with upload comment ''{1}''.
cs: Objekty byly nahrány do <strong>otevřené sady změn</strong> {0} s komentářem ''{1}''.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
cs: Sada změn bude po nahrání na server <strong>uzavřena</strong>.

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
cs[0]: Nahrávám <strong>{0} objekt</strong> do <strong>1 sady změn</strong>
cs[1]: Nahrávám <strong>{0} objekty</strong> do <strong>1 sady změn</strong>
cs[2]: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>1 sady změn</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
cs[0]: Nahrávám <strong>{0} objekt</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>1 požadavku</strong>
cs[1]: Nahrávám <strong>{0} objekty</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>1 požadavku</strong>
cs[2]: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>1 požadavku</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
cs: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>{1} požadavků</strong>

en: advanced configuration
cs: rozšířená konfigurace

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
cs: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>několika sad změn</strong> za použití <strong>{1} požadavků</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
cs: Nahrávám na server data pro vrstvu ''{0}''

en: Continue uploading
cs: Pokračovat v nahrávaní

en: Click to continue uploading to additional new changesets
cs: klikněte pro pokračování v nahrávání dalších nových sad změn

en: Click to abort uploading
cs: Klikněte pro zrušení nahrávání dat

note: we tried to delete an already deleted primitive.
en: Warning: object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
cs: Varování: objekt ''{0}'' je na serveru již smazán. Přeskakuji tento objekt a opakuji nahrávání.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
cs: Objekt ''{0}'' je již smazán. Přeskakuji objekt při nahrávání.

en: Uploading {0} objects ...
cs: Nahrávám {0} objektů ...

en: Select objects to upload
cs: Vybrat objekty k nahrání na server

en: Cancel uploading
cs: Ukončit nahrávání

en: Please select the upload strategy:
cs: Prosím vyberte způsob nahrávání

en: Upload data in one request
cs: Nahrát data v jednom požadavku

en: Upload data in chunks of objects. Chunk size:
cs: Nahrát data po částech. Velikost části:

en: Upload each object individually
cs: Nahrát každý objekt samostatně

en: Upload in one request not possible (too many objects to upload)
cs: Nahrání v jednom požadavku není možné (příliš mnoho objektů)

en: ({0} request) | ({0} requests)
cs[0]: ({0} požadavek)
cs[1]: ({0} požadavky)
cs[2]: ({0} požadavků)

en: Objects to add:
cs: Objekty k přidání:

en: Objects to modify:
cs: Objekty ke změnění:

en: Objects to delete:
cs: Objekty ke smazání:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
cs[0]: {0} objekt k přidání:
cs[1]: {0} objekty k přidání:
cs[2]: {0} objektů k přidání:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
cs[0]: {0} objekt k úpravě:
cs[1]: {0} objekty k úpravě:
cs[2]: {0} objektů k úpravě:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
cs[0]: {0} smazaný objekt:
cs[1]: {0} smazané objekty:
cs[2]: {0} smazaných objektů:

en: gps point
cs: gps bod

en: Customize line drawing
cs: Přizpůsobit kreslení linií

en: Use global settings.
cs: Použít globální nastavení.

en: Draw lines between points for this layer.
cs: Kreslit spojnice mezi body v této vrstvě

en: Do not draw lines between points for this layer.
cs: Nereslit spojnice mezi body v této vrstvě

en: Customize Color
cs: Přizpůsobit barvu

en: Default
cs: Výchozí

en: Choose a color
cs: Zvolit barvu

en: Markers From Named Points
cs: Značky z pojmenovaných bodů

en: Named Trackpoints from {0}
cs: Pojmenované body z {0}

en: Import Audio
cs: Importovat zvuk

en: Wave Audio files (*.wav)
cs: Wave Audiosoubory (*.wav)

en: Audio markers from {0}
cs: Audio značky z {0}

en: Import images
cs: Importovat obrázky

en: Name: {0}
cs: Jméno: {0}

en: Description: {0}
cs: Popis: {0}

note: item "Relations/Route" text "Symbol description"
en: Description
cs: Popis

en: Timespan
cs: Časový interval

en: Length
cs: Délka

en: Length:
cs: Délka:

en: {0} route,  | {0} routes,
cs[0]: {0} trasa,
cs[1]: {0} trasy,
cs[2]: {0} trasy,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
cs[0]: {0} značka
cs[1]: {0} značky
cs[2]: {0} značek

en: Convert to data layer
cs: Převést do datové vrstvy

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:
cs: <html>Nahrání nezpracovaných GPS dat je považováno za poškozování projektu.<br>Pokud chcete nahrát trasy, podívejte se tady:

en: Converted from: {0}
cs: Převedeno z: {0}

en: Download from OSM along this track
cs: Stáhnout data z OSM podél této trasy

en: Download everything within:
cs: Stáhnout vše v rozmezí:

en: {0} meters
cs: {0} metrů

en: Maximum area per request:
cs: Maximální plocha na požadavek:

en: {0} sq km
cs: {0} čtverečních km

en: <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
cs: <html>Tato akce bude potřebovat<br>{0} samostatných stažení dat.<br>Chcete pokračovat?</html>

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
cs: Není dostupná žádná GPX trasa pro kterou by šel asociovat zvuk.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
cs: Některé značky, které byly příliš daleko od trasy k rozumnému odhadu času, byly vynechány.

en: Data Layer {0}
cs: Datová vrstva {0}

en: outside downloaded area
cs: mimo stažený areál

en: version {0}
cs: verze {0}

en: Warning: mixing 0.6 and 0.5 data results in version 0.5
cs: Varování: míchání dat z verze 0.6 a 0.5 má za výsledek data verze 0.5

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
cs[0]: Byl nalezen {0} konflikt.
cs[1]: Byly nalezeny {0} konflikty.
cs[2]: Bylo nalezeno {0} konfliktů.

en: {0} conflict has been <strong>resolved automatically</strong> by purging {0} object<br>from the local dataset because it is deleted on the server. | {0} conflicts have been <strong>resolved automatically</strong> by purging {0} objects<br> from the local dataset because they are deleted on the server.
cs[0]: {0} konflikt byl <strong>vyřešen automaticky</strong> odstraněním {0} objektu<br>z lokální datové sady protože byl vymazán na serveru.
cs[1]: {0} konflikty byly <strong>vyřešeny automaticky</strong> odstraněním {0} objektů<br>z lokální datové sady protože byly vymazány na serveru.
cs[2]: {0} konfliktů bylo <strong>vyřešeno automaticky</strong> odstraněním {0} objektů<br>z lokální datové sady protože byly vymazány na serveru.

en: {0} conflict remains to be resolved.<br><br>Please open the Conflict List Dialog and manually resolve it. | {0} conflicts remain to be resolved.<br><br>Please open the Conflict List Dialog and manually resolve them.
cs[0]: {0} konflikt zbývá k řešení.<br><br>Prosím otevřete seznam konfliktů a vyřešte jej manuálně.
cs[1]: {0} konflikty zbývají k řešení.<br><br>Prosím otevřete seznam konfliktů a vyřešte je manuálně.
cs[2]: {0} konfliktů zbývá k řešení.<br><br>Prosím otevřete seznam konfliktů a vyřešte je manuálně.

en: Click to close this dialog and continue editing
cs: Klikněte pro uzavření tohoto dialogu a návrat k editaci

en: {0} deleted | {0} deleted
cs[0]: {0} smazán
cs[1]: {0} smazány
cs[2]: {0} smazáno

en: {0} consists of:
cs: {0} se skládá z:

en: unset
cs: nenastaveno

en: API version: {0}
cs: Verze API: {0}

en: Convert to GPX layer
cs: Převédst do GPX vrstvy

en: Dataset consistency test
cs: Test konzistence dat

en: No problems found
cs: Nenalezen žádný problém

en: point | points
cs[0]: bod
cs[1]: body
cs[2]: body

en: a track with {0} point | a track with {0} points
cs[0]: trasa s {0} bodem
cs[1]: trasy s {0} body
cs[2]: trasy s {0} body

en: {0} consists of {1} track | {0} consists of {1} tracks
cs[0]: {0} se skládá z {1} trasy
cs[1]: {0} se skládá z {1} tras
cs[2]: {0} se skládá z {1} tras

en: {0} point | {0} points
cs[0]: {0} bod
cs[1]: {0} bodů
cs[2]: {0} bodů

en: GPX Files (*.gpx *.gpx.gz)
cs: Soubory GPX (*.gpx *.gpx.gz)

en: File {0} is loaded yet under the name "{1}"
cs: Soubor {0} je načten pod jménem "{1}"

en: Error while parsing {0}
cs: Chyba při parsování {0}

en: Could not read "{0}"
cs: Nemůžu číst "{0}"

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
cs: <html>Vyfotografujte váš GPS přijímač když ukazuje čas.<br>Zobrazte zde jeho fotografii.<br>Poté zapište čas zobrazený na fotografii a vyberte časové pásmo<hr></html>

en: Photo time (from exif):
cs: Čas fotografie (z exif):

en: Gps time (read from the above photo):
cs: Čas GPS (načten z předchozích fotografií):

en:  [dd/mm/yyyy hh:mm:ss]
cs:  [dd/mm/rrrr hh:mm:ss]

en: I am in the timezone of:
cs: Jsem v časovém pásmu:

en: No date
cs: Žádné datum

en: Open another photo
cs: Otevřít další fotografie

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
cs: Synchronizovat čas z fotografie GPS přijímače

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
cs: Chyba při čtení data.
    Prosíme, použijte požadvaný formát

en: Invalid date
cs: Neplatné datum

en: <No GPX track loaded yet>
cs: <Není nahraná GPX trasa>

en: GPX track:
cs: GPX trasa:

en: Open another GPX trace
cs: Otevřít jinou GPX trasu

en: Auto-Guess
cs: Auto-odhad

en: Timezone:
cs: Časové pásmo:

en: Offset:
cs: Posun:

en: Correlate images with GPX track
cs: Korelovat obrázky s GPX trasou

en: Correlate
cs: Korelovat

en: Invalid timezone
cs: Nepatné časové pásmo

en: Invalid offset
cs: Neplatný posun

en: Timezone: {0}
cs: Časová zóna: {0}

en: Minutes: {0}
cs: Minuty: {0}

en: Seconds: {0}
cs: Sekundy: {0}

en: Matching photos to track failed
cs: Dosazení fotografií do trasy selhalo.

en: Adjust timezone and offset
cs: Upravit časovou zónu a posun

en: The selected photos do not contain time information.
cs: Zvolené fotografie neobsahují informace o čase.

en: Photos do not contain time information
cs: Fotografie neobsahují informace o čase

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
cs: Zvolená GPX trasa neobsahuje časové údaje. Zvolte, prosím, jinou.

en: GPX Track has no time information
cs: GPX trasa neobsahuje časové údaje

en: You should select a GPX track
cs: Měli byste vybrat GPX trasu

en: No selected GPX track
cs: Není vybrána GPX trasa

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
cs: Chyba při čtení časového pásma.
    Očekávaný formát: {0}

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
cs: Chyba při čtení posunutí.
    Očekávaný formát: {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
cs: Extrahovat pozice GPS z EXIFu

en: Starting directory scan
cs: Začínam prohledávat adresář

en: Read photos...
cs: Načíst fotografie...

en: Reading {0}...
cs: Čtu {0}...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
cs: Nemohu najít výchozí cesto pro adresář {0}

en: Scanning directory {0}
cs: Prohledávám adresář {0}

en: Found null file in directory {0}
cs: Nalezen nulový soubor v adresáři {0}

en: Error while getting files from directory {0}
cs: Chyba při získávání souborů z adresáře {0}

en: Geotagged Images
cs: Obrázky s GPS souřadnicemi

en: Correlate to GPX
cs: Korelovat vůči GPX

en: No image
cs: Žádný obrázek.

en: Loading {0}
cs: Nahrávám {0}

en: Error on file {0}
cs: Chyba v souboru {0}

en: Previous
cs: Předchozí

en: Remove photo from layer
cs: Odebrat fotografii z vrstvy

en: Next
cs: Další

en: Center view
cs: Centrovat pohled

en: 
    Altitude: {0} m
cs: 
    Výška: {0} m

en: JPEG images (*.jpg)
cs: JPEG obrázky (*.jpg)

en: gps marker
cs: gps značka

en: marker | markers
cs[0]: značka
cs[1]: značky
cs[2]: značky

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
cs[0]: {0} se skládá z  {1} značky
cs[1]: {0} se skládá z  {1} značek
cs[2]: {0} se skládá z  {1} značek

en: Synchronize Audio
cs: Synchronizovat audio

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
cs: Audio je třeba pozastavit v okamžiku, kdy uslyšíte synchronizační impuls.

en: Audio synchronized at point {0}.
cs: Zvuk zesynchronizován na bodu {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
cs: Není možno synchronizovat v již přehrávané vrstvě

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
cs: Přepnout viditelnost textu značek a ikon.

en: Unable to create new audio marker.
cs: Není možné vztvořit novou zvukovou značku

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
cs: Při pokusu o zobrazení URL pro tuto značku došlo k chybě

en: (URL was:
cs: (URL bylo:

en: Error displaying URL
cs: Chyba při zobrazování URL

en: Access Token Key:
cs: Klíč přístupového tokenu:

en: Access Token Secret:
cs: Heslo přístupového tokenu:

en: Save Access Token in preferences
cs: Uložit přístupový token do předvoleb

en: Use default settings
cs: Použít standardní nastavení

en: Access Token URL:
cs: URL přístupového tokenu:

en: Authorize URL:
cs: Autorizační URL:

en: Fully automatic
cs: Plně automatická

en: Semi-automatic
cs: Polo-automatická

en: Manual
cs: Manuální

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
cs: <html>Spustí plně automatickou proceduru k získání přístupového tokenu z webu OSM.<br>JOSM vstoupí na web OSM pod uživatelským účtem zadaným do JOSM a <br>automaticky autorizuje uživatele pro kterého získá přístupový token.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
cs: <html>Spustí polo-automatickou proceduru k získání tokenu z webu OSM.<br>JOSM odešle standardní požadavek k získání OAuth tokenu.<br>Ten bude uživateli zobrazen v externím prohlížeči <br>aby se autorizoval a akceptoval vložení tokenu do JOSM.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
cs: <html>Vložit přístupový token manuálně pokud byl vygenerován a získán mimo JOSM.</html>

en: Granted rights
cs: Oprávnění

en: Advanced OAuth properties
cs: Rozšířená konfigurace OAuth

en: Accept Access Token
cs: Přijmout přístupový token

en: Authorize now
cs: Autorizovat se

en: Back
cs: Zpět

en: Test Access Token
cs: Otestovat přístupový token

en: Please enter your OSM user name
cs: Prosím zadejte své uživatelské jméno pro OSM

en: Please enter your OSM password
cs: Prosím zadejte své heslo pro OSM

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
cs: <html>Proces automatického získaní přístupového tokenu OAuth <br>z OSM serveru selhal.<br><br>Prosím opakujte pokus nebo zvolte jiný typ autorizačního procesu,<br> např polo-automatický nebo manuální autorizaci.</html>

en: Access Token
cs: Přístupový token

en: Please select an authorization procedure:
cs: Prosím vyberte autorizační proceduru:

en: Allow to upload map data
cs: Povolit nahrávání mapových dat

en: Allow to upload GPS traces
cs: Povolit nahrávání GPS tras

en: Allow to download your private GPS traces
cs: Povolit stahování vašich privátních GPS tras

en: Allow to read your preferences
cs: Povolit čtení vašich preferencí

en: Allow to write your preferences
cs: Povolit zápis vašich preferencí

en: Display Advanced OAuth Parameters
cs: Zobrazit rozšířené parametry OAuth

en: Testing OAuth Access Token
cs: Testuji přístupový token služby OAuth

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
cs: <html>Přístupový token ''{0}'' byl <b>úspěšně</b><br>použit pro přístup na OSM server ''{1}''.<br>Nyní budete na OSM server přistupovat jako uživatel ''{2}'' s id ''{3}''.</html>

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
cs: <html>Přístupový token ''{1}'' známý OSM serveru ''{0}''.<br>Test získání detailů uživatele tohoto tokenu selhal.<br>V závislosti na oprávněních přidělených tomuto tokenu jej však můžete použít<br>pro nahrávání dat, GPS tras a/nebo k přístupu k dalším chráněným zdrojům.</html>

en: Retrieving user info...
cs: Získávám informace o uživateli...

en: Advanced Preferences
cs: Pokročilé volby

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
cs: Ruční nastavení. Používejte s opatrností!

en: Search:
cs: Hledání:

en: Current value is default.
cs: Nynějsí hodnota je výchozí

en: Default value is ''{0}''.
cs: Výchozí hodnota je''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
cs: Výchozí hodnota není známa ( ještě nebyla definována )

en: Please select the row to edit.
cs: Zvolte řádek k editaci

en: New value for {0}
cs: Nová hodnota pro {0}

en: Please select the row to delete.
cs: Zvolte řádek k vymazání

en: Enter a new key/value pair
cs: Zadejte novou dvojici klíč/hodnota

en: Display the Audio menu.
cs: Zobraz Audio menu

en: Named trackpoints.
cs: Pojmenované trasové body

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
cs: Zobrazit nebo skrýt menu Zvuk v menu hlavní nabídky.

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
cs: Automaticky vytvořit vrstvu se značkami při otevírání GPX vrstvy.

en: When importing audio, make markers from...
cs: Při importu zvuku udělat značky z...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
cs: Při importu zvuku použít záznam na značky v GPX vrstvě

en: Forward/back time (seconds)
cs: Skok dopředu/vzad (vteřiny)

en: Fast forward multiplier
cs: Násobič rychlého přehrávání

en: Voice recorder calibration
cs: Kalibrace nahrávání zvuku

en: Color
cs: Barva

en: Paint style {0}: {1}
cs: Styl kreslení {0}: {1}

en: Choose
cs: Vybrat

en: Choose a color for {0}
cs: Zvolte barvu pro {0}

en: Set to default
cs: Nastavit na výchozí hodnotu

en: Set all to default
cs: Nastavit vše na výchozí hodnoty

en: Colors used by different objects in JOSM.
cs: Barvy použité různými objekty v JOSM.

en: Colors
cs: Barvy

en: All
cs: Všechny

en: Local files
cs: Místní soubory

en: None
cs: Žádný

en: Force lines if no segments imported.
cs: Vynutit kreslení spojnic mezi GPS body.

en: Draw large GPS points.
cs: Kreslit větší GPS body

en: Velocity (red = slow, green = fast)
cs: Rychlost (červená = pomalá, zelená = rychlá)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
cs: Nepřesnost pozice (červená = vysoká, zelená = nízká, je-li k dispozici)

en: Single Color (can be customized for named layers)
cs: Jedna barva (může být nastavena pro pojmenované vrstvy)

note: item "Aerialway/Pylon" text "Name" <separator/>
en: Car
cs: Auto

note: item "Barriers/Bollard" check "Foot" item "Barriers/Cattle Grid" check "Foot" item "Barriers/Spikes" check "Foot" item "Barriers/Border Control" check "Foot" item "Barriers/Entrance" check "Foot" item "Barriers/Gate" check "Foot" item "Barriers/Lift Gate" check "Foot" item "Barriers/Hampshire Gate" 
en: Bicycle
cs: Cyklisté

note: item "Ways/Path" check "Oneway" item "Barriers/Bollard" label "Allowed traffic:" <space /> item "Barriers/Cattle Grid" label "Allowed traffic:" item "Barriers/Spikes" label "Allowed traffic:" item "Barriers/Border Control" label "Allowed traffic:" item "Barriers/Entrance" label "Allowed traffic:" it
en: Foot
cs: Pěší

en: Draw Direction Arrows
cs: Kreslit šipky ve směru jízdy

en: Fast drawing (looks uglier)
cs: Rychlé vykreslování (vypadá ošklivě)

note: only interesting directions
en: Only interesting direction hints (e.g. with oneway tag).
cs: Jen zajímavé směry (např. jednosměrka)

note: only on the head of a way
en: Only on the head of a way.
cs: Pouze na prvním úseku cesty.

en: Draw segment order numbers
cs: Vykreslit segmenty s pořadovými čísly

en: Draw boundaries of downloaded data
cs: Vykreslit ohraničující box stažených dat

en: Draw virtual nodes in select mode
cs: Vykreslovat virtuální uzly v modu výběru

en: Draw inactive layers in other color
cs: Vykreslovat neaktivní vrstvy v jiných barvách

en: Smooth map graphics (antialiasing)
cs: Vyhlazené mapy (antialiasing)

en: Draw lines between raw GPS points
cs: Kreslit čáru mezi body GPS.

en: Maximum length for local files (meters)
cs: Maximální délka lokálních souborů (v metrech)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
cs: Maximální délka (v metrech) pro vykreslování linií. Nastavte na ''-1'' pro kreslení všech linií.

en: Maximum length (meters)
cs: Maximální délka (metrů)

note: forceRawGpsLines
en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
cs: Vynutit kreslení čar, pokud importovaná data neobsahují informace o čarách.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
cs: Zobrazovat šipky pro čary spojující GPS body.

note: drawGpsArrowsFast
en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
cs: Zobrazovat směrové šipky pomocí tabulek místo komplexní matematiky.

note: drawGpsArrowsMinDist
en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
cs: Nekreslit šipky, pokud nejsou alespoň tuto vzdálenost od předchozí.

en: Minimum distance (pixels)
cs: Minimální vzdálenost (pixelů)

en: Draw larger dots for the GPS points.
cs: Zobrazovat větší tečky pro GPS body.

en: All points and track segments will have the same color. Can be customized in Layer Manager.
cs: Všechny body a oddíly cesty budou mít stejnou barvu. Toto může být upraveno v kartě vrstev.

en: Colors points and track segments by velocity.
cs: Obarvovat body a části trasy podle rychlosti.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
cs: Umožní ladit barvy cesty pro rozdílné průměrné rychlosti.

en: Track and Point Coloring
cs: Barvy tras a bodů

en: GPS Points
cs: GPS body

en: Draw direction hints for way segments.
cs: Zobrazovat směr u segmentů cesty.

note: segment order number
en: Draw the order numbers of all segments within their way.
cs: Zobrazovat pořadí u všech segmentů v cestách.

note: antialiasing
en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
cs: Aplikovat vyhlazování (antialiasing) v mapě pro jemnější zobrazení.

note: downloaded area
en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
cs: Zobrazovat hranice dat stažených ze serveru.

note: virtual nodes
en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
cs: Vykreslovat křížky uprostřed cest ve výběrovém módu.

note: background layers in inactive color
en: Draw the inactive data layers in a different color.
cs: Zobrazovat neaktivní vrstvy dat jinou barvou.

en: OSM Data
cs: OSM data

note: Show splash screen on startup
en: Show splash screen at startup
cs: Zobrazovat při startu úvodní obrazovku

note: Show ID in selection
en: Show object ID in selection lists
cs: Zobrazovat ID objektů v seznamech

en: Show localized name in selection lists
cs: Zobrazovat lokalizované názvy v seznamu prvků

en: Draw rubber-band helper line
cs: Vykreslovat pomocnou čáru od posledního bodu.

en: Modeless working (Potlatch style)
cs: Nepoužívat módy (styl Potlachu)

note: Show localized names
en: Show localized name in selection lists, if available
cs: Zobrazovat lokalizované názvy v seznamu prvků, pokud jsou dostupné

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
cs: Práce bez přepínání režimů (ve stylu potlatche)

en: Look and Feel
cs: Vzhled a chování

en: Language
cs: Jazyk

en: Default (Auto determined)
cs: Výchozí (automaticky)

en: Enable built-in defaults
cs: Povolit vestavěné výchozí hodnoty

en: Enable built-in icon defaults
cs: Povolit vestavěné standarní ikony

en: Used style
cs: Použitý styl

en: Map Paint Styles
cs: Styly kreslení mapy

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
cs[0]: Následující plugin byl stažen <strong>úspěšně</strong>:
cs[1]: Následující {0} pluginy byly staženy <strong>úspěšně</strong>:
cs[2]: Následujících {0} pluginů bylo staženo <strong>úspěšně</strong>:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
cs[0]: Stahování následujícího pluginu <strong>selhalo</strong>:
cs[1]: Stahování následujících {0} pluginů <strong>selhalo</strong>:
cs[2]: Stahování následujících {0} pluginů <strong>selhalo</strong>:

en: Search:
cs: Hledat:

en: Enter a search expression
cs: Zadejte hledaný výraz

en: Plugin update policy
cs: Politika aktualizace pluginů

en: Configure Plugin Sites
cs: Nastavení webů s pluginy

en: Download list
cs: Stáhnout seznam

en: Update plugins
cs: Aktualizace pluginů

en: Update the selected plugins
cs: Aktualizovat vybrané pluginy

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
cs: Všechny nainstalované pluginy jsou aktuální. Není proto třeba stahovat nové verze.

en: Plugins up to date
cs: Aktualizace pluginů

en: Configure sites...
cs: Nastavit zdroje...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
cs: Nastavit zdroje ze kterých budou stahovány pluginy

en: Add JOSM Plugin description URL.
cs: Přidat další URL s popisy pluginů.

en: Enter URL
cs: Zadat URL

en: Please select an entry.
cs: Prosím, vyberte položku.

en: disabled
cs: zakázáno

en: no modifier
cs: žádný přepínač

en: <h1><a name="top">Keyboard Shortcuts</a></h1>
cs: <h1><a name="top">Klávesové zkratky</a></h1>

en: <p>Please note that shortcut keys are assigned to the actions when JOSM is started. So you need to <b>restart</b> JOSM to see your changes.</p>
cs: <p>Berte na vědomí, že klávesové zkratky jsou přiřazovány při startu JOSM. Takže po jakékoli změně je třeba JOSM <b>restartovat</b>, aby se změny projevily.</p>

en: <p>Furthermore, the shortcuts are activated when the actions are assigned to a menu entry of a button for the first time. So some of your changes may become active even without restart --- but also without collision handling. This is another reason to <b>restart</b> JOSM after making any changes here.</p>
cs: <p>Kromě toho jsou klávesové zkratky aktivovány při prvním použití položky menu. Některé změny se tak mohou projevit bez restartu --- ale zároveň bez ošetření kolizí. To je další důvod pro <b>restart</b> JOSM po změnách provedených v klávesových zkratkách.</p>

en: <h1>Modifier Groups</h1>
cs: <h1>Skupiny modifikátorů</h1>

note: scroll up
en: Read First
cs: Nejdřív čti

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: Disable
cs: Zakázat

en: Key:
cs: Klávesa:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
cs: Upozornění: Používejte pouze skutečné klávesy!

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Edit Shortcuts
cs: Upravit zkratky

en: Primary modifier:
cs: Primární modifikátor:

en: Secondary modifier:
cs: Druhý modifikátor:

en: Tertiary modifier:
cs: Třetí modifikátor:

en: Menu Shortcuts
cs: Menu zkatky

en: Hotkey Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Modifier Groups
cs: Skupiny modifikátorů

note: some common tabs
en: Display Settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
cs: Různá nastavení ovlivňující vzhled celého programu.

en: Connection Settings
cs: Nastavení připojení

en: Connection Settings for the OSM server.
cs: Nastavení připojení pro OSM server.

en: Map Settings
cs: Nastavení mapy

en: Settings for the map projection and data interpretation.
cs: Nastavení projekce mapy a interpretace dat.

en: Audio Settings
cs: Nastavení zvuku

en: Settings for the audio player and audio markers.
cs: Nastavení pro přehrávání zvuků a zvukové značky.

en: Configure available plugins.
cs: Nastavení dostupných pluginů.

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
cs: Některá nastavení se projeví až po restartování JOSM.

en: Display coordinates as
cs: Zobrazovat souřadnice jako

en: Projection method
cs: Metoda projekce

en: Projection code
cs: Kód projekce

en: Map Projection
cs: Projekce mapy

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
cs: Projekce {0} nemohla být aktivována. Používam Mercator.

en: Authentication
cs: Ověření

en: Proxy settings
cs: Nastavení proxy

en: File backup
cs: Záložní soubory

en: Configure whether to use a proxy server
cs: Konfigurace používání proxy serveru

en: Configure whether to create backup files
cs: Konfigurace vytváření záložních souborů

note: icon source: http://www.iconfinder.net/index.php?q=key&page=icondetails&iconid=8553&size=128&q=key&s12=on&s16=on&s22=on&s32=on&s48=on&s64=on&s128=on icon licence: GPL icon designer: Paolino, http://www.paolinoland.it/ icon original filename: keyboard.png icon original size: 128x128 modifications: ic
en: Shortcut Preferences
cs: Nastavení klávesových zkratek

en: Changing keyboard shortcuts manually.
cs: Umožní nastavit klávesové zkratky ručně.

note: private String[] columnNames = new String[]{tr("Action"), tr("Shortcut"), tr("Group"), tr("ID")};
en: Action
cs: Akce

en: Shortcut
cs: Klávesová zkratka

en: Active styles
cs: Aktivní styly

en: Available styles (from {0})
cs: Dostupné styly (z {0})

en: Icon paths
cs: Cesty k ikonám

en: Short Description: {0}
cs: Krátká popiska: {0}

en: Author: {0}
cs: Autor: {0}

en: Webpage: {0}
cs: Webová stránka: {0}

en: Version: {0}
cs: Verze: {0}

en: Add a filename or an URL of an active style
cs: Přidat soubor nebo URL aktivního stylu

en: Remove the selected styles from the list of active styles
cs: Odstranit vybrané styly ze seznamu aktivních

en: Edit the filename or URL for the selected active style
cs: Upravit název souboru nebo URL vybraného aktivního stylu

en: Add the selected available styles to the list of active styles
cs: Přidat vybrané dostupné styly do seznamu aktivních

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
cs: Znovu načíst seznam dostupných stylů z ''{0}''

en: Add a new icon path
cs: Přidat novou cestu pro ikony

en: Remove the selected icon paths
cs: Odstranit vybrané cesty pro ikony

en: Edit the selected icon path
cs: Upravit vybrané cesty pro ikony

en: Loading style sources from ''{0}''
cs: Nahrávám zdroje stylů z ''{0}''

en: Sort presets menu
cs: Setřídit nabídku s přednastaveními

en: Tagging Presets
cs: Přednastavení tagů

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Available
cs: Dostupné

en: Toolbar customization
cs: Upravení panelu nástrojů

en: Customize the elements on the toolbar.
cs: Upravit prvky v panelu nástrojů.

en: Plugin bundled with JOSM
cs: Plugin zahrnut v JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
cs: Prosím klikněte na <strong>Stáhnout seznam</strong> ke stažení a zobrazení seznamu dostupných plugnů.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
cs: {0}: Verze {1} (lokálně: {2})

en: Ask before updating
cs: Dotaz před aktualizací

en: Always update withouth asking
cs: Aktualizovat bez dotazu

en: Never update
cs: Neaktualizovat

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
cs: Prosím vyberte, zda bude JOSM automaticky aktualizovat používané pluginy po spuštění novější verze.

en: Update interval (in days):
cs: Interval aktualizace (dnů):

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain periode of time.
cs: Prosím vyberte, zda bude JOSM automaticky aktualizovat používané pluginy po uplynutí zadaného času.

en: Use Basic Authentication
cs: Použít základní autentizaci

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
cs: Vybere základní autentizací pomocí HTTP a uživatelského jména a hesla (bez šifrování)

en: Use OAuth
cs: Použít OAuth

en: Select to use OAuth as authentication mechanism
cs: Vybere OAuth jako autentizační mechanismus

en: Warning: Unsupported value in preference ''{0}'', got {1}''. Using authentication method ''Basic Authentication''.
cs: Varování: nepodporovaná hodnota v konfiguraci ''{0}'', zadáno {1}''. Použije se ''Základní autentizace'.

en: Keep backup files
cs: Zanechávat záložní soubory

en: When saving, keep backup files ending with a ~
cs: Při ukládání zanechávat záložní soubory končící znakem ~

en: OSM username:
cs: Uživatelské jméno:

en: OSM password:
cs: Heslo:

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file. Furthermore, it is transferred <strong>unencrypted</strong> in every request sent to the OSM server. <strong>Do not use a valuable password.</strong></p></body></html>
cs: <html><body><p class="warning-body"><strong>Varování:</strong> Heslo je uloženo v čistě textové podobě v souboru konfigurace JOSM. Navíc je zasíláno <strong>nezašifrované</strong> v každém požadavku na OSM server. <strong>Nepoužívejte svá tajná hesla.</strong></p></body></html>

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
cs: Nemáte přístupový token nutný k používání OAuth pro OSM. Proveďte autorizaci prosím.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
cs: Již máte přístupový token pro přístup OSM serveru pomocí OAuth.

en: New Access Token
cs: Nový přístupový token

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
cs: <html>Použít standardní URL OSM serveru (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Validate
cs: Ověřit

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
cs: Zadejte uživatelské jméno a heslo pokud vaše proxy požaduje autentizaci.

en: No proxy
cs: Žádná proxy

en: Use standard system settings
cs: Použít standardní systémové nastavení

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
cs: Použít standardní systémové nastavení (zakázáno. Spusťte JOSM s parametrem<tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> k povolení)

en: Manually configure a HTTP proxy
cs: Manuální konfigurace HTTP proxy

en: Use a SOCKS proxy
cs: Použít SOCKS proxy

en: Warning: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
cs: Varování: JOSM je nakonfigurován k používání systémové proxy, ale JVM není nakonfigurován k jejímu převzetí. Konfigurace byla resetována na ''Žádná proxy''

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
cs[0]: Odstranit staré klíče z {0} objektů
cs[1]: Odstranit staré klíče z {0} objektu
cs[2]: Odstranit staré klíče z {0} objektů

en: Delete the selection in the tag table
cs: Smazat vybrané prvky v seznamu tagů

en: Add a new tag
cs: Přidat nový tag

en: More information about this feature
cs: Více informací o tomto přednastavení

note: space
en: Optional Attributes:
cs: Volitelné atributy:

en: closedway
cs: uzavřená cesta

en: Unknown type: {0}
cs: Neznámý typ: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
cs: Nelze načíst zdroj přednastavených tagů: {0}

en: Error parsing {0}:
cs: Chyba parsování {0}:

en: Elements of type {0} are supported.
cs: Objekty typu {0} nejsou podporovány.

en: Change {0} object | Change {0} objects
cs[0]: Změnit {0} objekt
cs[1]: Změnit {0} objekty
cs[2]: Změnit {0} objektů

en: Nothing selected!
cs: Nic není zvoleno!

en: Selection unsuitable!
cs: Vybrány nevhodné objekty!

en: Apply Preset
cs: Aplikovat přednastavení

en: Change Properties
cs: Změnit vlastnosti

en: Min. latitude
cs: Min. šířka

en: Min. longitude
cs: Min. délka

en: Max. latitude
cs: Max. šířka

en: Max. longitude
cs: Max. délka

en: All Formats
cs: Všechny formáty

en: Contacting OSM Server...
cs: Kontaktuji OSM server...

en: Downloading points {0} to {1}...
cs: Stahuji body {0} až {1}...

en: Warning: unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
cs: Varování: neočekávaná hodnota v položce ''{0}''. Zadáno ''{1}''. Proxy nebude použita.

en: Could not export ''{0}''.
cs: Nemohu exportovat "{0}"

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
cs: Poznámka: GPL není kompatibilní s licencí OSM.  Nestahujte prosím cesti licencované pod GPL.

en: GPX Files
cs: GPX soubory

en: GPS track description
cs: popis gps trasy

en: Add author information
cs: Přidat informace autora

en: Real name
cs: Skutečné jméno

en: E-Mail
cs: Email

en: Predefined
cs: Předdefinováno

en: Copyright year
cs: Copyright

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Export options
cs: Nastavení Exportu

en: Export and Save
cs: Exportovat a uložit

en: Error while exporting {0}:
    {1}
cs: Chyba při exportu {0}:
    {1}

en: Choose a predefined license
cs: Zvolte předdefinovanou licenci

en: Markers from {0}
cs: Značky z {0}

en: File "{0}" does not exist
cs: Soubor "{0}" neexistuje

note: input was not properly parsed, abort
en: Parsing file "{0}" failed
cs: Parsování souboru "{0}" selhalo

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
cs: Chyba parsování: Chybná struktura GPX dokumentu

en: Unknown mode {0}.
cs: Neznámý režim {0}.

en: Image Files
cs: Soubory obrázků

en: Downloading OSM data...
cs: Stahuji OSM data...

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
cs: Stahuji uzel s id {0} z ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
cs: Stahuji cestu s id {0} z ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
cs: Stahuji relaci s id {0} z ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
cs: Pro id {0} server odpověděl kódem 404. Přeskakuji.

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
cs: Stahuji balík uzlů z ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
cs: Stahuji balík cest z ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
cs: Stahuji balík relací z ''{0}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each primitive.
cs: Server odpověděl chybovým kódem 404, opakování s individuálním požadavkem pro každý prvek

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
cs[0]: Stahuji {0} objekt z ''{1}''
cs[1]: Stahuji {0} objekty z ''{1}''
cs[2]: Stahuji {0} objektů z ''{1}''

en: NMEA-0183 Files
cs: NMEA-0183 soubory

en: Coordinates imported:
cs: Importované souřadnice:

en: Malformed sentences:
cs: Poškozené věty:

en: Checksum errors:
cs: Chyby v kontrolním součtu:

en: Unknown sentences:
cs: Neznámé věty:

en: Zero coordinates:
cs: Nulové souřadnice:

en: NMEA import success
cs: NMEA import úspěšný

en: NMEA import failure!
cs: NMEA import selhal!

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
cs: Tato verze JOSM není kompatibilní s nakonfigurovaným serverem.

en: Communications with {0} established using protocol version {1}.
cs: Komunikace s {0} zahájena za použití protokolu verze {1}

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
cs: neočekávaný formát id získaný ze serveru, získáno ''{0}''

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: neočekávaný formát nové verze modifikovaného prvku ''{0}'', zadáno ''{1}''

en: Creating changeset...
cs: Vytvářím sadu změn...

en: Successfully opened changeset {0}
cs: Úspěšně otevřená sada změn {0}

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
cs: Sada změn s ID > 0 očekávána. Nalezeno {0}.

en: Updating changeset...
cs: Aktualizuji sadu změn...

en: Updating changeset {0}...
cs: Aktualizuji sadu změn {0}...

en: Closing changeset...
cs: Zavírám sadu změn...

en: No changeset present for diff upload.
cs: Není k dizpozici sada změn pro rozdílový upload

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
cs[0]: Nahrávám {0} objekt...
cs[1]: Nahrávám {0} objekty...
cs[2]: Nahrávám {0} objektů...

en: Waiting 10 seconds ...
cs: Čekám 10 sekund ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
cs: Zkusím nový pokus, {0} z {1}, během {2} sekund ...

en: OK - trying again.
cs: OK - další pokus.

en: Starting retry {0} of {1}.
cs: Zahajuji pokus {0} z {1}.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
cs: ID aktuální sady změn musí být větší než 0. Aktuální ID je {0}.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
cs: Očekávána otevřená sada změn. Nalezena uzavřená sada změn s id {0}.

en: (Code={0})
cs: (Kód={0})

en: The server replied an error with code {0}.
cs: Server odpověděl chybou s kódem {0}

en: OSM Server Files bzip2 compressed
cs: OSM soubory komprimované pomocí bzip2

en: Invalid bz2 file.
cs: poškozený bz2 soubor.

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
cs: povinný atribut ''{0}'' chybí

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
cs: nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu long , zadáno ''{1}''

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
cs: nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu long (>=0), zadáno ''{1}''

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
cs: Neplatná hodnota povinného atributu ''{0}'' typu double. Nalezeno ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
cs: nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu boolean, zadáno ''{1}''

en: <anonymous>
cs: <anonym>

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
cs: nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu OsmPrimitiveType, zadáno ''{1}''

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neplatná hodnota pro atribut ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neplatná booleovská hodnota pro atribut ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
cs: Chybí povinný atribut ''{0}'' XML elementu {1}.

en: Unsupported version: {0}
cs: Nepodporovaná verze: {0}

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
cs: Nedefinovaný element ''{0}'' nalezen ve vstupních datech. Přerušuji.

en: Parsing list of changesets...
cs: Načítám seznam sad změn...

en: (at line {0}, column {1})
cs: (na řádce {0}, sloupci {1})

en: OSM Server Files
cs: Soubory z OSM serveru

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
cs: <html>Při ukládání došlo k chybě.<br>Chyba: <br>{0}</html>

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
cs: <html>Došlo k chybě při obnovování zálohy souboru.<br>Chyba: <br>{0}</html>

en: Could not back up file. Exception is: {0}
cs: Nemohu zálohovat soubor. Vyjímka: {0}

en: OSM Server Files gzip compressed
cs: OSM soubory komprimované pomocí gzip

en: Parsing OSM history data ...
cs: Parsuji data historie OSM ...

en: File ''{0}'' does not exist.
cs: Soubor "{0}" neexistuje

en: Missing manadatory attributes on element ''bounds''. Got minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{3}'',maxlat=''{4}'', origin=''{5}''.
cs: Chybějící povinné atributy prvku ''bounds''. Nalezeno minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{3}'',maxlat=''{4}'', origin=''{5}''.

en: Found XML element <nd> not as direct child of element <way>.
cs: Nalezen XML element <nd> jinde, než jako přímý potomek elementu <rway>

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
cs: Chybějící povinný atribut ''{0}'' na <nd> v cestě {1}

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
cs: Neplatná hodnota atributu ''ref'' elementu <nd>. Nalezeno {0}

en: Found XML element <member> not as direct child of element <relation>.
cs: Nalezen XML element <member> jinde, než jako přímý potomek elementu <relation>

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
cs: Chybějící atribut ''ref'' na členu v relaci {0}

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
cs: Neplatná hodnota atributu ''ref'' na členu v relaci {0}. Nalezeno {1}

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
cs: Chybějící atribut ''type'' na členu {0} v relaci {1}

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
cs: Neplatná hodnota atributu ''type'' na členu {0} v relaci {1}. Nalezeno {2}.

en: Incomplete <member> specification with ref=0
cs: Nekompletní <member> specifikace s ref=0

en: Illegal object with ID=0.
cs: Neplatný objekt s id=0

note: should not happen. API version has been checked before
en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
cs: Neznámá, nebo nepodporovaná verze API. Nalezeno {0}

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
cs: Chybějící atribut ''version'' na OSM objektu s id {0}

en: Missing required attribute ''{0}''.
cs: Chybějící povinný atribut ''{0}''.

en: Prepare OSM data...
cs: Připravuji OSM data...

en: Parsing OSM data...
cs: Zpracovávám OSM data...

en: Preparing data set...
cs: Připravuji data...

en: Downloading from OSM Server...
cs: Stahuji z OSM serveru...

en: Downloading referring ways ...
cs: Stahování odkazovaných cest ...

en: Downloading referring relations ...
cs: Stahování odkazovaných relací ...

en: Reading changesets...
cs: Načítám sady změn...

en: Downloading changesets ...
cs: Stahuji sady změn...

en: Reading changeset {0} ...
cs: Načítám sadu změn {0} ...

en: Downloading changeset {0} ...
cs: Stahuji sadu změn {0} ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
cs[0]: Stahuji {0} sadu změn ...
cs[1]: Stahuji {0} sady změn ...
cs[2]: Stahuji {0} sad změn ...

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2} ...
cs: ({0}/{1}) Stahuji sadu změn {2} ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
cs: Stahuji obsah pro sadu změn {0} ...

en: Downloading history...
cs: Stahování historie...

en: Contacting Server...
cs: Kontaktuji server...

en: Failed to open connection to API {0}.
cs: Nepodařilo se navázat spojení s API {0}

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
cs: Nemohu se připojit k OSM serveru. Prosím zkontrolujte si připojení k internetu.

en: XML tag <user> is missing.
cs: Chybí XML tag <user>.

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
cs: Chybějící atribut ''{0}'' na XML tagu ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
cs: Neplatná hodnota pro atribut ''{0}'' na XML tagu ''{1}''. Nalezeno {2}.

en: Reading user info ...
cs: Získávám informace o uživateli ...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
cs: Začínám nahrávat s jedním požadavkem na objekt ...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
cs: {0}% ({1}/{2}), {3} zbývát. Nahrávám uzel ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
cs: {0}% ({1}/{2}), {3} zbývát. Nahrávám cestu ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
cs: {0}% ({1}/{2}), {3} zbývát. Nahrávám relaci ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
cs: Začínám nahrávat vše v jednom požadavku ...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
cs: Hodnota >0 je očekávaná pro parametr ''{0}'', nalezeno {1}

en: Starting to upload in chunks...
cs: Začínám nahrávat po částech...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
cs[0]: ({0}/{1}) Nahrávám {2} objekt...
cs[1]: ({0}/{1}) Nahrávám {2} objekty...
cs[2]: ({0}/{1}) Nahrávám {2} objektů...

en: Uploading data ...
cs: Nahrávám data na server ...

en: Skip download
cs: Přeskočit stahování

en: Download Plugin
cs: Stáhnout Plugin

en: Skip Download
cs: Přeskočit stahování

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
cs: Pro plugin {1} je třeba JOSM verze {0}.

en: Downloading Plugin {0}...
cs: Stahuji Plugin {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
cs: Nastala chyba v pluginu {0}

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
cs[0]: Následující plugin již není potřeba a byl deaktivován:
cs[1]: Následující pluginy již nejsou potřeba a byly deaktivovány:
cs[2]: Následující pluginy již nejsou potřeba a byly deaktivovány:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
cs: <html>Je požadováno nahrání pluginu "{0}".<br>Tento plugin se již dále nevyvíjí a bude velmi pravděpodobně způsobovat chyby.<br>Měl by být deaktivován.<br>Chcete jej smazat z konfigurace?</html>

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
cs: Aktualizoval jste verzi JOSM.<br>Pokud chcete předejít potížím, je třeba aktualizovat také pluginy.<br><br>Aktualizovat nyní pluginy?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
cs: Pluginy byly  naposledy aktualizovány před {0} dny.

en: Skip update
cs: Vynechat aktualizaci

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
cs: Přeskakuji aktualizaci pluginů po zadaném intervalu. Automatická aktualizace po startu je zakázána.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
cs: Spouštím aktualizaci pluginů po zadaném intervalu. Automatická aktualizace po startu je zakázána.

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
cs: nahrávám plugin ''{0}'' (verze {1})

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
cs: Nemohu nahrát plugin {0}. Odstranit z nastavení?

en: Loading plugins ...
cs: Nahrávám pluginy ...

en: Checking plugin preconditions...
cs: Kontroluji požadavky pluginu...

en: Loading plugin ''{0}''...
cs: Nahrávám plugin ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
cs[0]: JOSM nemůže nalézt informace o následujícím pluginu:
cs[1]: JOSM nemůže nalézt informace o následujících pluginech:
cs[2]: JOSM nemůže nalézt informace o následujících pluginech:

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
cs[0]: Aktualizace následujícího pluginu selhala:
cs[1]: Aktualizace následujících pluginů selhala:
cs[2]: Aktualizace následujících pluginů selhala:

en: Disable plugin
cs: Zakázat plugin

en: Keep plugin
cs: Ponechat plugin

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
cs: Nastala neočekávaná výjimka, která by mohla pocházet z pluginu ''{0}''.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
cs: Dle informací z pluginu je autor {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
cs: Zkuste aktualizovat na nejnovější verzi tohoto pluginu, než ohlásíte chybu.

en: Should the plugin be disabled?
cs: Chcete plugin zakázat ?

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
cs: Plugin byl odstraněn z konfigurace. Restartujte JOSM k jeho odstranění z programu.

en: Plugin information
cs: Informace o pluginu

en: no description available
cs: není zádný popis

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
cs: Neptat příště se a zapamatovat si volbu (změnit lze v Nastavení -> Pluginy)

en: More info...
cs: Více informací...

en: Processing plugin site cache files...
cs: Zpracovávám cache pluginů...

en: Processing file ''{0}''
cs: Zpracovávám soubor ''{0}''

en: Processing plugin files...
cs: Zpracovávám soubory pluginů...

en: Download plugin list...
cs: Stahuji seznam pluginů...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
cs: Stahuji seznam pluginů z ''{0}''

en: Processing plugin list from site ''{0}''
cs: Zpracovávám seznam pluginů z webu ''{0}''

en: This is after the end of the recording
cs: Toto je až za koncem nahrávky

en: Error playing sound
cs: Chyba přehrávání zvuku

note: Then ask for submitting a bug report, for exceptions thrown from a plugin too
en: Do nothing
cs: Nedělat nic

en: Report Bug
cs: Nahlásit chybu

en: Unexpected Exception
cs: Neočekávaná výjimka

en: (The text has already been copied to your clipboard.)
cs: (Text již byl zkopírován do schránky.)

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
cs: <html>Aktualizace na server <strong>selhala</strong>, protože vaše aktuální<br>datová sada nesplňuje předpoklad.<br>Chybová zpráva je:<br>{0}</html>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.</html>
cs: <html>Nepodařilo se uzavřít sadu změn <strong>{0}</strong><br>protože je již uzavřená.</html>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.</html>
cs: <html>Nepodařilo se uzavřít sadu změn <strong>{0}</strong><br>protože je již uzavřená od {1}.</html>

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.</html>
cs: <html>Nepodařilo se nahrát do sady změn <strong>{0}</strong><br>protože byla již uzavřena dne: {1}.</html>

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.</html>
cs: <html>Nepodařilo se navázat komunikaci se serverem<br>''{0}''.<br>Prosím prověřte funkčnost internetového připojení.</html>

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details(untranslated): {1}</html>
cs: <html>Nepodařilo se nahrát data na nebo stáhnout z<br>''{0}''<br>kvůli problémům s přenosem dat.<br>Detaily(nepřeloženo): {1}</html>

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.</html>
cs: <html>Nepodařilo se navázat komunikaci se serverem<br>''{0}''.<br>DNS jméno ''{1}'' nelze přeložit. <br>Prosím prověřte URL API ve vaší konfiguraci a vaše internetové připojení.</html>

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
cs: Nelze najít překlad pro jazyk {0}. Vracím se k {1}.

en: Setting the keyboard shortcut ''{0}'' for the action ''{1}'' ({2}) failed
    because the shortcut is already taken by the action ''{3}'' ({4}).
cs: Nastavení klávesové zkratky ''{0}'' pro akci ''{1}'' ({2}) selhalo,
    protože tato zkratka se již používá pro akci ''{3}'' ({4}).

en: This action will have no shortcut.
cs: Tato akce nebude mít klávesovou zkratku.

en: Using the shortcut ''{0}'' instead.
cs: Používám místo toho zkratku ''{0}''.

en: (Hint: You can edit the shortcuts in the preferences.)
cs: (Tip: Klávesové zkratky lze změnit v nastavení.)

en: Create grid of ways
cs: Vytvořit mřížku cest

en: Select two ways with a node in common
cs: Vybrat svě cesty se společným bodem.

en: Select two ways with alone a node in common
cs: Vybrat dvě cesty a bod

en: Create a grid of ways
cs: Vytvořit mřížku cest

en: Upload Trace
cs: Nahrát trasy

en: Upload Traces
cs: Nahrát trasy na server

note: item "Ways/Path" combo "MTB Scale"
en: Visibility
cs: Viditelnost

en: (What does that mean?)
cs: (Co to znamená?)

en: Please enter Description about your trace.
cs: Prosím zadejte popis vaší trasy

en: Tags (comma delimited)
cs: Tagy (oddělené čárkou)

en: Please enter tags about your trace.
cs: Prosím zadejte tagy o vaší trase

en: Selected track: {0}
cs: Zvolená trasa: {0}

note: Set progress dialog to indeterminate while connecting
en: Connecting...
cs: Připojuji se...

en: Upload cancelled
cs: Nahrávání přerušeno

en: Error while uploading
cs: Chyba při nahrávání na server

en: GPX upload was successful
cs: Nahrání GPX dat na server proběhlo úspěšně

en: Upload failed. Server returned the following message:
cs: Nahrávání selhalo. Server vrátil následující chybu:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
cs: Nahrávám GPX trasu: {0}% ({1} z {2})

en: No description provided. Please provide some description.
cs: Není zadán žádný popisek. Prosíme, zadejte jej.

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
cs: Není vybrána GPX vrstva. Nelze nahrát trasu na server.

en: No username provided.
cs: Není zadáno uživatelské jméno.

en: No password provided.
cs: Není zadáno heslo.

en: Uploading GPX Track
cs: Nahrávám GPX trasu na server

en: Uploads traces to openstreetmap.org
cs: Nahraje trasy na openstreetmap.org

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" text "Country code" </optional>
en: Address Interpolation
cs: Interpolace adres

en: Define Address Interpolation
cs: Definovat interpolaci adres

en: Odd
cs: Liché

en: Even
cs: Sudé

en: Alphabetic
cs: Abecedně

en: Relation: {0}
cs: Relace: {0}

en: Associate with street using:
cs: Přiřadit k ulici pomocí:

en: Numbering Scheme:
cs: Číslovací systém:

en: Increment:
cs: Vzestupně:

en: Starting #:
cs: Počáteční #:

en: Ending #:
cs: Konečné #:

en: City:
cs: Město:

en: State:
cs: Stát:

en: Post Code:
cs: PSČ:

en: Country:
cs: Země:

en: Full Address:
cs: Úplná Adresa:

en: Optional Information:
cs: Volitelné informace:

en: Please select a street to associate with address interpolation way
cs: Prosím vyberte ulici k asociaci k interpolační adresní cestě

en: Please select address interpolation way for this street
cs: Prosíme, vyberte interpolaci adres pro tuto ulici

en: Expected odd numbers for addresses
cs: Očekávána lichá čísla pro adresy

en: Expected even numbers for addresses
cs: Očekávána sudá čísla pro adresy

en: Country code must be 2 letters
cs: Kód země musí mít 2 písmena

en: Please enter valid number for starting and ending address
cs: Zadejte platné číslo pro počáteční a koncovou adresu

en: Alphabetic address must end with a letter
cs: Abecední adresy musí končit písmenem

en: Starting and ending numbers must be the same for alphabetic addresses
cs: Počáteční a koncové číslo musí být pro abecední adresy stejné

en: Starting address letter must be less than ending address letter
cs: Počáteční písmeno musí být menší než koncové písmeno

en: Please enter valid number for starting address
cs: Zadejte platné číslo pro počáteční adresu

en: Please enter valid number for ending address
cs: Prosíme vložte platné číslo pro koncovou adresu

en: Starting address number must be less than ending address number
cs: Počáteční číslo adresy musí být menší než koncové císlo

en: Building address
cs: Adresa budovy

en: House number:
cs: Číslo domu:

en: Street Name:
cs: Ulice:

en: Increment
cs: Vzestupně

en: Decrement
cs: Sestupně

en: Numbers:
cs: Čísla:

en: Set buildings size
cs: Nastavit rozměry budov

en: Use Address dialog
cs: Zadat  adresu budovy

en: Buildings width:
cs: Šířka budov:

en: Length step:
cs: Délka kroku:

note: group "Man-Made"
en: Buildings
cs: Budovy

note: this below is a temporary workaround to fix the "always on top" issue pane.createDialog(Main.parent, tr("Select Feuille")).setVisible(true);
en: Select Feuille
cs: Vybrat Feuille

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
cs: Chyba při nahrávání souboru.
    Pravděpodobně jde o starou verzi cache souboru.

en: CadastreGrabber: Illegal url.
cs: CadastreGrabber: Neplatné URL.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
cs: Město {0} nenalezeno, nebo není dostupné
    nebo byla akce přerušena

en: Choose from...
cs: Vyberte z...

note: pane.createDialog(Main.parent, tr("Select commune")).setVisible(true); this below is a temporary workaround to fix the "always on top" issue
en: Select commune
cs: Vybrat commune

en: Cadastre
cs: Katastr

en: Auto sourcing
cs: Automatické zdrojování

en: Plugin cadastre-fr used traditionaly for grabbing the key shortcut F11
    which is currently allocated for full-screen switch by default
    Would you like to restore F11 for grab action ?
cs: Plugin cadastre-fr používá z historických příčin pro grabování horkou klávesu F11
    která je aktuálně použita pro přepnutí do celoobrazovkováho režimu
    Chcete používat F11 pro grabování pluginem?

en: Replace original background by JOSM background color.
cs: Nahradit původní pozadí pozadím nastaveným v JOSM.

en: Reverse grey colors (for black backgrounds).
cs: Obrácené stupně šedi (pro černá pozadí)

en: Set background transparent.
cs: Nastavit průhledné pozadí.

en: Draw boundaries of downloaded data.
cs: Zobrazovat hranice stažených dat.

note: item "Man Made/Pipeline" combo "Type" color highway_track <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--waterway tags --> <rule> <condition k="waterway" v="river"/> color riverbank <condition k="waterway" v="canal"/> color stream 
en: water
cs: voda

note: color tiger_data </rule> <!-- lot's of "openGeoDB:..." tags can be found in germany --> <rule> <condition k="openGeoDB:type" v="Stadt"/> <icon annotate="true" src="place/settlement/town.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="openGeoDB:type" v="Kreis"/> <condition 
en: building
cs: budova

note: color area <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="addr:housenumber"/> <icon annotate="true" src="misc/housenumber.png" priority="-50000"/> <condition k="addr:postcode"/> <condition k="addr:interpolation" v="odd"/> color address <scale_max>40000</scale_max>
en: address
cs: adresa

en: Enable automatic caching.
cs: Zapnout automatické cachování.

note: disabled by default
en: Max. cache size (in MB)
cs: Max. velikost cache (v MB)

en: French cadastre WMS
cs: WMS francouzského katastru

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
cs: <html>Hodnota klíče "source" pokud je zapnuto automatické zdrojování</html>

en: Source
cs: Zdroj

en: Replace the original white background by the backgound color defined in JOSM preferences.
cs: Nahradit původní bílé pozadí barvou pozadí nastavenou v nastavení JOSM.

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
cs: Invertovat původní černé a bílé barvy (a všechny stupně šedi). Užitečné pro texty na tmavém pozadí.

en: Allows multiple layers stacking
cs: Povolit skládání více vrstev

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
cs: Nastavení průhlednosti WMS vrstvy. Vpravo je neprůhledné, vlevo průhledné.

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
cs: Zobrazovat rámeček kolem dat stažených z WMS serveru.

en: Grab smaller images (higher quality but use more memory)
cs: Stahovat menší obrázky (lepší kvalita, ale používá více paměti)

en: Fixed size square (default is 100m)
cs: Fixní velikost čtverce (výchozí je 100m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
cs: Fixní velikost (od 25 do 1000 metrů)

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
cs: Nejstarší soubory jsou automaticky smazány při překročení této velikosti

en: Add "source=..." to elements?
cs: Přidat "source=..." k objektům?

en: Downloading {0}
cs: Stahuji {0}

en: Contacting WMS Server...
cs: Kontaktuji WMS server...

en: Create buildings
cs: Vytvořit budovy

en: To avoid cadastre WMS overload,
    building import size is limited to 1 km2 max.
cs: Aby se předešlo přetížení WMS katastru,
    import budov je omezen na max. 1 km2.

en: Extract SVG ViewBox...
cs: Extrahovat SVG ViewBox...

en: Create boundary
cs: Vytvořit hranice

en: Contacting cadastre WMS ...
cs: Kontaktuji WMS katastru ...

en: Image already loaded
cs: Obrázek je již načtený

en: Only on vectorized layers
cs: Pouze na vektorizovaných vrstvách

en: Download Image from French Cadastre WMS
cs: Stáhnout obráze z Francouzkého katastrálního WMS

en: Cadastre: {0}
cs: Katastr: {0}

en: Click first corner for image cropping
    (two points required)
cs: Klikněte na první roh pro oříznutí obrázku
    (jsou potřeba dva body)

en: Image cropping
cs: Ořezávání obrázků

en: Click second corner for image cropping
cs: Klikněte na druhý roh pro oříznutí obrázku

en: Do you want to cancel completely
    or just retry
cs: Chcete zrušit úplně
    nebo jen opakovat

en: East
cs: Východ

en: North
cs: Sever

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
cs: Načíst lokaci z cache (pouze pokud je cache povolena)

en: {0} not allowed with the current projection
cs: {0} není se současnou projekcí dovolena

en: Change location
cs: Změnit umístění

en: Set a new location for the next request
cs: Nastavení nového místa pro další požadavek

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
cs: <html>Vložte název města nebo obce.<br>Použijte syntax a interpunkci dle www.cadastre.gouv.fr .</html>

en: Add new layer
cs: Přidat novou vrstvu

en: Reset cookie
cs: Vymazat cookie

en: Get a new cookie (session timeout)
cs: Získat nový cookie (vypršení sezení)

en: PNG files (*.png)
cs: PNG soubory (*.png)

en: Export as PNG format (only raster images)
cs: Exportovat v PNG formátu (pouze rastrové obrázky)

en: Adjust WMS
cs: Upravit WMS

en: Adjust the position of the WMS layer (raster images only)
cs: Upravit pozici WMS vrstvy (pouze rastrové obrázky)

en: More than one WMS layer present
    Select one of them first, then retry
cs: Je zobrazena více než jedna WMS vrstva
    Nejdříve vyberte jednu z nich a potom zopakujte

en: Blank Layer
cs: Prázdná vrstva

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
cs: WMS vrstva ({0}), nahráno {1} dlaždic

en: Is not vectorized.
cs: Není vektorizovaný.

en: Raster size: {0}
cs: Velikost rastru: {0}

en: Is vectorized.
cs: Je vektorizovaný.

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
cs: Nepodporovná verze cache souboru; nalezeno {0}, očekáváno {1}
    Vytvořte nový soubor.

en: Cache Format Error
cs: Chyba formátu cache

en: Lambert zone {0} in cache incompatible with current Lambert zone {1}
cs: Lambertova zóne {0} v cache nekompatibilní se současnou Lambertovou zónou {1}

en: Cache Lambert Zone Error
cs: Chyba Lambertovy zóny v cache

en: Use
cs: Použití

en: Please select a scheme to use.
cs: Vyberte schéma k použití.

en: Color Scheme
cs: Schéma barev

en: Please select the scheme to delete.
cs: Vyberte schéma ke smazání.

note: schemesList.setToolTipText(tr("The sources (url or filename) of annotation preset definition files. See http://josm.eigenheimstrasse.de/wiki/AnnotationPresets for help."));
en: Use the selected scheme from the list.
cs: Použít vybrané schéma ze seznamu.

en: Use the current colors as a new color scheme.
cs: Použít současné bervy jako nové barevné schéma.

en: Delete the selected scheme from the list.
cs: Smazat vybrané schéma ze seznamu.

en: Color Schemes
cs: Schémata barev

en: Split area
cs: Rozdělit oblast

en: Splits an area by an untagged way.
cs: Rozdělit oblast pomocí neotagované cesty

en: The selected area cannot be splitted, because it is a member of some relation.
    Remove the area from the relation before splitting it.
cs: Zvolená oblast nemůže být rozdělena, protože je členem relace.
    Odstraňte oblast z relace před rozdělením.

en: TangoGPS Files (*.log)
cs: Soubory TangoGPS (*.log)

en: Format errors:
cs: Chyby fomátu:

en: TangoGPS import success
cs: Import TangoGPS úspěšný

en: TangoGPS import failure!
cs: Import TangoGPS selhal!

en: TCX Files (*.tcx)
cs: TCX Soubory (*.tcx)

en: Duplicate Way
cs: Zduplikovat cestu

en: Duplicate selected ways.
cs: Zduplikovat zvolené cesty

en: Can't duplicate unordered way.
cs: Nelze duplikovat neseřazené cesty.

en: No data loaded.
cs: Nebyla načtena žádná data.

en: You must select at least one way.
cs: Musíte vybrat alespoň jednu cestu.

en: Create duplicate way
cs: Vytvořit duplikát cesty

en: Layer for editing GPX tracks
cs: Vrstva pro editaci GPX tras

en: Convert to GPX layer with anonymised time
cs: Konvertovat do GPX vrstvy s anonymizací času

en: edit gpx tracks
cs: Upravit trasu GPX

en: EditGpx
cs: UpravitGpx

note: TODO what is icon at the end?
en: Import path from GPX layer
cs: Importovat cestu z GPX vrstvy

en: Drop existing path
cs: Zahodit existující cestu

note: no gps layer TODO: register a listener and show menu entry only if gps layers are available
en: No GPX data layer found.
cs: Nenalezena vrstva s GPX daty.

en: Position only
cs: Jen pozice

en: Position, Time, Date, Speed
cs: Pozice, Čas, Datum, Rychlost

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
cs: Pozice, Čas, Datum, Rychlost, Výška

en: A By Time
cs: A Podle času

en: A By Distance
cs: A Podle vzdálenosti

en: B By Time
cs: B Podle času

en: B By Distance
cs: B Podle vzdálenosti

en: C By Time
cs: C Podle času

en: C By Distance
cs: C Podle vzdálenosti

en: Data Logging Format
cs: Formát uložení dat

en: Disable data logging if speed falls below
cs: Přestat logovat data, když rychlost klesne pod

en: Disable data logging if distance falls below
cs: Přestat logovat data, když vzdálenost klesne pod

en: Unknown logFormat
cs: Neznámý formát logu

en: Refresh
cs: Obnovit

en: refresh the port list
cs: obnovit seznam portů

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure Device
cs: Konfigurovat zařízení

en: Connection Error.
cs: Chyba při připojování.

en: configure the connected DG100
cs: nastavit připojené DG100

en: delete data after import
cs: smazat data po importu

en: Importing data from device.
cs: Importovat data ze zařízení.

en: Importing data from DG100...
cs: Importuji data z DG100...

en: Error deleting data.
cs: Chyb při mazání dat.

en: imported data from {0}
cs: importovaná data z {0}

en: No data found on device.
cs: Nenalezena žádná data na zařízení.

en: Connection failed.
cs: Spojení selhalo.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
cs: Nelze nahrát knihovnu rxtxSerial. Pokud potřebujete pomoc s její instalací, zkuste Globalsat homepage na http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
cs: Importovat data z Globalsat Datalogger DG100 do GPX vrstvy.

en: Grid origin location
cs: Pozice počátku mřížky

en: Grid rotation
cs: Otočení mřížky

en: World
cs: Svět

en: Grid layout
cs: Rozvržení mřížky

en: Grid layer:
cs: Vrstva mřížky:

en: Add grid
cs: Přidat mřížku

en: Normal
cs: Normální

en: Rotate 90
cs: Otočit o 90°

en: Rotate 180
cs: Otočit o 180°

en: Rotate 270
cs: Otočit o 270°

en: Previous image
cs: Předchozí obrázek

en: Next image
cs: Další obrázek

en: Rotate left
cs: Otočit vlevo

en: Rotate image left
cs: Otočit obrázek vlevo

en: Rotate right
cs: Otočit vpravo

en: Rotate image right
cs: Otočit obrázek vpravo

en: Display non-geotagged photos
cs: Zobrazit negeotagované fotografie

en: Imported Images
cs: Importované obrázky

en: Image files (*.jpg, *.jpeg, *.png, *.gif)
cs: Obrázky (*.jpg, *.jpeg, *.png, *.gif)

en: Open images with ImageWayPoint
cs: Otevře obrázek s ImageWayPoint

en: Load set of images as a new layer.
cs: Otevřít skupinu obrázků jako novou vrstvu.

en: The starting location was not within the bbox
cs: Počáteční poloha se nachází mimo bbox

en: Looking for shoreline...
cs: Hledám pobřeží...

en: {0} nodes so far...
cs: Zatím {0} uzlů...

en: Error creating cache directory: {0}
cs: Chyba při vytváření cache adresáře: {0}

en: Tracing
cs: Stopování

en: checking cache...
cs: kontroluji cache...

note: * * Run the nodelist through a vertex reduction algorithm
en: Running vertex reduction...
cs: Spouštím redukci vertexů...

en: Running Douglas-Peucker approximation...
cs: Spouštím aproximaci Douglas-Peucker...

en: Removing duplicate nodes...
cs: Odstraňuji duplicitní uzly...

en: Lakewalker trace
cs: Lakewalker trasování

en: An unknown error has occurred
cs: Došlo k neznámé chybě

en: east
cs: východ

en: northeast
cs: severovýchod

en: north
cs: sever

en: northwest
cs: severozápad

en: west
cs: západ

en: southwest
cs: jihozápad

en: south
cs: jih

en: southeast
cs: jihovýchod

en: coastline
cs: pobřeží

en: land
cs: země

en: Maximum number of segments per way
cs: Maximální počet úseků na cestu

en: Maximum number of nodes in initial trace
cs: Maximální počet uzlů v prvotním trasování

en: Maximum gray value to count as water (0-255)
cs: Maximální hodnota šedé braná jako voda (0-255)

en: Line simplification accuracy (degrees)
cs: Přesnost zjednodušování čar (stupňů)

en: Resolution of Landsat tiles (pixels per degree)
cs: Rozlišení dlaždic Landsat (pixelů na stupeň)

en: Size of Landsat tiles (pixels)
cs: Velikost dlaždic Landsat (pixelů)

en: Shift all traces to east (degrees)
cs: Posunout všechny trasy na východ (stupňů)

en: Shift all traces to north (degrees)
cs: Posunout všechny trasy na sever (stupňů)

en: Direction to search for land
cs: Směr hledání země

en: Tag ways as
cs: Tagovat cesty jako

en: WMS Layer
cs: WMS vrstva

en: Maximum cache size (MB)
cs: Maximální velikost cache (MB)

en: Maximum cache age (days)
cs: Maximální stáří cache (dnů)

en: Source text
cs: Zdrojový text

en: Maximum number of segments allowed in each generated way. Default 250.
cs: Maximální počet úseků v každé vygenerované cestě. Výchozí hodnota 250.

en: Maximum gray value to accept as water (based on Landsat IR-1 data). Can be in the range 0-255. Default 90.
cs: Maximální hodnota šedi braná jako voda (založeno na datech Landsat IR-1). Může být v rozmezí 0-255. Výchozí hodnota 90.

en: Accuracy of Douglas-Peucker line simplification, measured in degrees.<br>Lower values give more nodes, and more accurate lines. Default 0.0003.
cs: Přesnost Douglas-Peuckerova generalizace linie, hodnota ve stupních.<br>Nižší hodnoty vracejí více uzlů s menším zjednodušením. Výchozí hodnota 0.0003.

en: Resolution of Landsat tiles, measured in pixels per degree. Default 4000.
cs: Rozlišení dlaždic Landsatu, měřeno v pixelech na stupeň. Výchozí hodnota 4000.

en: Size of one landsat tile, measured in pixels. Default 2000.
cs: Velikost jedné dlaždice z Landsatu, v pixelech. Výchozí hodnota 2000.

en: Offset all points in East direction (degrees). Default 0.
cs: Posun všech bodů východním směrem (stupňů). Výchozí hodnota 0.

en: Offset all points in North direction (degrees). Default 0.
cs: Posun všech bodů severním směrem (stupňů). Výchozí hodnota 0.

en: Direction to search for land. Default east.
cs: Směr hledání země. Standardně východ.

en: Tag ways as water, coastline, land or nothing. Default is water.
cs: Označit cesty tagem water, coastline, land nebo bez tagu.  Výchozí hodnota je water.

en: Which WMS layer to use for tracing against. Default is IR1.
cs: Která WMS vrstva má být vybrána k trasování ? Výchozí: IR1.

en: Maximum size of each cache directory in bytes. Default is 300MB
cs: Maximální velikost jednotlivých adresářů s cache v bajtech. Výchozí hodnota je 300MB

en: Maximum age of each cached file in days. Default is 100
cs: Maximální stáří jednotlivých souborů v cache ve dnech. Výchozí hodnota je 100

en: Data source text. Default is Landsat.
cs: Text odkazující na použitý zdroj. Implicitně Landsat.

en: A plugin to trace water bodies on Landsat imagery.
cs: Plugin pro trasování vodních ploch z fotografií Landsat.

en: Lakewalker Plugin Preferences
cs: Nastavení  pluginu Lakewalker

en: Downloading image tile...
cs: Stahuji dlaždici...

en: Could not acquire image
cs: Nemohu získat obrázek

en: Connecting
cs: Navazuji spojení

en: Connected
cs: Připojeno

en: Not connected
cs: Nepřipojeno

en: Connection Failed
cs: Připojení selhalo

en: no name
cs: beze jména

en: Show GPS data.
cs: Zobrazovat GPS data.

en: Status
cs: Stav

en: Way Info
cs: Infrormace o cestě

en: Speed
cs: Rychlost

en: Course
cs: Kurz

en: LiveGPS layer
cs: LiveGPS vrstva

en: Capture GPS Track
cs: Nahrát GPS záznam

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
cs: Spoj se s gpsd serverem a ukaž aktuální pozici v LiveGPS vrstvě.

en: Center Once
cs: Vystředit jednou

en: Center the LiveGPS layer to current position.
cs: Vystředit vrstvu LiveGPS na současnou pozici.

en: Auto-Center
cs: Automaticky vystředit

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
cs: Udržovat vrstvu LiveGPS vystředěnou na současné pozici.

en: Measured values
cs: Naměřené hodnoty

en: Open the measurement window.
cs: Otevřít okno s měřením.

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
cs: Zrušit současné měření a smazat měřící cestu.

en: Path Length
cs: Délka cesty

en: Selection Length
cs: Délka výběru

en: Selection Area
cs: Plocha výběru

en: Angle
cs: Úhel

en: Angle between two selected Nodes
cs: Úhel mezi dvěmi zvolenými uzly

en: Layer to make measurements
cs: Vrstva pro prováděná měření

en: Can not draw outside of the world.
cs: Nelze kreslit mimo svět.

en: measurement mode
cs: režim měření

en: Measurements
cs: Měření

en: One of the selected ways is already part of another multipolygon.
cs: Jedna z vybraných cest je již součástí jiného multipolygonu.

note: Commit
en: Create multipolygon
cs: Vytvořit multipolygon

en: Create multipolygon.
cs: Vytvořit multipolygon.

en: Multipolygon must consist only of closed ways.
cs: Multipolygon se musí skládat pouze z uzavřených cest.

en: You must select at least two ways.
cs: Musíte vybrat alespoň dvě cesty.

en: OpenStreetBugs download loop
cs: Stahovací smyčka OpenStreetBugs

en: Displays OpenStreetBugs issues
cs: Zobrazuje chyby z OpenStreetBugs

en: <html>The openstreetbugs plugin is using the old server at appspot.com.<br>A new server is available at schokokeks.org.<br>Do you want to switch to the new server? (Strongly recommended)</html>
cs: <html>Plugin openstreetbugs používá starý server na appspot.com.<br>Nový server je dostupný na schokokeks.org.<br>Chcete změnit nastavení serveru na nový? (Velice doporučujeme)</html>

en: Switch to new openstreetbugs server?
cs: Přepnout na nový openstreetbugs server?

en: <html>The selected data contains data from OpenStreetBugs.<br>You cannot upload this data. Maybe you have selected the wrong layer?
cs: <html>Zvolená data obsahují data z OpenStreetBugs.<br>Tyto data nemůžete nahrát na server. Možná jste zvolili špatnou vrstvu?

en: An error occurred: {0}
cs: Stala se chyba : {0}

en: Couldn't create new bug. Result: {0}
cs: Nelze vytvořit novou chybu. Výsledek: {0}

en: Header contains several values and cannot be mapped to a single string
cs: Hlavička obsahuje několik hodnot a nelze ji mapovat do jednoduchého řetězce

en: Open OpenStreetBugs
cs: Otevřít OpenStreetBugs

en: Opens the OpenStreetBugs window and activates the automatic download
cs: Otevře okno OpenStreetBugs a aktivuje automatické stahování

en: The visible area is either too small or too big to download data from OpenStreetBugs
cs: Viditelný výsek je buď příliš malý, nebo příliš velký pro stahování dat z OpenStreetBugs

en: Add a comment
cs: Přidat komentář

en: Enter your comment
cs: Zadejte váš komentář

en: Mark as done
cs: Označit jako hotové

en: Really close?
cs: Opravdu uzavřít?

en: <html>Really mark this issue as ''done''?<br><br>You may add an optional comment:</html>
cs: <html>Opravdu označit tuto chybu ''vyřešeno''?<br><br>Můžete přidat volitelný komentář:</html>

en: New issue
cs: Nový problém

en: Create issue
cs: Vytvořit problém

en: Describe the problem precisely
cs: Podrobně popište problém

en: Please enter a user name
cs: Zadejte uživatelské jméno

en: Unknown issue state
cs: Neznámý stav problému

en: Open Visible...
cs: Otevřít viditelné...

en: Open only files that are visible in current view.
cs: Otevřít pouze soubory, které jsou viditelné v tomto pohledu.

en: No view open - cannot determine boundaries!
cs: Neotevřen žádný pohled - nelze určit hranice!

en: Unknown file extension: {0}
cs: Neznámá koncovka souboru: {0}

en: Firefox not found. Please set firefox executable in the Map Settings page of the preferences.
cs: Firefox nenalezen. Nastavte spustitelný soubor firefoxu na stránce Nastavení mapy v nastavení.

en: Firefox executable
cs: Spustitelný soubor Firefoxu

en: Loading file failed: {0}
cs: Nahrávání souboru selhalo: {0}

en: PicLayer move
cs: PicLayer přemístění

en: Image files
cs: Soubory obrázků

en: PicLayer rotate
cs: PicLayer otočení

en: PicLayer scale X
cs: PicLayer měřítko X

en: PicLayer scale
cs: PicLayer měřítko

en: PicLayer scale Y
cs: PicLayer měřítko Y

note: item "Bicycle/Rental" text "Name"
en: Public Transport
cs: Hromadná doprava

note: item "Ways/Steps" text "Width (meters)" </optional>
en: Waypoints
cs: Silniční body

en: load data from API
cs: nahrání dat z API

en: create new objects
cs: vytváření nových objektů

en: change the selection
cs: změna výběru

en: change the viewport
cs: změna pohledu

en: confirm all Remote Control actions manually
cs: potvrzovat ručně všechny akce Dálkového ovládání

en: A plugin that allows JOSM to be controlled from other applications.
cs: Plugin umožňující ovládání JOSM z jiných aplikací.

en: Remote Control
cs: Dálkové ovládání

en: Settings for the Remote Control plugin.
cs: Nastavení pro plugin "Remote Control"

en: The Remote Control plugin will always listen on port 8111 on localhost.The port is not variable because it is referenced by external applications talking to the plugin.
cs: Plugin "Remote Control" naslouchá vždy na portu 8111 localhostu. Číslo portu nelze změnit, protože s užitím tohoto čísla počítají vnější aplikace využívající tento plugin.

en: Permitted actions
cs: Povolené akce

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
cs: Dálkové ovládání bylo požádáno o nahrání dat z API.

en: Request details: {0}
cs: Detaily požadavku: {0}

en: Do you want to allow this?
cs: Chcete toto povolit?

en: Confirm Remote Control action
cs: Potvrdit akci dálkového ovládání

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
cs: Dálkové ovládání bylo požádáno o import dat z následujícího URL:

en: Edit relation
cs: Upravit relaci

en: Edit relations
cs: Upravit relace

en: No relation is selected
cs: Nevybrána žádná relace

en: Remove node ''{0}'' at position {1} from relation ''{2}''
cs: Odstranit uzel ''{0}'' na pozici {1} z relace ''{2}''

en: Remove way ''{0}'' at position {1} from relation ''{2}''
cs: Odstranit cestu ''{0}'' na pozici {1} z relace ''{2}''

en: Remove relation ''{0}'' at position {1} from relation ''{2}''
cs: Odstranit relaci ''{0}'' na pozici {1} z relace ''{2}''

note: TODO Use constructor with shortcut
en: Routing
cs: Navigace

en: Click to add destination.
cs: Klini pro přidání cíle

en: Click and drag to move destination
cs: Táhněte a pusťte pro přesun cíle

en: Click to remove destination
cs: Klikněnte pro odstranění cíle

en: Open a list of routing nodes
cs: Otevřít seznam navigačních bodů

en: Add routing layer
cs: Přidat navigační vrstvu

en: Criteria
cs: Kritérium

en: Shortest
cs: Nejkratší

en: Fastest
cs: Nejrychlejší

en: Reverse route
cs: Obrátit cestu

en: Clear route
cs: Vymazat cestu

en: Routing Plugin Preferences
cs: Nastavení pluginu routing

en: Configure routing preferences.
cs: Nastavení předvoleb směrování

en: Highway type
cs: Typ silnice

en: Speed (Km/h)
cs: Rychlost (Km/h)

en: Weight
cs: Váha

en: Enter weight values
cs: Zadejte jednotky váhy

en: Slippy Map
cs: Aktuální mapa

en: Load Tile
cs: Nahrát dlaždici

en: Load All Tiles
cs: Nahrát všechny dlaždice

en: Increase zoom
cs: Zvětšit přiblížení

en: Decrease zoom
cs: Zmenšit přiblížení

en: Flush Tile Cache
cs: Vyprázdnit cache dlaždic

en: image
cs: obrázek

en: autozoom
cs: automatické přiblížení

en: autoload tiles
cs: automaticky stahovat dlaždice

en: Settings for the SlippyMap plugin.
cs: Nastavení pro plugin SlippyMap.

en: Tile Sources
cs: Zdroj dlaždic

en: Auto zoom:
cs: Automatické přiblížení:

en: Autoload Tiles:
cs: Automaticky stahovat dlaždice:

en: Max zoom lvl:
cs: Max. úroveň přiblížení:

en: Fade background:
cs: Ztlumit pozadí:

en: AutoSave LiveData
cs: Automatické ukládání LiveData

en: Save captured data to file every minute.
cs: Uložit zachycená data do souboru každou minutu

en: Error while exporting {0}: {1}
cs: Chyba při exportu {0}: {1}

en: Way:
cs: Cesta:

en: Duplicate hotkey for button '{0}' - button will be ignored!
cs: Duplikovat klávesovou zkratku pro tlačítko '{0}' - tlačítko bude ignorováno

en: SurveyorPlugin needs LiveGpsPlugin, but could not find it!
cs: Plugin SurveyorPlugin potřebuje ke své činnosti plugin LiveGpsPlugin, který nebyl nalezen!

en: Open surveyor tool.
cs: Otevřít nástroj Surveyor.

en: Error parsing {0}: {1}
cs: Chyba při čtení {0}: {1}

en: {0} start
cs: {0} začátek

en: {0} end
cs: {0} konec

en: Edit tags
cs: Editovat tagy

note: TODO: set "tag-editor" and add /images/tag-editor.png to distrib
en: Launches the tag editor dialog
cs: Otevřít dialog editoru tagů

en: JOSM Tag Editor Plugin
cs: Plugin pro editaci tagů v JOSM

en: Highlight
cs: Výška

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
cs[0]: Upravit vlastnosti {0} objektů
cs[1]: Upravit vlastnosti {0} objektu
cs[2]: Upravit vlastnosti {0} objektů

en: Group
cs: Skupina

en: Item
cs: Položka

en: Clear
cs: Smazat

note: should not happen
en: unexpected column number {0}
cs: neočekávané číslo sloupce {0}

en: Tagging Preset Tester
cs: Tester předvoleb značení

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
cs: Otevřít nástroj pro testovaní dialogů přednastavených značek.

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
cs: Je třeba zadat zdroje předvoleb v konfiguraci.

en: Interpolation
cs: Interpolace

en: Lowest number
cs: Nejnižší domovní číslo

en: Highest number
cs: Nejvyšší domovní číslo

en: Reverse a terrace
cs: Obrátit řadu domů

en: Reverses house numbers on a terrace.
cs: Obrátit domovní čísla na řadě domů

en: Reverse a Terrace
cs: Obrátit řadu domů

en: Reverse Terrace
cs: Obrátit řadu domů

en: Terrace a building
cs: Řada budov

en: Creates individual buildings from a long building.
cs: Vytvoří jednotlivé budovy z dlouhého bloku budov.

en: Select a single, closed way of at least four nodes.
cs: Vyberte jednu uzavřenou cestu z alespoň čtyř uzlů

en: Terrace
cs: Řada domů

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
cs: V následující tabulce můžete upravovat <strong>tagy</strong> OSM relace reprezentující toto pravidlo.

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
cs: V následující tabulce můžete upravovat <strong>členy</strong> OSM relace reprezentující toto pravidlo.

en: {0} warning | {0} warnings
cs[0]: {0} varování
cs[1]: {0} varování
cs[2]: {0} varování

en: {0} error | {0} errors
cs[0]: {0} chyba
cs[1]: {0} chyby
cs[2]: {0} chyb

en: no issues
cs: žádné potíže

en: Create new turn restriction
cs: Vytvořit nové pravidlo odbočování

en: No Right Turn
cs: Zákaz odbočení vpravo

en: No Left Turn
cs: Zákaz odbočení vlevo

en: No U-Turn
cs: Zákaz otáčení

en: No Straight On
cs: Přikázaný směr jízdy vlevo nebo vpravo

en: Only Right Turn
cs: Přikázaný směr jízdy vpravo

en: Only Left Turn
cs: Přikázaný směr jízdy vlevo

en: Only Straight On
cs: Přikázaný směr jízdy přímo

en: please select a turn restriction type
cs: prosím vyberte typ pravidla

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
cs: Vyberte typy vozidel na které se dopravní omezení <strong>NE</strong>aplikuje.

en: Public Service Vehicles
cs: Hromadná doprava

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
cs: Hromadná doprava jako autobusy, tramvaje atd.

en: Heavy Goods Vehicles
cs: Nákladní vozidla

en: Motorcars
cs: Osobní automobily

en: Bicycles
cs: Kola

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
cs: Vývoj pluginu turn restriction sponzoroval <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Sponsor
cs: Sponzor

en: Road signs - Set A
cs: Značky - sada A

en: Road signs - Set B
cs: Značky - sada B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
cs: Prosím vyberte si sadu ikon, které bude plugin používat.

en: Please configure the <strong>keyboard shortcut</strong> which triggers creating/editing a turn restriction from the current JOSM selection.
cs: Zde nastavte <strong>klávesovou zkratku</strong> která bude startovat vytváření/úpravy pravidel průjezdu křižovatkou.

[ctx: keyboard-key]
en: Key:
cs: Klávesa:

[ctx: keyboard-modifiers]
en: Modifiers:
cs: Modifikátory:

en: The OSM way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>{1}</tt> should be split at node <span class="object-name">{2}</span> where it connects to way <span class="object-name">{3}</span>.
cs: Cesta v  OSM <span class="object-name">{0}</span> s rolí <tt>{1}</tt> by měla být rozdělena v bodě <span class="object-name">{2}</span> kde je napojena na cestu <span class="object-name">{3}</span>.

en: Split now
cs: Rozdělit teď

en: Validation errors
cs: Chyby kontroly

en: No validation errors
cs: Žádné chyby při kontrole

en: Grid
cs: Mřížka

en: Error initializing test {0}:
     {1}
cs: Chyba při inicializaci testu {0}:
     {1}

en: Use ignore list.
cs: Používat seznam výjimek.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
cs: Používat seznam výjimek pro potlačení varování.

en: Use error layer.
cs: Použít vrstvu s chybami

en: Use the error layer to display problematic elements.
cs: Použít vrstvu s chybami pro zobrazení problematických elementů.

en: Show informational level on upload.
cs: Zobrazovat informační zprávy při nahrávání.

en: Show the informational tests in the upload check windows.
cs: Zobrazovat informační testy v oknech kontroly nahrávání.

en: On demand
cs: Na požádání

en: On upload
cs: Při nahrávání

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
cs: Kontrolor OSM dat, hledající běžné chyby udělané uživateli a programy.

en: Data validator
cs: Kontrola dat

note: * Error messages
en: Errors
cs: Chyby

en: validation error
cs: chyba kontroly

note: * Warning messages
en: Warnings
cs: Varování

en: validation warning
cs: varování kontroly

note: * Other messages
en: Other
cs: Ostatní

en: validation other
cs: ostatní kontroly

en: Running test {0}
cs: Spouštím test {0}

en: Validation
cs: Kontrola

en: Performs the data validation
cs: Provede kontrolu dat

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
cs: Test {0}/{1}: Spouští se {2}

en: Updating ignored errors ...
cs: Aktualizuji ignorované chyby ...

en: Data with errors. Upload anyway?
cs: Data mají chyby. Přesto nahrát?

en: Open the validation window.
cs: Otevřít okno s výsledkem kontroly.

en: Zoom to problem
cs: Přiblížit na problém

en: Fix
cs: Opravit

en: Fix the selected errors.
cs: Opravit vybrané chyby

en: Ignore the selected errors next time.
cs: Ignorovat zvolené chyby pro příště.

en: Whole group
cs: Celá skupina

en: Single elements
cs: Jednotlivé prvky

en: Nothing
cs: Nic

en: Ignore whole group or individual elements?
cs: Ignorovat celou skupinu, nebo jednotlivé prvky?

en: Ignoring elements
cs: Ignoruji elementy

en: Fixing errors ...
cs: Opravuji chyby ...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
cs: Opravuji ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
cs: Aktualizuji mapu ...

en: Replace "{0}" by "{1}" for
cs: Zaměňte "{0}" za "{1}" pro

en: object | objects
cs[0]: objekt
cs[1]: objekty
cs[2]: objekty

en: Coastlines.
cs: Linie pobřeží.

en: This test checks that coastlines are correct.
cs: Tento test kontroluje správnost linií pobřeží.

en: Unconnected coastline
cs: Nespojená pobřežní linie

en: Unordered coastline
cs: Neuspořádané pobřeží

en: Reversed coastline
cs: Obrácená pobřežní linie

en: Crossing ways.
cs: Křížící se cesty

en: Crossing buildings
cs: Křížící se budovy

en: Crossing ways
cs: Zkřížené cesty

en: Duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
cs: Tento test kontroluje, jestli dva body nejsou na přesně stejné pozici.

en: Nodes at same position
cs: Uzly na stejné pozici

en: Duplicated ways
cs: Duplicitní cesty

en: This test checks that there are no ways with same tags and same node coordinates.
cs: Tento test kontroluje na přítomnost cest se stejnými tagy a stejnými souřadnicemi uzlů.

en: Delete duplicate ways
cs: Smazat duplicitní cesty

en: Duplicated way nodes.
cs: Duplikované uzly v cestě.

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
cs: Zkontroluje cesty jestli neobsahují identické uzly za sebou.

en: Duplicated way nodes
cs: Duplicitní uzly v cestě

en: Missing name:* translation.
cs: Chybějící překlad name:*.

en: A name:* translation is missing.
cs: Překlad name:* chybí.

en: A name is missing, even though name:* exists.
cs: Chybí tag name, ačkoliv name:* existuje.

en: Nodes with same name
cs: Uzly se stejným jménem

en: This test finds nodes that have the same name (might be duplicates).
cs: Tento test kontroluje, jestli nemají uzly stejné jméno (mohou být duplikáty).

en: Overlapping ways.
cs: Překrývající se cesty

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
cs: Tento test kontroluje, jestli spojnice mezi dvěmi uzly není používána více, jak jednou cestou.

en: Overlapping areas
cs: Překrývající se plochy

en: Overlapping highways (with area)
cs: Překrývající se silnice (s plochou)

en: Overlapping railways (with area)
cs: Překrývající se železnice (s plochou)

en: Overlapping ways (with area)
cs: Překrývající se cesta (s plochou)

en: Overlapping highways
cs: Překrývající se silnice

en: Overlapping railways
cs: Překrývající se železnice

en: Overlapping ways
cs: Překrývající se cesty

en: Self-intersecting ways
cs: Cesty protínající seba sama

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
cs: Tento test kontroluje cesty, jestli neobsahují některý uzel více než jednou.

en: Similarly named ways
cs: Cesty s podobnými jmény

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
cs: Tento test kontroluje cesty na podobnost jmen, kdy může jít o překlep.

en: Properties checker :
cs: Kontrola vlastností :

en: This plugin checks for errors in property keys and values.
cs: Tento plugin kontroluje chyby klíčů a jejich hodnot.

en: Could not access data file(s):
    {0}
cs: Nelze otevřít soubor(y):
    {0}

en: Illegal tag/value combinations
cs: Neplatná kombinace klíče/hodnoty

note: passing translated text also to original string, as we already translated the stuff before. Makes the ignore file language dependend.
en: Painting problem
cs: Problém s vykreslováním

en: Key ''{0}'' invalid.
cs: Klíč ''{0}'' je neplatný.

en: Tags with empty values
cs: Klíče s prázdnými hodnotami

en: Invalid property key
cs: Neplatné klíče vlastností

en: Invalid white space in property key
cs: Neplatná mezera v klíči vlastnosti

en: Property values start or end with white space
cs: Hodnota začíná nebo končí mezerou

en: Property values contain HTML entity
cs: Hodnota obsahuje HTML entitu

en: Key ''{0}'' not in presets.
cs: Klíč ''{0}'' není v předvolbách.

en: Presets do not contain property key
cs: Předvolby neobsahují vlastnost klíč

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
cs: Hodnota ''{0}'' pro klíč ''{1}'' není v přednastavení

en: Presets do not contain property value
cs: Předvolby neobsahují vlastnost hodnota

en: FIXMES
cs: OPRAVY

en: Check property keys.
cs: Kontrola klíčů vlastností.

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
cs: Kontroluje platnost klíčů vlastností proti seznamu slov.

en: Use complex property checker.
cs: Použít komplexní kontrolu vlastností

en: Validate property values and tags using complex rules.
cs: Kontroluje platnost hodnot a tagů pomocí komplexních pravidel.

en: TagChecker source
cs: zdroj TagCheckeru

en: Add a new source to the list.
cs: Přidat nový zdroj do seznamu.

en: Edit the selected source.
cs: Upravit zvolený zdroj.

en: Delete the selected source from the list.
cs: Smazat vybraný zdroj ze seznamu.

en: Data sources
cs: Zdroje dat

en: Check property values.
cs: Kontrola hodnot vlastností.

en: Validate that property values are valid checking against presets.
cs: Kontroluje platnost hodnot vlastností proti přednastaveným hodnotám.

en: Check for FIXMES.
cs: Zkontrolovat tagy s FIXME.

en: Looks for nodes or ways with FIXME in any property value.
cs: Najít cesty a body s FIXME v jakékoliv hodnotě vlastnosti.

en: Check if map painting found data errors.
cs: Kontroila, zda při kreslení mapy nebyly nalezeny chyby.

en: Use default data file.
cs: Použít stadardní datový soubor.

en: Use the default data file (recommended).
cs: Použít standardní datový soubor (doporučeno).

en: Use the default tag ignore file (recommended).
cs: Použít standardní soubor ignorovaných tagů (doporučeno).

en: Use the default spellcheck file (recommended).
cs: Použít standardní slovník (doporučeno).

en: Fix properties
cs: Opravit vlastnosti

en: Could not find element type
cs: Nelze najít typ elementu

en: Could not find warning level
cs: Nelze najít úroveň varování

en: Illegal expression ''{0}''
cs: Neplatný výraz ''{0}''

en: Illegal regular expression ''{0}''
cs: Neplatný regulární výraz ''{0}''

en: Unclosed Ways.
cs: Neuzavřené cesty.

en: This tests if ways which should be circular are closed.
cs: Tento test kontroluje cesty, které by měly být uzavřené, jestli jsou skutečně uzavřené.

en: sport type {0}
cs: sport typ {0}

en: tourism type {0}
cs: turistické typ {0}

en: shop type {0}
cs: obchod typ {0}

en: waterway type {0}
cs: vodní cesty typ {0}

note: color building <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="area" b="yes"/>
en: area
cs: oblast

en: Unclosed way
cs: Neuzavřená cesta

en: Unconnected ways.
cs: Nespojené cesty.

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
cs: Tento test kontroluje na blízkost koncových uzlů cest k jiným cestám

en: Way end node near other highway
cs: Koncový uzel cesty poblíž jiné silnice

en: Way end node near other way
cs: Koncový uzel cesty poblíž jiné cesty

en: Way node near other way
cs: Uzel cesty poblíž jiné cesty

en: Connected way end node near other way
cs: Spojený koncový uzel cest poblíž jiné cesty

en: Untagged and unconnected nodes
cs: Neotagované a nespojené uzly.

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
cs: Tento test hledá neotagované uzly, které nejsou součástí žádné cesty.

en: Untagged, empty and one node ways.
cs: Neotagované, prázdné a jednouzlové cesty.

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
cs: Tento test hledá neotagované, prázdné a jednouzlové cesty.

en: Unnamed ways
cs: Nepojmenované cesty

en: Unnamed junction
cs: Nepojmenovaná křižovatka

en: Untagged ways
cs: Neotagované cesty

en: Empty ways
cs: Prázdné cesty

en: One node ways
cs: Cesty s jediným uzlem

en: Wrongly Ordered Ways.
cs: Špatně uspořádané cesty

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
cs: Tento test kontroluje směr vodních, zemních a pobřežních linií.

en: Reversed coastline: land not on left side
cs: Obrácené pobřeží: země není na levé straně

en: Reversed water: land not on left side
cs: Obrácená vodní cesta: země není na levé straně

en: Reversed land: land not on left side
cs: Obrácená země: země není na levé straně

en: Merge duplicate node?
cs: Sloučit duplicitní body?

en: Exception occurred
cs: Nastala výjimka

en: Not in cache
cs: Není v cache

en: Rectified Image...
cs: Zaměřený obrázek...

note: This service serves the purpose of "just this once" without forcing the user to commit the link to the preferences Clipboard content gets trimmed, so matching whitespace only ensures that this service will never be selected automatically.
en: Custom WMS Link
cs: Vlastní WMS Link

en: Supported Rectifier Services:
cs: Podporované zdroje k překreslování:

en: Visit Homepage
cs: Navštívit domovskou stránku

en: WMS URL or Image ID:
cs: URL WMS nebo ID obrázku:

en: No valid WMS URL or id
cs: Neplatná URL WMS nebo id

en: Adjust the position of the selected WMS layer
cs: Upravit pozici zvolené WMS vrstvy

en: Please select the WMS layer to adjust.
cs: Prosíme vyberte WMS vrstvu k upravení.

en: Select WMS layer
cs: Vybrat WMS vrstvu

en: Start adjusting
cs: Začít upravování

en: There are currently no WMS layer to adjust.
cs: Nejsou žádné WMS vrstvy k upravování.

en: No layers to adjust
cs: Žádné vrstvy k upravování

en: Download WMS tile from {0}
cs: Stahovat WMS dlaždice z {0}

en: Warning: The base URL ''{0}'' for a WMS service doesn't have a trailing '&' or a trailing '?'.
cs: Varování: Základní URL WMS služby ''{0}'' neobsahuje ukončovací '&' nebo '?'.

en: Warning: Fetching WMS tiles is likely to fail. Please check you preference settings.
cs: Varování: Stahování dlaždic WMS selhává. Prosím prověřte nastavení.

en: Warning: The complete URL is ''{0}''.
cs: Upozornění: Úplné URL je ''{0}''.

en: The projection ''{0}'' in URL and current projection ''{1}'' mismatch.
    This may lead to wrong coordinates.
cs: Projekce ''{0}'' v URL a současná projekce ''{1}'' jsou jiné.
    Toto může vést ke špatným souřadnicím.

en: Automatic downloading
cs: Automatické stahování

en: Warning: WMS layer deactivated because of malformed base url ''{0}''
cs: Varování: WMS vrstva je deaktivována, protože obsahuje neplatnou základní url ''{0}''

en: (deactivated)
cs: (deaktivované)

en: WMS layer ({0}), automatically downloading in zoom {1}
cs: WMS vrstva ({0}), automatické stahování v přiblížení {1}

en: WMS layer ({0}), downloading in zoom {1}
cs: WMS vrstva ({0}), stahování v přiblížení {1}

en: <html>The base URL<br>''{0}''<br>for this WMS layer does neither end with a ''&'' nor with a ''?''.<br>This is likely to lead to invalid WMS request. You should check your<br>preference settings.<br>Do you want to fetch WMS tiles anyway?
cs: <html>Základní URL<br>''{0}''<br>této WMS vrstvy neobsahuje ukončovací ''&'' ani ''?''.<br>To většinou vede k neplatným WMS požadavkům. Měl byste prověřit svoji<br>konfiguraci.<br>Chcete stáhnout dlaždice z WMS serveru znovu?

en: Yes, fetch images
cs: Ano, stahovat obrázky

en: Invalid URL?
cs: Neplatné URL?

en: Download visible tiles
cs: Nahrát viditelné dlaždice

en: The requested area is too big. Please zoom in a little, or change resolution
cs: Požadovaná plocha je příliš velká. Přibližte pohled nebo změňte rozlišení.

en: Change resolution
cs: Změnit rozlišení

en: Reload erroneous tiles
cs: Znovu nahrát chybné dlaždice

en: Alpha channel
cs: Alfa kanál

en: Save WMS layer to file
cs: Uložit WMS vrstvu do souboru

en: Save WMS layer
cs: Uložit WMS vrstvu

en: Load WMS layer from file
cs: Nahrát WMS vrstvu ze souboru

en: Load WMS layer
cs: Načíst vrstvu WMS

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
cs: Nepodporovaná verze WMS souboru; nalezeno {0}, očekáváno {1}

en: File Format Error
cs: Chyba formátu souboru

en: Error loading file
cs: Chyba při nahrávání souboru

en: Set WMS Bookmark
cs: Nastavit záložku WMS

en: Open a blank WMS layer to load data from a file
cs: K nahrání dat ze souboru otevřete nejprve prázdnou WMS vrstvu

en: WMS Plugin Preferences
cs: Nastavení pluginu WMS Plugin

en: Modify list of WMS servers displayed in the WMS plugin menu
cs: Upravit seznam WMS serverů zobrazený v menu WMS pluginu

en: Menu Name
cs: Jméno v menu

en: Menu Name (Default)
cs: Jméno v menu (výchozí)

en: WMS URL (Default)
cs: WMS URL (výchozí)

en: Enter a menu name and WMS URL
cs: Zadejte jméno v menu a WMS URL

en: Copy Selected Default(s)
cs: Kopírovat zvolené výchozí hodnoty

en: Please select at least one row to copy.
cs: Vyberte alespoň jeden řádek pro kopírování

en: Downloader:
cs: Stahovač:

en: Overlap tiles
cs: Překryv dlaždic

en: % of east:
cs: % na východ:

en: % of north:
cs: % na sever:

en: WMS Files (*.wms)
cs: WMS soubory (*.wms)

note: * This file can be used to add some special messages to the translation, which are not part of the programm texts, but should be translated nevertheless.
en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
cs: Vyžádali jste si příliš mnoho uzlů (limit je 50 000). Vyžádejte si menší plochu, nebo použijte planet.osm

note: OSM server message
en: Database offline for maintenance
cs: Databáze je mimo provoz kvůli údržbě

note: OSM server message
en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
cs: Maximální velikost hranice oblasti je 0.25 a váš požadavek byl příliš velký. Vyžádejte si menší plochu, nebo použijte planet.osm

note: Java message loading audio data
en: Audio Device Unavailable
cs: Audio zařízení je nedostupné

note: Java message loading audio data
en: You must make your edits public to upload new data
cs: Musíte vaše editace označit jako veřejné pro nahrávání nových dat

note: Plugin buildings_tools
en: Tools for drawing buildings.
cs: Nástroj pro tvorbu budov.

note: Plugin colorscheme
en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in JOSM's preferences and 'Map Settings' (strange but true :-)
cs: Umožní vytvořit různá schémata nastavení barev a přepínat mezi nimi. Pouze změníte barvy a vytvoříte nové schéma. Dá se použít pro přepnutí světlého stylu pro lepší viditelnost v ostrém slunci. Podívejte se na dialog „Nastavení mapy“ v preferencích JOSM.

note: Plugin Create_grid_of_ways
en: Create a grid of ways.
cs: Plugin Vytvořit pravidelné sítě cest

note: Plugin czechaddress
en: Creating and handling address nodes and buildings within Czech Republic.
cs: Vytváření a správa adresních bodů a budov v rámci  České Republiky.

note: Plugin dataimport
en: Allows to import various file formats into JOSM directly.
cs: Umožňuje importovat rozličné formáty souborů přímo do JOSM.

note: Plugin DirectUpload
en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
cs: Tento plugin přímo nahrává GPS trasy z aktivní vrstvy JOSM na openstreetmap.org.

note: Plugin Duplicate-Way
en: Duplicate Ways with an offset
cs: Plugin Duplikovat_cestu

note: Plugin editgpx
en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
cs: Umožňuje uživateli anonymizovat čas a velice rychle smazat části rozsáhlých GPX záznamů.

note: Plugin globalsat
en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
cs: Stahuje GPS body z Globalsat dg100 data loggeru přímo do JOSM.

note: Plugin graphview
en: Visualizes routing information as a routing graph.
cs: Vizualizuje informace o směrování v podobě grafu.

note: Plugin grid
en: Provide a background layer that displays a map grid
cs: Poskytuje vrstvu na pozadí zobrazující mřížku mapy

note: Plugin lakewalker
en: Helps vectorizing WMS images.
cs: Vektrorizuje hranice souše a vody ze snímků družice Landsat, pásmo IR. Vhodné pro rozsáhlé vodní plochy.

note: Plugin livegps
en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
cs: Poskytuje živý GPS vstup (pohybující se bod). Připojuje se k serveru gpsd.

note: Plugin measurement
en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
cs: Poskytuje měřící dialog a vrstvu pro měření délek a úhlů segmentů, ploch uzavřených jednoduchou cestou a vytváření měřících cest (které je možné importovat z gps vrstvy).

note: Plugin multipoly
en: Create multipolygons by one click, much easier than standard way with relation editor.
cs: Vytváření multipolygonů jedním kliknutím, mnohem snadnější, než standardní cesta pomocí editoru relací.

note: Plugin nearclick
en: Simulates a click when you do a small and short drag. This is useful for tablet pens, when you have problems just clicking the tablet without the mouse moving (general Java - tablet problem).
cs: Simuluje kliknutí pokud uděláte malý a krátký pohyb. Užitečné pro tablety, pokud máte problémy, stačí kliknout na tablet bez pohybu myší (obecný Java - tablet problém).

note: Plugin openlayers
en: Displays an OpenLayers background image
cs: Zobrazuje na pozadí obrázek z OpenLayers

note: Plugin openstreetbugs
en: Imports issues from OpenStreetBugs
cs: Importuje problémy z OpenStreetBugs.

note: Plugin openvisible
en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
cs: Otevírá sobory gpx/osm které se protínají se současnou viditelnou oblastí.

note: Plugin osmarender
en: Launches FireFox to display the current visible screen as a nice SVG image.
cs: Otevřít Firefox a zobrazit pravě viditelnou obrazovku jako SVG obrázek.

note: Plugin PicLayer
en: This plugin allows to display any picture as a background in the editor and align it with the map.
cs: Tento plugin umožňuje zobrazit libovolný obrázek na pozadí editoru a ztotožnit jej s mapou.

note: Plugin plastic_laf
en: The great JGoodies Plastic Look and Feel.
cs: Ohromný JGoodies Plastic Look and Feel.

note: Plugin remotecontrol
en: Let other applications send commands to JOSM.
cs: Umožní jiné aplikace posílat příkazy do JOSM.

note: Plugin routes
en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
cs: Vykresluje cesty (autobusy, turistika, cyklistika, ...). Cesty musí být definovány v souboru routes.xml v adresáři pluginů.

note: Plugin routing
en: Provides routing capabilities.
cs: Poskytuje směrování

note: Plugin slippymap
en: Displays a slippy map grid in JOSM. Can load tiles from slippy map as background and request updates.
cs: Zobrazuje slippy map mřížku v JOSM. Můžete nahrát dlaždice ze slippy map jako pozadí a požadovat aktualizace.

note: Plugin surveyor
en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
cs: Umožní přidat ukazatele/body na současnou GPS polohu.

note: Plugin tageditor
en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
cs: Poskytuje dialog umožňující editovat tagy v tabulce.

note: Plugin terracer
en: Make terraced houses out of single blocks.
cs: Vytváření řadových domků z jednotlivých bloků.

note: Plugin validator
en: An OSM data validator. It checks for problems in data, and provides fixes for the common ones. Spellcheck integrated for tag names.
cs: Validátor OSM dat. Kontroluje problémy s daty, u některých běžných problémů provádí opravy. Zahrnuje kontrolu překlepů pro tagy.

note: Plugin walkingpapers
en: Supports downloading tiled, scanned maps from walking-papers.org. This plugin is still under early development and may be buggy.
cs: Podpora stahování rozčtvercovaných nascanovaných map z walking-papers.org. Tento plugin je stále v rané fázi vývoje a může obsahovat chyby.

note: Plugin waydownloader
en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
cs: Snadné stahovaní velmi dlouhých propojených cest

note: Plugin wmsplugin
en: Display georeferenced images as background in JOSM (WMS servers, Yahoo, ...).
cs: Zobrazí georeferencované obrázky na pozadí JOSM (servery WMS, Yahoo, ...).

note: <!-- Pics have been derived from http://de.wikipedia.org/wiki/Bildtafel_der_Verkehrszeichen_in_Deutschland (german street sign SVGs) http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:National_Park_Service_sample_pictographs.svg (various monochrome pictograms) http://www.kde.org http://openclipart.org/media/vi
en: Highways
cs: Silniční síť

note: group "Highways"
en: Streets
cs: Uliční a silniční síť

note: group "Highways/Streets" <button label="Exit" hotkey="E"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Exit"/> </button>
en: Motorway
cs: Dálnice

note: item "Highways/Streets/Motorway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway" />
en: Edit Motorway
cs: Upravit dálnici

note: item "Highways/Streets/Motorway" label "Edit Motorway" <space /> <key key="highway" value="motorway" /> item "Highways/Streets/Trunk" label "Edit Trunk" <key key="highway" value="trunk" /> item "Highways/Streets/Trunk Link" label "Edit Trunk Link" <key key="highway" value="trunk_link" /> item "Highw
en: Reference
cs: Číslo

note: item "Highways/Streets/Motorway" combo "Layer" item "Highways/Streets/Motorway Link" combo "Layer" item "Highways/Streets/Trunk" combo "Layer" item "Highways/Streets/Trunk Link" combo "Layer" item "Highways/Streets/Primary" combo "Layer" item "Highways/Streets/Primary Link" combo "Layer" item "Highw
en: Lanes
cs: Jízdních pruhů

note: item "Highways/Streets/Motorway" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Motorway Link" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Trunk" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Trunk Link" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Primary" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Primary Link" combo "Lanes" item "Highw
en: Max. speed (km/h)
cs: Max. rychlost (km/h)

note: item "Highways/Streets/Motorway" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Motorway Link" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Trunk" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Trunk Link" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Primary" text "Max. speed (km/h)" item "H
en: Oneway
cs: Jednosměrka

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Oneway" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Oneway" item "Highways/Streets/Trunk" check "Motorroad" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Motorroad" item "Highways/Streets/Primary" check "Motorroad" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Moto
en: Bridge
cs: Most

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Bridge" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Bridge" item "Highways/Streets/Trunk" check "Bridge" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Bridge" item "Highways/Streets/Primary" check "Bridge" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Bridge" item 
en: Tunnel
cs: Tunel

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Trunk" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Primary" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Tunnel" item 
en: Cutting
cs: Zářez

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Cutting" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Cutting" item "Highways/Streets/Trunk" check "Cutting" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Cutting" item "Highways/Streets/Primary" check "Cutting" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Cutting"
en: Embankment
cs: Násep

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Embankment" </optional>
en: Motorway Link
cs: Dálnice - nájezd, rampa, kolektor

note: item "Highways/Streets/Motorway Link" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway_link" />
en: Edit Motorway Link
cs: Upravit dálniční spojku

note: item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Embankment" </optional>
en: Trunk
cs: Čtyřproudá silnice

note: item "Highways/Streets/Trunk" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk" />
en: Edit Trunk
cs: Upravit čtyřproudou silnici

note: item "Highways/Streets/Trunk" check "Oneway" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Oneway" item "Highways/Streets/Primary" check "Oneway" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Oneway"
en: Motorroad
cs: Silnice pro motorová vozidla

note: item "Highways/Streets/Trunk" check "Embankment" </optional>
en: Trunk Link
cs: Čtyřproudá silnice - nájezd

note: item "Highways/Streets/Trunk Link" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk_link"/>
en: Edit Trunk Link
cs: Upravit čtyřproudou silnici - nájezd

note: item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Embankment" </optional> <separator/> <button label="Motorway" hotkey="1"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Motorway"/> </button>
en: Primary
cs: Silnice 1. třídy

note: item "Highways/Streets/Primary" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=primary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=primary" />
en: Edit Primary Road
cs: Upravit silnici 1. třídy

note: item "Highways/Streets/Primary" check "Embankment" </optional>
en: Primary Link
cs: Silnice 1. třídy - nájezd

note: item "Highways/Streets/Primary Link"
en: Edit Primary Link
cs: Upravit spojku silnice 1. třídy

note: item "Highways/Streets/Primary Link" check "Embankment" </optional> <button label="Primary" hotkey="2"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Primary"/> </button>
en: Secondary
cs: Silnice 2. třídy

note: item "Highways/Streets/Secondary" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=secondary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=secondary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=secondary" />
en: Edit Secondary Road
cs: Upravit silnici 2. třídy

note: item "Highways/Streets/Secondary" check "Embankment" </optional>
en: Tertiary
cs: Silnice 3. třídy

note: item "Highways/Streets/Tertiary" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=tertiary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=tertiary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=tertiary" />
en: Edit Tertiary Road
cs: Upravit silnici 3. třídy

note: item "Highways/Streets/Tertiary" check "Embankment" </optional> <button label="Secondary" hotkey="3"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Secondary"/> </button>
en: Unclassified
cs: Silnice bez zařazení (mimo obec)

note: item "Highways/Streets/Unclassified" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=unclassified" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=unclassified" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=unclassified" />
en: Edit Unclassified Road
cs: Upravit místní silnici

note: item "Highways/Streets/Unclassified" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Service" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Road (Unknown Type)" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Construction" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Lanes" i
en: Width (meters)
cs: Šířka (metrů)

note: item "Highways/Streets/Unclassified" text "Width (meters)" </optional> <button label="Unclassified" hotkey="4"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Unclassified"/> </button>
en: Residential
cs: Místní komunikace (ulice)

note: item "Highways/Streets/Residential" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=residential" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=residential" />
en: Edit Residential Street
cs: Upravit místní komunikaci (ulici)

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Layer" item "Highways/Streets/Living Street" combo "Layer" item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Layer" item "Highways/Streets/Service" combo "Layer" item "Highways/Streets/Parking Aisle" check "Oneway" item "Highways/Streets/Road (Unknown Type)" combo 
en: Surface
cs: Povrch

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" item "Highways/Streets/Parking Aisle" combo "Surface" item "Highways/Streets/Road (Unknown Type
en: paved
cs: zpevněný

en: unpaved
cs: nezpevněný

en: asphalt
cs: asfalt

en: concrete
cs: beton

en: metal
cs: kov

en: wood
cs: Prales

en: paving_stones
cs: dlažební kostky

en: cobblestone
cs: dlažební kostky

en: gravel
cs: štěrk

en: pebblestone
cs: oblázky

en: compacted
cs: zhutněná

en: grass
cs: tráva

en: sand
cs: písek

en: ground
cs: země

note: item "Highways/Streets/Residential" text "Width (meters)" </optional>
en: Living Street
cs: Obytná zóna

note: item "Highways/Streets/Living Street" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=living_street" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=living_street" />
en: Edit Living Street
cs: Upravit obytnou zónu

note: item "Highways/Streets/Living Street" text "Width (meters)" </optional>
en: Pedestrian
cs: Pěší zóna

note: item "Highways/Streets/Pedestrian" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=pedestrian" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=pedestrian" />
en: Edit Pedestrian Street
cs: Upravit pěší zónu

note: item "Highways/Streets/Pedestrian" text "Width (meters)" </optional>
en: Service
cs: Účelová komunikace

note: item "Highways/Streets/Service" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=service" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=service" />
en: Edit Serviceway
cs: Upravit účelovou komunikaci

note: item "Highways/Streets/Service" label "Edit Serviceway" <space /> <key key="highway" value="service" /> <optional>
en: Serviceway type
cs: Typ účelové komunikace

note: item "Highways/Streets/Service" combo "Serviceway type"
en: alley
cs: ulička

en: driveway
cs: příjezdová cesta

en: parking_aisle
cs: Obslužná silnice na parkovišti

note: item "Highways/Streets/Service" text "Width (meters)" </optional>
en: Parking Aisle
cs: Obslužná silnice na parkovišti

note: item "Highways/Streets/Parking Aisle" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:service=parking_aisle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:service=parking_aisle" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:service=parking_aisle" />
en: Edit Parking Aisle
cs: Editovat obslužnou silnici na parkovišti

note: </optional>
en: Road (Unknown Type)
cs: Cesta (neznámý typ)

note: item "Highways/Streets/Road (Unknown Type)" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=road" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=road" />
en: Edit Road of unknown type
cs: Upravit cestu neznámého typu

note: item "Highways/Streets/Road (Unknown Type)" text "Width (meters)" </optional>
en: Construction
cs: Komunikace ve výstavbě

note: item "Highways/Streets/Construction"
en: Edit Highway Under Construction
cs: Upravit silnici ve stavbě

en: Junction
cs: Križovatka

note: item "Highways/Streets/Construction" combo "Junction" color emergency_access_point <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- junction tag --> <rule> <condition k="junction" v="roundabout"/>
en: roundabout
cs: kruhový objezd

note: item "Highways/Streets/Construction" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Road Restrictions
cs: Silniční omezení

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:access" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:access" />
en: Edit Road Restrictions
cs: Upravit silniční omezení

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" check "Oneway"
en: Toll
cs: Poplatek

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" check "Toll"
en: No exit (cul-de-sac)
cs: Slepá komunikace

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" check "No exit (cul-de-sac)" item "Ways/Track" combo "Layer"
en: Access
cs: Přístup

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Access" item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Agricultural" item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Bicycle" item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Goods" item "Highw
en: yes
cs: ano

note: color permissive <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png" priority="-100"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="access" v="private"/>
en: private
cs: soukromý

note: color private <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png" priority="-100"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="access" v="destination"/>
en: destination
cs: dopravní obsluha

note: color deprecated <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <!--restrictions tags --> <!--the restrictions rules should be placed before the path rule! --> <rule> <condition k="access" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/access
en: permissive
cs: na povolení

en: agricultural
cs: zemědelská vozidla

note: item "Amenities/Toilets" combo "Wheelchair"
en: no
cs: ne

en: designated
cs: vyhrazený(preferovaný)

en: Goods
cs: Zásobování

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
cs: Nákladní vozidlo

note: item "Barriers/Bollard" check "Bicycle" item "Barriers/Spikes" check "Bicycle" item "Barriers/Border Control" check "Bicycle" item "Barriers/Entrance" check "Bicycle" item "Barriers/Gate" check "Bicycle" item "Barriers/Lift Gate" check "Bicycle" item "Barriers/Hampshire Gate" check "Bicycle" item "B
en: Horse
cs: Kůň

note: item "Barriers/Bollard" check "Horse" item "Barriers/Cattle Grid" check "Bicycle" item "Barriers/Spikes" check "Horse" item "Barriers/Border Control" check "Horse" item "Barriers/Entrance" check "Horse" item "Barriers/Gate" check "Horse" item "Barriers/Lift Gate" check "Horse" item "Barriers/Hampshi
en: Motorcycle
cs: Motocykl

note: item "Barriers/Cattle Grid" check "Motorcycle" item "Barriers/Spikes" check "Motorcycle" item "Barriers/Border Control" check "Motorcycle" item "Barriers/Entrance" check "Motorcycle" item "Barriers/Gate" check "Motorcycle" item "Barriers/Lift Gate" check "Motorcycle" item "Barriers/Hampshire Gate" c
en: Motorcar
cs: Motorové vozidlo

en: Public Service Vehicles (psv)
cs: Vozidla MHD

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Max. speed (km/h)"
en: Min. speed (km/h)
cs: Min. rychlost (km/h)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Min. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Bridge" text "Max. speed (km/h)"
en: Max. weight (tonnes)
cs: Max. hmotnost (tun)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Max. weight (tonnes)"
en: Max. Height (meters)
cs: Max. výška (metrů)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Max. Height (meters)"
en: Max. Width (meters)
cs: Max. šířka (metrů)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Max. Width (meters)"
en: Max. Length (meters)
cs: Max. délka (metrů)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Max. Length (meters)" <separator/>
en: Roundabout
cs: Kruhový objezd

note: item "Highways/Streets/Roundabout" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:junction=roundabout" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:junction=roundabout" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:junction=roundabout" ro.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Ro:Ta
en: Edit Junction
cs: Upravit křižovatku

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" color motorroad </rule> <rule> <condition k="highway" v="motorway"/> color motorway <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> <condition k="highway" v="motorway_link"/>
en: motorway
cs: dálnice

en: motorway_link
cs: Dálnice - nájezd

note: color motorway <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="trunk"/> color trunk <condition k="highway" v="trunk_link"/>
en: trunk
cs: čtyřproudá silnice

en: trunk_link
cs: čtyřproudá silnice - nájezd

note: color trunk <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="primary"/> color primary <condition k="highway" v="primary_link"/>
en: primary
cs: silnice první třídy

en: primary_link
cs: Silnice 1. třídy - nájezd

note: color primary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="secondary"/> color secondary <scale_max>300000</scale_max> <condition k="highway" v="secondary_link"/>
en: secondary
cs: silnice druhé třídy

note: color secondary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>300000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="tertiary"/>
en: tertiary
cs: silnice třetí třídy

en: unclassified
cs: silnice bez klasifikace

note: color green <icon src="misc/landmark/plant.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="residential"/>
en: residential
cs: obytná oblast

en: living_street
cs: obytná zóna

note: color street <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="service"/> color address <!--public_transport tags --> <condition k="public_transport" v="stop_position"/> <icon annotate="true" src="misc/no_
en: service
cs: obslužná cesta

en: bus_guideway
cs: Autobusová dráha

note: color turningcircle <icon annotate="true" src="vehicle/turning_circle.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="passing_place"/> <icon annotate="true" src="vehicle/passing_place.png"/> <condition k="highway" v="construction"/> color raillan
en: construction
cs: konstrukce

note: item "Highways/Streets/Bridge" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:bridge" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:bridge" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Key:bridge" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Key:bridge" />
en: Edit Bridge
cs: Edituj most

note: item "Highways/Streets/Tunnel"
en: Edit Tunnel
cs: Upravit tunel

note: item "Highways/Streets/Tunnel" text "Width (meters)" </optional>
en: Ways
cs: Cesty

note: group "Ways"
en: Track
cs: Lesní/polní cesta (track)

note: item "Ways/Track" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=track" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=track" />
en: Edit Track
cs: Upravit vozovou cestu

note: item "Ways/Track" text "Width (meters)" </optional>
en: Path
cs: Pěšina, vychozená cesta pro pěší/cyklo (path)

note: item "Ways/Path" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=path" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=path" />
en: Edit Path
cs: Upravit cestu

note: item "Ways/Path" combo "SAC Scale"
en: hiking
cs: turistická

en: intermediate
cs: pro středně pokročilé (červená)

en: Ski
cs: Lyže

en: Snowmobile
cs: Sněžný skůtr

note: item "Ways/Path" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Dedicated Bridleway
cs: Stezka pro koně

note: item "Ways/Dedicated Bridleway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bridleway" />
en: Edit Bridleway
cs: Upravit cestu pro koně

note: item "Ways/Dedicated Bridleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Dedicated Cycleway
cs: Cyklostezka

note: item "Ways/Dedicated Cycleway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=cycleway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=cycleway" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:highway=cycleway" /> item "Ways/Segregated Foot- and Cycleway" item "Ways/Combin
en: Edit Cycleway
cs: Upravit cyklostezku

note: item "Ways/Dedicated Cycleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Segregated Foot- and Cycleway
cs: Stezka pro pěší a cyklisty - dělená

note: item "Ways/Segregated Foot- and Cycleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Combined Foot- and Cycleway
cs: Stezka pro pěší a cyklisty - smíšená

note: item "Ways/Combined Foot- and Cycleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Dedicated Footway
cs: Chodník, pěší stezka

note: item "Ways/Dedicated Footway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=footway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=footway" />
en: Edit Footway
cs: Upravit chodník nebo stezku

note: item "Ways/Dedicated Footway" text "Width (meters)" </optional>
en: Steps
cs: Schody

note: item "Ways/Steps" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=steps" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=steps" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=steps" />
en: Edit Flight of Steps
cs: Upravit schody

note: group "Waypoints"
en: Motorway Junction
cs: Dálniční sjezd (exit)

note: item "Waypoints/Motorway Junction" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_junction" />
en: Edit Motorway Junction
cs: Upravit křižovatku dálnic

note: item "Waypoints/Motorway Junction" text "Name"
en: Number
cs: Číslo

note: item "Waypoints/Motorway Junction" text "Number"
en: Services
cs: Služby motoristům (odpočívadla)

note: item "Waypoints/Services" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=services" />
en: Edit Service Station
cs: Upravit služby motoristům (odpočívadla)

note: item "Waypoints/Services" text "Name" item "Barriers/Toll Booth" text "Name" item "Car/Fuel" label "Edit Fuel" <key key="amenity" value="fuel" /> item "Car/Wash" text "Name" item "Car/Repair" text "Name" item "Car/Rental" text "Name" item "Car/Sharing" text "Name" item "Tourism/Information Terminal"
en: Operator
cs: Operátor

note: item "Waypoints/Services" text "Operator" </optional> <separator/>
en: Traffic Signal
cs: Semafory

note: item "Waypoints/Traffic Signal" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=traffic_signals" /> <key key="highway" value="traffic_signals" /> <optional>
en: Pedestrian crossing type
cs: Typ přechodu pro chodce

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" item "Transport/Railway/Crossing" combo "Crossing type"
en: uncontrolled
cs: volný

en: traffic_signals
cs: světelná signalizace

en: island
cs: ostrov

en: unmarked
cs: neoznačený

note: item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Cross by bicycle"
en: Cross on horseback
cs: Přechod na koni

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Cross on horseback" item "Transport/Railway/Crossing" check "Cross on horseback"
en: Cross by bicycle
cs: Přechod na kole

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Cross by bicycle" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Cross on horseback" item "Transport/Railway/Crossing" check "Cross by bicycle"
en: Crossing attendant
cs: Dohled nad přechodem

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Crossing attendant"
en: Crossing type name (UK)
cs: Typ přechodu (UK)

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)"
en: zebra
cs: zebra (bez semaforů)

en: pelican
cs: pelikán (se semafory)

en: toucan
cs: tukan (se semafory a tlačítkem pro chodce a cyklisty)

en: puffin
cs: papuchalk

en: pegasus
cs: pegas (se semafory a tlačítkem pro chodce, cyklisty a jezdce na koni)

en: tiger
cs: tygr

note: item "Waypoints/Stop" <key key="highway" value="stop" />
en: Pedestrian Crossing
cs: Přechod pro chodce

note: item "Waypoints/Pedestrian Crossing" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:crossing" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=crossing" />
en: Edit Crossing
cs: Upravit přechod

note: item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Crossing attendant"
en: Type name (UK)
cs: Jméno typu (UK)

en: Traffic Calming
cs: Zpomalovací retardér

note: item "Waypoints/Traffic Calming" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:traffic_calming"/>
en: Edit Traffic Calming
cs: Upravit zpomalovací retardér

note: item "Waypoints/Passing Place" label "Edit Passing Place" <key key="highway" value="passing_place" />
en: Mini-roundabout
cs: Malý kruhový objezd

note: item "Waypoints/Mini-roundabout" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=mini_roundabout" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=mini_roundabout" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:highway=mini_roundabout" /> <key key="highway" value="mini_round
en: Direction
cs: Směr

note: item "Waypoints/Mini-roundabout" combo "Direction"
en: clockwise
cs: po směru hodinových ručiček

en: Turning Circle
cs: Obratiště

note: item "Waypoints/Turning Circle" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=turning_circle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=turning_circle" /> <key key="highway" value="turning_circle" />
en: City Limit
cs: Značka hranice sídla (rychlostní limit)

note: item "Waypoints/City Limit" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:traffic_sign%3Dcity_limit" />
en: Edit City Limit Sign
cs: Upravit značka hranice sídla (rychlostní limit)

note: item "Waypoints/City Limit" text "Name"
en: Second Name
cs: Druhé jméno

note: item "Waypoints/City Limit" text "Second Name"
en: Speed Camera
cs: Rychlostní radar

note: item "Waypoints/Speed Camera" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dspeed_camera" /> <key key="highway" value="speed_camera" />
en: Emergency Phone
cs: Nouzový telefon

note: item "Waypoints/Emergency Phone" <key key="amenity" value="emergency_phone" />
en: Incline
cs: Stoupání

note: item "Waypoints/Incline" <key key="highway" value="incline" />
en: Incline Steep
cs: Prudké stoupání

note: item "Waypoints/Incline Steep" <key key="highway" value="incline_steep" />
en: Grit Bin
cs: Zásobník písku (pro posyp)

note: item "Waypoints/Grit Bin" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dgrit_bin" /> <key key="amenity" value="grit_bin" /> <separator/>
en: Ford
cs: Brod

note: item "Waypoints/Ford"
en: Edit Ford
cs: Upravit brod

note: item "Waypoints/Ford" text "Name" </optional>
en: Mountain Pass
cs: Horský průsmyk

note: item "Waypoints/Mountain Pass" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mountain_pass" />
en: Edit Mountain Pass
cs: Upravit horský průsmyk

note: item "Waypoints/Mountain Pass" text "Name" item "Travel/Accomodation/Alpine Hut" text "Name" item "Tourism/Guidepost" text "Name" item "Geography/Places/Peak" text "Name" item "Geography/Places/Glacier" text "Name" item "Geography/Places/Volcano" text "Name"
en: Elevation
cs: Nadmořská výška

note: item "Waypoints/Mountain Pass" text "Elevation" </optional>
en: Barriers
cs: Bariéry

note: group "Barriers" <!-- *** node barriers *** -->
en: Bollard
cs: Sloupek

note: item "Barriers/Bollard" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=bollard" />
en: Edit Bollard
cs: Upravit sloupek

note: item "Barriers/Bollard" label "Edit Bollard" <space /> <key key="barrier" value="bollard" /> item "Barriers/Cattle Grid" label "Edit Cattle Grid" <key key="barrier" value="cattle_grid" /> item "Barriers/Spikes" label "Edit Spikes" <key key="barrier" value="spikes" /> item "Barriers/Border Control" l
en: Allowed traffic:
cs: Povolený provoz:

note: item "Barriers/Bollard" check "Motorcycle"
en: Cycle Barrier
cs: Zábrana proti kolům

note: item "Barriers/Cycle Barrier" <link de.href="http://de.wikipedia.org/wiki/Umlaufgitter" /> <key key="barrier" value="cycle_barrier" />
en: Block
cs: Zátarasa

note: item "Barriers/Block" <key key="barrier" value="block" />
en: Cattle Grid
cs: Mříž proti dobytku

note: item "Barriers/Cattle Grid" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=cattle_grid" />
en: Edit Cattle Grid
cs: Editovat mříž proti dobytku

note: item "Barriers/Cattle Grid" check "Motorcar"
en: Bus Trap
cs: Zábrana průjezdná pouze autobusem

note: item "Barriers/Bus Trap" <key key="barrier" value="bus_trap" />
en: Spikes
cs: Jednosměrné hroty

note: item "Barriers/Spikes"
en: Edit Spikes
cs: Editovat jednosměrné hroty

note: item "Barriers/Spikes" check "Motorcar"
en: Toll Booth
cs: Mýtná budka

note: item "Barriers/Toll Booth" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=toll_booth" />
en: Edit Toll Booth
cs: Upravit mýtnou budku

note: item "Barriers/Toll Booth" text "Operator" </optional>
en: Border Control
cs: Hraniční kontrola

note: item "Barriers/Border Control"
en: Edit Border Control
cs: Upravit hraniční kontrolu

note: item "Barriers/Border Control" check "Motorcar" <separator/> <!-- *** linear barriers *** -->
en: Hedge
cs: Živý plot

note: item "Barriers/Hedge" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=hedge" /> <key key="barrier" value="hedge" /> item "Barriers/Fence" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=fence" />
en: Fence
cs: Plot

en: Wall
cs: Zeď

note: item "Barriers/Wall" <key key="barrier" value="wall" />
en: City Wall
cs: Městské hradby

note: item "Barriers/City Wall" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=city_wall" /> <key key="barrier" value="city_wall" />
en: Retaining Wall
cs: Opěrná zeď

note: item "Barriers/Retaining Wall" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=retaining_wall" /> <key key="barrier" value="retaining_wall" /> <separator/> <!-- *** access *** -->
en: Entrance
cs: Vstup

note: item "Barriers/Entrance"
en: Edit Entrance
cs: Upravit vstup

note: item "Barriers/Entrance" check "Motorcar" item "Airport/Terminal" text "Name"
en: Gate
cs: Brána

note: item "Barriers/Gate" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=gate" />
en: Edit Gate
cs: Editovat bránu

note: item "Barriers/Gate" check "Motorcar"
en: Lift Gate
cs: Závora

note: item "Barriers/Lift Gate"
en: Edit Lift Gate
cs: Upravit závoru

note: item "Barriers/Lift Gate" check "Motorcar"
en: Hampshire Gate
cs: Odstranitelný díl plotu

note: item "Barriers/Hampshire Gate"
en: Edit Hampshire Gate
cs: Editovat odstranitelný díl plotu

note: item "Barriers/Hampshire Gate" check "Motorcar"
en: Bump Gate
cs: Brána otevíratelná nárazníkem vozidla

note: item "Barriers/Bump Gate"
en: Edit Bump Gate
cs: Editovat bránu otevíratelnou nárazníkem vozidla

note: item "Barriers/Bump Gate" check "Motorcar"
en: Kissing Gate
cs: Průchod v ohrazení s ostrou zatáčkou

note: item "Barriers/Kissing Gate"
en: Edit Kissing Gate
cs: Editovat průchod v ohrazení s ostrou zatáčkou

note: item "Barriers/Kissing Gate" check "Bicycle"
en: Stile
cs: Schůdky přes ohrazení

note: item "Barriers/Stile" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=stile" />
en: Edit Stile
cs: Editovat schůdky přes ohrazení

note: item "Barriers/Stile" check "Bicycle"
en: Turnstile
cs: Turniket

note: item "Barriers/Turnstile"
en: Edit Turnstile
cs: Upravit turniket

note: item "Barriers/Turnstile" check "Bicycle"
en: Sally Port
cs: Průchod se dvěma vraty

note: item "Barriers/Sally Port"
en: Edit Sally Port
cs: Upravit průchod se dvěma vraty

note: item "Barriers/Sally Port" check "Motorcar" group "Water" item "Water/Water/River" combo "Layer" <separator/>
en: Water
cs: Vodstvo

note: group "Water/Water"
en: Spring
cs: Pramen

note: item "Water/Water/Spring" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=spring" />
en: Edit Spring
cs: Upravit pramen

note: item "Water/Water/Spring" text "Name" <separator/>
en: Drain
cs: Odvodňovací kanál, meliorace

note: item "Water/Water/Drain" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=drain" />
en: Edit Drain
cs: Editovat odvodňovací kanál, meliorace

note: item "Water/Water/Drain" combo "Layer"
en: Ditch
cs: Strouha

note: item "Water/Water/Ditch" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=ditch" />
en: Edit Ditch
cs: Upravit strouhu

note: item "Water/Water/Ditch" combo "Layer"
en: Stream
cs: Potok

note: item "Water/Water/Stream" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=stream" />
en: Edit Stream
cs: Upravit potok

note: item "Water/Water/Stream" combo "Layer"
en: Canal
cs: Plavební kanál

note: item "Water/Water/Canal" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=canal" />
en: Edit Canal
cs: Upravit plavební kanál

note: item "Water/Water/Canal" combo "Layer"
en: River
cs: Řeka

note: item "Water/Water/River" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=river" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:waterway=river" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:waterway=river" />
en: Edit River
cs: Upravit řeku

note: item "Water/Water/Water" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=water" />
en: Edit Water
cs: Upravit vodní plochu

note: item "Water/Water/Water" text "Name"
en: Land
cs: Země (souš)

note: item "Water/Water/Land"
en: Edit Land
cs: Upravit plochu země

note: item "Water/Water/Land" text "Name" <separator/>
en: Basin
cs: Vodní nádrž

note: item "Water/Water/Basin"
en: Edit Basin Landuse
cs: Upravit vodní nádrž

note: item "Water/Water/Basin" text "Name"
en: Reservoir
cs: Umělá vodní nádrž

note: item "Water/Water/Reservoir" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=reservoir" />
en: Edit Reservoir Landuse
cs: Upravit umělou vodní plochu

note: item "Water/Water/Reservoir" text "Name"
en: Covered Reservoir
cs: Krytá vodní nádrž

note: item "Water/Water/Covered Reservoir"
en: Edit Covered Reservoir
cs: Upravit zakrytou umělou vodní plochu

note: item "Water/Water/Covered Reservoir" text "Name" <separator/>
en: Riverbank
cs: Břeh řeky

note: item "Water/Water/Riverbank" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=riverbank" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:waterway=riverbank" />
en: Edit Riverbank
cs: Upravit břeh řeky

note: item "Water/Water/Riverbank" text "Name"
en: Wetland
cs: Mokřina

note: item "Water/Water/Wetland" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=wetland" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:natural=wetland" pt.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pt:Tag:natural=wetland" pt_BR.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pt_br:Tag:natural=wetl
en: Edit Wetland
cs: Upravit mokřinu

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type"
en: swamp
cs: bažina

en: bog
cs: močál

note: color woodarea <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="wetland"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: marsh
cs: mokřina

en: reedbed
cs: rákosiny

en: saltmarsh
cs: slanisko

en: tidalflat
cs: přílivová oblast

en: Mud
cs: Bahno

note: item "Water/Water/Mud"
en: Edit Mud
cs: Upravit bahno

note: item "Water/Water/Mud" text "Name"
en: Beach
cs: Pláž

note: item "Water/Water/Beach" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=beach" />
en: Edit Beach
cs: Upravit pláž

note: item "Water/Water/Beach" text "Name"
en: Bay
cs: Zátoka

note: item "Water/Water/Bay"
en: Edit Bay
cs: Upravit zátoku

note: item "Water/Water/Bay" text "Name"
en: Cliff
cs: Útes

note: item "Water/Water/Cliff" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=cliff" />
en: Edit Cliff
cs: Upravit útes

note: item "Water/Water/Cliff" text "Name"
en: Coastline
cs: Linie pobřeží

note: item "Water/Water/Coastline" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=coastline" />
en: Edit Coastline
cs: Upravit linii pobřeží

note: item "Water/Water/Coastline" text "Name" <separator/>
en: Ferry Route
cs: Přívoz

note: item "Water/Water/Ferry Route" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:route=ferry" />
en: Edit Ferry
cs: Upravit přívoz

note: item "Water/Water/Ferry Route" text "Name" </optional> <separator/>
en: Boatyard
cs: doky

note: item "Water/Water/Boatyard" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=boatyard" />
en: Edit Boatyard
cs: Upravit doky

note: item "Water/Water/Boatyard" text "Name"
en: Dock
cs: Dok

note: item "Water/Water/Dock" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dock" />
en: Edit Dock
cs: Upravit dok

note: item "Water/Water/Dock" text "Name" <separator/>
en: Dam
cs: Hráz přehrady

note: item "Water/Water/Dam" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dam" />
en: Edit Dam
cs: Upravit přehradu

note: item "Water/Water/Dam" text "Name"
en: Waterway Point
cs: Vodní objekty

note: group "Waterway Point"
en: Lock Gate
cs: Plavební komora

note: item "Waterway Point/Lock Gate" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=lock_gate" /> <key key="waterway" value="lock_gate" />
en: Weir
cs: Jez

note: item "Waterway Point/Weir" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=weir" />
en: Edit Weir
cs: Upravit jez

note: item "Waterway Point/Weir" text "Name"
en: Waterfall
cs: Vodopád

note: item "Waterway Point/Waterfall"
en: Edit Waterfall
cs: Upravit vodopád

note: item "Waterway Point/Waterfall" text "Name"
en: Turning Point
cs: Rožšířené místo pro otáčení lodí

note: item "Waterway Point/Turning Point" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=turning_point" /> <key key="waterway" value="turning_point" />
en: Marina
cs: Přístav

note: item "Waterway Point/Marina"
en: Edit Marina
cs: Upravit přístav

note: item "Waterway Point/Marina" text "Name"
en: Pier
cs: Molo

note: item "Waterway Point/Pier" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pier" />
en: Edit Pier
cs: Upravit molo

note: item "Waterway Point/Pier" text "Name"
en: Ferry Terminal
cs: Přístaviště přívozu

note: item "Waterway Point/Ferry Terminal" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=ferry_terminal" />
en: Edit Ferry Terminal
cs: Upravit přístaviště přivozu

note: item "Waterway Point/Ferry Terminal" text "Name"
en: Slipway
cs: Skluz v loděnici

note: item "Waterway Point/Slipway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=slipway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:leisure=slipway" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:leisure=slipway" />
en: Edit Slipway
cs: Upravit skluz v loděnici

note: item "Waterway Point/Slipway" text "Name"
en: Transport
cs: Doprava

note: group "Transport"
en: Railway
cs: Železnice

note: group "Transport/Railway"
en: Rail
cs: Železnice

note: item "Transport/Railway/Rail" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=rail" />
en: Edit Rail
cs: Upravit železnici

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Types" item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Types" item "Transport/Railway/Monorail" combo "Types" item "Transport/Railway/Preserved" combo "Types" item "Transport/Railway/Light Rail" combo "Types" item "Transport/Railway/Subway" combo "Types" item "
en: yard
cs: seřazovací kolej

en: siding
cs: paralelní pomocná dráha

en: spur
cs: vlečka

note: color foot <icon annotate="true" src="transport/steps.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>10000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="bus_guideway"/> color railwaypoint <icon annotate="true" src="vehicle/crossing.png"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="railway" v="rai
en: rail
cs: železnice

note: item "Man Made/Power Line" text "Line reference" <!-- TODO: voltage values used are a mixture of power lines and railways - needs cleanup -->
en: Voltage
cs: Napětí

note: </optional>
en: Narrow Gauge Rail
cs: Úzkorozchodná železnice

note: item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail"
en: Edit Narrow Gauge Rail
cs: Upravit úzkorozchodnou železnici

note: item "Transport/Railway/Monorail" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=monorail" />
en: Edit Monorail
cs: Upravit monorail

note: </optional>
en: Preserved
cs: Historická trať

note: item "Transport/Railway/Preserved"
en: Edit Preserved Railway
cs: Upravit historickou trať

note: </optional>
en: Light Rail
cs: Krátká/lehká trať

note: item "Transport/Railway/Light Rail"
en: Edit Light Rail
cs: Upravit krátká/lehká trať

note: </optional>
en: Subway
cs: Metro

note: item "Transport/Railway/Subway"
en: Edit Subway
cs: Upravit metro

note: </optional>
en: Tram
cs: Tramvaj

note: item "Transport/Railway/Tram"
en: Edit Tram
cs: Upravit tramvaj

note: </optional>
en: Bus Guideway
cs: Autobusová dráha

note: item "Transport/Railway/Bus Guideway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bus_guideway" />
en: Edit Bus Guideway
cs: Upravit autobusovou dráhu

note: item "Transport/Railway/Bus Guideway" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Disused Rail
cs: Nepoužívaná železnice

note: item "Transport/Railway/Disused Rail"
en: Edit Disused Railway
cs: Upravit nepoužívanou železnici

note: item "Transport/Railway/Disused Rail" label "Edit Disused Railway" <space /> <key key="railway" value="disused" />
en: Optional Types
cs: Volitelné typy

en: Abandoned Rail
cs: Snesená železnice (pouze žel. spodek)

note: item "Transport/Railway/Abandoned Rail" <key key="railway" value="abandoned" /> <separator/>
en: Level Crossing
cs: Železniční přejezd

note: item "Transport/Railway/Level Crossing" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=level_crossing" /> <key key="railway" value="level_crossing" />
en: Crossing
cs: Železniční přechod pro chodce

note: item "Transport/Railway/Crossing" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:crossing" /> <key key="railway" value="crossing" /> <optional>
en: Crossing type
cs: Druh křížení

note: item "Transport/Railway/Crossing" check "Crossing attendant" </optional>
en: Turntable
cs: Točna

note: item "Transport/Railway/Buffer Stop" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway%3Dbuffer_stop" /> <key key="railway" value="buffer_stop" />
en: Aerialway
cs: Lanovky

note: group "Aerialway"
en: Chair Lift
cs: Sedačková lanovka

note: item "Aerialway/Chair Lift" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=chair_lift" />
en: Edit Chair Lift
cs: Upravit sedačkovou lanovku

note: item "Aerialway/Chair Lift" text "Name"
en: Drag Lift
cs: Lyžařský vlek

note: item "Aerialway/Drag Lift" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=drag_lift" />
en: Edit Drag Lift
cs: Upravit lyžařský vlek

note: item "Aerialway/Drag Lift" text "Name"
en: Cable Car
cs: Kyvadlová kabinková lanovka

note: item "Aerialway/Cable Car" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=cable_car" />
en: Edit Cable Car
cs: Upravit kyvadlovou kabinkovou lanovku

note: item "Aerialway/Cable Car" text "Name"
en: Gondola
cs: Oběžná kabinková lanovka

note: item "Aerialway/Gondola" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps#aerialway" />
en: Edit Gondola
cs: Upravit oběžnou kabinkovou lanovku

[ctx: aerialway]
note: item "Aerialway/Gondola" text "Name"
en: Station
cs: Stanice

[ctx: aerialway]
note: item "Aerialway/Station" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps#aerialway" />
en: Edit Station
cs: Upravit stanici

note: group "Car"
en: Fuel
cs: Čerpací stanice

note: item "Car/Fuel" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fuel" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=fuel" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=fuel" />
en: Edit Fuel
cs: Upravit čerpací stanici

note: item "Car/Fuel" text "Name" item "Food+Drinks/Cafe" text "Name" item "Food+Drinks/Pub" text "Name" item "Food+Drinks/Biergarten" text "Name" item "Food+Drinks/Bar" text "Name" item "Food+Drinks/Nightclub" text "Name" item "Tourism/Attraction" text "Name" item "Tourism/Museum" text "Name" item "Touri
en: Opening Hours
cs: Otevírací doba

en: Mo-Fr 08:30-20:00
cs: Po-Pá 08:30-20:00

en: Tu-Su 08:00-15:00; Sa 08:00-12:00
cs: Út-Ne 08:00-15:00; So 08:00-12:00

note: item "Car/Fuel" check "1/50 mix (mofa/moped)" </optional> group "Bicycle" <button label="Village/City" hotkey="V" icon="styles/standard/place.png"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="village"/> <!-- <action cla
en: Parking
cs: Parkoviště

note: item "Car/Parking" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=parking" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=parking" />
en: Edit Parking
cs: Upravit parkoviště

note: item "Car/Parking" text "Name" item "Tourism/Information Terminal" text "Operator" item "Tourism/Audioguide" text "Operator" item "Amenities/Toilets" text "Operator" item "Shops/Vending machine" text "Operator"
en: Reference number
cs: Číslo záchodu

note: item "Car/Parking" combo "Type"
en: multi-storey
cs: vícepodlažní

en: surface
cs: povrchové

note: item "Man Made/Pipeline" combo "Location"
en: underground
cs: podzemní

en: Park and Ride
cs: Parkoviště P+R

note: item "Tourism/Information Terminal" text "Reference number" item "Tourism/Audioguide" text "Reference number" item "Amenities/Toilets" text "Reference number"
en: Fee
cs: Poplatek

note: <space />
en: Capacity (overall)
cs: Kapacita (celkem)

note: item "Car/Parking" text "Capacity (overall)"
en: Spaces for Disabled
cs: Místa pro vozíčkáře

note: item "Car/Parking" label "See the Wiki for other capacity:[types]=*."
en: Wash
cs: Myčka

note: item "Car/Wash"
en: Edit Car Wash
cs: Upravit myčku aut

note: item "Car/Wash" text "Operator"
en: Repair
cs: Opravna

note: item "Car/Repair"
en: Edit Car Repair
cs: Upravit autoopravnu

note: item "Car/Repair" text "Operator" item "Bicycle/Parking" text "Capacity"
en: Rental
cs: Půjčovna

note: item "Car/Rental" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=car_rental" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=car_rental"  />
en: Edit Car Rental
cs: Upravit půjčovnu aut

note: item "Car/Rental" text "Operator"
en: Sharing
cs: Sdílené vlastnictví vozidel

note: item "Car/Sharing" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=car_sharing" />
en: Edit Car Sharing
cs: ̈́Upravit sdílené vlastnictví vozidel

note: item "Bicycle/Parking" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bicycle_parking" />
en: Edit Bicycle Parking
cs: Upravit parkoviště pro kola.

note: item "Bicycle/Parking" text "Name"
en: Capacity
cs: Kapacita

note: item "Bicycle/Rental" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bicycle_rental" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:bicycle_rental" />
en: Edit Bicycle Rental
cs: Upravit půjčovnu kol

[ctx: railway]
note: group "Public Transport"
en: Station
cs: Vlaková stanice

[ctx: railway]
note: item "Public Transport/Station" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=station" />
en: Edit Station
cs: Upravit stanici

note: item "Public Transport/Station" text "UIC-Reference" </optional>
en: Railway Halt
cs: Vlaková zastávka

note: item "Public Transport/Railway Halt" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=halt" />
en: Edit Halt
cs: Upravit železniční zastávku

note: item "Public Transport/Railway Halt" text "Name" </optional>
en: Tram Stop
cs: Tramvajová zastávka

note: item "Public Transport/Tram Stop" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=tram_stop" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=tram_stop" />
en: Edit Tram Stop
cs: Upravit tramvajovou zastávku

note: item "Public Transport/Tram Stop" text "Name" </optional>
en: Railway Platform
cs: Kolejové nástupiště (tram/vlak)

note: item "Public Transport/Railway Platform" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=platform" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=platform" />
en: Edit Railway Platform
cs: Upravit kolejové nástupiště (tram/vlak)

note: item "Public Transport/Railway Platform" label "Edit Railway Platform" <key key="railway" value="platform" /> <space /> item "Public Transport/Bus Platform" label "Edit Bus Platform" <key key="highway" value="platform" />
en: Reference (track number)
cs: Číslo nástupiště

note: item "Public Transport/Railway Platform" text "Width (meters)" item "Public Transport/Bus Platform" text "Width (meters)"
en: Area
cs: Označit jako plochu

note: item "Public Transport/Railway Platform" check "Area"
en: Subway Entrance
cs: Vchod do metra

note: item "Public Transport/Subway Entrance" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=subway_entrance" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:railway=subway_entrance" />
en: Edit Subway Entrance
cs: Upravit vchod do metra

note: item "Public Transport/Subway Entrance" text "Name"
en: Wheelchair
cs: Invalidní vozík

note: item "Public Transport/Subway Entrance" check "Bicycle" </optional> <separator/>
en: Bus Station
cs: Autobusové nádraží

note: item "Public Transport/Bus Station" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bus_station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=bus_station" />
en: Edit Bus Station
cs: Upravit autobusové nádraží

note: item "Public Transport/Bus Station" text "Name" </optional>
en: Bus Stop
cs: Zastávka autobusu

note: item "Public Transport/Bus Stop" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bus_stop" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=bus_stop" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:highway=bus_stop" />
en: Edit Bus Stop
cs: Upravit zastávku autobusu

note: item "Public Transport/Bus Stop" text "Name" item "Tourism/Other Information Points" text "Closer Description" <separator/>
en: Shelter
cs: Přístřešek

note: item "Amenities/Waste Basket" label "Edit Waste Basket" <key key="amenity" value="waste_basket" />
en: Bench
cs: Lavička

note: </optional>
en: Bus Platform
cs: Nástupiště autobusu

note: item "Public Transport/Bus Platform"
en: Edit Bus Platform
cs: Upravit nástupiště autobusu

note: item "Public Transport/Bus Platform" check "Area" <separator/>
en: Taxi
cs: Stanoviště taxi

note: item "Public Transport/Taxi" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=taxi" />
en: Edit Taxi station
cs: Upravit stanoviště taxi

note: item "Public Transport/Taxi" text "Name" <separator/>
en: Airport
cs: Letiště

note: item "Airport/Airport Ground" text "ICAO" </optional> <separator/>
en: Runway
cs: Přistávací dráha (runway)

note: item "Airport/Runway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=runway" />
en: Edit Runway
cs: Upravit přistávací dráhu

note: item "Airport/Runway" text "Reference" </optional>
en: Taxiway
cs: Pojížděcí dráha (taxiway)

note: item "Airport/Taxiway" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=taxiway" />
en: Edit Taxiway
cs: Upravit pojížděcí dráhu

note: item "Airport/Helipad" text "Reference" </optional> item "Airport/Apron" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=apron" />
en: Apron
cs: Letištní plocha

note: item "Airport/Hangar" label "Hangar" <key key="building" value="hangar" /> item "Airport/Beacon" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dbeacon" /> item "Man Made/Crane" text "Name"
en: Beacon
cs: Vodní bój

note: item "Airport/Beacon" label "Beacon" <key key="man_made" value="beacon" /> item "Airport/Windsock" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=windsock" />
en: Windsock
cs: Větrný pytel

note: item "Airport/Gate" text "Reference"
en: Travel
cs: Cestování

note: group "Travel"
en: Accomodation
cs: Ubytování

note: item "Travel/Accomodation/Hotel" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=hotel" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:tourism=hotel" />
en: Edit Hotel
cs: Upravit hotel

note: item "Travel/Accomodation/Hotel" text "Name"
en: Stars
cs: Počet hvězdiček

note: item "Travel/Accomodation/Motel" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=motel" />
en: Edit Motel
cs: Upravit motel

note: item "Travel/Accomodation/Motel" text "Name"
en: Guest House
cs: Penzion

note: item "Travel/Accomodation/Guest House"
en: Edit Guest House
cs: Upravit penzion

note: item "Travel/Accomodation/Guest House" text "Name"
en: Chalet
cs: Horská chata

note: item "Travel/Accomodation/Chalet" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=chalet" />
en: Edit Chalet
cs: Upravit horskou chatu

note: item "Travel/Accomodation/Hostel" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=hostel" />
en: Edit Hostel
cs: Upravit hostel

note: item "Travel/Accomodation/Hostel" text "Name"
en: Alpine Hut
cs: Horská bouda

note: item "Travel/Accomodation/Alpine Hut"
en: Edit Alpine Hut
cs: Upravit vysokohorskou boudu

note: item "Travel/Accomodation/Alpine Hut" text "Elevation"
en: Caravan Site
cs: Autokemping (karavany)

note: item "Travel/Accomodation/Caravan Site"
en: Edit Caravan Site
cs: Upravit autokemping (karavany)

note: item "Travel/Accomodation/Caravan Site" text "Name"
en: Camping Site
cs: Tábořiště

note: item "Travel/Accomodation/Camping Site" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=camp_site" />
en: Edit Camping Site
cs: Upravit tábořiště

note: item "Travel/Accomodation/Camping Site" text "Name"
en: Food+Drinks
cs: Jídlo a pití

note: group "Food+Drinks" <button label="Hotel" hotkey="H" icon="styles/standard/accommodation/hotel.png"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Hotel"/> </button>
en: Restaurant
cs: Restaurace

note: item "Food+Drinks/Restaurant" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=restaurant" />
en: Edit Restaurant
cs: Upravit restauraci

note: item "Food+Drinks/Restaurant" text "Name" item "Food+Drinks/Fast Food" text "Name"
en: Cuisine
cs: Kuchyně

note: item "Food+Drinks/Restaurant" combo "Cuisine" item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine"
en: italian
cs: italská

en: chinese
cs: čínská

en: burger
cs: hamburger

en: greek
cs: řecká

en: german
cs: německá

en: indian
cs: indická

en: regional
cs: místní

en: turkish
cs: turecká

en: asian
cs: asijská

en: thai
cs: thajská

en: mexican
cs: mexická

en: japanese
cs: japonská

en: Fast Food
cs: Rychlé občersvení

note: item "Food+Drinks/Fast Food" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fast_food" />
en: Edit Fast Food Restaurant
cs: Upravit rychlé občerstvení

en: Cafe
cs: Kavárna

note: item "Food+Drinks/Cafe" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=cafe" />
en: Edit Cafe
cs: Upravit kavárnu

en: Pub
cs: Hospoda

note: item "Food+Drinks/Pub" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pub" />
en: Edit Pub
cs: Upravit hospodu

en: Biergarten
cs: Hospoda-zahrádka

note: item "Food+Drinks/Biergarten"
en: Edit Biergarten
cs: Upravit hospoda-zahrádka

note: item "Food+Drinks/Bar" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bar" />
en: Edit Bar
cs: Upravit bar

en: Nightclub
cs: Noční klub

note: item "Food+Drinks/Nightclub" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=nightclub" />
en: Edit Nightclub
cs: Upravit noční klub

en: Tourism
cs: Turistika

note: group "Tourism"
en: Attraction
cs: Atrakce

note: item "Tourism/Attraction"
en: Edit Attraction
cs: Upravit atrakci

note: item "Tourism/Attraction" text "Opening Hours"
en: Museum
cs: Muzeum

note: item "Tourism/Museum" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=museum" />
en: Edit Museum
cs: Upravit muzeum

note: item "Tourism/Zoo" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=zoo" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:tourism=zook" />
en: Edit Zoo
cs: Upravit zoo

en: Viewpoint
cs: Vyhlídka

note: item "Tourism/Viewpoint" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=viewpoint" />
en: Edit Viewpoint
cs: Upravit vyhlídku

note: item "Tourism/Viewpoint" text "Name"
en: Look-Out Tower
cs: Vyhlídková věž

note: item "Tourism/Viewpoint" check "Look-Out Tower"
en: Theme Park
cs: Zábavní park

note: item "Tourism/Theme Park"
en: Edit Theme Park
cs: Upravit zábavní park

en: Artwork
cs: Umělecké dílo

note: item "Tourism/Artwork" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=artwork" />
en: Edit Artwork
cs: Upravit umělecké dílo

note: item "Tourism/Artwork" text "Name" <separator/>
en: Information Office
cs: Turistické informační centrum

en: Map
cs: Přehledová mapa

note: item "Tourism/Map" text "Name"
en: Detail Grade
cs: Úroveň detailů

note: item "Tourism/Map" combo "Detail Grade"
en: topo
cs: topografická

note: color tertiary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="unclassified"/> color deprecated <scale_max>40000</scale_max> <condition k="highway" v="unsurfaced"/> color highway_track <scale_max>20000</
en: street
cs: ulice

en: scheme
cs: orientační

en: Shown Area
cs: Zobrazený areál

note: item "Tourism/Map" combo "Shown Area"
en: site
cs: místo

en: city
cs: město

note: item "Tourism/Other Information Points" text "Name"
en: Closer Description
cs: Bližší popis

note: item "Tourism/Map" text "Closer Description" <space /> item "Tourism/Guidepost" text "Elevation"
en: Routes shown for:
cs: Trasy zobrazeny pro:

note: item "Tourism/Map" label "Routes shown for:" item "Tourism/Guidepost" label "Routes shown for:"
en: Hiking
cs: turistická stezka

note: item "Tourism/Map" check "Hiking" item "Tourism/Guidepost" check "Hiking"
en: Cycling
cs: Cyklistika

note: item "Tourism/Map" check "Cycling" item "Tourism/Guidepost" check "Cycling"
en: Mountainbiking
cs: Jízda na horském kole

note: item "Tourism/Map" check "Mountainbiking" item "Tourism/Guidepost" check "Mountainbiking"
en: Skiing
cs: Lyžování

note: item "Tourism/Map" check "Skiing" item "Tourism/Guidepost" check "Skiing"
en: Riding
cs: Jízda na koni

note: item "Tourism/Map" label "... other transportation modes possible"
en: Information Board
cs: Informační nástěnka

note: item "Tourism/Information Board" text "Name"
en: Board Content
cs: Obsah tabule

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Content"
en: notice
cs: upozornění

en: history
cs: informace o historii

en: nature
cs: informace o přírodě

en: wildlife
cs: informace o divokých zvířatech

note: item "Tourism/Information Board" text "Closer Description"
en: Guidepost
cs: Rozcestník

note: item "Tourism/Guidepost" label "... other transportation modes possible"
en: Information Terminal
cs: Informační terminál

note: item "Tourism/Information Terminal" text "Name" item "Tourism/Audioguide" text "Name"
en: Closer description
cs: Bližší popis

en: Audioguide
cs: Audioprůvodce

note: <space />
en: Audioguide via mobile phone?
cs: Audioprůvodce přes mobilní telefon?

note: item "Tourism/Audioguide" label "Audioguide via mobile phone?"
en: Phone number
cs: Telefonní číslo

note: item "Tourism/Audioguide" text "Phone number"
en: Other Information Points
cs: Jiný informační bod

note: item "Tourism/Shelter"
en: Edit Shelter
cs: Upravit přístřešek

note: item "Tourism/Shelter" text "Name" item "Tourism/Picnic Site" text "Name"
en: Fireplace
cs: Ohniště

note: item "Tourism/Shelter" check "Fireplace"
en: Picnic Site
cs: Místo na piknik

note: item "Tourism/Picnic Site"
en: Edit Picnic Site
cs: Upravit místo na piknik

note: item "Tourism/Picnic Site" check "Fireplace"
en: Historic Places
cs: Historická místa

note: group "Historic Places"
en: Castle
cs: Zámek/Hrad

note: item "Historic Places/Castle" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=castle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=castle" />
en: Edit Castle
cs: Upravit zámek/hrad

note: item "Historic Places/Castle" text "Name"
en: Ruins
cs: Zřícenina

note: item "Historic Places/Ruins"
en: Edit Ruins
cs: Upravit zříceninu

en: Archaeological Site
cs: Archeologické naleziště

note: item "Historic Places/Archaeological Site" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=archaeological_site" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=archaeological_site" />
en: Edit Archaeological Site
cs: Upravit archeologické naleziště

en: Battlefield
cs: Bojiště

note: item "Historic Places/Battlefield" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=battlefield" />
en: Edit Battlefield
cs: Upravit bojiště

note: item "Historic Places/Battlefield" text "Name"
en: Palaeontological Site
cs: Paleontologické naleziště

note: item "Historic Places/Palaeontological Site" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:geological" />
en: Edit Palaeontological Site
cs: Upravit paleontologické naleziště

note: item "Historic Places/Monument"
en: Edit Monument
cs: Upravit monument

note: item "Historic Places/Monument" text "Name"
en: Memorial
cs: Památník

note: item "Historic Places/Memorial" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=memorial" />
en: Edit Memorial
cs: Upravit památník

note: item "Historic Places/Memorial" text "Name"
en: Wayside Cross
cs: Kříž

note: item "Historic Places/Wayside Cross"
en: Edit Wayside Cross
cs: Upravit kříž

note: item "Historic Places/Wayside Cross" text "Name"
en: Wayside Shrine
cs: Boží muka

note: item "Historic Places/Wayside Shrine"
en: Edit Wayside Shrine
cs: Upravit boží muka

note: item "Historic Places/Wayside Shrine" text "Name"
en: Boundary Stone
cs: Hraniční kameny

note: item "Historic Places/Boundary Stone"
en: Edit Boundary Stone
cs: Upravit hraniční kameny

note: item "Historic Places/Boundary Stone" text "Name"
en: Leisure
cs: Volný čas

note: group "Leisure"
en: Water Park
cs: Akvapark

note: item "Leisure/Water Park"
en: Edit Water Park
cs: Upravit akvapark

note: item "Leisure/Water Park" text "Name"
en: Playground
cs: Hřiště

note: item "Leisure/Playground" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=playground" />
en: Edit Playground
cs: Upravit hřiště

note: item "Leisure/Playground" text "Name"
en: Fishing
cs: Rybaření

note: item "Leisure/Fishing"
en: Edit Fishing
cs: Upravit rybaření

note: item "Leisure/Fishing" text "Name"
en: Sports
cs: Sportovní potřeby

note: group "Sports"
en: Sport Facilities
cs: Sportovní zařízení

note: group "Sports/Sport Facilities"
en: Stadium
cs: Stadion

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium"
en: Edit Stadium
cs: Upravit stadion

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" text "Name" <space /> item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" text "Name" item "Sports/Sport Facilities/Pitch" text "Name" item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" text "Name"
en: select sport:
cs: vyberte sport:

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport"
en: multi
cs: kombinovaný

en: archery
cs: lukostřelba

en: athletics
cs: atletika

en: australian_football
cs: australský fotbal

en: basketball
cs: basketbal

en: boules
cs: Hry s koulemi (např. pétanque)

en: canoe
cs: kanoistika

en: climbing
cs: Horolezení

en: cricket
cs: kriket

en: cricket_nets
cs: ohražené místo pro tréning kriketu

en: croquet
cs: kroket

en: cycling
cs: cyklistika

en: dog_racing
cs: závody psů

en: equestrian
cs: krasojízda

en: football
cs: fotbal

en: gymnastics
cs: gymnastika

en: hockey
cs: hokej

en: horse_racing
cs: dostihy

en: motor
cs: motoristické sporty

en: pelota
cs: pelota (míčová hra)

en: racquet
cs: pálkové (raketové) sporty

en: rugby
cs: ragby

en: shooting
cs: střelba

en: skating
cs: bruslení

en: skiing
cs: lyžování

en: soccer
cs: fotbal

en: swimming
cs: plavání

en: table_tennis
cs: stolní tenis

en: tennis
cs: tenis

en: Sports Centre
cs: Sportovní centrum

note: item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre"
en: Edit Sports Centre
cs: Upravit sportovní centrum

en: Pitch
cs: Hřiště

note: item "Sports/Sport Facilities/Pitch"
en: Edit Pitch
cs: Upravit hřiště

en: Racetrack
cs: Závodní trať

note: item "Sports/Sport Facilities/Racetrack"
en: Edit Racetrack
cs: Upravit závodní trať

en: Golf Course
cs: Golfové hřiště

note: item "Sports/Sport Facilities/Golf Course"
en: Edit Golf Course
cs: Upravit golfové hřiště

en: Miniature Golf
cs: Minigolf

note: item "Sports/Sport Facilities/Miniature Golf"
en: Edit Miniature Golf
cs: Upravit minigolf

note: group "Sport"
en: Multi
cs: Kombinováné

note: item "Sport/Multi"
en: Edit Multi
cs: Upravit kombinované

note: item "Sport/Multi" text "Name" item "Sport/10pin" text "Name" item "Sport/Athletics" text "Name" item "Sport/Archery" text "Name" item "Sport/Climbing" text "Name" item "Sport/Canoeing" text "Name" item "Sport/Cycling" text "Name" item "Sport/Dog Racing" text "Name" item "Sport/Equestrian" text "Nam
en: type
cs: typ

note: item "Sport/Multi" combo "type" item "Sport/10pin" combo "type" item "Sport/Athletics" combo "type" item "Sport/Archery" combo "type" item "Sport/Climbing" combo "type" item "Sport/Canoeing" combo "type" item "Sport/Cycling" combo "type" item "Sport/Dog Racing" combo "type" item "Sport/Equestrian" c
en: pitch
cs: hřiště

en: sports_centre
cs: sportovní centrum

en: stadium
cs: stadion

en: 10pin
cs: Bowling

note: item "Sport/10pin"
en: Edit 10pin
cs: Upravit bowling

en: Athletics
cs: Atletika

note: item "Sport/Athletics"
en: Edit Athletics
cs: Upravit atletiku

en: Archery
cs: Lukostřelba

note: item "Sport/Archery"
en: Edit Archery
cs: Upravit lukostřelbu

en: Climbing
cs: Horolezení

note: item "Sport/Climbing"
en: Edit Climbing
cs: Upravit horolezení

en: Canoeing
cs: Kanoistika

note: item "Sport/Canoeing"
en: Edit Canoeing
cs: Upravit kanoistiku

note: item "Sport/Cycling"
en: Edit Cycling
cs: Upravit cyklistiku

en: Dog Racing
cs: Závody psů

note: item "Sport/Dog Racing"
en: Edit Dog Racing
cs: Upravit závody psů

en: Equestrian
cs: Krasojízda

note: item "Sport/Equestrian"
en: Edit Equestrian
cs: Upravit krasojízdu

en: Horse Racing
cs: Dostihy

note: item "Sport/Horse Racing"
en: Edit Horse Racing
cs: Upravit dostihy

en: Gymnastics
cs: Gymnastika

note: item "Sport/Gymnastics"
en: Edit Gymnastics
cs: Upravit gymnastiku

en: Motor Sports
cs: Motorové sporty

note: item "Sport/Motor Sports"
en: Edit Motor Sports
cs: Upravit motorové sporty

en: Skating
cs: Bruslení

note: item "Sport/Skating"
en: Edit Skating
cs: Upravit bruslení

note: item "Sport/Skateboard"
en: Edit Skateboard
cs: Upravit Skateboard

en: Swimming
cs: Plavání

note: item "Sport/Swimming"
en: Edit Swimming
cs: Upravit plavání

note: item "Sport/Skiing" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps"/>
en: Edit Skiing
cs: Upravit lyžování

note: item "Sport/Skiing" text "Name"
en: Piste type
cs: Typ sjezdovky

note: item "Sport/Skiing" combo "Piste type"
en: downhill
cs: Sjezdovka

en: nordic
cs: Běžecká trať

en: snow_park
cs: snow park

en: Difficulty
cs: Obtížnost

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty"
en: novice
cs: pro začátečníky (zelená)

en: easy
cs: jednoduchá (modrá)

en: advanced
cs: pro zkušené (černá)

en: expert
cs: pro experty (oranžová)

en: freeride
cs: volný terén - freeride (žlutá)

en: Shooting
cs: Střelba

note: item "Sport/Shooting" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:sport=shooting" />
en: Edit Shooting
cs: Upravit střelbu

en: Sport (Ball)
cs: Sport (míčové hry)

note: group "Sport (Ball)"
en: Soccer
cs: Fotbal

note: item "Sport (Ball)/Soccer"
en: Edit Soccer
cs: Upravit fotbal

en: Football
cs: Fotbal

note: item "Sport (Ball)/Football"
en: Edit Football
cs: Upravit fotbal

en: Australian Football
cs: Australský fotbal

note: item "Sport (Ball)/Australian Football"
en: Edit Australian Football
cs: Upravit australský fotbal

note: item "Sport (Ball)/Baseball"
en: Edit Baseball
cs: Upravit baseball

en: Basketball
cs: Basketbal

note: item "Sport (Ball)/Basketball"
en: Edit Basketball
cs: Upravit basketbal

note: item "Sport (Ball)/Golf"
en: Edit Golf
cs: Upravit Golf

note: item "Sport (Ball)/Golf" combo "type"
en: golf_course
cs: golfové hřiště

en: Boule
cs: Hry s koulemi (např. pétanque)

note: item "Sport (Ball)/Boule"
en: Edit Boule
cs: Upravit hry s koulemi (např. pétanque)

note: item "Sport (Ball)/Bowls"
en: Edit Bowls
cs: Upravit Bowls

en: Cricket
cs: Kriket

note: item "Sport (Ball)/Cricket"
en: Edit Cricket
cs: Upravit kriket

en: Cricket Nets
cs: Ohražené místo pro tréning kriketu

note: item "Sport (Ball)/Cricket Nets"
en: Edit Cricket Nets
cs: Upravit ohražené místo pro tréning kriketu

en: Croquet
cs: Kroket

note: item "Sport (Ball)/Croquet"
en: Edit Croquet
cs: Upravit kroket

en: Hockey
cs: Hokej

note: item "Sport (Ball)/Hockey"
en: Edit Hockey
cs: Upravit hokej

en: Pelota
cs: Pelota (míčová hra)

note: item "Sport (Ball)/Pelota"
en: Edit Pelota
cs: Upravit pelotu (míčová hra)

en: Racquet
cs: Pálkové (raketové) sporty

note: item "Sport (Ball)/Racquet"
en: Edit Racquet
cs: Upravit pálkové (raketové) sporty

en: Rugby
cs: Ragby

note: item "Sport (Ball)/Rugby"
en: Edit Rugby
cs: Upravit ragby

en: Table Tennis
cs: Stolní tenis (ping-pong)

note: item "Sport (Ball)/Table Tennis"
en: Edit Table Tennis
cs: Upravit stolní tenis (ping-pong)

en: Tennis
cs: Tenis

note: item "Sport (Ball)/Tennis"
en: Edit Tennis
cs: Upravit tenis

en: Man-Made
cs: Objekty a další POI

note: group "Man-Made/Buildings"
en: Building
cs: Budova

note: item "Man-Made/Buildings/Building" <key key="building" value="yes" />
en: Public Building
cs: Veřejná budova

note: item "Man-Made/Buildings/Public Building" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=public_building" />
en: Edit Public Building
cs: Upravit veřejnou budovu

note: item "Man-Made/Buildings/Public Building" text "Name"
en: Town hall
cs: Radnice

note: item "Man-Made/Buildings/Town hall" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=townhall" />
en: Edit Town hall
cs: Upravit radnici

note: item "Man-Made/Buildings/Town hall" text "Name"
en: Embassy
cs: Ambasáda

note: item "Man-Made/Buildings/Embassy" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=embassy" />
en: Edit Embassy
cs: Upravit ambasádu

note: item "Man-Made/Buildings/Embassy" text "Name"
en: Courthouse
cs: Soud

note: item "Man-Made/Buildings/Courthouse" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=courthouse" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=courthouse" />
en: Edit Courthouse
cs: Upravit soud

note: item "Man-Made/Buildings/Courthouse" text "Name"
en: Prison
cs: Vězení

note: item "Man-Made/Buildings/Prison" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=prison" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=prison" />
en: Edit Prison
cs: Upravit vězení

note: item "Man-Made/Buildings/Prison" text "Name"
en: Police
cs: Policie

note: item "Man-Made/Buildings/Police" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=police" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=police" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=police" />
en: Edit Police
cs: Upravit policii

note: item "Man-Made/Buildings/Police" text "Name"
en: Fire Station
cs: Hasičská stanice

note: item "Man-Made/Buildings/Fire Station" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fire_station" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:fire_station" />
en: Edit Fire Station
cs: Upravit hasičskou stanici

note: item "Man-Made/Buildings/Fire Station" text "Name"
en: Post Office
cs: Pošta

note: item "Man-Made/Buildings/Post Office" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=post_office" />
en: Edit Post Office
cs: Upravit poštu

note: item "Man-Made/Buildings/Post Office" text "Operator" <separator/>
en: Kindergarten
cs: Mateřská škola

note: item "Man-Made/Buildings/Kindergarten"
en: Edit Kindergarten
cs: Upravit mateřskou školu

note: item "Man-Made/Buildings/Kindergarten" text "Name"
en: School
cs: Základní škola

note: item "Man-Made/Buildings/School" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=school" />
en: Edit School
cs: Upravit školu

note: item "Man-Made/Buildings/School" text "Name"
en: University
cs: Vysoká škola

note: item "Man-Made/Buildings/University" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=university" />
en: Edit University
cs: Upravit vysokou školu

note: item "Man-Made/Buildings/University" text "Name"
en: College
cs: Střední škola

note: item "Man-Made/Buildings/College" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=college" />
en: Edit College
cs: Upravit střední školu

note: item "Man-Made/Buildings/College" text "Name" <separator/>
en: Cinema
cs: Kino

note: item "Man-Made/Buildings/Cinema" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=cinema" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=cinema" />
en: Edit Cinema
cs: Upravit kino

note: item "Man-Made/Buildings/Cinema" text "Name"
en: Library
cs: Knihovna

note: item "Man-Made/Buildings/Library" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=library" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=library" />
en: Edit Library
cs: Upravit knihovnu

en: Arts Centre
cs: Komunitní umělecké centrum

note: item "Man-Made/Buildings/Arts Centre" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=arts_centre" />
en: Edit Arts Centre
cs: Upravit komunitní umělecké centrum

note: item "Man-Made/Buildings/Arts Centre" text "Name"
en: Theatre
cs: Divadlo

note: item "Man-Made/Buildings/Theatre" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=theatre" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=theatre" />
en: Edit Theatre
cs: Upravit divadlo

note: item "Man-Made/Buildings/Theatre" text "Name"
en: Place of Worship
cs: Chrám(kostel, synagoga, mešita)

note: item "Man-Made/Buildings/Place of Worship" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=place_of_worship" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=place_of_worship" sv.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Sv:Tag:amenity=place_of_worship" />
en: Edit Place of Worship
cs: Upravit chrám

note: item "Man-Made/Buildings/Place of Worship" text "Name" item "Land use/Graveyard" text "Name" item "Land use/Cemetery" text "Name"
en: Religion
cs: Náboženství

note: item "Man-Made/Buildings/Place of Worship" combo "Religion" item "Land use/Graveyard" combo "Religion" item "Land use/Cemetery" combo "Religion"
en: bahai
cs: bahá'í

en: buddhist
cs: budhistické

en: christian
cs: křesťanské

en: hindu
cs: hindské

en: jain
cs: džinistické

en: jewish
cs: židovské

en: muslim
cs: muslimské

en: spiritualist
cs: spiritualistické

en: taoist
cs: taoistické

en: unitarian
cs: Unitářské

en: zoroastrian
cs: zoroastristické

en: Denomination
cs: Vyznání

note: item "Man-Made/Buildings/Place of Worship" combo "Denomination" item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" item "Land use/Cemetery" combo "Denomination"
en: anglican
cs: anglikánské

en: baptist
cs: baptistické

en: catholic
cs: katolické

en: evangelical
cs: evangelické

en: jehovahs_witness
cs: svědkové Jehovovi

en: lutheran
cs: luteránské

en: methodist
cs: metodistické

en: mormon
cs: mormonské

en: orthodox
cs: pravoslavné

en: pentecostal
cs: pentekostalistické

en: presbyterian
cs: presbyteriánské

en: protestant
cs: protestantské

en: quaker
cs: kvakerské

en: shia
cs: ší'itské

en: sunni
cs: sunnitské

note: <separator/>
en: Addresses
cs: Adresy

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" />
en: Edit Address Information
cs: Upravit informace o adrese

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" label "Edit Address Information" <space />
en: House number
cs: Číslo domu

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" text "House number" <optional>
en: House name
cs: Jméno domu

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" text "House name"
en: Street name
cs: Ulice

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" text "Street name"
en: City name
cs: Jméno města

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" text "City name"
en: Post code
cs: Poštovní směrovací číslo

note: item "Man-Made/Buildings/Addresses" text "Post code"
en: Country code
cs: Kód země

note: item "Man-Made/Buildings/Address Interpolation" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" />
en: Edit Address Interpolation
cs: Upravit interpolaci adres

note: item "Man-Made/Buildings/Address Interpolation" label "Edit Address Interpolation" <space />
en: Numbering scheme
cs: Schéma číslování

note: item "Man-Made/Buildings/Address Interpolation" combo "Numbering scheme"
en: odd
cs: liché

en: even
cs: sudé

en: alphabetic
cs: abecední

en: Man Made
cs: Inženýrské objekty

note: group "Man Made"
en: Works
cs: Továrna

note: item "Man Made/Works"
en: Edit Works
cs: Upravit továrnu

note: item "Man Made/Works" text "Name"
en: Tower
cs: Věž

note: item "Man Made/Tower"
en: Edit Tower
cs: Upravit věž

note: item "Man Made/Tower" text "Name"
en: Tower type
cs: Typ věže

note: item "Man Made/Tower" combo "Tower type"
en: communication
cs: telekomunikační

en: observation
cs: pozorovací

note: <optional>
en: Height (meters)
cs: Výška (metrů)

note: item "Man Made/Tower" text "Operator" </optional>
en: Water Tower
cs: Vodojem

note: item "Man Made/Water Tower"
en: Edit Water Tower
cs: Upravit vodojem

note: item "Man Made/Water Tower" text "Name"
en: Gasometer
cs: Plynojem

note: item "Man Made/Gasometer"
en: Edit Gasometer
cs: Upravit plynojem

note: item "Man Made/Gasometer" text "Name"
en: Lighthouse
cs: Maják

note: item "Man Made/Lighthouse" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=lighthouse" />
en: Edit Lighthouse
cs: Upravit maják

note: item "Man Made/Lighthouse" text "Name"
en: Windmill
cs: Větrný mlýn

note: item "Man Made/Windmill" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=windmill" />
en: Edit Windmill
cs: Upravit větrný mlýn

note: item "Man Made/Windmill" text "Name"
en: Pipeline
cs: Potrubí

note: item "Man Made/Pipeline" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pipeline" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:man_made=pipeline"/>
en: Edit Pipeline
cs: Upravit potrubí

en: gas
cs: plynová

en: heat
cs: teplo

en: oil
cs: ropa

en: sewage
cs: kanalizace

en: Location
cs: Umístění

en: underwater
cs: podvodní

en: overground
cs: nadzemní

en: Wastewater Plant
cs: Čistička odpadních vod

note: item "Man Made/Wastewater Plant" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=wastewater_plant" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:man_made=wastewater_plant" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:man_made=wastewater_plant" />
en: Edit Wastewater Plant
cs: Upravit čističku odpadních vod

note: item "Man Made/Wastewater Plant" text "Name"
en: Crane
cs: Jeřáb

note: item "Man Made/Crane" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=crane" />
en: Edit Crane
cs: Upravit jeřáb

note: item "Man Made/Beacon" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=beacon" />
en: Edit Beacon
cs: Editovat vodní bój

note: item "Man Made/Beacon" text "Name"
en: Survey Point
cs: Triangulační bod

note: item "Man Made/Survey Point" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=survey_point" />
en: Edit Survey Point
cs: Upravit triangulační bod

note: item "Man Made/Survey Point" text "Name"
en: Surveillance
cs: Sledovací kamera

note: item "Man Made/Surveillance" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=surveillance" />
en: Edit Surveillance Camera
cs: Upravit sledovací kameru

note: <separator/>
en: Power Generator
cs: Elektrárna

note: item "Man Made/Power Generator" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=generator" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=generator" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:power=generator" />
en: Edit Power Generator
cs: Upravit elektrárnu

note: item "Man Made/Power Generator" combo "Type"
en: wind
cs: větrná

en: hydro
cs: vodní

en: fossil
cs: fosilní paliva

en: nuclear
cs: jaderná

en: coal
cs: uhelná

en: photovoltaic
cs: sluneční

note: item "Man Made/Power Generator" text "Name"
en: Power Station
cs: Rozvodna

note: item "Man Made/Power Station" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=line" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=line" />
en: Edit Power Station
cs: Upravit rozvodnu

note: item "Man Made/Power Station" text "Reference"
en: Power Sub Station
cs: Trafostanice

note: item "Man Made/Power Sub Station" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=sub_station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=sub_station" />
en: Edit Power Sub Station
cs: Upravit trafostanici

note: item "Man Made/Power Sub Station" text "Operator" item "Man Made/Power Line" text "Operator"
en: Line reference
cs: Číslo vedení

note: item "Man Made/Power Sub Station" text "Line reference"
en: Power Tower
cs: Stožár elektrického vedení

note: item "Man Made/Power Tower" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=tower" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=tower" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:power=tower" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:power=tower" />
en: Edit Power Tower
cs: Upravit stožár elektrického vedení

note: item "Man Made/Power Tower" combo "Type"
en: tower
cs: věž

en: pole
cs: stožár

note: item "Man Made/Power Tower" text "Tower reference"
en: Power Line
cs: Dráty elektrického vedení

note: item "Man Made/Power Line" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=line" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=line" />
en: Edit Power Line
cs: Upravit dráty elektrického vedení

note: item "Man Made/Power Line" label "Edit Power Line"
en: Line type
cs: Typ vedení

note: item "Man Made/Power Line" combo "Line type"
en: line
cs: vedení

en: minor_line
cs: vedlejší vedení

note: item "Man Made/Power Line" combo "Voltage"
en: Amount of Cables
cs: Počet kabelů

note: item "Man Made/Power Line" text "Amount of Cables"
en: Number of wires (better: conductors) per power cable
cs: Počet drátů (nebo lépe vodičů) na každém kabelu

note: item "Man Made/Power Line" combo "Number of wires (better: conductors) per power cable"
en: single
cs: jednoduchý

en: double
cs: dvojitý

en: triple
cs: trojitý

en: quad
cs: čtveřitý

en: Amenities
cs: Občanská vybavenost

note: group "Amenities"
en: Toilets
cs: Záchody

note: item "Shops/Vending machine" text "Reference number"
en: Note
cs: Poznámka

note: item "Amenities/Toilets" text "Note"
en: Post Box
cs: Poštovní schránka

note: item "Amenities/Post Box" text "Operator"
en: Telephone
cs: Telefon

note: item "Amenities/Telephone" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=telephone" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=telephone" />
en: Edit Telephone
cs: Upravit telefon

note: item "Amenities/Telephone" text "Operator" item "Shops/Vending machine" text "Note"
en: Coins
cs: Mince

note: item "Amenities/Telephone" check "Coins" item "Shops/Vending machine" check "Coins"
en: Notes
cs: Bankovky

note: item "Amenities/Telephone" check "Notes" item "Shops/Vending machine" check "Notes"
en: Electronic purses and Charge cards
cs: Elektronické peněženky nebo kreditní karty.

note: item "Amenities/Telephone" check "Electronic purses and Charge cards" item "Shops/Vending machine" check "Electronic purses and Charge cards"
en: Debit cards
cs: Debetní karty

note: item "Amenities/Telephone" check "Debit cards" item "Shops/Vending machine" check "Debit cards"
en: Credit cards
cs: Kreditní karty

note: item "Amenities/Telephone" check "Credit cards"
en: Telephone cards
cs: Telefonní karty

note: item "Amenities/Telephone" check "Telephone cards"
en: Recycling
cs: Recyklační stanoviště

note: item "Amenities/Recycling" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=recycling" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=recycling" />
en: Edit Recycling station
cs: Upravit recyklační stanoviště

note: item "Amenities/Recycling" label "Edit Recycling station" <key key="amenity" value="recycling" />
en: Batteries
cs: Baterie

note: item "Amenities/Recycling" check "Batteries"
en: Cans
cs: Plechovky

note: item "Amenities/Recycling" check "Cans"
en: Clothes
cs: Oblečení

note: item "Amenities/Recycling" check "Clothes"
en: Glass
cs: Sklo

note: item "Amenities/Recycling" check "Glass"
en: Paper
cs: Papír

note: item "Amenities/Recycling" check "Paper"
en: Scrap Metal
cs: Kovový šrot

note: item "Amenities/Recycling" check "Scrap Metal"
en: Waste Basket
cs: Odpadkový koš

note: item "Amenities/Waste Basket" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dwaste_basket" />
en: Edit Waste Basket
cs: Upravit odpadkový koš

note: item "Amenities/Bench" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bench" /> <key key="amenity" value="bench" />
en: Backrest
cs: Opěrka zad

en: Material
cs: Materiál

note: item "Amenities/Bench" combo "Material"
en: stone
cs: kámen

en: plastic
cs: plast

en: Colour
cs: Barva

note: item "Amenities/Bench" combo "Colour"
en: black
cs: černá

en: brown
cs: hnědá

note: color historic <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--landuse tags --> <rule> <condition k="landuse" v="farm"/> color green <icon annotate="true" src="misc/landmark/farm.png"/> <condition k="landuse" v="farmland"/> <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <condition 
en: green
cs: zeleň

en: red
cs: červená

en: blue
cs: modrá

en: gray
cs: šedá

en: white
cs: bílá

en: Amount of Seats
cs: Počet sedadel

note: item "Amenities/Bench" combo "Amount of Seats"
en: Hunting Stand
cs: Posed

note: item "Amenities/Hunting Stand"
en: Edit Hunting Stand
cs: Upravit posed

note: item "Amenities/Hunting Stand" label "Edit Hunting Stand" <key key="amenity" value="hunting_stand" /> item "Land use/Tree" text "Type"
en: Height
cs: Výška

note: item "Amenities/Hunting Stand" combo "Height"
en: low
cs: nízká

en: half
cs: střední

en: full
cs: plná

en: Hide
cs: Úkryt

en: Lock
cs: Uzamknutelný

en: Fountain
cs: Fontána

note: item "Amenities/Fountain" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fountain" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=fountain" />
en: Edit Fountain
cs: Upravit fontánu

note: item "Amenities/Fountain" text "Name"
en: Drinking Water
cs: Pitná voda

note: item "Amenities/Drinking Water" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=drinking_water" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=drinking_water" />
en: Edit Drinking Water
cs: Upravit pitnou vodu

note: item "Amenities/Drinking Water" text "Name"
en: Fire Hydrant
cs: Požární hydrant

note: item "Amenities/Fire Hydrant" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fire hydrant" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:fire hydrant" />
en: Edit Fire Hydrant
cs: Upravit požární hydrant

note: item "Amenities/Fire Hydrant" label "Edit Fire Hydrant" <key key="amenity" value="fire_hydrant" />
en: Baby Hatch
cs: Babybox

note: item "Amenities/Baby Hatch" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=baby_hatch" />
en: Edit Baby Hatch
cs: Upravit babybox

note: item "Amenities/Baby Hatch" text "Opening Hours"
en: Shops
cs: Obchody

note: group "Shops"
en: Car Dealer
cs: Prodejce automobilů

note: item "Shops/Car Dealer" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=car" />
en: Edit Car Shop
cs: Upravit obchod s auty

note: item "Shops/Car Dealer" text "Operator"
en: Bike Dealer
cs: Prodejce kol

note: item "Shops/Bike Dealer" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=bicycle" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:shop=bicycle" />
en: Edit Bicycle Shop
cs: Upravit prodejnu kol

note: item "Shops/Supermarket"
en: Edit Supermarket
cs: Upravit supermarket

en: Chemist
cs: Drogerie

note: item "Shops/Chemist"
en: Edit Chemist
cs: Upravit drogerii

en: Convenience Store
cs: Samoobsluha, smíšenka, večerka

note: item "Shops/Convenience Store" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=convenience" />
en: Edit Convenience Store
cs: Upravit večerku

en: Kiosk
cs: Kiosek

note: item "Shops/Kiosk" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=kiosk" />
en: Edit Kiosk
cs: Upravit kiosek

en: Book Store
cs: Knihkupectví

note: item "Shops/Book Store"
en: Edit Book Store
cs: Upravit knihkupectví

en: Travel Agency
cs: Cestovní kancelář

note: item "Shops/Travel Agency"
en: Edit Travel Agency
cs: Upravit cestovní kancelář

en: Butcher
cs: Řeznictví

note: item "Shops/Butcher" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=butcher" />
en: Edit Butcher
cs: Upravit řeznictví

en: Baker
cs: Pekařství

note: item "Shops/Baker" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=bakery" />
en: Edit Baker
cs: Upravit pekařství

en: Florist
cs: Květinářství

note: item "Shops/Florist" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=florist" />
en: Edit Florist
cs: Upravit květinářství

en: Organic
cs: Obchod se zdravou výživou

note: item "Shops/Organic"
en: Edit Organic Shop
cs: Upravit obchod se zdravou výživou

en: Alcohol
cs: Alkohol

note: item "Shops/Alcohol" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=alcohol" />
en: Edit Alcohol Shop
cs: Upravit obchod s alkoholem

en: Beverages
cs: Nápoje

note: item "Shops/Beverages"
en: Edit Beverages Shop
cs: Upravit obchod s nápoji

en: Computer
cs: Počítače

note: item "Shops/Computer"
en: Edit Computer Shop
cs: Upravit obchod s počítači

en: Electronics
cs: Elektronika

note: item "Shops/Electronics"
en: Edit Electronics Shop
cs: Upravit obchod s elektronikou

note: item "Shops/Hifi"
en: Edit Hifi Shop
cs: Upravit obchod s hifi

en: Furniture
cs: Nábytek

note: item "Shops/Furniture"
en: Edit Furniture Shop
cs: Upravit obchod s nábytkem

en: Garden Centre
cs: Zahradnické centrum

note: item "Shops/Garden Centre" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=garden_centre" />
en: Edit Garden Centre
cs: Upravit zahradnické centrum

en: Hardware
cs: Železářství

note: item "Shops/Hardware" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=hardware" />
en: Edit Hardware Store
cs: Upravit železářství

en: Do-it-yourself-store
cs: Zboží pro kutily

note: item "Shops/Do-it-yourself-store" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=doityourself" />
en: Edit Do-it-yourself-store
cs: Upravit obchod se zbožím pro kutily

en: Stationery
cs: Papírnictví

note: item "Shops/Stationery"
en: Edit Stationery Shop
cs: Upravit papírnictví

en: Hairdresser
cs: Kadeřnictví

note: item "Shops/Hairdresser"
en: Edit Hairdresser
cs: Upravit Kadeřnictví

en: Shoes
cs: Obuv

note: item "Shops/Shoes"
en: Edit Shoe Shop
cs: Upravit obchod s obuví

en: Toys
cs: Hračky

note: item "Shops/Toys"
en: Edit Toy Shop
cs: Upravit obchod s hračkami

en: Video
cs: Videopůjčovna/prodejna

note: item "Shops/Video"
en: Edit Video Shop
cs: Upravit videopůjčovnu/prodejnu

en: Dry Cleaning
cs: Čistírna

note: item "Shops/Dry Cleaning" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=dry_cleaning" />
en: Edit Dry Cleaning
cs: Upravit čistírnu

en: Laundry
cs: Prádelna

note: item "Shops/Laundry" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Laundry" />
en: Edit Laundry
cs: Upravit prádelnu

en: Outdoor
cs: Vybavení do přírody

note: item "Shops/Outdoor" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=outdoor" />
en: Edit Outdoor Shop
cs: Obchod s vybavením do přírody

note: item "Shops/Sports"
en: Edit Sports Shop
cs: Upravit obchod se sportovními pořebami

en: Optician
cs: Oční optik

note: item "Shops/Optician"
en: Edit Optician
cs: Upravit oční optiku

note: <separator/>
en: Vending machine
cs: Prodejní automat

note: item "Shops/Vending machine" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=vending_machine" />
en: Edit Vending machine
cs: Upravit prodejní automat

note: item "Shops/Vending machine" label "Edit Vending machine" <key key="amenity" value="vending_machine" />
en: Vending products
cs: Prodávané produkty

note: item "Shops/Vending machine" combo "Vending products"
en: public_transport_tickets
cs: lístky na městskou hromadnou dopravu

en: public_transport_plans
cs: plány městské hromadné dopravy

en: parking_tickets
cs: parkovací lístky

en: food
cs: jídlo

en: drinks
cs: pití

en: sweets
cs: sladkosti

en: cigarettes
cs: cigarety

en: photos
cs: fotografie

en: animal_food
cs: krmivo pro zvířata

en: news_papers
cs: noviny

en: toys
cs: hračky

en: stamps
cs: známky

en: SIM-cards
cs: SIM-karty

en: telephone_vouchers
cs: telefonní karty

en: vouchers
cs: poukazy

en: condoms
cs: kondomy

en: tampons
cs: tampóny

en: excrement_bags
cs: sáčky na výkaly

note: item "Shops/Vending machine" check "Credit cards"
en: Account or loyalty cards
cs: Zůstatkové nebo věrnostní karty

note: item "Shops/Vending machine" check "Account or loyalty cards"
en: Cash
cs: Finance

note: group "Cash"
en: Bank
cs: Banka

note: item "Cash/Bank" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bank" />
en: Edit Bank
cs: Upravit banku

en: Automated Teller Machine
cs: Bankomat

note: item "Cash/Bank" check "Automated Teller Machine"
en: Money Exchange
cs: Směnárna

note: item "Cash/Money Exchange" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bureau_de_change" />
en: Edit Money Exchange
cs: Upravit směnárnu

note: item "Cash/Automated Teller Machine" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=atm" />
en: Edit Automated Teller Machine
cs: Upravit bankomat

note: item "Cash/Automated Teller Machine" text "Operator"
en: Health
cs: Zdraví

note: group "Health"
en: Doctors
cs: Zdavotní středisko, poliklinika

note: item "Health/Doctors" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=doctors" />
en: Edit Doctors
cs: Upravit zdravotní středisko, polikliniku

en: Dentist
cs: Zubař

note: item "Health/Dentist"
en: Edit Dentist
cs: Upravit zubařskou ordinaci

en: Pharmacy
cs: Lékárna

note: item "Health/Pharmacy" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pharmacy" />
en: Edit Pharmacy
cs: Upravit lékárnu

note: item "Health/Pharmacy" label "Edit Pharmacy" <key key="amenity" value="pharmacy" />
en: Dispensing
cs: Vydává léky na předpis

en: Hospital
cs: Nemocnice

note: item "Health/Hospital" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=hospital" />
en: Edit Hospital
cs: Upravit nemocnici

note: item "Health/Hospital" text "Name"
en: Emergency Access Point
cs: Místo pro kontaktování záchranářů

note: item "Health/Emergency Access Point" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=emergency_access_point" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=emergency_access_point" />
en: Edit Emergency Access Point
cs: Upravit místo pro kontaktování záchranářů

note: item "Health/Emergency Access Point" label "Edit Emergency Access Point" <space /> <key key="highway" value="emergency_access_point" />
en: Point Number
cs: Číslo místa

note: item "Health/Emergency Access Point" text "Point Number"
en: Point Name
cs: Jméno místa

note: item "Health/Emergency Access Point" text "Operator"
en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

note: item "Health/Emergency Access Point" text "Phone Number"
en: (Use international code, like +12-345-67890)
cs: (Použijte mezinárodní zápis, např. +420123456789)

note: item "Health/Emergency Access Point" label "(Use international code, like +12-345-67890)" <space />
en: Veterinary
cs: Veterinář

note: item "Health/Veterinary" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=veterinary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=veterinary" />
en: Edit Veterinary
cs: Upravit veterinární ordinaci

en: Geography
cs: Geografie

note: group "Geography"
en: Places
cs: Místa

note: group "Geography/Places"
en: Continent
cs: Kontinent

note: item "Geography/Places/Continent"
en: Edit Continent
cs: Upravit kontinent

note: item "Geography/Places/Continent" text "Name"
en: Country
cs: Stát

note: item "Geography/Places/Country"
en: Edit Country
cs: Upravit stát

note: item "Geography/Places/Country" text "Name"
en: State
cs: Země

note: item "Geography/Places/State"
en: Edit State
cs: Upravit zemi

note: item "Geography/Places/State" text "Name"
en: Region
cs: Kraj

note: item "Geography/Places/Region"
en: Edit Region
cs: Upravit kraj

note: item "Geography/Places/Region" text "Name"
en: County
cs: Okres

note: item "Geography/Places/County"
en: Edit County
cs: Upravit okres

note: item "Geography/Places/County" text "Name" <separator/>
en: City
cs: Velkoměsto

note: item "Geography/Places/City"
en: Edit City
cs: Upravit velkoměsto

note: item "Geography/Places/City" text "Name"
en: Town
cs: Město

note: item "Geography/Places/Town" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=town" />
en: Edit Town
cs: Upravit město

note: item "Geography/Places/Town" text "Name"
en: Suburb
cs: Městský obvod, nebo městská část

note: item "Geography/Places/Suburb" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=suburb" />
en: Edit Suburb
cs: Upravit městský obvod, nebo městská část

note: item "Geography/Places/Suburb" text "Name"
en: Village
cs: Obec

note: item "Geography/Places/Village"
en: Edit Village
cs: Upravit obci

note: item "Geography/Places/Village" text "Name"
en: Hamlet
cs: Samota

note: item "Geography/Places/Hamlet"
en: Edit Hamlet
cs: Upravit samotu

note: item "Geography/Places/Hamlet" text "Name" <separator/>
en: Locality
cs: Místní název

note: item "Geography/Places/Locality" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=locality" />
en: Edit Locality
cs: Editovat místní název

note: item "Geography/Places/Locality" text "Name"
en: Island
cs: Ostrov

note: item "Geography/Places/Island" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=island" />
en: Edit Island
cs: Upravit ostrov

note: item "Geography/Places/Island" text "Name"
en: Islet
cs: Ostrůvek

note: item "Geography/Places/Islet" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=islet" />
en: Edit Islet
cs: Upravit ostrůvek

note: item "Geography/Places/Islet" text "Name" <separator/>
en: Cave Entrance
cs: Vstup do jeskyně

note: item "Geography/Places/Cave Entrance" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=cave_entrance" />
en: Edit Cave Entrance
cs: Upravit vstup do jeskyně

note: item "Geography/Places/Cave Entrance" text "Name"
en: Peak
cs: Vrchol

note: item "Geography/Places/Peak" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=peak" />
en: Edit Peak
cs: Upravit vrchol

note: item "Geography/Places/Peak" text "Elevation"
en: Glacier
cs: Ledovec

note: item "Geography/Places/Glacier" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=glacier" />
en: Edit Glacier
cs: Upravit ledovec

note: item "Geography/Places/Glacier" text "Elevation"
en: Volcano
cs: Sopka

note: item "Geography/Places/Volcano" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=volcano" />
en: Edit Volcano
cs: Upravit sopku

note: item "Geography/Places/Volcano" text "Elevation"
en: Boundaries
cs: Hranice

note: group "Boundaries"
en: National
cs: Národní

note: item "Boundaries/National"
en: Edit National Boundary
cs: Upravit národní hranici

note: item "Boundaries/National" text "Name"
en: Administrative
cs: Administrativní

note: item "Boundaries/Administrative"
en: Edit Administrative Boundary
cs: Upravit administrativní hranici

note: item "Boundaries/Civil" text "Name"
en: Political
cs: Volební obvod

note: item "Boundaries/Political"
en: Edit Political Boundary
cs: Upravit volební obvod

note: item "Boundaries/Political" text "Name"
en: National park
cs: Národní park

note: item "Boundaries/National park"
en: Edit National Park Boundary
cs: Upravit hranice národního parku

note: item "Boundaries/National park" text "Name"
en: Land use
cs: Využití krajiny

note: group "Land use"
en: Tree
cs: Strom

note: item "Land use/Tree" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=tree" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:natural=tree"  />
en: Edit Tree
cs: Upravit strom

note: item "Land use/Tree" text "Height"
en: Botanical Name
cs: Botanické jméno

note: item "Land use/Tree" text "Botanical Name"
en: Wood
cs: Prales

note: item "Land use/Wood" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=wood" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:natural=wood" />
en: Edit Wood
cs: Editovat Prales

note: item "Land use/Wood" combo "Type" item "Land use/Forest" combo "Type"
en: coniferous
cs: jehličnatý

en: deciduous
cs: listnatý

en: mixed
cs: smíšený

en: Forest
cs: Les

note: item "Land use/Forest" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=forest" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:landuse=forest" />
en: Edit Forest Landuse
cs: Upravit lesní plochu

en: Nature Reserve
cs: Přírodní rezervace

note: item "Land use/Nature Reserve"
en: Edit Nature Reserve
cs: Upravit přírodní rezervaci

note: item "Land use/Nature Reserve" text "Name" <separator/>
en: Scree
cs: Suťoviště

note: item "Land use/Scree"
en: Edit Scree
cs: Upravit suťoviště

note: item "Land use/Scree" text "Name"
en: Scrub
cs: Podrost

note: item "Land use/Scrub"
en: Edit Scrub
cs: Upravit podrost

note: item "Land use/Scrub" text "Name"
en: Fell
cs: Travnatá pahorkatina

note: item "Land use/Fell" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=fell" />
en: Edit Fell
cs: Upravit travnatou pahorkatinu

note: item "Land use/Fell" text "Name"
en: Heath
cs: Vřesoviště

note: item "Land use/Heath" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=heath" />
en: Edit Heath
cs: Upravit vřesoviště

note: item "Land use/Heath" text "Name" <separator/>
en: Farmyard
cs: Farma

note: item "Land use/Farmyard" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=farmyard" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:landuse=farmyard" />
en: Edit Farmyard Landuse
cs: Upravit farmu

note: item "Land use/Farmyard" text "Name"
en: Farmland
cs: Zemědělská půda

note: item "Land use/Farmland"
en: Edit Farmland Landuse
cs: Upravit zemědělskou půdu

note: item "Land use/Farmland" text "Name"
en: Meadow
cs: Louka

note: item "Land use/Meadow"
en: Edit Meadow Landuse
cs: Upravit louku

note: item "Land use/Meadow" text "Name"
en: Vineyard
cs: Vinice

note: item "Land use/Vineyard"
en: Edit Vineyard Landuse
cs: Upravit vinici

note: item "Land use/Vineyard" text "Name"
en: Allotments
cs: Zahrádkářská kolonie

note: item "Land use/Allotments"
en: Edit Allotments Landuse
cs: Upravit zahrádkářskou kolonii

note: item "Land use/Allotments" text "Name" <separator/>
en: Garden
cs: Zahrada

note: item "Land use/Garden"
en: Edit Garden
cs: Upravit zahradu

note: item "Land use/Garden" text "Name"
en: Grass
cs: Tráva

note: item "Land use/Grass"
en: Edit Grass Landuse
cs: Upravit travnatou plochu

note: item "Land use/Grass" text "Name"
en: Village Green
cs: Zelená plocha

note: item "Land use/Village Green" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=village_green" />
en: Edit Village Green Landuse
cs: Upravit zelenou plochu

note: item "Land use/Village Green" text "Name"
en: Common
cs: veřejná zeleň (mimo parky)

note: item "Land use/Common" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=common" />
en: Edit Common
cs: Upravit veřejnou zeleň

note: item "Land use/Park"
en: Edit Park
cs: Upravit park

note: item "Land use/Park" text "Name"
en: Recreation Ground
cs: Rekreační plocha

note: item "Land use/Recreation Ground" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=recreation_ground" />
en: Edit Recreation Ground Landuse
cs: Upravit rekreační plochu

note: item "Land use/Recreation Ground" text "Name" <separator/>
en: Residential area
cs: Obytná plocha

note: item "Land use/Residential area"
en: Edit Residential Landuse
cs: Upravit obytnou plochu

note: item "Land use/Residential area" text "Name"
en: Graveyard
cs: Malý hřbitov

note: item "Land use/Graveyard" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=grave_yard" />
en: Edit Graveyard
cs: Upravit malý hřbitov

en: Cemetery
cs: Hřbitov

note: item "Land use/Cemetery" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=cemetery" />
en: Edit Cemetery Landuse
cs: Upravit hřbitov

en: Retail
cs: Obchody

note: item "Land use/Retail"
en: Edit Retail Landuse
cs: Upravit plochu s obchody

note: item "Land use/Retail" text "Name"
en: Commercial
cs: Kanceláře

note: item "Land use/Commercial"
en: Edit Commercial Landuse
cs: Upravit kancelářskou plochu

note: item "Land use/Commercial" text "Name"
en: Industrial
cs: Průmysl

note: item "Land use/Industrial"
en: Edit Industrial Landuse
cs: Upravit průmyslovou plochu

note: item "Land use/Industrial" text "Name"
en: Railway land
cs: Železniční plocha

note: item "Land use/Railway land" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=railway" />
en: Edit Railway Landuse
cs: Upravit železniční plochu

note: item "Land use/Railway land" text "Name"
en: Military
cs: Vojenský prostor

note: item "Land use/Military"
en: Edit Military Landuse
cs: Upravit vojenský prostor

note: item "Land use/Military" text "Name" <separator/>
en: Construction area
cs: Probíhající výstavba

note: item "Land use/Construction area"
en: Edit Construction Landuse
cs: Upravit výstavbu

note: item "Land use/Construction area" text "Name"
en: Brownfield
cs: Stará zátěž, městské ruiny (Brownfield)

note: item "Land use/Brownfield"
en: Edit Brownfield Landuse
cs: Upravit starou zátěž (Brownfield)

note: item "Land use/Brownfield" text "Name"
en: Greenfield
cs: Zastavitelné území (Greenfield)

note: item "Land use/Greenfield"
en: Edit Greenfield Landuse
cs: Upravit zastavitelné území (Greenfield)

note: item "Land use/Greenfield" text "Name"
en: Landfill
cs: skládka odpadu

note: item "Land use/Landfill"
en: Edit Landfill Landuse
cs: Upravit skládku odpadu

note: item "Land use/Landfill" text "Name"
en: Quarry
cs: Lom

note: item "Land use/Quarry"
en: Edit Quarry Landuse
cs: Upravit lom

note: item "Relations/Multipolygon" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:multipolygon" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:multipolygon" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Relation:multipolygon" />
en: Edit Multipolygon
cs: Upravit multipolygon

note: item "Relations/Multipolygon" text "Name" </optional> <roles>
en: outer segment
cs: vnější část

note: item "Relations/Multipolygon" role "outer segment"
en: inner segment
cs: vnitřní část

note: item "Relations/Multipolygon" role "inner segment" </roles>
en: Turn restriction
cs: Zákaz odbočení

note: item "Relations/Turn restriction" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:restriction" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:restriction"/>
en: Edit Turn Restriction
cs: Upravit zákaz odbočení

note: item "Relations/Turn restriction" label "Edit Turn Restriction" <key key="type" value="restriction" />
en: Restriction
cs: Omezení

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction"
en: no_left_turn
cs: zákaz odbočení vlevo

en: no_right_turn
cs: zákaz odbočení vpravo

en: no_straight_on
cs: zákaz jízdy rovně

en: no_u_turn
cs: zákaz otáčení

en: only_right_turn
cs: pouze odbočení vpravo

en: only_left_turn
cs: pouze odbočení vlevo

en: only_straight_on
cs: pouze jízda rovně

note: item "Relations/Turn restriction" text "Name" </optional> <roles>
en: from way
cs: z cesty

note: item "Relations/Turn restriction" role "from way"
en: via node or way
cs: přes uzel nebo cestu

note: item "Relations/Turn restriction" role "via node or way"
en: to way
cs: na cestu

note: item "Relations/Turn restriction" role "to way" </roles>
en: Route
cs: Trasa

note: item "Relations/Route" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:route"/>
en: Edit Route
cs: Upravit trasu

note: item "Relations/Route" label "Edit Route" <key key="type" value="route" />
en: Route type
cs: Typ trasy

note: item "Relations/Route" combo "Route type" color destination <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png" priority="-100"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="bicycle" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/bicycle.png" priority="-100"/> <scale_max>500
en: bicycle
cs: bicykl

en: bus
cs: autobus

en: road
cs: silnice

en: ferry
cs: trajekt

en: ski
cs: lyžařská

note: color bicycle <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/bicycle-designated.png" priority="-100"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="foot" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/foot.png" priority="-100"/> <condition k="foot" v="designated"/> <ic
en: foot
cs: pěší

en: tram
cs: tramvajová

en: detour
cs: objízdná

note: color otherrail <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="railway" v="subway"/>
en: subway
cs: metro

note: item "Relations/Route" text "Reference"
en: Symbol description
cs: Popis symbolu

note: item "Relations/Route" text "Description" <optional>
en: Network
cs: Síť

note: item "Relations/Route" combo "Route state"
en: proposed
cs: navrhovaná

en: alternate
cs: alternativní

en: temporary
cs: dočasná

en: connection
cs: spojení

en: Color (hex)
cs: Barva (hex)

note: item "Relations/Route" text "Color (hex)" </optional> <roles>
en: route segment
cs: segment trasy

note: item "Relations/Route" role "route segment"
en: forward segment
cs: dopředný segment

note: item "Relations/Route" role "forward segment"
en: backward segment
cs: zpětný segment

note: item "Relations/Route" role "backward segment"
en: halt point
cs: zastávka

note: item "Relations/Route" role "halt point"
en: forward halt point
cs: dopředná zastávka

note: item "Relations/Route" role "forward halt point"
en: backward halt point
cs: zpětná zastávka

note: <!-- A little help: 1. every rule starts with <rule> and ends with </rule> 2. every rule needs a condition -k for the key (required) -v for the value as a string -b for the values yes / no (boolean, will also understand true, 1 and false, 0 respectively) Both -v and -b are optional (but recommended)
en: standard
cs: standardní

note: mappaint style named "standard" <rule> <condition k="restriction" v="no_left_turn"/> <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/turn_restrictions/no_left_turn.png"/> <!--icon annotate="true" src="vehicle/restriction/turn_restrictions/ireland/no_left_turn.png"/--> <scale_min>1</scale_min> <scale_
en: bridge
cs: most

note: color bridge <icon annotate="true" src="vehicle/viaduct.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="bridge" b="no"/> <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="tunnel" b="no"/> color deprecated <condition k="cutting" b="no"/> <condit
en: deprecated
cs: zastaralý

note: color foot <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/foot-designated.png" priority="-100"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>10000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="goods" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/goods.png" priority="-100"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="h
en: horse
cs: koňská

note: color horse <icon src="vehicle/restriction/horse-designated.png" priority="-100"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="motorcycle" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/motorbike.png" priority="-100"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="motorc
en: barrier
cs: překážka

note: color street <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="track"/> color bicycle <scale_max>50000</scale_max> <!-- tracktype tags --> <condition k="tracktype" v="grade1"/> color highway_track <conditi
en: highway_track
cs: dálnice

note: color rail <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>10000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="direction" v="clockwise"/> <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/roundabout_left.png" priority="10000"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k=
en: services
cs: služby

note: color services <icon annotate="true" src="vehicle/services.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="ford"/>
en: ford
cs: brod

note: color water <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="riverbank"/> color riverbank
en: riverbank
cs: říční břeh

note: color water <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="stream"/>
en: stream
cs: potok

note: color water <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="dock"/>
en: dock
cs: dok

note: color aeroway <icon annotate="true" src="transport/airport.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="terminal"/>
en: terminal
cs: terminál

note: color aeroway_light <icon annotate="true" src="transport/airport.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="gate"/> <icon annotate="true" src="transport/airport/terminal.png"/> <condition k="aeroway" v="windsock"/> <icon annotate="true" src=
en: aerialway
cs: lanovka

note: color aerialway <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- piste tags --> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="easy"/> color piste_easy
en: piste_easy
cs: lehká sjezdovka

note: color piste_easy <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="intermediate"/> color piste_intermediate
en: piste_intermediate
cs: střední sjezdovka

note: color piste_intermediate <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="advanced"/> color piste_advanced
en: piste_advanced
cs: těžká sjezdovka

note: color piste_advanced <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="expert"/> color piste_expert
en: piste_expert
cs: sjezdovka pro experty

note: color piste_freeride <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="novice"/> color piste_novice
en: piste_novice
cs: sjezdovka pro začátečníky

note: color piste_novice <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>300000</scale_max> </rule> <!--power tags --> <rule> <condition k="power" v="tower"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/power/tower_small.png"/> color power <scale_max>50000</scale_max> <condition k="power" 
en: power
cs: energetika

note: color manmade <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="man_made" v="pier"/> color pier
en: pier
cs: molo

note: color pier <icon annotate="true" src="nautical/pier.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="man_made" v="pipeline"/>
en: pipeline
cs: potrubí

note: color manmade <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--leisure tags --> <rule> <condition k="leisure" v="sports_centre"/> <icon annotate="true" src="sport/centre.png"/> color leisure <condition k="leisure" v="golf_course"/> <icon annotate="true" src="sport/golf.png"/> <condi
en: leisure
cs: oddych (leisure)

note: color leisure <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="leisure" v="marina"/> <icon annotate="true" src="nautical/marina.png"/>
en: marina
cs: přísav

note: color leisure <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--amenity tags --> <rule> <condition k="amenity" v="pub"/> <icon annotate="true" src="food/pub.png"/> color amenity <condition k="amenity" v="biergarten"/> <icon annotate="true" src="food/biergarten.png"/> <condition k="am
en: amenity
cs: občanská vybavenost

note: color amenity_light <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="amenity" v="drinking_water"/> <icon annotate="true" src="food/drinking_water.png"/> color light_water <condition k="amenity" v="fountain"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/spring.png"/> co
en: light_water
cs: menší vodní plochy

note: color amenity_light <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="amenity" v="pharmacy"/> color health <icon annotate="true" src="health/pharmacy.png"/> <condition k="amenity" v="hospital"/> <icon annotate="true" src="health/hospital.png"/> <condition k="amenity"
en: health
cs: zdravotnictví

note: color amenity_light <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--shop tags --> <rule> <condition k="shop" v="supermarket"/> <icon annotate="true" src="shop/supermarket.png"/> color shop <condition k="shop" v="convenience"/> <condition k="shop" v="bakery"/> <icon annotate="true" 
en: shop
cs: obchod

note: color hotel <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="tourism" v="picnic_site"/> <icon annotate="true" src="leisure/picnic.png"/> color tourism <condition k="tourism" v="viewpoint"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/viewpoint.png"/> <condition k="touris
en: tourism
cs: turistika

note: color tourism <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--historic tags --> <rule> <condition k="historic" v="castle"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/castle.png"/> color historic <condition k="historic" v="monument"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/monument.png
en: historic
cs: historické

note: color green <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="quarry"/>
en: quarry
cs: lom

note: color quarry <icon src="misc/landmark/mine.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="landfill"/>
en: landfill
cs: skládka

note: color landfill <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="basin"/> color basin <condition k="landuse" v="reservoir"/>
en: basin
cs: nádrže

note: color basin <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="forest"/>
en: forest
cs: les

note: color residential <icon src="misc/landuse/residential.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="farmyard"/>
en: farmyard
cs: zemědělství

note: color farmyard <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="retail"/> color retail <icon src="shop/mall.png"/> <condition k="landuse" v="commercial"/>
en: retail
cs: obchody

note: color retail <icon src="misc/landuse/commercial.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="industrial"/>
en: industrial
cs: průmysl

note: color industrial <icon src="misc/landmark/works.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="brownfield"/>
en: brownfield
cs: stará zátěž, městské ruiny (Brownfield)

note: color brownfield <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="greenfield"/>
en: greenfield
cs: Zastavitelné území (Greenfield)

note: color greenfield <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="railway"/>
en: railland
cs: železniční plochy

note: color construction <icon src="misc/construction.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="military"/> color green <icon src="leisure/common.png"/> <!--military tags --> <condition k="military" v="airfield"/> <icon src="transport/airport/air
en: military
cs: vojenský

note: color military <icon src="vehicle/tank.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="cemetery"/>
en: cemetery
cs: hřbitov

note: color light_water <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="peak"/>
en: peak
cs: vrchol

note: color peak <icon annotate="true" src="misc/landmark/peak_small.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="glacier"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/glacier_small.png"/>
en: glacier
cs: ledovec

note: color glacier <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="volcano"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/volcano_small.png"/>
en: volcano
cs: sopka

note: color volcano <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="cliff"/> <icon src="misc/no_icon.png"/> color natural <condition k="natural" v="scree"/> color scrub <condition k="natural" v="fell"/> color beach <condition k="natural" v="bay"/> <condition 
en: natural
cs: přírodní

note: color natural <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="scrub"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: scrub
cs: křoví

note: color natural <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="heath"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: heath
cs: vřesoviště

note: color heath <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="wood"/> <icon src="misc/landmark/trees.png"/>
en: woodarea
cs: zalesněné území

note: color water <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="mud"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: mud
cs: bahno

note: color mud <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="beach"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: beach
cs: pláž

note: color natural <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="tree"/> <icon src="misc/landmark/trees.png"/> <!--route tags --> <condition k="route" v="bus"/> color route <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="route" v="ferry"/> 
en: route
cs: cesta

note: color route <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--boundary tags --> <rule> <condition k="boundary" v="national"/> color boundary <condition k="admin_level" v="1"/> <condition k="admin_level" v="2"/> <condition k="admin_lev
en: boundary
cs: hranice

note: color deprecated <icon src="misc/landmark/mountain_pass.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- this will badly display otherwise well tagged footways and alike, so comment it out until we have better ways to display this in JOSM! XXX - maybe it's possible to use li
en: place
cs: místo

note: <?xml version="1.0"?> <surveyor columns="4" width="1300" height="0"> <!-- icons can either be absolute paths or relative paths to the .josm directory --> <!-- action class: either fully qualified classnames or if not found, package at.dallermassl.josm.plugin.surveyor.action is assumed -->
en: Tunnel Start
cs: Začátek tunelu

note: <button label="Bridge" hotkey="B" type="toggle"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="bridge"/> </button>
en: Village/City
cs: Vesnice/Město

note: <button label="Parking" hotkey="P" icon="styles/standard/vehicle/parking.png"> <!--action class="SetNodeAction" params="amenity=parking"/--> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Parking"/> </button>
en: One Way
cs: Jednosměrka

note: <button label="One Way" hotkey="O" icon="presets/oneway.png"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="oneway=yes"/> </button>
en: Church
cs: Kostel

note: <button label="Church" hotkey="C" icon="styles/standard/religion/church.png"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetNodeAction" params="amenity=place_of_worship,denomination=christian"/> <action class="SetWaypointAction" params="Church"/
en: Fuel Station
cs: Čerpací stanice

note: <button label="Restaurant" hotkey="R" icon="styles/standard/food/restaurant.png"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetNodeAction" params="amenity=restaurant"/> <action class="SetWaypointAction" params="Restaurant"/> </button>
en: Shopping
cs: Nakupování

note: <button label="WC" hotkey="W" icon="styles/standard/vehicle/parking/restarea_toilets.png"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Info"/> </button>
en: Camping
cs: Tábořiště

note: JOSM TagChecker validator file Format: Each line specifies a certain error to be reported <data type> : messagetype : <key><expression><value> Data type can be: node        - a node point way         - a way relation    - a relation *           - all data types Message type can be: E            - an
en: abbreviated street name
cs: zkrácené jméno ulice

note: way  : W : highway == * && name == /.* (Ave|Blvd|Cct|Cir|Cl|Cr|Crct|Cres|Crt|Ct|Dr|Drv|Esp|Espl|Hwy|Ln|Mw|Mwy|Pl|Rd|Qy|Qys|Sq|St|Str|Ter|Tce|Tr|Wy)\.?$/i
en: oneway tag on a node
cs: tag jednosměrky (oneway) na uzlu

note: node : W : oneway == *
en: bridge tag on a node
cs: tag mostu (bridge) na uzlu

note: node : W : bridge == BOOLEAN_TRUE node : W : highway == tertiary node : W : highway == secondary node : W : highway == residential node : W : highway == unclassified
en: wrong highway tag on a node
cs: špatný silniční (highway) tag na uzlu

note: node : W : highway == track
en: Unnamed unclassified highway
cs: Nepojmenovaná neklasifikovaná silnice

note: way  : W : highway == unclassified && name != * way  : I : highway == secondary && ref != * way  : I : highway == tertiary && ref != *
en: highway without a reference
cs: silnice bez reference

note: way  : I : highway == motorway && nat_ref != *
en: temporary highway type
cs: dočasný typ silnice

note: *    : W : highway == road
en: misspelled key name
cs: překlep ve jménu klíče

note: *    : W : / *name */i == * && name != * The following could replace unnamed way check. Still at the moment we keep it as it is way  : W : junction == roundabout && highway == /motorway|trunk|primary|secondary|tertiary|residential|pedestrian/ && /name|ref|(name:.*)|(.*_name)|(.*_ref)/ != * # Unnamed
en: cycleway with tag bicycle
cs: "cycleway" (cyklostezka) s tagem "bicycle"

note: way  : W : highway == cycleway && bicycle == BOOLEAN_FALSE
en: footway with tag foot
cs: "footway" (pěšina) s tagem "foot"

note: way  : W : highway == footway && foot == BOOLEAN_FALSE way  : I : highway == cycleway && bicycle == *                 # cycleway with tag bicycle way  : I : highway == footway && foot == *                     # footway with tag foot
en: separate cycleway as lane on a cycleway
cs: Navíc cyklostezka jako pruh na cyklostezce

note: way  : W : highway == cycleway && cycleway == lane
en: barrier used on a way
cs: tag "barrier" (překážka) použitý na cestě

note: way  : W : highway == * && barrier == * way  : I : waterway == * && layer != *                         # waterway without layer tag way  : I : highway == footway && maxspeed == *
en: maxspeed used for footway
cs: "footway" (pěšina) s tagem "maxspeed"

note: way  : I : highway == steps && maxspeed == *
en: layer tag with + sign
cs: tag "layer" se znaménkem +

note: *    : W : layer == /\+.*/
en: street name contains ss
cs: jméno ulice obsahuje ss

note: *    : I : name == /.*Strasse.*/i
en: relation without type
cs: relace bez typu

note: relation : E : type != *
en: restaurant without name
cs: restaurace bez jména

note: node : I : amenity == /restaurant|cafe|fast_food/ && name != * way  : I : highway != * && railway != * && waterway != * && name == * # unusual named way type *    : W : natural == water && waterway == *                   # unusual tag combination *    : W : highway == * && waterway == *
en: unusual tag combination
cs: neobvyklá kombinace tagů

note: html:http://josm.openstreetmap.de/wmsplugin/TilesAtHome.html? only for Germany
en: Streets NRW Geofabrik.de
cs: Ulice NRW Geofabrik.de

note: http://terraservice.net/ogcmap.ashx?version=1.1.1&request=GetMap&Layers=urbanarea&styles=&format=image/jpeg& only for Czech Republic
en: Czech CUZK:KM
cs: český CUZK:KM

note: http://wms.cuzk.cz/wms.asp?service=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&SRS=EPSG:4326&LAYERS=kn,def_budovy,prehledky&FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&
en: Czech UHUL:ORTOFOTO
cs: český UHUL:ortofoto

note: http://geoportal2.uhul.cz/cgi-bin/oprl.asp?SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&SRS=EPSG:4326&LAYERS=Ortofoto_cb&STYLES=default&FORMAT=image/jpeg&TRANSPARENT=TRUE& only for GB fails with division by zero error
en: NPE Maps
cs: NPE Mapy

note: http://nick.dev.openstreetmap.org/openpaths/freemap.php?layers=npe&
en: NPE Maps (Tim)
cs: NPE Mapy (Tim)

note: http://orthophoto.mlit.go.jp:8888/wms/service/wmsRasterTileMap?VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTHO03&STYLES=Default&CRS=EPSG:4612&BBOX={s},{w},{n},{e}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&FORMAT=image/png&BGCOLOR=OxFFFFFF only for Italy
en: Lodi - Italy
cs: Lodi - Itálie

note: http://sit.provincia.lodi.it/mapserver/mapserv.exe?map=ortofoto_wgs84.map&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&SRS=EPSG:4326&LAYERS=Terraitaly%20Ortofoto%202007&STYLES=%2C%2C&FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&
en: Sicily - Italy
cs: Sicily - Itálie
