josm - en to sk translation catalogue (2709 entries)

en: Creating main GUI
sk: Vytváram hlavné grafické rozhranie ( GUI )

note: FIXME why is help not a JosmAction?
en: Help
sk: Nápoveda

en: The projection could not be read from preferences. Using EPSG:4326
sk: Projekcia nemôže byť načítaná z nastavení. Použijem EPSG:4326

en: Hint: Some changes came from uploading new data to the server.
sk: Tip: Pri nahrávaní nových dát zo servera nastali nejaké zmeny.

en: Unsaved Changes
sk: Neuložené zmeny

en: There are unsaved changes. Discard the changes and continue?
sk: Zmeny nie sú uložené. Zahodiť zmeny a pokračovať?

en: Save and Exit
sk: Uložiť a Ukončiť

en: Discard and Exit
sk: Zrušiť a Ukončiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
sk: Ignorujem skomolenú URL: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
sk: Ignorujem poškodený súbor z URL: "{0}"

en: UNKNOWN
sk: NEZNÁMA

en: About
sk: O aplikácii

en: Display the about screen.
sk: Zobraziť obrazovku "O Aplikácii"

note: Add the version number
en: Version {0}
sk: Verzia {0}

en: Last change at {0}
sk: Posledná zmena {0}

en: Java Version {0}
sk: Java verzia {0}

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Bug Reports
sk: Správy o chybách

en: News about JOSM
sk: Novinky o JOSM

note: <button label="Camping" hotkey="Z" icon="caravan"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Camping"/> </button>
en: Info
sk: Informácie

en: Readme
sk: Informačné súbory

en: Revision
sk: Revízia

en: Contribution
sk: Príspevok

en: Plugins
sk: Pluginy

en: About JOSM...
sk: O JOSMe...

en: File could not be found.
sk: Súbor nebol najdený.

en: Add Node...
sk: Pridať bod...

en: Add a node by entering latitude and longitude.
sk: Pridať bod zadáním zemepisnej šírky a dĺžky.

en: Edit: {0}
sk: Úpravy: {0}

en: Enter the coordinates for the new node.
sk: Zadejte súradnice nového bodu.

en: Use decimal degrees.
sk: Použite desatinné stupne.

en: Negative values denote Western/Southern hemisphere.
sk: Záporné hodnoty znamenajú západnú, resp. južnú pologuľu.

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Align Nodes in Circle
sk: Zoradiť body do kruhu

en: Move the selected nodes into a circle.
sk: Presunúť označené body do kruhu

en: Tool: {0}
sk: Nástroj: {0}

en: Some of the nodes are (almost) in the line
sk: Najdené z bodov sú (skoro) v priamke

en: Please select at least four nodes.
sk: Vyberte minimálne 4 body

note: Do it!
en: Align Nodes in Line
sk: Zarovnať body línie

en: Move the selected nodes in to a line.
sk: Presunúť označené body na priamku

en: Please select at least three nodes.
sk: Prosím označte aspoň 3 body.

en: data
sk: dáta

en: layer
sk: vrstvu

en: selection
sk: výber

en: conflict
sk: konflikt

en: download
sk: stiahnuté

en: Zoom to {0}
sk: Priblížiť na {0}

en: Zoom the view to {0}.
sk: Priblížiť pohľad na {0}

en: View: {0}
sk: Zobrazenie: {0}

en: Nothing selected to zoom to.
sk: Nie je zvolené nič, čo by se mohlo priblížiť.

en: No conflicts to zoom to
sk: Nie je žiadny konflikt, čo by sa mohol priblížiť

en: Combine Way
sk: Spojiť cesty

en: Combine several ways into one.
sk: Spojiť niekoľko ciet do jednej.

en: Please select at least two ways to combine.
sk: Prosím, vyberte aspoň dve cesty pre spojenie.

en: Combine ways with different memberships?
sk: Spojiť cesty s rôznym členstvom?

en: The selected ways have differing relation memberships.  Do you still want to combine them?
sk: Vybraté cesty patria do iného vzťahu (relation). Naozaj ich chcete spojiť?

en: Combine Anyway
sk: Spojiť akokoľvek

en: Change directions?
sk: Zmeniť smer?

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
sk: Cesty nemôžu byť spojené, pretože nemajú jednotný smer. Chcete otočiť smer ciest?

en: Reverse and Combine
sk: Otočiť a Spojiť

en: Enter values for all conflicts.
sk: Zadajte hodnoty pre všetky konflikty

en: Solve Conflicts
sk: Riešenie konfliktov

en: Combine {0} ways
sk: Spojiť {0} ciest

en: All the ways were empty
sk: Všetky cesty byli prázdne

en: Could not combine ways (They could not be merged into a single string of nodes)
sk: Nemôžem spojiť cesty (Nemôžu byť spojené do jedného reťazca bodov)

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy selected objects to paste buffer.
sk: Vybrať označené objekty pre vloženie.

en: Please select something to copy.
sk: Prosím zvoľ niečo pre kopírovanie

en: Create Circle
sk: Vytvoriť kruh

en: Create a circle from three selected nodes.
sk: Vytvoriť kruh z troch vybratých bodov.

en: Please select exactly three nodes or one way with exactly three nodes.
sk: Prosím označte presne tri body, alebo cestu pozostávajúcu z troch bodov.

en: Those nodes are not in a circle.
sk: Tieto body nie sú v kruhu.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete selected objects.
sk: Zmazať vybrané objekty.

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: File exists. Overwrite?
sk: Súbor už existuje. prepísať?

note: Do it!
en: Distribute Nodes
sk: Rozložiť body

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
sk: Rozložiť vybraté body v rovnakej vzdialenosti od seba pozdĺž trasy.

en: Download from OSM...
sk: Stiahnuť z OSM...

en: Download map data from the OSM server.
sk: Stiahnutie mapových dát z OSM servera.

en: File: {0}
sk: Súbor: {0}

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Please select at least one task to download
sk: Prosím zvoliť aspoň jednu úlohu k stiahnutiu

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicate selection by copy and immediate paste.
sk: Duplikovať výber kopírovaním a vložením.

note: <button label="Info" hotkey="I"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Info"/> </button>
en: Exit
sk: Koniec

en: Exit the application.
sk: Ukončť program.

en: OSM Server Files
sk: Súbory OSM Servera

en: GPX Files
sk: GPS súbory

en: NMEA-0183 Files
sk: NMEA-0183 súbory

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
sk: Poznámka: GPL nie je kompatibilná s OSM licenciou. Nepridávajte záznamy s GPL licencoiu.

en: Export to GPX...
sk: Exportovať do GPX...

en: Export the data to GPX file.
sk: Exportovať dáta do GPX súboru.

en: Nothing to export. Get some data first.
sk: Nie je nič na exportovanie. Najskôr stiahnite dáta.

en: gps track description
sk: popis gps trasy

en: Add author information
sk: Pridať informáciu o autorovi

en: Real name
sk: Skutočné meno

en: Email
sk: E-mail

en: Predefined
sk: Preddefinované

en: Copyright year
sk: Copyright

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Export options
sk: Možnosti exportu

en: Export and Save
sk: Exportovať a Uložiť

en: Error while exporting {0}:
    {1}
sk: Chyba pri exporte {0}:
    {1}

en: Error
sk: Chyba

en: Choose a predefined license
sk: Zvoľte preddefinovanú licenciu

en: JOSM Online Help
sk: JOSM Online Nápoveda

en: Open in Browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Edit
sk: Upraviť

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Can only edit help pages from JOSM Online Help
sk: Nápovedu môžete upravovať iba z online nápovedy JOSM

en: Error while loading page {0}
sk: Chyba pri načítaní stránky {0}

en: History of Element
sk: História Elementu

en: Display history information about OSM ways or nodes.
sk: Zobraz informáce o histórii ciest a bodov v OSM

en: Please select at least one node, way or relation. Only already uploaded elements have a history.
sk: Prosím vyberte aspoň jeden bod, cestu alebo reláciu(vzťah). Iba práve nahraté elementy majú zaznamenaný priebeh(history).

en: Join Node to Way
sk: Vložiť bod do cesty

en: Join a node into the nearest way segments
sk: Pripojiť bod k najbližšej ceste

en: Join Node and Line
sk: Spojte body a línie

en: No Shortcut
sk: Bez skratky

en: Merge Nodes
sk: Spojiť body

en: Merge nodes into the oldest one.
sk: Spojiť body do najstaršieho

en: Please select at least two nodes to merge.
sk: Zvoľte minimálne dva body pre spojenie

en: Merge nodes with different memberships?
sk: Spojiť body s rôznymi členmi ?

en: The selected nodes have differing relation memberships.  Do you still want to merge them?
sk: Zvolené body majú rozdielne vzťahové(relation) členy. Stále ich chcete spojiť ?

en: Merge Anyway
sk: Spojiť akokoľvek

en: Cannot merge nodes: Would have to delete a way that is still used.
sk: Nemôžem spojiť body: Zmazala by sa tak cesta, ktorá je stále používaná.

en: Merge {0} nodes
sk: Spojiť {0} body

en: up
sk: hore

en: Move objects {0}
sk: Presunúť objekty {0}

en: down
sk: dole

en: left
sk: vľavo

note: dir == Direction.RIGHT) {
en: right
sk: vpravo

en: Move {0}
sk: Presunúť {0}

en: Moves Objects {0}
sk: Presunutie objektov {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
sk: Nemôžem presúvať objekty mimo svet.

en: New
sk: Nový

en: Create a new map.
sk: Vytvoriť novú mapu

en: unnamed
sk: nepomenované

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Open a file.
sk: Otvoriť súbor.

en: Error while parsing {0}
sk: Chyba pri rozkladaní {0}

en: Could not read "{0}"
sk: Nemôžem čítať "{0}"

en: Unknown file extension: {0}
sk: Neznámy typ súboru: {0}

en: Markers from {0}
sk: Zvýrazňovače z {0}

en: Coordinates imported:
sk: Importované súradnice:

en: Malformed sentences:
sk: Poškodené údaje(vety):

en: Checksum errors:
sk: Chyby v kontrolnom súčte:

note: don't scare the user unneccessarily
en: Unknown sentences:
sk: Neznáme údaje(vety):

en: Zero coordinates:
sk: Nulové súradnice:

en: NMEA import success
sk: NMEA import úspešný

en: NMEA import faliure!
sk: NMEA import zlyhal!

en: Open Location...
sk: Otvoriť umiestnenie...

en: Open an URL.
sk: Otvoriť najakú URL.

en: Separate Layer
sk: Oddeliť vrstvu

en: Enter URL to download:
sk: Vložte URL pre sťahovanie:

en: Download Location
sk: Priečinok sťahovania

en: Download URL
sk: Sťahovacia URL

en: Orthogonalize Shape
sk: Pravouhlý tvar

en: Move nodes so all angles are 90 or 270 degree
sk: Posunúť body tak, že všetky úhly sú 90 alebo 270 stupňov

en: Only two nodes allowed
sk: Povolené iba dva body

en: Selection must consist only of ways.
sk: Výber sa musí skladať iba z ciest

en: Please select one or more closed ways of at least four nodes.
sk: Prosím vyberte jednu alebo viac uzavretých ciest s najmenej 4 bodmi.

en: Please select ways with almost right angles to orthogonalize.
sk: Prosím vyberte cesty s takmer pravými uhlami pre vytvorenie pravouhlosti.

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?
sk: Použili ste EPSG:4326 projekciu, ktorá môže viesť<br>k nežiadúcemu výsledku ak budete robiť pravouhlé zarovnanie.<br>Zmeňte vašu projekciu, aby ste sa zbavili tohto upozornenia.<br>Chcete pokračovať?

en: Only one node selected
sk: Vybratý iba jeden bod

en: Orthogonalize
sk: Pravouhlosť

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste contents of paste buffer.
sk: Vložiť zo schránky

en: Paste Tags
sk: Vložiť vlastnosti

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
sk: Použiť značky objektov v schránke na všetky zvolené objekty.

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Open a preferences page for global settings.
sk: Otvoriť globálne nastavenie

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Redo
sk: Opakovať

en: Redo the last undone action.
sk: Zopakuje poslednú zrušenú akciu.

en: Rename layer
sk: Premenovať vrstvu

en: Also rename the file
sk: Tiež prejmenovať súbor

en: Could not rename the file "{0}".
sk: Nemôžem premenovať súbor "{0}.

en: Reverse Ways
sk: Otočiť smer ciest

en: Reverse the direction of all selected ways.
sk: Otočiť smer všetkých zvolených ciest.

en: Please select at least one way.
sk: Zvoľte minimálne jednu cestu.

en: Reverse ways
sk: Otočiť smer ciest

en: Save
sk: Uložiť

en: Save the current data.
sk: Uložiť aktuálne dáta.

en: Internal Error: cannot check conditions for no layer. Please report this as a bug.
sk: Interná chyba: nemôžem overiť podmienky pre žiadne vrstvy. Hlásim chybu.

en: No document open so nothing to save.
sk: Nemám čo uložiť, pretože žiadny dokument nie je otvorený.

en: Empty document
sk: Prázdny dokument

en: The document contains no data.
sk: Dokument neobsahuje dáta.

en: Save anyway
sk: Uložiť akokoľvek

en: Conflicts
sk: Konflikty

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
sk: Sú tu stále nevyriešené konflikty. Konflikty nebudú uložené a budú vyriešené, ako by boli všetky odmietnuté. Pokračovať?

en: Reject Conflicts and Save
sk: Zamietnuť konflikty a Uložiť

en: Save GPX file
sk: Uložiť GPX súbor

en: Save OSM file
sk: Uložiť OSM súbor

en: Could not back up file.
sk: Nemôžem zálohovať súbor.

en: Unknown file extension.
sk: Neznáma prípona súboru

en: An error occurred while saving.
sk: Behom ukladania došlo k chybe.

en: An error occurred while restoring backup file.
sk: Behom obnovenia zálohy došlo k chybe.

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Save the current data to a new file.
sk: Uložiť aktuálne dáta do nového súboru.

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
sk: Vybraté všetky obnovené objekty v dátovej vrstve. Tento výber obsahuje aj neúplné objekty.

en: Show Status Report
sk: Zobraziť správu o stave

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
sk: Zobraziť správu o stave s užitočnými informáciami, ktoré sa môžu viazať ku chybám

en: Help: {0}
sk: Pomoc: {0}

en: Status Report
sk: Správa o stave

en: Copy to clipboard and close
sk: Kopírovať do schránky a zavrieť

en: Close
sk: Zavrieť

en: Split Way
sk: Rozdeliť cestu

en: Split a way at the selected node.
sk: Rozdeliť cestu vo zvolenom bode

en: The current selection cannot be used for splitting.
sk: Tento výber nemôže byť použitý k rozdeleniu.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
sk[0]: Vybratý bod nie je v strede cesty.
sk[1]: Vybraté body nie sú v strede cesty.
sk[2]: Vybraté body nie sú v strede cesty.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
sk[0]: Je tam viac ako jedna cesta používajúca bod, ktorý ste vybrali. Prosím vyberte tiež cestu.
sk[1]: Je tam viac ako jedna cesta používajúca body, ktoré ste vybrali. Prosím vyberte tiež cestu.
sk[2]: Je tam viac ako jedna cesta používajúca body, ktoré ste vybrali. Prosím vyberte tiež cestu.

en: The selected nodes do not share the same way.
sk: Zvolené body nezdieľajú zhodnú cestu.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
sk[0]: Označená cesta neobsahuje vybratý bod.
sk[1]: Označená cesta neobsahuje všetky vybraté body.
sk[2]: Označená cesta neobsahuje všetky vybraté body.

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
sk: Musíte zvoliť dva alebo viacej bodov pre rozdelenie kruhovej cesty.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
sk: Cesta nemôže byť rozdelená vo zvolených bodoch. (Tip: Zvoľte body uprostred cesty.)

en: A role based relation membership was copied to all new ways.
    You should verify this and correct it when necessary.
sk: Funkcia zakladajúca vzťahy (relation) členov zkopírovala všetky nové cesty..
    Môžete preveriť správnosť, ak je to nevyhnutné.

en: Split way {0} into {1} parts
sk: Rozdeliť cestu {0} do {1} častí

en: Toggle GPX Lines
sk: Zapnúť GPX čiary

en: Draw lines between raw gps points.
sk: Kresliť spojnice medzi GPS bodmi

en: Toggles the global setting ''{0}''.
sk: Zapnúť/Vypnúť globálne nastavenie ''{0}''.

en: UnGlue Ways
sk: Rozpojiť cesty

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
sk: Zduplikovať body používané viacerými cestami.

en: This node is not glued to anything else.
sk: Tento bod nie je prilepený k ničomu inému.

en: None of these nodes are glued to anything else.
sk: Žiaden z týchto bodov nie je prilepený k ničomu inému.

en: None of this way's nodes are glued to anything else.
sk: Žiadna z týchto ciest nie je prilepená k ničomu inému.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
sk: Tento výber sa nedá použiť pre oddelenie bodov

en: Select either:
sk: Vyberte buď:

en: * One tagged node, or
sk: * Jeden označený bod, alebo

en: * One node that is used by more than one way, or
sk: * Jeden bod používaný viac než jednou cestou, alebo

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
sk: * Jeden bod používaný viac než jednou cestou a jednu z týchto ciest, alebo

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
sk: * Jednu cestu s jedným, alebo viac bodov používanými vo viac než jednej ceste, alebo

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
sk: * Jednu cestu a jeden alebo viac jej bodov používaných vo viac než jednej ceste.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
sk: Poznámka: Ak je vybratá cesta, dostane čerstvé kópie odlepených
    bodov a tieto nové body budú vybraté. Inak všetky cesty dostanú
    svoje vlastné kópie a všetky bodybudú vybraté.

en: Unglued Node
sk: Nepripojený bod (Unglued Node)

en: Dupe into {0} nodes
sk: Duplikovať do {0} bodov

note: only one changeCommand for a way, else garbage will happen
en: Dupe {0} nodes into {1} nodes
sk: Duplikovať body {0} do {1} bodov

en: Undo
sk: Späť

en: Undo the last action.
sk: Vrátiť poslednú akciu.

en: Unselect All
sk: Odznačiť všetko

en: Unselect all objects.
sk: Odznačiť všetky objekty

en: Unselect All (Focus)
sk: Odznačiť všetko (Focus)

en: Unselect All (Escape)
sk: Odznačiť všetko (Escape)

en: Update Data
sk: Aktualizovať dáta

en: Updates the current data layer from the server (re-downloads data)
sk: Aktualizácia zvolenej dátovej vrstvy zo servera (re-downloads data)

en: This action will require {0} individual download requests. Do you wish to continue?
sk: Táto činnosť vyžaduje {0} individuálne požiadavky na stiahnutie. Prajete si pokračovať?

en: Upload to OSM...
sk: Nahrať do OSM...

en: Upload all changes to the OSM server.
sk: Nahrať všetky zmeny na OSM server.

en: Objects to add:
sk: Pridané objekty:

en: Objects to modify:
sk: Upravené objekty:

en: Objects to delete:
sk: Odstránené objekty:

en: Upload these changes?
sk: Uložiť tieto úpravy?

en: Upload Changes
sk: Nahrať zmeny

en: Nothing to upload. Get some data first.
sk: Nie je nič k nahratiu. Najskôr musíte mať nejaké dáta.

en: There are unresolved conflicts. You have to resolve these first.
sk: Sú tu nevyriešené konflikty. Musíte jich najskôr vyriešiť.

en: No changes to upload.
sk: Žiadne zmeny pre uloženie.

en: Uploading data
sk: Nahrávam dáta

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Back
sk: Späť

en: Jump back.
sk: Skok späť

en: Faster
sk: Rýchlejšie

en: Faster Forward
sk: Rýchle prehrávanie

en: Forward
sk: Vpred

en: Jump forward
sk: Skok vpred

en: Next Marker
sk: Ďalšia značka

en: Play next marker.
sk: Prehrajte nasledujúcu značku

en: Play/Pause
sk: Prehrať/Pauza

en: Play/pause audio.
sk: Prehrať/Pauza audio

en: Previous Marker
sk: Predchádzajúca značka

en: Play previous marker.
sk: Prehrajte predchádzajúcu značku

en: Slower
sk: Pomalšie

en: Slower Forward
sk: Spomalené prehrávanie

en: Downloading GPS data
sk: Sťahujem GPS dáta

en: Downloaded GPX Data
sk: Stiahnuté GPX dáta

en: Raw GPS data
sk: Nekomprimované (Raw) GPS dáta

en: Downloading data
sk: Sťahujem dáta

en: No data imported.
sk: Neboli importované žiadne dáta.

en: OpenStreetMap data
sk: OpenStreetMap dáta

en: Data Layer
sk: Vrstva dát

en: Delete Mode
sk: Režim mazania

en: Delete nodes or ways.
sk: Zmazať body alebo cesty

en: Mode: {0}
sk: Režim: {0}

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: don't delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
sk: Kľuknite pre zmazanie. Shift: zmaže segment cesty. Alt: nemaže nepoužité body, keď mažete cestu. CTRL: zmaže referenčné objekty.

en: Draw
sk: Kresliť

en: Draw nodes
sk: Kresliť body

en: Mode: Draw Focus
sk: Režim: Kresliť Fokus

en: selected
sk: vybraté

en: Cannot add a node outside of the world.
sk: Nemôžem pridať body ležiace mimo svet.

en: Add node
sk: Pridať bod

en: Add node into way
sk: Pridať bod do cesty

en: Connect existing way to node
sk: Pripojiť existujúcu cestu do bodu

en: Add a new node to an existing way
sk: Pridať nový bod do existujúcej cesty

en: Add node into way and connect
sk: Pridať bod do cesty a spojiť

en: Create new node.
sk: Vytvoriť nový bod.

note: We already know oldHighlights is not empty, but shift is pressed. We can assume the new node will be joined into an existing way
en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
sk[0]: Vložiť nový bod do {0} ciest.
sk[1]: Vložiť nový bod do cesty.
sk[2]: Vložiť nový bod do {0} ciest.

en: Select node under cursor.
sk: Vybrať bod pod kurzorom.

en: Start new way from last node.
sk: Začiatok novej cesty z posledného bodu.

en: Continue way from last node.
sk: Pokračovanie cesty z posledného bodu.

en: Finish drawing.
sk: Koniec kreslenia.

en: Extrude
sk: Vytlačiť

en: Create areas
sk: Vytvoriť plochy

en: Extrude Way
sk: Vytlačiť cestu

en: Release the mouse button to select the objects in the rectangle.
sk: Pustite tlačítko myši pre vybratie objektov v obdĺžniku.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
sk: Nakreslite obdĺžnik požadovanej veľkosti a potom pustite tlačítko myši.

en: Release the mouse button to stop rotating.
sk: Pustite tlačítko myši k zastaveniu otáčania

en: Drag a way segment to make a rectangle.
sk: Ťahajte segment cesty na vytvorenie pravouholníka.

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
sk: Ťahajte "play head" a uvoľnite ho blízko miesta odkadiaľ chcete zvukový záznam prehrávať; SHIFT+uvoľnite synchronizovaný zvukový záznam v tom bode.

en: Select
sk: Výber

en: Select, move and rotate objects
sk: Zvoliť, posunúť a otáčať objekty

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
sk[0]: Pridať a posunúť virtuálny nový bod do {0} ciest
sk[1]: Pridať a posunúť virtuálny nový bod do cesty
sk[2]: Pridať a posunúť virtuálny nový bod do {0} ciest

en: Release the mouse button to stop moving. Ctrl to merge with nearest node.
sk: Pustite tlačítko myši pre zastavenie pohybu. Ctrl spojí s najbližším bodom.

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection (Ctrl to toggle); Shift-Ctrl to rotate selected; or change selection
sk: Posunúť objekty ťahaním; Shift pridá do výberu (Ctrl na prepínanie); Shift-Ctrl na otáčanie výberu; alebo zmenu výberu

en: Zoom
sk: Zväčšenie

en: Zoom and move map
sk: Priblížiť/Vzdialiť a pohyb mapy

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
sk: Približovanie pomocou ťahania alebo CTRL+. alebo CTRL+,; pohyb s CTRL+šípka hore dolu doľava doprava; pohyb so zväčšením možno tiež pravým tlačítkom myši

en: Search...
sk: Vyhľadávať...

en: Search for objects.
sk: Vyhľadávať objekty

en: No data loaded.
sk: Neboli načítané žiadne dáta.

en: Please enter a search string.
sk: Zadajte hladaný reťazec.

en: replace selection
sk: nahradiť označené

en: add to selection
sk: pridať k výberu

en: remove from selection
sk: odobrať z výberu

en: case sensitive
sk: veľkosť písmen rozhoduje

en: regular expression
sk: regulárny výraz

en: <b>Baker Street</b> - 'Baker' and 'Street' in any key or name.
sk: <b>Baker Street</b> - 'Baker' a 'Street' v akomkoľvek kľúči, alebo mene.

en: <b>"Baker Street"</b> - 'Baker Street' in any key or name.
sk: <b>"Baker Street"</b> - 'Baker Street' v akomkoľvek kľúči, alebo mene.

en: <b>name:Bak</b> - 'Bak' anywhere in the name.
sk: <b>name:Bak</b> - 'Bak' kdekoľvek v mene.

en: <b>-name:Bak</b> - not 'Bak' in the name.
sk: <b>-name:Bak</b> - neobsahuje 'Bak' v mene.

en: <b>foot:</b> - key=foot set to any value.
sk: <b>foot:</b> - klúč 'foot' nastavený na akúkoľvek hodnotu.

en: <u>Special targets:</u>
sk: <u>Špeciálne ciele:</u>

en: <b>type:</b> - type of the object (<b>node</b>, <b>way</b>, <b>relation</b>)
sk: <b>type:</b> - typy objektov (<b>bod</b>, <b>cesta</b>, <b>vzťah(relácia)</b>)

en: <b>user:</b>... - all objects changed by user
sk: <b>user:</b>... - všetky objekty nahraté užívateľom

en: <b>id:</b>... - object with given ID
sk: <b>id:</b>... - objekt s pridaným ID

en: <b>nodes:</b>... - object with given number of nodes
sk: <b>nodes:</b>... - objekt s pridanými číslami bodov

en: <b>modified</b> - all changed objects
sk: <b>modified</b> - všetky zmenené objekty

en: <b>selected</b> - all selected objects
sk: <b>selected</b> - všetky vybraté objekty

en: <b>incomplete</b> - all incomplete objects
sk: <b>incomplete</b> - všetky nekompletné objekty

en: <b>untagged</b> - all untagged objects
sk: <b>untagged</b> - všetky neoznačené objekty

en: Use <b>|</b> or <b>OR</b> to combine with logical or
sk: Použite <b>|</b> alebo <b>OR</b> pri kombinácii s logickým "alebo"

en: Use <b>"</b> to quote operators (e.g. if key contains :)
sk: Použite <b>"</b> ako úvodzovky (napríklad ak kľúč obsahuje dvojbodku)

en: Use <b>(</b> and <b>)</b> to group expressions
sk: Použite <b>(</b> a <b>)</b> k zoskupeniu výrazov

en: Search
sk: Hľadať

en: Start Search
sk: Začať vyhľadávanie

en: No match found for ''{0}''
sk: Neboli nájdené záznamy pre "{0}"

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
sk: Nič nebolo pridané do výberu hľadaním "{0}"

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
sk: Nič nebolo odstránené z výberu hľadaním "{0}"

en: Found {0} matches
sk: Najdených {0} zodpovedajúcich výrazov

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
sk: Regulárny výraz "{0}" má chybu na pozícii {1}, celá chyba:
    
    {2}

en: Missing arguments for or.
sk: Chýbajúci argument pre "alebo"

en: Missing argument for not.
sk: Chýbajúci argument pre "NOT"

en: Expected closing parenthesis.
sk: Očakávam uzatváraciu zátvorku.

en: Load Selection
sk: Nahrať výber

en: Contact {0}...
sk: Kontakt {0}...

en: Downloading...
sk: Sťahujem ...

en: Could not read from URL: "{0}"
sk: Nemôžem čítať z URL:"{0}"

en: Parsing error in URL: "{0}"
sk: Chyba parsovania v URL:"{0}"

en: Add
sk: Pridať

en: Change
sk: Zmeniť

en: Remove "{0}" for {1} ''{2}''
sk: Odstranené "{0}" pre {1} ''{2}''

en: Set {0}={1} for {2} ''{3}''
sk: Nastavené {0}={1} pre {2} ''{3}''

en: object | objects
sk[0]: objekt
sk[1]: objekty
sk[2]: objektov

en: Remove "{0}" for {1} {2}
sk: Odstranené "{0}" pre {1} {2}

en: Set {0}={1} for {2} {3}
sk: Nastavené {0}={1} pre {2} {3}

en: Resolve {0} conflicts in {1} objects
sk: Vyriešiť {0} konfliktov v {1} objektoch.

en: Delete {1} {0}
sk: Zmazať {1} {0}

en: Delete {0} {1}
sk: Zmazať {0} {1}

en: Conflicting relation
sk: Konfliktné vzťahy (relation)

en: Selection "{0}" is used by relation "{1}" with role {2}.
    Delete from relation?
sk: Výber "{0}" je používaný vo vzťahu (relation) "{1}" s funkciou {2}.
    Zmazať zo vzťahu (relation)?

en: Delete from relation
sk: Zmazať z relácie (zo vzťahu

en: Selection "{0}" is used by relation "{1}".
    Delete from relation?
sk: Výber "{0}" je používaný vo vzťahu (relation) "{1}".
    Zmazať zo vzťahu (relation)?

en: Split way segment
sk: Rozdeliť segment cesty

note: leave message in one tr() as there is a grammatical connection.
en: You are about to delete nodes outside of the area you have downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you don't see) might use them.<br>Do you really want to delete?
sk: Chystáte sa zmazať body mimo Vami stiahnutú oblasť.<br>Toto môže spôsobiť problém iným objektom (nevidíte ich), ktoré môžu používať tieto body.<br>Naozaj ich chcete zmazať?

en: Move
sk: Presunúť

en: node | nodes
sk[0]: bod
sk[1]: body
sk[2]: bodov

en: RemoveRelationMember
sk: Odstrániť súvisiaceho(vzťahového) člena

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Sequence
sk: Sekvencia

en: Apply?
sk: Použiť?

en: When reversing this way, the following changes to properties of the way and its nodes are suggested in order to maintain data consistency.
sk: Keď otáčate túto cestu, nasledujúce zmeny vo vlastnostiach cesty a jej bodov sú navrhované v takom poradí aby zachovali konzistenciu dát.

en: Relation
sk: Vzťah (relation)

en: Old role
sk: Stará funkcia

en: New role
sk: Nová funkcia

en: Old key
sk: Starý kľúč

en: Old value
sk: Stará hodnota

en: New key
sk: Nový kľúč

en: New value
sk: Nová hodnota

en: Apply selected changes
sk: Použiť zvolené zmeny

en: Don't apply changes
sk: Neurobiť zmeny

en: Please select which property changes you want to apply.
sk: Prosím vyberte, ktoré zmenené vlastnosti chcete použiť.

en: Properties of
sk: Vlastnosti

en: Roles in relations referring to
sk: Funkcie vo vzťahoch (relations) odkazujú na

en: Automatic tag correction
sk: Automatická úprava značiek (tag)

en: Malformed config file at lines {0}
sk: Poškodený konfiguračný súbor pri linke {0}

en: Cannot open preferences directory: {0}
sk: Nemôžem otvoríť adresár s nastavením: {0}

en: Preferences file had errors. Making backup of old one to {0}.
sk: Súbor s nastaveniami má chyby. Vytváram zálohu starého do {0}.

en: Preferences stored on {0}
sk: Predvoľby uložené na {0}

en: Could not upload preferences. Reason: {0}
sk: Nemôžem nahrať predvoľby. Dôvod: {0}

en: Could not load preferences from server.
sk: Nemôžem nahrať predvoľby zo servera.

en: different
sk: rôzne

en: deleted
sk: zmazané

en: true
sk: áno (pravda)

en: false
sk: nie (nepravda)

en: position
sk: pozícia (miesto)

en: Decimal Degrees
sk: Stupne

en: Degrees Minutes Seconds
sk: Stupne minúty sekundy

en: S
sk: J

en: N
sk: S

en: W
sk: Z

en: E
sk: V

en: incomplete
sk: neúplný

en: Error: {0}
sk: Chyba: {0}

en: Warning: {0}
sk: Varovanie: {0}

en: relation | relations
sk[0]: vzťah (relation)
sk[1]: vzťahy (relations)
sk[2]: vzťahov (relations)

en: {0} member | {0} members
sk[0]: {0} člen
sk[1]: {0} členovia
sk[2]: {0} členov

en: highway
sk: komunikácie

en: railway
sk: železnica

en: waterway
sk: vodný tok

en: landuse
sk: využitie oblasti (landuse)

en: {0} node | {0} nodes
sk[0]: {0} bod
sk[1]: {0} body
sk[2]: {0} bodov

en: Area style way is not closed.
sk: Cesta označená ako plocha nie je uzavretá.

en: multipolygon way ''{0}'' is not closed.
sk: Cesta v multipolygóne ''{0}'' nie je uzatvorená.

en: Empty member in relation.
sk: Prázdny člen vo vzťahu (relation).

en: Deleted member ''{0}'' in relation.
sk: Vymazaný člen ''{0}'' vo vzťahu (relation).

en: Way ''{0}'' with less than two points.
sk: Cesta ''{0}'' s menej, než dvoma bodmi.

en: More than one "from" way found.
sk: Najdená viac než jedna "from" cesta.

en: More than one "to" way found.
sk: Najdené viac cieľových "to" ciest.

en: More than one "via" found.
sk: Viac ako jedna "via" najdená.

en: Unknown role ''{0}''.
sk: Neznáma funkcia ''{0}''.

en: Unknown member type for ''{0}''.
sk: Neznámy typ člena pre ''{0}''.

en: No "from" way found.
sk: Nenajdená cesta "from".

en: No "to" way found.
sk: Nenajdená cesta "to".

en: No "via" node or way found.
sk: Nie je "via" bod alebo cesta najdená.

en: The "from" way doesn't start or end at a "via" node.
sk: Cesta "from" nezačína, ani nekončí v bode "via".

en: The "to" way doesn't start or end at a "via" node.
sk: Táto "to" cesta nezačína a nekončí na "via" bode.

en: The "from" way doesn't start or end at the "via" way.
sk: Táto "from" cesta nezačína a nekončí na "via" ceste.

en: The "to" way doesn't start or end at the "via" way.
sk: Táto "to" cesta nezačína a nekončí na "via" ceste.

en: Style for restriction {0} not found.
sk: Štýl pre obmedzenie {0} nenajdený.

en: No useful role ''{0}'' for Way ''{1}''.
sk: Neplatná funkcia ''{0}'' pre Cestu ''{1}''.

en: Non-Way ''{0}'' in multipolygon.
sk: Cesta v opačnom smere(Non-Way) ''{0}'' v multipolygóne.

en: No outer way for multipolygon ''{0}''.
sk: Multipolygón ''{0}'' nemá žiadnu vonkajšiu(obvodovú) cestu.

en: Intersection between ways ''{0}'' and ''{1}''.
sk: Cesty ''{0}'' a ''{1}'' se pretínajú.

en: Inner way ''{0}'' is outside.
sk: Vnútorná(inner) cesta ''{0}'' je vonku.

en: Style for inner way ''{0}'' equals multipolygon.
sk: Štýl pre vnútornú cestu ''{0}'' je ekvivalentný polygónu.

en: Style for outer way ''{0}'' mismatches.
sk: Označenie pre vonkajšiu(obvodovú) cestu ''{0}'' je zamenené.

en: untagged
sk: neoznačený

en: way | ways
sk[0]: cestu
sk[1]: cesty
sk[2]: ciest

en: inactive
sk: neaktívny

en: untagged way
sk: neoznačená cesta

en: incomplete way
sk: nekompletná cesta

en: background
sk: pozadie

en: highlight
sk: označiť (highlight)

en: The projection "{0}" is designed for
    latitudes between 46.1° and 57° only.
    Use another projection system if you are not using
    a French WMS server.
    Do not upload any data after this message.
sk: Projekcia "{0}" je navrhnutá iba
    pre zemepisné šírky medzi 46.1° a 57°.
    Použite iný projekčný systém, ak nepoužívate
    francúzsky WMS server.
    Nenahrávajte žiadne dáta po zobrazení tejto hlášky!

en: IMPORTANT : data positioned far away from
    the current Lambert zone limits.
    Do not upload any data after this message.
    Undo your last action, save your work
    and start a new layer on the new zone.
sk: Dôležité : súradnice v dátach sú ďaleko od
    hranice Lambertovej zóny.
    Nenahrávajte žiadne dáta po zobrazení tejto hlášky!
    Urobte spätný krok (undo), uložte vašu prácu
    a začnite v novej vrstve a v novej zóne.

en: Lambert Zone (France)
sk: Lambertova zóna (Francie)

en: Lambert Zone (Estonia)
sk: Lambertova zóna (Estónsko)

en: Mercator
sk: Mercatorova projekcia

en: Could not read bookmarks.
sk: Nemôžem prečítať záložky.

en: Could not write bookmark.
sk: Nemôžem zapísať do záložiek.

note: setting up the properties table
en: Key
sk: Kĺúč

en: Value
sk: Hodnota

en: {0} object has conflicts: | {0} objects have conflicts:
sk[0]: {0} objekt je v konflikte:
sk[1]: {0} objekty sú v konflikte:
sk[2]: {0} objektov je v konflikte:

en: my version:
sk: moja verzia:

en: their version:
sk: verzia na servery:

en: resolved version:
sk: finálna verzia:

en: Message of the day not available
sk: Správu dňa nie je možné zobraziť

en: Update available
sk: Aktualizácia je dostupná

en: Version Details:
sk: Detaily verzie:

en: Yours: {2}; Current: {0}; <font style="font-size:x-small">(latest untested: {1} &#150; not recommended)</font>
sk: Váš: {2}; Aktuálny: {0}; <font style="font-size:x-small">(posledný netestovaný: {1} &#150; nedoporučený)</font>

en: Downloading "Message of the day"
sk: Sťahujem "Správu dňa"

en: Upload Preferences
sk: Nahrať nastavenie

en: Upload the current preferences to the server
sk: Nahrať súčasné nastavenie na server

en: string
sk: reťazec

en: Name of the user.
sk: Meno užívateľa.

en: OSM Password.
sk: OSM heslo.

en: Resize the applet to the given geometry (format: WIDTHxHEIGHT)
sk: Zmeniť veľkosť appletu (formát: ŠÍRKAxVÝŠKA)

en: string;string;...
sk: reťazec;reťazec;...

en: Download each. Can be x1,y1,x2,y2 an URL containing lat=y&lon=x&zoom=z or a filename
sk: Sťahovať všetko. Možno v tvare x1,y1,x2,y2 alebo URL obsahujúcom šírka=y&dĺžka=x&zoom=z alebo ešte názov súboru

en: Download each as raw gps. Can be x1,y1,x2,y2 an URL containing lat=y&lon=x&zoom=z or a filename
sk: Sťahovať všetko ako raw gps. Možno v tvare  x1,y1,x2,y2 alebo URL obsahujúcom šírka=y&dĺžka=x&zoom=z alebo ešte  ešte názov súboru

en: Add each to the initial selection. Can be a google-like search string or an URL which returns osm-xml
sk: Prijaté všetko podľa zadaného výberu. Môže to byť text výberu ako pre google, alebo URL vracajúci sa z osm-xml

en: any
sk: akýkoľvek

en: If specified, reset the configuration instead of reading it.
sk: Ak je špecifikovaný(určený), reset konfigurácie namiesto jej načítania.

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Password
sk: Heslo

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
sk: Nemôžem nájsť preklad pre jazyk {0}. Vyberám {1}.

en: usage
sk: použitie

en: options
sk: Možnosti

en: Show this help
sk: Zobrazí túto nápovedu

en: Standard unix geometry argument
sk: Štandardný unix geometry argument

en: Download the bounding box
sk: Stiahnuť ohraničujúcí box

en: Download the location at the url (with lat=x&lon=y&zoom=z)
sk: Stiahnite polohu na url (s šírka=x&dĺžka=y&zväčšenie=z)

en: Open file (as raw gps, if .gpx)
sk: Otvoriť súbor (as raw gps, if .gpx)

en: Download the bounding box as raw gps
sk: Stiahnuť ohraničenú oblasť ako "raw" GPS dáta

en: Select with the given search
sk: Výber s určeným hľadaním

en: Don't launch in fullscreen mode
sk: Nespúšťať v celoobrazovkovom režime

en: Reset the preferences to default
sk: Nastaviť východzie hodnoty

en: Set the language.
sk: Nastaviť jazyk.

en: examples
sk: príklady

en: Parameters are read in the order they are specified, so make sure you load
    some data before --selection
sk: Parametre sú čítané v poradí, ako sú určované,  presvedčte sa či ste nevybrali
    nejaké dáta predtým--výber

en: Instead of --download=<bbox> you may specify osm://<bbox>
sk: Namiesto --download=<bbox> môžete zadať osm://<bbox>

en: Activating updated plugins
sk: Aktivujem aktualizované pluginy

en: Loading early plugins
sk: Načítavam skoršie pluginy

en: Setting defaults
sk: Nastavujem východzie hodnoty

en: Loading plugins
sk: Načítavam pluginy

en: File
sk: Súbor

en: View
sk: Zobraziť

en: Tools
sk: Nástroje

en: Audio
sk: Zvuk

en: Presets
sk: Predvoľby

note: TODO move code to an "action" like the others?
en: Wireframe View
sk: Drôtový model

en: Toggle Wireframe view
sk: Prepnúť drôtový model

en: Move right
sk: Presunúť vpravo

en: Map: {0}
sk: Mapa: {0}

en: Move left
sk: Presunúť vľavo

en: Move up
sk: Posunúť vyššie

en: Move down
sk: Posunúť nižšie

en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Zoom out
sk: Oddialiť

en: scale
sk: mierka

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
sk: Zemepisná dĺžka na mieste kurzoru myši.

en: The name of the object at the mouse pointer.
sk: Meno objektu na mieste kurzoru myši.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
sk: Zemepisná šírka na mieste kurzoru myši.

en: The angle between the previous and the current way segment.
sk: Uhol medzi predchádzajúcim a súčasným úsekom cesty.

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
sk: Bude zobrazená smerová šípka v segmente línie.

en: The length of the new way segment being drawn.
sk: Dĺžka nového nakresleného segmentu trasy bude zobrazená.

en: (no object)
sk: (žiadny objekt)

en: layer not in list.
sk: vrstva nie je v zozname

en: Contacting the OSM server...
sk: Kontaktujem OSM server...

en: Error while parsing
sk: Chyba pri rozkladaní

en: File not found
sk: Súbor nebol nájdený

en: false: the property is explicitly switched off
sk: chyba: vlastníctvo je jasne(výslovne) deaktivované

en: true: the property is explicitly switched on
sk: pravda: vlastníctvo je jasne(výslovne) aktivované

en: partial: different selected objects have different values, do not change
sk: partial: vybraté objekty majú rôzne hodnoty, do not change

en: unset: do not set this property on the selected objects
sk: unset: táto vlastnosť sa nedá nastaviť na vybraté objekty.

en: Initializing
sk: Prebieha inicializácia

en: Command Stack
sk: Zásobník príkazov

en: Open a list of all commands (undo buffer).
sk: Otvorte prehľad všetkých príkazov (obnoviť vyrovnávaciu pamäť(buffer))

en: Toggle: {0}
sk: Prepnúť: {0}

en: Command Stack: {0}
sk: Príkazový Stĺpik: {0}

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
sk: Nastaviť vybrané elementy(prvky) na mape, podľa vybratých prvkov v obsahu na vrchu.

en: Resolve
sk: Vyriešiť

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
sk: Otvoriť dialógové okno pre spojenie(merge) všetkých vybraných bodov (items) v obsahu na vrchu.

en: Conflict
sk: Konflikt

en: Merging conflicts.
sk: Spojenie konfliktov

en: Resolve Conflicts
sk: Vyriešiť konflikty

en: Solve Conflict
sk: Riešiť konflikt

en: Conflicts: {0}
sk: Konflikty: {0}

en: Click Reload to refresh list
sk: Kľuknite na obnoviť pre aktualizáciu zoznamu

en: History
sk: História

en: Display the history of all selected items.
sk: Zobraziť históriu všetkých zobrazených objektov

en: Object
sk: Objekt

en: Date
sk: Dátum

en: Reload all currently selected objects and refresh the list.
sk: Znovu nahrať vybrané objekty a obnoviť zoznam.

en: Revert
sk: Vrátiť naspäť

en: Revert the state of all currently selected objects to the version selected in the history list.
sk: Vrátiť stav všetkých vybratých objektov na verziu vybratú zo zoznamu histórie.

en: Not implemented yet.
sk: Zatiaľ nie je implementované.

en: Delete the selected layer.
sk: Odstrániť vybranú vrstvu.

en: There are unsaved changes. Delete the layer anwyay?
sk: Sú tu neuložené zmeny. Napriek tomu zmazať vrstvu?

en: Delete Layer
sk: Vymazať vrstvu

en: Do you really want to delete the whole layer?
sk: Naozaj chcete zmazať celú vrstvu?

en: Show/Hide
sk: Zobraziť/Skryť

en: Toggle visible state of the selected layer.
sk: Prepnúť viditeľnosť zvolenej vrstvy.

en: Show/Hide Text/Icons
sk: Zobraziť/Skryť Text/Ikony

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
sk: Prepínač zobrazovania značiek textu a ikon.

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Open a list of all loaded layers.
sk: Otvoriť zoznam všetkých nahratých vrstiev.

en: Move the selected layer one row up.
sk: Presunúť zvolenú vrstvu o riadok hore.

en: Move the selected layer one row down.
sk: Presunúť zvolenú vrstvu o riadok dole.

en: Merge the layer directly below into the selected layer.
sk: Spojiť vrstvy pod označenou

en: Layers: {0}
sk: Vrstvy: {0}

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
sk[0]: Toto zmení až {0} objektov.
sk[1]: Toto zmení až {0} objekt.
sk[2]: Toto zmení až {0} objekty.

en: An empty value deletes the key.
sk: Prázdna hodnota zmaže klúče

en: <different>
sk: <rôzne>

en: Change values?
sk: Zmeniť hodnoty ?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
sk[0]: Zmeniť vlastnosti až {0} objektu.
sk[1]: Zmeniť vlastnosti až {0} objektov.
sk[2]: Zmeniť vlastnosti až {0} objektov.

en: Please select a key
sk: Vyberte prosím kľúč

en: Please select a value
sk: Vyberte prosím hodnotu

en: Please select the objects you want to change properties for.
sk: Vyberte prosím objekty, ktorým chcete zmeniť vlastnosti.

en: Properties/Memberships
sk: Vlastnosti/Členstvo(memberships)

en: Properties for selected objects.
sk: Vlastnosti pre zvolené objekty

note: setting up the membership table
en: Member Of
sk: Člen

note: setting up the member table
en: Role
sk: Úloha

en: Change relation
sk: Zmeniť reláciu

en: Really delete selection from relation {0}?
sk: Naozaj zmazať výber z relacie {0}?

en: Add Properties
sk: Pridať vlastnosti

en: Add a new key/value pair to all objects
sk: Pridať nový kľúč/hodnota pár k všetkým objektom.

en: Edit Properties
sk: Upraviť vlastnosti

en: Edit the value of the selected key for all objects
sk: Zmeniť hodnotu zvoleného klúča pre všetky objekty

en: Delete Properties
sk: Zmazať vlastnosti

en: Delete the selected key in all objects
sk: Zmaže zvolený klúč vo všetkých objektoch

en: Properties: {0} / Memberships: {1}
sk: Vlastnosti: {0} / Memberships: {1}

en: Properties / Memberships
sk: Vlastnosti / Memberships

note: =================== FIXME FIXME FIXME ===================== ... until here, and also get rid of the "Collections.sort..." below. We need this twice, so cache result
en: Apply Changes
sk: Použiť zmeny

en: Create new relation
sk: Vytvoriť novú reláciu

en: Edit new relation
sk: Upraviť novú reláciu

en: Edit relation #{0}
sk: Upraviť reláciu #{0}

en: Basic
sk: Základný

en: Occupied By
sk: Zaneprázdnený

en: Tags (empty value deletes tag)
sk: Značky (prázdne hodnoty zmazaných značiek)

en: Members
sk: Členovia

en: Move Up
sk: Posunút Hore

en: Move the currently selected members up
sk: Pridať všetky zvolené objekty medzi členy

en: Add Selected
sk: Pridať vybrané

en: Add all currently selected objects as members
sk: Pridať všetky zvolené objekty medzi členy

en: Remove Selected
sk: Odstrániť označené

en: Remove all currently selected objects from relation
sk: Odstrániť všetky vybrané objekty z relácie(zo vzťahu)

en: Move Down
sk: Posunúť dole

en: Move the currently selected members down
sk: Presunúť zvolenú vrstvu o riadok dolu.

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove the member in the current table row from this relation
sk: Odstrániť člena(member) v aktuálnom riadku tabuľky z tejto relácie

en: Download Members
sk: Stiahnuť členov

en: Download all incomplete ways and nodes in relation
sk: Stiahnuť všetky nekompletné cesty a uzly v relácii

en: Members: {0}
sk: Členov: {0}

en: Relation Editor: {0}
sk: Editor relácie: {0}

en: There were conflicts during import.
sk: Vznikli konflikty počas importu

en: Error parsing server response.
sk: Chyba parsovania odozvy servera

en: Cannot connect to server.
sk: Nemôžem sa pripojiť na server.

en: Open an editor for the selected relation
sk: Otvoriť editor pre zvolenú reláciu

en: Delete the selected relation
sk: Zmazať vybraté relácie

note: item "Land use/Heath" text "Name" <!-- FIXME: element role not yet supported! -->
en: Relations
sk: Relácie

en: Open a list of all relations.
sk: Otvoríť zoznam všetkých relácií

en: Create a new relation
sk: Vytvoriť novú reláciu

en: Relations: {0}
sk: Relácie: {0}

en: Current Selection
sk: Súčasný výber

en: Open a selection list window.
sk: Otvoriť výber obsahu okien.

en: Zoom to selected element(s)
sk: Priblížiť na vybraté elementy(s)

en: Refresh the selection list.
sk: Obnoviť obsah výberu.

en: Zoom to selection
sk: Priblížiť na výber

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
sk: Sel.: Rel.:{0} / Cesty:{1} / Body:{2}

en: Selection
sk: Výber

en: {0} way | {0} ways
sk[0]: {0} ciest
sk[1]: {0} cesta
sk[2]: {0} cesty

en: {0} relation | {0} relations
sk[0]: {0} relácia
sk[1]: {0} relácie
sk[2]: {0} relácií

en: Selection: {0}
sk: Výber: {0}

en: Undock the panel
sk: Uvoľniť panel

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
sk: Zavrieť tento panel. Môžete ho znovu otvoriť  tlačítkom na ľavej nástrojovej lište.

en: Click to minimize/maximize the panel content
sk: Kľuknite pre minimalizovanie/maximalizovanie obsahu panelu

en: Authors
sk: Autori (spracovatelia)

en: Open a list of people working on the selected objects.
sk: Otvoríť zoznam ľudí, kterí pracujú na zvolenom objekte

en: Author
sk: Autor

en: # Objects
sk: # Objekty

en: Authors: {0}
sk: Autori(spracovatelia): {0}

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Please enter the desired coordinates first.
sk: Prosím najskôr zadajte požadované koordináty.

en: Please enter a name for the location.
sk: Prosím zadajte meno pre umiestnenie.

en: Select a bookmark first.
sk: Najskôr zvoľte záložku

en: min lat
sk: min šírka

en: min lon
sk: min dĺžka

en: max lat
sk: max šírka

en: max lon
sk: max dĺžka

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
sk: URL z www.openstreetmap.org (môžete vložiť nejakú URL sem k stiahnutiu oblasti)

en: Bounding Box
sk: Ohraničujúcí box

note: adding the download tasks
en: Data Sources and Types
sk: Zdroje a typy dát

en: Download as new layer
sk: Uložiť ako novú vrstvu

en: Download Area
sk: Stiahnuť plochu

en: Download area too large; will probably be rejected by server
sk: Sťahovaná plocha je príliš veľká, server zrejme odmietne vašu požiadavku

en: Download area ok, size probably acceptable to server
sk: Sťahovaná plocha je v poriadku, veľkosť je akceptovaná serverom

note: SAXException does not chain correctly
en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
sk: Chyba null pointera, možno sú neprítomné značky

en: Please enter a search string
sk: Prosím zadajte hľadaný reťazec

en: Cannot read place search results from server
sk: Nemôžem čítať miestny výsledok vyhľadávania zo servera

note: this is manually tuned so that it looks nice on a GNOME desktop - maybe needs some cross platform proofing.
en: Enter a place name to search for:
sk: Zapíšte názov miesta pre vyhľadávanie:

note: item "Health/Veterinary" text "Name" <separator/>
en: Places
sk: Miesta

note: TODO - this is probably not the coolest way to set relative sizes?
en: name
sk: meno

note: item "Sport/Multi" text "Name" item "Sport/10pin" text "Name" item "Sport/Athletics" text "Name" item "Sport/Archery" text "Name" item "Sport/Climbing" text "Name" item "Sport/Canoeing" text "Name" item "Sport/Cycling" text "Name" item "Sport/Dog Racing" text "Name" item "Sport/Equestrian" text "Nam
en: type
sk: typ

en: near
sk: blízko

en: zoom
sk: zväčšenie

en: Zoom: Mousewheel or double click.   Move map: Hold right mousebutton and move mouse.   Select: Click.
sk: Zväčšenie: Koliesko myši, alebo dvojitý kľuk. Posun mapy: Držte pravé tlačítko myši a hýbte myšou. Výber: Kľuk.

en: zoom level
sk: Úroveň zväčšenia

en: x from
sk: x od

en: to
sk: do

en: y from
sk: y od

en: Tile Numbers
sk: Čísla dlaždíc

en: You can use the mouse or Ctrl+Arrow keys/./ to zoom and pan.
sk: Môžete použiť koliesko myši alebo Ctrl+Šípky pre zväčšenie, alebo  posun

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Proposed_features/Guidepost" /> <key key="tourism" value="information" /> <key key="information" value="guidepost" />
en: Map
sk: Mapa

en: Images for {0}
sk: Obrázky pre {0}

en: Read GPX...
sk: Čítať GPX...

en: No time for point {0} x {1}
sk: Žiadny čas pre bod {0} x {1}

en: Cannot read time "{0}" from point {1} x {2}
sk: Nedá sa prečítať čas "{0}" z bodu {1} x {2}

en: No images with readable timestamps found.
sk: Nenájdené žiadne obrázky s časovými značkami.

en: Reading {0}...
sk: Čítam {0}...

en: Geotagged Images
sk: Obrázky s GPS súradnicami

en: GPS start: {0}
sk: Štart GPS: {0}

en: GPS end: {0}
sk: Koniec GPS: {0}

en: current delta: {0}s
sk: súčastná odchylka: {0}s

en: timezone difference:
sk: rozdiel časových pásiem:

en: image | images
sk[0]: obrázok
sk[1]: obrázky
sk[2]: obrázkov

en: {0} within the track.
sk: {0} vo vnútry stopy (track).

en: Sync clock
sk: Synchronizovať hodiny

en: JPEG images (*.jpg)
sk: JPEG obrázky (*.jpg)

en: The date in file "{0}" could not be parsed.
sk: Dáta v súbore "{0}" nemohli byť parsované.

en: There is no EXIF time within the file "{0}".
sk: V súbore "{0}" nie je časová značka EXIF

en: Image
sk: Obrázok

en: Enter shown date (mm/dd/yyyy HH:MM:SS)
sk: Zadajte dátum v tvare (mm/dd/rrrr HH:MM:SS)

en: GPS unit timezone (difference to photo)
sk: Časová zóna GPS zariadenia (rozdiel od fotografie)

en: Synchronize Time with GPS Unit
sk: Synchronizovať čas s GPS zariadením

en: Time entered could not be parsed.
sk: Zadaný čas nemôže byť rozparsovaný

en: gps point
sk: gps poloha bodu

en: Customize line drawing
sk: Prispôsobiť kresliacu trasu

en: Use global settings.
sk: Použíť globálne nastavenie.

en: Draw lines between points for this layer.
sk: Kresliť spojnice medzi bodmi v tejto vrstve

en: Do not draw lines between points for this layer.
sk: Nekresliť spojnice mezi bodmi v tejto vrstve

en: Select line drawing options
sk: Výber nastavenia kreslenej čiary

en: Customize Color
sk: Prispôsobiť farbu

en: Default
sk: Predvolené

en: Choose a color
sk: Zvoľte farbu

en: Markers From Named Points
sk: Zvýrazňovač podľa  pomenovania bodov

en: Named Trackpoints from {0}
sk: Pomenovanie trackpoints od {0}

en: Import Audio
sk: Importovať zvuk

en: Wave Audio files (*.wav)
sk: Wave Audiosúbory (*.wav)

en: Audio markers from {0}
sk: Audio značky z {0}

en: Import images
sk: Importovať obrázky

en: {0} track,  | {0} tracks,
sk[0]: {0} stopa(track),
sk[1]: {0} stopy(track),
sk[2]: {0} stôp(track),

en: {0} route,  | {0} routes,
sk[0]: {0} trasa,
sk[1]: {0} trasy,
sk[2]: {0} trás,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
sk[0]: {0} waypointov (bodov cesty)
sk[1]: {0} waypoint (bod cesty)
sk[2]: {0} waypointy (body cesty)

en: Name: {0}
sk: Meno: {0}

en: Description: {0}
sk: Popis: {0}

en: Timespan:
sk: Časové rozpätie:

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: Convert to data layer
sk: Konvertovať do dátovej vrstvy

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:
sk: <html>Nahrať nespracované GPS dáta, ako mapové dáta je nežiadúce.<br>K chcete nahrať stopy (traces), pozrite sem:

en: Converted from: {0}
sk: Prevedené z: {0}

en: Download from OSM along this track
sk: Stiahnuť z OSM podľa tejto stopy (track)

en: Download everything within:
sk: Stiahnuť všetko vo vnútry:

en: {0} meters
sk: {0} metrov

en: Maximum area per request:
sk: Maximálna plocha na požiadavku:

en: {0} sq km
sk: {0} štvorcových km

en: <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
sk: <html>Táto akcia bude potrebovať<br>{0} samostatných stiahnutí dát.<br>Chcete pokračovať?</html>

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
sk: Vo vrstve nie je žiadna GPX stopa ku ktorej by sa dal pripojiť zvuk.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
sk: Niektoré waypointy, ktoré bili príliš ďaleko od stopy pre rozumné určenie ich času boli vynechané.

en: outside downloaded area
sk: mimo ukladanej oblasti

en: {0} consists of:
sk: {0} se skladá z:

en:  ({0} deleted.)
sk:  ({0} zmazané.)

en: Convert to GPX layer
sk: Previesť do GPX vrstvy

en: track | tracks
sk[0]: stopa
sk[1]: stopy
sk[2]: stopy

en: point | points
sk[0]: bod
sk[1]: body
sk[2]: bodov

en: a track with {0} point | a track with {0} points
sk[0]: stopa s {0} bodmi
sk[1]: stopy s {0} bodmi
sk[2]: stopy s {0} bodmi

en: {0} consists of {1} track | {0} consists of {1} tracks
sk[0]: {0} skladá sa z {1} stopy
sk[1]: {0} skladá sa z {1} stôp
sk[2]: {0} skladá sa z {1} stôp

en: {0} point | {0} points
sk[0]: {0} bod
sk[1]: {0} body
sk[2]: {0} bodov

en: gps marker
sk: gps značka

en: marker | markers
sk[0]: značka
sk[1]: značky
sk[2]: značiek

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
sk[0]: {0} pozostáva z {1} značky
sk[1]: {0} pozostáva z {1} značiek
sk[2]: {0} pozostáva z {1} značiek

en: Synchronize Audio
sk: Synchronizovať audio

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
sk: Potrebujete pozastaviť(pause) audio v momente, keď podľa sluchu určíš bod synchronizácie.

en: Audio synchronized at point {0}.
sk: Zvuk zosynchronizovaný na bode {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
sk: Nie je možné synchronizovať v už prehrávanej vrstve

en: Make Audio Marker at Play Head
sk: Vytvoriť Zvukovú značku v "Play Head"

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
sk: Potrebujete pozastaviť(pause) audio v bode na stope, kde chcete mať znažku.

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
sk: Neexistujú zvukové značky v tejto vrstve to offset from.

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
sk: Potrebujete ťahať "play head" so stlačeným SHIFT až na audio značku, alebo až na track point, ktorý chcete zosynchronizovať.

en: Unable to create new audio marker.
sk: Nie je možné vytvoriť novú zvukovú značku

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
sk: Bola tam nejaká chyba zatiaľ čo skúšate zobraziť URL pre tieto značky

en: (URL was:
sk: (URL bolo:

en: Error displaying URL
sk: Chyba zobrazovania URL

en: Advanced Preferences
sk: Pokročilé voľby

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
sk: Ručné nastavenie. Používajte opatrne!

en: Current value is default.
sk: Súčasná hodnota je východzia

en: Default value is ''{0}''.
sk: Východzia hodnota je''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
sk: Východzia hodnota nie je známa (ešte nebola definovaná)

en: Enter a new key/value pair
sk: Zadajte novú dvojicu klúč/hodnota

en: Please select the row to delete.
sk: Prosím vyberte riadok na odstránenie.

en: Please select the row to edit.
sk: Prosím vyberte riadok na úpravu.

en: New value for {0}
sk: Nová hodnota pre {0}

en: Display the Audio menu.
sk: Zobraziť Zvukové(Audio) menu

en: Label audio (and image and web) markers.
sk: Popis zvukovej (obrázka a web) značky

en: Display live audio trace.
sk: Zobraziť prehrávanú(live) zvukovú stopu.

en: Create non-audio markers when reading GPX.
sk: Vytvoriť bez zvukové značky pri čítaní GPX.

note: various methods of making markers on import audio
en: Explicit waypoints with valid timestamps.
sk: Jasné body cesty(waypoints) s platnou časovou značkou.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
sk: Jasné body cesty s časom odhadovaným z pozície stopy(track).

en: Named trackpoints.
sk: Pomenované trasové body

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
sk: Začiatok stopy (použite toto vždy ak nie sú iné značky dostupné)

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
sk: Zobraziť alebo skryť menu Zvuk v menu hlavnej ponuky.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
sk: Zobrazená pohybujúca sa ikona predstavuje bod na synchronizovanej stope, kde sa práve prehráva vaša nahrávka.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
sk: Umiestnite text vedľa zvukovej značky (a obrázok a web) takisto ako jeho ikony.

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
sk: Automatické vytvorenie vrstvy značiek z bodov cesty pri otvorení GPX vrstvy.

en: When importing audio, make markers from...
sk: Pri importe zvuku urobiť značky z...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
sk: Pri importe zvuku používam záznam na značky v GPX vrstve

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
sk: Automatické vytvorenie zvukových značiek z bodov stopy(trackpoints) (radšej než jasné body cesty) s menami a popismi.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
sk: Skok v sekundách dopredu, alebo dozadu, podľa stlačeného náležitého tlačítka.

en: Forward/back time (seconds)
sk: Skok Dopredu/vzad (sekundy)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
sk: Číslo, ktorým je násobená rýchlosť pretáčania.

en: Fast forward multiplier
sk: Rýchle pretáčanie

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
sk: Záznam sa začne prehrávať o o uvedený počet sekúnd skôr (alebo pozdejšie, pri zápornom čísle), ako je požadované.

en: Lead-in time (seconds)
sk: Uvedený čas (sekundy)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
sk: Časový posun medzi spustením nahrávania a skutočným začiatkom nahrávania.

en: Voice recorder calibration
sk: Kalibrácia zvukového nahrávania

en: Color
sk: Farba

note: item "Streets/Motorway" text "Reference" <optional> item "Streets/Trunk" text "Reference" item "Streets/Primary" text "Reference" item "Streets/Secondary" text "Reference" item "Streets/Tertiary" text "Reference" item "Streets/Unclassified" label "Edit a Unclassified Road" <space /> <key key="highwa
en: Name
sk: Názov

en: Paint style {0}: {1}
sk: Farebný štýl {0}: {1}

en: Layer: {0}
sk: Vrstva: {0}

en: Choose
sk: Vybrať

en: Choose a color for {0}
sk: Zvoľte farbu pre {0}

en: Set to default
sk: Zadať východzie (prednastavené)

en: Set all to default
sk: Zadať všetko východzie (prednastavené)

en: Colors used by different objects in JOSM.
sk: Farby použité rôznymi objektami v JOSM.

en: Colors
sk: Farby

en: Force lines if no segments imported.
sk: Zosilniť líniu, ak žiadne segmenty nie su naimportované.

en: Draw large GPS points.
sk: Kresliť väčšie GPS body

en: Velocity (red = slow, green = fast)
sk: Rýchlosť (červená = pomaly, zelená = rýchlo)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
sk: Hustota pozícií (červená = vysoká, zelená = nízka, ak je dostupná)

en: Single Color (can be customized for named layers)
sk: Jedna farba (môže byť prispôsobená pre pomenované vrstvy)

note: item "Aerialway/Station" text "Name" <separator/>
en: Car
sk: Vozidlo

note: item "Barriers/Stile" check "Foot" item "Barriers/Kissing Gate" check "Foot" item "Barriers/Hampshire Gate" check "Foot" item "Barriers/Bollard" check "Foot" item "Barriers/Drawbridge" check "Foot" item "Barriers/Cattle Grid" check "Foot" item "Barriers/Spikes" check "Foot" item "Barriers/Gate" chec
en: Bicycle
sk: Bicykel

note: item "Barriers/Stile" label "Allowed traffic:" <space /> item "Barriers/Kissing Gate" label "Allowed traffic:" item "Barriers/Hampshire Gate" label "Allowed traffic:" item "Barriers/Bollard" label "Allowed traffic:" item "Barriers/Drawbridge" label "Allowed traffic:" item "Barriers/Cattle Grid" labe
en: Foot
sk: Pešo

en: Draw Direction Arrows
sk: Kresliť šípky v smere jazdy

en: Fast drawing (looks uglier)
sk: Rýchle vykresľovanie (vypadá nepekne)

note: only interesting directions
en: Only interesting direction hints (e.g. with oneway tag).
sk: Iba zujímavé smery (napr. jednosmerka)

note: only on the head of a way
en: Only on the head of a way.
sk: Iba na začiatku cesty.

en: Draw segment order numbers
sk: Vykresliť segmenty s poradovými číslami

en: Draw boundaries of downloaded data
sk: Vykresliť ohraničujúci box stiahnutých dát

en: Draw virtual nodes in select mode
sk: Vykresľovať virtuálne body v mode výberu

en: Draw inactive layers in other color
sk: Vykresľovať neaktívne vrstvy v iných farbách

en: Smooth map graphics (antialiasing)
sk: Vyhladené mapy (antialiasing)

en: If your gps device draws too few lines, select this to draw lines along your way.
sk: Ak váš GPS prístroj kreslí príliš široké čiary, vyberte ich na kreslenie pozdĺž vašej cesty.

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to '-1' to draw all lines.
sk: Maximálna dĺžka (v metroch) pre vykresľovanie línií. Nastavte na '-1' pre kreslenie všetkých línií.

en: Maximum length (meters)
sk: Maximálna dĺžka (metrov)

note: forceRawGpsLines
en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
sk: Zosilnite kreslenú líniu ak naimportované dáta neobsahujú informáciu o čiarach.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
sk: Kresliť smerové šípky pre línie, ktoré spájajú GPS body.

note: drawGpsArrowsFast
en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
sk: Nakreslite smerové šípky použijúc vyhľadávajúcu tabuľku namiesto matematického súboru.

note: drawGpsArrowsMinDist
en: Don't draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
sk: Nekreslite šípky ak sa nezmestí do tohoto rozmedzia.

en: Minimum distance (pixels)
sk: Minimálna vzdialenosť (pixelov)

en: Draw larger dots for the GPS points.
sk: Zobrazovať väčšie bodky pre GPS body.

en: All points and track segments will have the same color. Can be customized in Layer Manager.
sk: Všetky body a traťové segmenty budú mať tú istú farbu. Môžete ju prispôsobiť v  manažéri vrstiev.

en: Colors points and track segments by velocity.
sk: Farby bodov traťových segmentov podľa rýchlosti.

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to logs that information.
sk: Farby bodov traťových segmentov podľa hustoty pozícií (HDOP). Vaše nahrávacie zariadenie potrebuje pre záznam túto informáciu.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
sk: Dovoliť nastavovať zafarbenie stopy(track) podľa rôznych priemerných rýchlostí.

en: Track and Point Coloring
sk: Farebná trať a body

en: GPS Points
sk: GPS body

en: Draw direction hints for way segments.
sk: Kresliť smer cestného segmentu

note: segment order number
en: Draw the order numbers of all segments within their way.
sk: Kresliť poradové čísla všetkých segmentov v rámci cesty.

note: antialiasing
en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
sk: Aplikovať vyhladzovanie (antialiasing) v mape pre jemnejšie zobrazenie.

note: downloaded area
en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
sk: Zobrazovať hranice dát stiahnutých zo servera.

note: virtual nodes
en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
sk: Kresliť virtuálne body v režme výberu, pre zjednodušenie modifikácie.

note: background layers in inactive color
en: Draw the inactive data layers in a different color.
sk: Zobrazovať neaktívne vrstvy dát inou farbou.

en: OSM Data
sk: OSM Dáta

en: Keep backup files
sk: Ponechávať záložné súbory

en: When saving, keep backup files ending with a ~
sk: Pri ukladaní zanechávať záložné súbory končiace znakom ~

note: Show splash screen on startup
en: Show splash screen at startup
sk: Zobrazovať pri štarte úvodnú obrazovku

note: Show ID in selection
en: Show object ID in selection lists
sk: Ukázať ID objektu v zozname výberu

en: Draw rubber-band helper line
sk: Kresliť rubber-band pomocnú čiaru

en: Modeless working (Potlatch style)
sk: Pracovný režim (Potlach štýl)

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
sk: Nevyžaduje sa zapnutie režimu (potlach štýl práce)

en: Look and Feel
sk: Vzhľad a chovanie

en: Default (Auto determined)
sk: Štandardný (Automatická predvoľba)

en: Language
sk: Jazyk

en: Configure available plugins.
sk: Nastavenie dostupných pluginov.

en: Download List
sk: Stiahnuť zoznam

note: tabPane.addTab(tr("Manage"),  manager = new ManagePanel(this));
en: Update
sk: Aktualizovať

en: Configure Sites...
sk: Konfigurovať zariadenie...

en: Add either site-josm.xml or Wiki Pages.
sk: Vložte buď site-josm.xml alebo wiki stránku

en: Please select an entry.
sk: Vyber prosím nejakú položku.

en: Configure Plugin Sites
sk: Konfigurovať umiestnenie pluginov

note: some common tabs
en: Display Settings
sk: Nastavenie zobrazenia

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
sk: Rôzne nastavenia ovplyvňujúce vzhľad celého programu.

en: Connection Settings
sk: Nastavenie pripojenia

en: Connection Settings for the OSM server.
sk: Nastavenie pripojenia pre OSM server.

en: Map Settings
sk: Nastavenie mapy

en: Settings for the map projection and data interpretation.
sk: Nastavenie projekcie mapy a interpretácie dát.

en: Audio Settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Settings for the audio player and audio markers.
sk: Nastavenia pre zvukový prehrávač a zvukové značky.

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
sk: Niektoré nastavenia sa prejavia až po reštartovaní JOSM.

en: Map Projection
sk: Projekcia mapy

en: Projection method
sk: Metóda projekcie

en: Display coordinates as
sk: Zobrazovať súradnice ako

en: Enable proxy server
sk: Používať proxy server

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Proxy Settings
sk: Nastavenia proxy

en: Proxy server host
sk: Adresa proxy servera

en: Proxy server port
sk: Port proxy servera

en: Proxy server username
sk: Užívatelské meno pre proxy

en: Proxy server password
sk: Heslo pre proxy

en: The base URL for the OSM server (REST API)
sk: Základná URL pre OSM server (REST API)

en: Login name (email) to the OSM account.
sk: Prihlasovacie meno (email) k OSM účtu.

en: Login password to the OSM account. Leave blank to not store any password.
sk: Prihlasovacie heslo k OSM účtu. Nechajte prázdne, keď nechcete heslo ukladať.

en: Base Server URL
sk: Základná Serverová URL

en: OSM username (email)
sk: OSM užívateľské meno (email)

en: OSM password
sk: OSM heslo

en: <html>WARNING: The password is stored in plain text in the preferences file.<br>The password is transfered in plain text to the server, encoded in the URL.<br><b>Do not use a valuable Password.</b></html>
sk: <html>Upozornenie: Heslo je uložené v nešifrovanej podobe v konfiguračnom súbore.<br>Heslo sa prenáša v nešifrovanej podobe v URL na server.<br><b>Nepoužívajte dôležité heslo.</b></html>

note: icon source: http://www.iconfinder.net/index.php?q=key&page=icondetails&iconid=8553&size=128&q=key&s12=on&s16=on&s22=on&s32=on&s48=on&s64=on&s128=on icon licence: GPL icon designer: Paolino, http://www.paolinoland.it/ icon original filename: keyboard.png icon original size: 128x128 modifications: ic
en: Shortcut Preferences
sk: Nastavenie klávesových skratiek

en: Changing keyboard shortcuts manually.
sk: Zmena klávesových skratiek manuálne.

note: private String[] columnNames = new String[]{tr("Action"), tr("Shortcut"), tr("Group"), tr("ID")};
en: Action
sk: Akcia

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Sort presets menu
sk: Menu Sort presets

en: Enable built-in defaults
sk: Povoliť vstavané východzie hodnoty

en: The sources (URL or filename) of tagging preset definition files. See http://josm.openstreetmap.de/wiki/TaggingPresets for help.
sk: Zdroje (URL alebo meno súboru) súborov s definíciou predvolieb značenia. Pozrite http://josm.openstreetmap.de/wiki/TaggingPresets for help.

en: Add a new tagging preset source to the list.
sk: Pridať nový tagging preset source do obsahu.

en: Delete the selected source from the list.
sk: Zmazať vybratý zdroj zo zoznamu.

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Available
sk: Dostupný

en: Toolbar customization
sk: Úprava panela nástrojov

en: Customize the elements on the toolbar.
sk: Úprava položiek na panely nástrojov.

en: disabled
sk: vypnuté

en: no modifier
sk: bez modifikácie

en: <h1><a name="top">Keyboard Shortcuts</a></h1>
sk: <h1><a name="top">Klávesové skratky</a></h1>

en: <p>Please note that shortcuts keys are assigned to the actions when JOSM is started. So you need to <b>restart</b> JOSM to see your changes.</p>
sk: <p>Prosím majte na pamäti, že klávesové skratky sa priraďujú pri štarte JOSM. Preto ak chcete aby sa Vaše zmeny prejavili je potrebné JOSM <b>reštartovať</b>.</p>

en: <p>Furthermore, the shortcuts are activated when the actions are assigned to a menu entry of button for the first time. So some of your changes may become active even without restart --- but also without collistion handling. This is another reason to <b>restart</b> JOSM after making any changes here.</p>
sk: <p>Okrem toho, skratky sú aktivované, keď sú prvýkrát priradené k tlačítku v položke menu(ponuky). Takže niektoré vaše zmeny môžu byť aktivované ešte pred reštartom --- avšak tiež  bez kolízneho overenia. Toto je ďalší dôvod pre <b>reštart</b> JOSMu po nejakej urobenej zmene.</p>

en: <p>You may notice that the key selection list on the next page lists all keys that exist on all kinds of keyboards Java knows about, not just those keys that exist on your keyboard. Please use only those values that correspond to a real key on your keyboard. So if your keyboard has no 'Copy' key (PC keyboard don't have them, Sun keyboards do), the do not use it. Also there will be 'keys' listed that correspond to a shortcut on your keyboard (e.g. ':'/Colon). Please also do not use them, use the base key (';'/Semicolon on US keyboards, '.'/Period on German keyboards, ...) instead. Not doing so may result in conflicts, as there is no way for JOSM to know that Ctrl+Shift+; and Ctrl+: actually is the same thing on an US keyboard...</p>
sk: <p>Ako ste si mohli všimnúť, že výber kláves ktorý ponúka ďalšia strana sa nachádza na každom druhu klávesníc ktorá Java pozná, ale nemusí poznať všetky klávesy no vašej klávesnici. Prosím použite iba hodnoty, ktoré zodpovedajú skutočnej klávese na vašej klávesnici. Takže ak vaša klávesnica nemá "Copy" klávesu (PC klávesnica ju nemá, SUN klávesnica ju má), tak ju nepoužite. Tiež tam môžu byť 'klávesy' obsahovo zhodné s klávesovou skratkou na vašej klávesnici (e.g. ':'/Colon). Prosím tiež ich nepoužite, miesto nich použite základné klávesy (';'/Semicolon on US keyboards, '.'/Period on German keyboards, ...). Nerešpektujte nič, čo by viedlo ku konfliktu, JOSM napríklad nevie, že Ctrl+Shift+; and Ctrl+: sú zhodné na US klávesnici...</p>

en: <p>Thank you for your understanding</p>
sk: <p>Ďakujem za Vaše porozumenie</p>

en: <h1>Modifier Groups</h1>
sk: <h1>Skupiny modifikátorov</h1>

en: <p>The last page lists the modifier keys JOSM will automatically assign to shortcuts. For every of the four kinds of shortcuts there are three alternatives. JOSM will try those alternative in the listed order when managing a conflict. If all alternatives would result in shortcuts that are already taken, it will assign a random shortcut instead.</p>
sk: <p>Na poslednej stránke v zozname uvedené modifikované klávesy, JOSM  automaticky priradí do skratiek. Pre všetky zo štyroch druhov skratiek máte tri možnosti. JOSM vyskúša tieto alternatívy v zaznamenanom poradí na overenie konfliktov. Ak všetky alternatívy boli použite pre skratky, tak sú už všetky obsadené, preto miesto nej bude priradená náhodná skratka.</p>

en: <p>The pseudo-modifier 'disabled' will disable the shortcut when encountered.</p>
sk: <p>Pseudo-modifikátor 'vypnutý' vypnúť skratku pri konflikte.</p>

note: scroll up
en: Read First
sk: Čítajte ako prvé

en: Use default
sk: Použíť východzie

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Key:
sk: Kláves:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
sk: Upozornenie: Používajte iba skutočné klávesy!

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Edit Shortcuts
sk: Upraviť skratky

en: Primary modifier:
sk: Primárny modifikátor:

en: Secondary modifier:
sk: Sekundárny modifikátor:

en: Tertiary modifier:
sk: Terciálny modifikátor:

en: Menu Shortcuts
sk: Menu skratiek

en: Hotkey Shortcuts
sk: Hlavné skratky

en: Subwindow Shortcuts
sk: Podokno skratiek

en: Modifier Groups
sk: Skupiny modifikátorov

en: More information about this feature
sk: Viac informácii o tejto vlastnosti

note: space
en: Optional Attributes:
sk: Voliteľné atribúty:

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
sk: Použiť prednastavenie "{0}" zo skupiny "{1}"

en: Use preset ''{0}''
sk: Použiť prednastavenie "{0}"

en: closedway
sk: uzavratá cesta

en: Unknown type: {0}
sk: Neznány typ (druh): {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
sk: Nemôžem načítať tagging preset source: {0}

en: Error parsing {0}:
sk: Chyba rozkladania(parsovania) {0}:

en: Elements of type {0} are supported.
sk: Elementy typu(druhu) {0} sú podporované.

en: Change {0} object | Change {0} objects
sk[0]: Zmeniť {0} objekt
sk[1]: Zmeniť {0} objekty
sk[2]: Zmeniť {0} objektov

en: Nothing selected!
sk: Nič nie je vybraté!

en: Selection unsuitable!
sk: Nevhodný výber!

en: Apply Preset
sk: Použiť predvolené

en: Change Properties
sk: Zmeniť vlastnosti

en: Preset group ''{0}''
sk: Predvolená skupina ''{0}''

en: Contacting OSM Server...
sk: Kontaktujem OSM Server...

en: Downloading points {0} to {1}...
sk: Sťahujem body {0} až {1}...

en: Downloading OSM data...
sk: Sťahujem OSM dáta...

note: SAXException does not chain correctly
en: NullPointerException, possibly some missing tags.
sk: NullPointerException, pravdepodobne chýbajú niektoré značky (tagy).

en: Preparing data...
sk: Pripravujem dáta...

en: Parse error: invalid document structure for gpx document
sk: Chyba parsovania: Chybná štruktúra GPX dokumentu

en: Incorrect password or username.
sk: Nesprávne heslo alebo meno.

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
sk: Upozornenie: Heslo sa posiela nešifrované.

en: Save user and password (unencrypted)
sk: Uložiť meno a heslo (nešifrovane)

en: Enter Password
sk: Zadajte heslo

en: Login
sk: Prihlásenie

en: Aborting...
sk: Prerušujem...

en: Error during parse.
sk: Chyba v priebehu parsovania

en: Unknown version
sk: Neznáma verzia

en: Found <nd> element in non-way.
sk: Nájdený element <nd> mimo cesty.

en: <nd> has zero ref
sk: <nd> má nulový ref

en: Found <member> element in non-relation.
sk: Nájdený <member> element mimo relácie.

en: Incomplete <member> specification with ref=0
sk: Nekompletné <member> špecifikácie s ref=0

en: Illegal object with id=0
sk: Neplatný objekt s id=0

en: Missing required attribute "{0}".
sk: Chýba povinný atribút "{0}".

en: Skipping a way because it includes a node that doesn''t exist: {0}
sk: Vynecháva sa cesta pretože obsahuje body ktoré neexistujú: {0}

en: Prepare OSM data...
sk: Pripravujem OSM dáta...

en: Ill-formed node id
sk: Zle formulované id bodu

en: Contacting Server...
sk: Kontaktujem server...

en: Couldn't connect to the osm server. Please check your internet connection.
sk: Nemôžem sa pripojiť k OSM serveru. Prosím skontrolujte si pripojenie k internetu.

en: Server returned internal error. Try a reduced area or retry after waiting some time.
sk: Server vrátil vnútornú chybu. Skúste to za chvíľu znovu alebo skúste zmenšiť oblasť.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
sk: Doplniť krátky komentár k nahrávaným zmenám

en: Commit comment
sk: Poslať komentár

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading {4}: {5} (id: {6})
sk: {0}% ({1}/{2}), {3} ostáva. Odosielam {4}: {5} (id: {6})

en: An error occurred: {0}
sk: Nastala chyba : {0}

en: Opening changeset...
sk: Otváranie kontroly...

en: Server does not support changesets
sk: Server neobsahuje kontroly

en: Unknown host
sk: Neznámy hostiteľ

en: Preparing...
sk: Pripravujem...

en: Uploading...
sk: Nahrávam...

en: Closing changeset...
sk: Zatváranie kontroly...

en: Transfer aborted due to error (will wait for 5 seconds):
sk: Prenos pre chybu ukončený (budem čakať 5 sekúnd):

en: Update Plugins
sk: Aktualizácia pluginov

en: There were problems with the following plugins:
    
     {0}
sk: Nastali problémy s nasledujúcimi pluginmi:
    
    {0}

en: {0} Plugin successfully updated. Please restart JOSM. | {0} Plugins successfully updated. Please restart JOSM.
sk[0]: {0} plugin úspešne aktualizovaný. Prosím, reštartujte JOSM.
sk[1]: {0} pluginov úspešne aktualizovaných. Prosím, reštartujte JOSM.
sk[2]: {0} pluginy úspešne aktualizované. Prosím, reštartujte JOSM.

en: Could not download plugin: {0} from {1}
sk: Nemôžem stiahnuť plugin: {0} z {1}

en: The plugin {0} seems to be broken or could not be downloaded automatically.
sk: Plugin {0} sa zdá byť poškodený, alebo ho nie je možné automaticky stiahnuť.

en: An error occurred in plugin {0}
sk: Nastala chyba v plugine {0}

en: Warning - loading of {0} plugin was requested. This plugin is no longer required.
sk: Upozornenie - bolo požadované nahratie pluginu {0}. Tento plugin už nie je potrebný.

en: Plugin requires JOSM update: {0}.
sk: Uvedený plugin požaduje aktualizovať JOSM: {0}.

en: Plugin {0} is required by plugin {1} but was not found.
sk: Nebol nájdený plugin {0}, ktorý je vyžadovaný pluginom {1}.

en: Plugin not found: {0}.
sk: Plugin nenájdený: {0}.

en: Last plugin update more than {0} days ago.
sk: Pluginy boli  naposledy aktualizované pred {0} dňami.

en: (You can change the number of days after which this warning appears<br>by setting the config option 'pluginmanager.warntime'.)
sk: Môžete zmeniť počet dní pre objavovanie sa tohto varovania <br>by setting the config option 'pluginmanager.warntime'.)

en: Disable plugin
sk: Vypnúť doplnok

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
sk: Nemôžem nahrať plugin {0}. Zmazať z konfigurácie?

en: Activating the updated plugins failed. Check if JOSM has the permission to overwrite the existing ones.
sk: Aktivácia aktualizovaných pluginov zlyhala. Zkontrolujte, či máte práva k ich prepísaniu.

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
sk: Vyskytla sa chyba pravdepodobne zapríčinená doplnkom (angl: plugin) ''{0}''.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
sk: Podľa informácie v doplnku jeho autorom je ''{0}''.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
sk: Vyskúšajte aktualizovať plugin na najnovšiu verziu pre nahláseným chyby.

en: Should the plugin be disabled?
sk: Vypnúť doplnok?

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
sk: Doplnok (plugin) bol odstránený z konfigurácie. Prosím reštartujte JOSM aby sa prestal používať.

en: The plugin could not be removed. Please tell the people you got JOSM from about the problem.
sk: Doplnok sa nedal odstrániť. Prosím informuj o tomto probléme vývojárov JOSM.

en: Information
sk: Informácia

en: no description available
sk: Popis nedostupný

en: unknown
sk: neznámy

en: Downloaded plugin information from {0} site | Downloaded plugin information from {0} sites
sk[0]: Informácie o pluginoch stiahnuté z {0} stránok
sk[1]: Informácie o pluginoch stiahnuté z {0} stránky
sk[2]: Informácie o pluginoch stiahnuté z {0} stránok

en: No plugin information found.
sk: Nenájdené informácie o plugine

en: All installed plugins are up to date.
sk: Všetky nainštalované pluginy sú aktuálne.

en: Update the following plugins:
    
    {0}
sk: Boli aktualizované následujúce pluginy:
    
    {0}

en: Download missing plugins
sk: Stiahnuť chýbajúca pluginy

en: Download the following plugins?
    
    {0}
sk: Stiahnuť nasledujúce pluginy?
    
    {0}

en: Download Plugins
sk: Stiahnuť pluginy

en: {0}: Version {1}{2}
sk: {0}: Verzie {1}{2}

en: Plugin bundled with JOSM
sk: Plugin je zahrnutý v JOSM

en: Plugin already exists
sk: Plugin už existuje

en: Plugin archive already available. Do you want to download the current version by deleting existing archive?
    
    {0}
sk: Plugin (archív .jar) je už dostupný. Chcete stiahnuť aktuálnu verziu a prepísať ňou existujúci súbor (archív .jar)
    
    {0}

en: Delete and Download
sk: Vymazať a Nahrať

en: Error deleting plugin file: {0}
sk: Chyba pri mazaní súboru pluginu: {0}

en: Error reading plugin information file: {0}
sk: Chyba čítania súboru informací o plugine: {0}

en: This is after the end of the recording
sk: Toto je až za koncom nahrávky

en: Error playing sound
sk: Chyba prehrávánia zvuku

en: Do nothing
sk: Neurobiť nič

en: Report Bug
sk: Nahlásiť chybu

en: An unexpected exception occurred.
    
    This is always a coding error. If you are running the latest
    version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
sk: V programe sa vyskytla chyba.
    
    Ak používate najnovšiu verziu JOSM, buďte  taký dobrý a odošlite (vložte do databázy chýb) správu.

en: Unexpected Exception
sk: Neočakávaná chyba programu.

en: Please report a ticket at {0}
sk: Prosíme napíšte chybovú správu v {0}

en: Include your steps to get to the error (as detailed as possible)!
sk: Opíšte (detailne) kroky, ktoré vedú k chybe.

en: Try updating to the newest version of JOSM and all plugins before reporting a bug.
sk: Skúste aktualizovať na najnovšiu verziu tohoto doplnku (pluginu) pred hlásením chyby.

en: Be sure to include the following information:
sk: Prosím pripojte nasledujúcu informáciu:

en: (The text has already been copied to your clipboard.)
sk: (Text už bol skopírovaný do schránky.)

en: Do not show again
sk: Nezobrazovať v budúcnosti

en: Setting the keyboard shortcut ''{0}'' for the action ''{1}'' ({2}) failed
    because the shortcut is already taken by the action ''{3}'' ({4}).
sk: Nastavenie klávesovej skratky "{0}" pre akciu "{1}" ({2}) zlyhalo,
    pretože skratka je už použitá pre akciu "{3}" ({4}).

en: This action will have no shortcut.
sk: Táto akcia nebude mať skratku.

en: Using the shortcut ''{0}'' instead.
sk: Prípadne použijúc skratku ''{0}''

en: (Hint: You can edit the shortcuts in the preferences.)
sk: (Pomoc: Skratky môžeš modifikovať v nastaveniach)

en: Upload Trace
sk: Nahrať stopu

en: Upload Traces
sk: Nahrať Stopy (Traces)

en: Public
sk: Verejné

en: Selected makes your trace public in openstreetmap.org
sk: Vybratá verejne prístupná stopa (trace) v openstreetmap.org

note: item "Relations/Route" text "Symbol description"
en: Description
sk: Popis

en: Tags
sk: Značky

en: Selected track: {0}
sk: Vybratá stopa: {0}

en: Connecting...
sk: Pripájam sa...

en: Upload cancelled
sk: Nahrávanie je zrušené

en: Error while uploading
sk: Chyba počas nahrávania

en: GPX upload was successful
sk: Nahratie GPS stopy bolo úspešné

en: Upload failed. Server returned the following message:
sk: Chyba pri nahrávaní. Server napísal nasledujúcu správu:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
sk: Nahrávam GPS stopu(track): {0}% ({1} of {2})

en: No description provided. Please provide some description.
sk: Nie je poskytnutý žiaden popis. Prosím doplňte nejaký popis

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
sk: Nie je vybratá GPX vrstva. Nemôžem nahrať stopu (trace).

en: No username provided.
sk: Nie je doplnené užívateľské meno.

en: No password provided.
sk: Nie je doplnené heslo.

en: Uploading GPX Track
sk: Nahrávam GPX stopu (track)

en: Uploads traces to openstreetmap.org
sk: Nahrať Stopy (Traces) na openstreetmap.org

en: AgPifoJ - Geotagged pictures
sk: AgPifoJ - obrázky s geoznačkami

en: Display geotagged photos
sk: Zobraziť fotky s geoznačkami

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Remove photo from layer
sk: Odstraniť fotku z vrstvy

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Center view
sk: Stredový pohľad

en: Zoom best fit and 1:1
sk: Najvhodnejšie zväčšenie 1:1

en: 
    Altitude: {0} m
sk: 
    Výška: {0} m

en: Extracting GPS locations from EXIF
sk: Získavam GPS polohu z EXIF

en: Starting directory scan
sk: Začínam prehľadávať adresár

en: One of the selected files was null !!!
sk: Niektorý z vybratých súborov bol prázdny !!!

en: Read photos...
sk: Čítať fotky...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
sk: Nemôžem získať cestu pre adresár {0}

en: Scanning directory {0}
sk: Prehľadávam adresár {0}

en: Found null file in directory {0}
sk: Nájdený prázdny súbor v adresári {0}

en: Error while getting files from directory {0}
sk: Chyba pri získavaní súború z adresára {0}

en: Correlate to GPX
sk: Zladiť GPX

en: {0} were found to be gps tagged.
sk: {0} boli nájdené s gps značkami.

en: Open images with AgPifoJ...
sk: Otvoriť obrázky s AgPifoJ...

en: Load set of images as a new layer.
sk: Načítať sadu obrázkov na novú vrstvu.

en: GPX Files (*.gpx *.gpx.gz)
sk: Súbory GPX (*.gpx *.gpx.gz)

en: File {0} is loaded yet under the name "{1}"
sk: Súbor {0} je ešte nahratý pod menom "{1}"

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
sk: <html>Urobte fotku Vášho GPS zariadenia keď ukazuje čas.<br>Zobrazte fotku.<br>Potom len zapíšte čas ktorý vidíte na fotke a vyberte časovú zónu. <hr></html>

en: Photo time (from exif):
sk: Čas fotografie (z exif):

en: Gps time (read from the above photo):
sk: GPS čas (čítaj nad fotografiou)

en: I'm in the timezone of:
sk: Som v časovej zóne:

en: No date
sk: Žiaden dátum

en: Open an other photo
sk: Otvoriť inú fotografiu

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
sk: Synchronizovať čas z fotky a GPS prímača

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
sk: Chyba pri rozkladaní (parsovaní) dát.
    Prosím použite požadovaný formát.

en: Invalid date
sk: Neplatný dátum

en: <No GPX track loaded yet>
sk: <Nie je zatiaľ nahratá GPX stopa (track)>

en: GPX track:
sk: GPX stopa(trasa):

en: Open another GPX trace
sk: Otvoriť inú GPX stopu(trasu)

en: Timezone:
sk: Časové pásmo:

en: Offset:
sk: Vyrovnať(Offset):

en: <html>I can take a picture of my GPS receiver.<br>Can this help?</html>
sk: <html>Môžem použiť obrázok z môjho GPS prímača.<br>Môže toto pomôcť?</html>

en: Update position for:
sk: Aktualizovať pozíciu pre:

en: All images
sk: Všetky obrázky

en: Images with no exif position
sk: Obrázky bez exif pozície

en: Not yet tagged images
sk: Zatiaľ neoznačkované obrázky

en: Correlate images with GPX track
sk: Zladiť obrázky s GPX stopou(track)

en: Correlate
sk: Zladiť

en: You should select a GPX track
sk: Môžete vybrať GPX stopu(track)

en: No selected GPX track
sk: Nevybratá GPX stopa(track)

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
sk: Chyba pri rozkladaní časového pásma.
    Čakám na formát: {0}

en: Invalid timezone
sk: Neplatné časové pásmo

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
sk: Chyba pri rozkladaní vyrovnania(offset).
    Čakám na formát: {0}

en: Invalid offset
sk: Neplatné vyrovnanie (offset)

en: Found {0} matches of {1} in GPX track {2}
sk: Najdené {0} zhody z {1} v GPX stope {2}

en: GPX Track loaded
sk: Nahratá GPX stopa(trasa)

en: The selected photos don't contain time information.
sk: Vybraté fotografie neobsahujú informácie o čase.

en: Photos don't contain time information
sk: Fotografie neobsahujú informácie o čase.

en: The selected GPX track doesn't contain timestamps. Please select another one.
sk: Vybratá GPS stopa neobsahuje časové značky. Prosím vyberte inú.

en: GPX Track has no time information
sk: GPX Stopa nemá informáciu o čase.

en: Timezone: {0}
sk: Časové pásmo: {0}

en: Minutes: {0}
sk: Minút: {0}

en: Seconds: {0}
sk: Sekúnd: {0}

en: Matched {0} of {1} photos to GPX track.
sk: Zladené {0} z {1} fotiek k GPX stope.

en: (Time difference of {0} days)
sk: (Časový rozdiel z {0} dní)

en: Offset between track and photos: {0}m {1}s
sk: Vyrovnanie rozdielu medzi stopou(track) a fotkami: {0}m {1}s

en: An error occured while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
sk: Stala sa nejaká chyba, pri skúške či sa hodia fotky ku GPX stope. Môžete nastaviť posúvatko na manuálne priradenie fotiek.

en: Matching photos to track failed
sk: Priraďovanie fotiek ku stope(track) zlyhalo

en: Adjust timezone and offset
sk: Nastaviť časové pásmo a vyváženie(offset)

en: Default Values
sk: Východzie hodnoty

en: No image
sk: Bez obrázka

en: Loading {0}
sk: Nahrávam {0}

en: Error on file {0}
sk: Chyba v súbore {0}

en: Error loading file
sk: Chyba pri nahrávaní súboru

en: Lambert Zone 1 cache file (.1)
sk: Lambert Zóna 1 cache súbor (.1)

en: Lambert Zone 2 cache file (.2)
sk: Lambert Zóna 2 cache súbor (.2)

en: Lambert Zone 3 cache file (.3)
sk: Lambert Zóna 3 cache súbor (.3)

en: Lambert Zone 4 cache file (.4)
sk: Lambert Zóna 4 cache súbor (.4)

en: CadastreGrabber: Illegal url.
sk: CadastreGrabber: Nedovolená url.

en: Town/city {0} not found or not available in WMS.
    Please check its availibility on www.cadastre.gouv.fr
sk: Mesto/obec {0} je nenájdená, alebo nedostupná na WMS.
    Prosím skontrolujte jej dostupnosť na www.cadastre.gouv.fr

en: Choose from...
sk: Vybrať z...

en: Select commune
sk: Vybrať hranice obce(samosprávy)

en: Select Tableau d'Assemblage
sk: Vybrať Tableau d'Assemblage

en: Auto sourcing
sk: Automatické získavanie

en: Invalid projection
sk: Chybná projekcia

en: Change the projection to {0} first.
sk: Najskôr zmente projekciu na {0}.

en: To enable the cadastre WMS plugin, change
    the JOSM projection to Lambert and restart
sk: K zapnutiu cadastre WMS pluginu, zmeňte
    projekciu na Lambert a reštartujte JOSM

en: Replace original background by JOSM background color.
sk: Nahradiť originálne pozadie s farbou JOSM pozadia.

en: Reverse grey colors (for black backgrounds).
sk: Opačná šedá farba (pre čierne pozadia).

en: Set background transparent.
sk: Nastaviť priehľadné pozadie

en: Draw boundaries of downloaded data.
sk: Kresliť okraje okolo stiahnutých dát.

en: Enable automatic caching.
sk: Povoliť automatické cachovanie.

en: Max. cache size (in MB)
sk: Maximálna veľkost cache (v MB)

en: A special handler of the french cadastre wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Please read the Terms and Conditions of Use here (in french): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>before any upload of data created by this plugin.
sk: Špeciálny manipulant pre francúzsky kataster wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Prosím čítajte Podmienky pre využívanie (francúzsky): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>predtým, ako nahráte nejaké dáta vytvorené  týmto pluginom.

en: French cadastre WMS
sk: French cadastre WMS (Francúzsky kataster WMS)

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
sk: <html>Hodnota kľúča "zdroj" keď je automatický zdroj zapnutý</html>

en: Source
sk: Zdroj

en: Replace the original white background by the backgound color defined in JOSM preferences.
sk: Nahradiť originálne biele pozadie, farbou pozadia definovanou v nastaveniach JOSMu.

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
sk: Zameňte originálnu čiernu a bielu farbu ( a všetky prechodné šedé). Použité pre texty na tmavých pozadiach.

en: Allows multiple layers stacking
sk: Povoliť vyrovnanie viacnásobných vrstiev

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
sk: Nastaviť priehľadnosť WMS vrstiev

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
sk: Kresliť obdĺžnik okolo sťahovaných dát z WMS servera.

en: Grab smaller images (higher quality but use more memory)
sk: Zachytávanie menších obrázkov ( vyššia kvalita, ale použije viac pamäte)

en: Fixed size square (default is 100m)
sk: Pevná veľkosť štvorcov (východzia 100m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
sk: Pevná veľkosť v rozmedzí (od 25 do 1000 metrov)

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
sk: Staré súbory sú automaticky zmazané, keď táto veľkosť je prekročená

en: Auto-tag source added:
sk: Dodatočný zdroj automatických-značiek:

en: Add "source=..." to elements?
sk: Pridať "source=..." do položiek?

en: Downloading {0}
sk: Sťahujem {0}

en: Contacting WMS Server...
sk: Kontaktujem WMS server...

en: Create buildings
sk: Vytvoriť budovy

en: To avoid cadastre WMS overload,
    building import size is limited to 1 km2 max.
sk: Pre zabránenie preťaženia máp WMS katastra,
    zvoľte pre import max. veľkosť 1 km2.

en: Please, enable auto-sourcing and check cadastre millesime.
sk: Prosím, zapnite automatický zdroj a kontrolu štvorcov máp katastra.

en: Extract SVG ViewBox...
sk: Vyberte SVG ViewBox...

en: Extract best fitting boundary...
sk: Vyberte najvhodnejšie rozhranie(hranice)...

en: Create boundary
sk: Vytvorte rozhranie(hranice)

en: Extract commune boundary
sk: Vybrať hranice obce(samosprávy)

en: Only on vectorized layers
sk: Iba na vektorizované vrstvy

en: Extract building footprints
sk: Získať stopy budov

en: Download Image from french Cadastre WMS
sk: Stiahnuť obrázok z francúzkeho Cadastre WMS

en: Set manually the Lambert zone (e.g. for locations between two zones)
sk: Nastaviť ručne Lambert zone (e.g. for locations between two zones)

en: Zone
sk: Zóna (oblasť)

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
sk: Načítať polohu z cache (iba ak je cache zapnutá)

en: Change location
sk: Zmeniť umiestnenie

en: Set a new location for the next request
sk: Nastavenie nového miesta pre ďalšiu požiadavku

en: Open a layer first (GPX, OSM, cache)
sk: Otvoriť nejakú vrstvu, najskôr (GPX, OSM, cache)

en: Add a new layer
sk: Pridať novú vrstvu

en: Location
sk: Umiestnenie

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
sk: <html>Zapíšte názov mesta, dediny.<br>Použite syntax a interpunkciu podľa www.cadastre.gouv.fr .</html>

en: Add new layer
sk: Pridať novú vrstvu

en: Reset cookie
sk: Vymazať cookie

en: Get a new cookie (session timeout)
sk: Získať nové cookie (časový limit na súčasné sedenie)

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
sk[0]: Zjednodušenie cesty (odstránenie {0} bodu)
sk[1]: Zjednodušenie cesty (odstránenie {0} bodov)
sk[2]: Zjednodušenie cesty (odstránenie {0} bodov)

en: Adjust WMS
sk: Nastaviť WMS

en: Adjust the position of the WMS layer
sk: Upraviť pozíciu WMS vrstvy

en: Download WMS tile from {0}
sk: Sťahovať WMS dlaždice z {0}

en: More than one WMS layer present
    Select one of them first, then retry
sk: Je prítomná viac ako jedna WMS vrstva
    Najskôr vyberte jednu z nich a potom zopakujte

en: Blank Layer
sk: Prázdna vrstva

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
sk: WMS vrstva ({0}), {1} dlaždice(dlaždíc) načítané

en: Is not vectorized.
sk: Nie je vektorizované.

en: Raster center: {0}
sk: Stred rastra: {0}

en: Is vectorized.
sk: Je vektorizované.

en: Commune bbox: {0}
sk: Hranice obce bbox: {0}

en: Save WMS layer to file
sk: Uložiť WMS vrstvu do súboru

en: Load WMS layer from file
sk: Nahrať WMS vrstvu zo súboru

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
sk: Nepodporovaná verzia WMS súboru; nájdené {0}, očakávané {1}

en: File Format Error
sk: Chyba formátu súboru

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
sk: Nepodporovaná verzia súborov cache; nájdené {0}, očakávané {1}
    Vytvorte nový súbor.

en: Cache Format Error
sk: Cache chýb formátov

en: Lambert zone {0} in cache  incompatible with current Lambert zone {1}
sk: Lambert zóna {0} v cache je nekompatibilná s aktuálnou Lambert zónou {1}

en: Cache Lambert Zone Error
sk: Cache chýb v Lambert Zóne

en: Use
sk: Použiť

en: Please select a scheme to use.
sk: Prisím vyberte schému k použitiu.

en: Color Scheme
sk: Farebná schéma

en: Please select the scheme to delete.
sk: Vyberte schému pre zmazanie.

note: schemesList.setToolTipText(tr("The sources (url or filename) of annotation preset definition files. See http://josm.eigenheimstrasse.de/wiki/AnnotationPresets for help."));
en: Use the selected scheme from the list.
sk: Použiť vybratú schému zo zoznamu.

en: Use the current colors as a new color scheme.
sk: Použiť súčasné farby ako novú farebnú schému.

en: Delete the selected scheme from the list.
sk: Zmazať vybranú schému zo zoznamu.

en: Color Schemes
sk: Farebná schéma

en: Duplicate Way
sk: Duplikát cesty

en: Duplicate selected ways.
sk: Duplikát vybratých ciest

en: Can't duplicate unordered way.
sk: Nemôžem duplikovať neusporiadanú cestu.

en: You must select at least one way.
sk: Musíte vybrať aspoň jednu cestu.

en: Create duplicate way
sk: Vytvoriť duplikát cesty

en: Position only
sk: Iba poloha

en: Position, Time, Date, Speed
sk: Pozícia, Čas, Dátum, Rýchlosť

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
sk: Pozícia, Čas, Dátum, Rýchlosť, Výška

en: A By Time
sk: A Podľa času

en: A By Distance
sk: A Podľa vzdialenosti

en: B By Time
sk: B Podľa času

en: B By Distance
sk: B Podľa vzdialenosti

en: C By Time
sk: C Podľa času

en: C By Distance
sk: C Podľa vzdialenosti

en: Data Logging Format
sk: Formát zaznamenávania dát

en: Disable data logging if speed falls below
sk: Vypnúť zaznamenávanie dát ak rýchlosť klesla pod

en: Disable data logging if distance falls below
sk: Vypnúť zaznamenávanie dát ak vzdialenosť klesla pod

en: Unknown logFormat
sk: Neznámy zaznamenaný formát

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: refresh the port list
sk: obnoviť obsah okna

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Configure Device
sk: Konfigurácia zariadenia

en: Connection Error.
sk: Chyba pri pripojovaní.

en: configure the connected DG100
sk: konfigurovať spojenie DG100

en: delete data after import
sk: zmazať dáta po importe

en: Importing data from device.
sk: Importovať dáta zo zariadenia.

en: Importing data from DG100...
sk: Importujem dáta z DG100...

en: Error deleting data.
sk: Chyba pri mazaní dát.

en: imported data from {0}
sk: importované dáta z {0}

en: No data found on device.
sk: Nenajdené žiadne dáta na zariadení.

en: Connection failed.
sk: Spojenie zlyhalo.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
sk: Nemôžem načítať knižnicu rxtxSerial. Ak potrebuješ podporu, skús nainštalovať cez Globalsat homepage na http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
sk: Importovať Dáta z Globalsat Datalogger DG100 do GPX vrstvy.

en: Import
sk: Importovať

en: Grid origin location
sk: Umiestnenie mriežky

en: Grid rotation
sk: Otáčanie mriežky

en: World
sk: Svet

en: Grid layout
sk: Rozloženie mriežky

en: Grid layer:
sk: Vrstva mriežky:

en: Normal
sk: Normálny

en: Rotate 90
sk: Otočiť o 90°

en: Rotate 180
sk: Otočiť o 180°

en: Rotate 270
sk: Otočiť o 270°

en: Previous image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Next image
sk: Nasledujúci obrázok

en: Rotate left
sk: Otočiť vľavo

en: Rotate image left
sk: Otočiť obrázok vľavo

en: Rotate right
sk: Otočiť vpravo

en: Rotate image right
sk: Otočiť obrázok vpravo

en: Display non-geotagged photos
sk: Zobraziť fotky bez informácií o polohe

en: Imported Images
sk: Importované obrázky

en: Image files (*.jpg, *.jpeg, *.png, *.gif)
sk: Obrázky (*.jpg, *.jpeg, *.png, *.gif)

en: Open images with ImageWayPoint
sk: Otvoriť obrázky s ImageWayPoint

en: Direction index '{0}' not found
sk: Smerový index'{0}' nenájdený

en: The starting location was not within the bbox
sk: Štartovacia poloha nebola vo vnútry bboxu

en: Looking for shoreline...
sk: Hľadám breh...

en: {0} nodes so far...
sk: Zatiaľ {0} bodov...

en: Error creating cache directory: {0}
sk: Chyba pri vytváraní cache adresára: {0}

en: Tracing
sk: Trasovanie

en: checking cache...
sk: kontrolujem cache...

note: * * Run the nodelist through a vertex reduction algorithm
en: Running vertex reduction...
sk: Zapnutá vertex redukcia...

note: System.out.println("After vertex reduction "+nodelist.size()+" nodes remain."); * * And then through douglas-peucker approximation
en: Running Douglas-Peucker approximation...
sk: Zapnutá Douglas-Peucker approximácia...

note: System.out.println("After Douglas-Peucker approximation "+nodelist.size()+" nodes remain."); * * And then through a duplicate node remover
en: Removing duplicate nodes...
sk: Odstraňujem duplicitné body...

en: Lakewalker trace
sk: Lakewalker stopa(trace)

en: east
sk: východ

en: northeast
sk: severovýchod

en: north
sk: sever

en: northwest
sk: severozápad

en: west
sk: západ

en: southwest
sk: juhozápad

en: south
sk: juh

en: southeast
sk: juhovýchod

note: color highway_track <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--waterway tags --> <rule> <condition k="waterway" v="river"/> color riverbank <condition k="waterway" v="canal"/> color stream <condition k="waterway" v="drain"/> co
en: water
sk: voda

en: coastline
sk: pobrežie

en: land
sk: zem

en: none
sk: žiadny

en: Maximum number of segments per way
sk: Maximálny počet úsekov na cestu

en: Maximum number of nodes in initial trace
sk: Maximálny počet bodov v prvotnom trasovaní

en: Maximum gray value to count as water (0-255)
sk: Maximálna hodnota šedej braná ako voda (0-255)

en: Line simplification accuracy (degrees)
sk: Presnosť zjednodušovania čiar (stupňov)

en: Resolution of Landsat tiles (pixels per degree)
sk: Rozlíšenie dlaždíc Landsatu (pixely na stupeň)

en: Size of Landsat tiles (pixels)
sk: Veľkosť dlaždíc Landsatu (pixely)

en: Shift all traces to east (degrees)
sk: Posunúť všetky stopy(traces) na východ (stupeň)

en: Shift all traces to north (degrees)
sk: Posunúť všetky stopy(traces) na sever (stupeň)

en: Direction to search for land
sk: Smer hľadania zeme

en: Tag ways as
sk: Značky ciest ako

en: WMS Layer
sk: WMS Vrstva

en: Maximum cache size (MB)
sk: Maximálna veľkosť cache (MB)

en: Maximum cache age (days)
sk: Maximálny vek cache (dni)

en: Source text
sk: Zdrojový text

en: Maximum number of segments allowed in each generated way. Default 250.
sk: Maximálny počet úsekov v každej vygenerovanej ceste. Východzia hodnota 250.

en: Maximum number of nodes to generate before bailing out (before simplifying lines). Default 50000.
sk: Maximálny počet  bodov na tvorbu pred sanáciou (pred zjednodušením línií). Štandardne 50000.

en: Maximum gray value to accept as water (based on Landsat IR-1 data). Can be in the range 0-255. Default 90.
sk: Maximálna hodnota šedej branej ako voda (umiestnená na Landsat IR-1 data).  Môže byť v rozsahu 0-255. Štandardne 90.

en: Accuracy of Douglas-Peucker line simplification, measured in degrees.<br>Lower values give more nodes, and more accurate lines. Default 0.0003.
sk: Presnosť Douglas-Peucker zjednodušenia línií, je meraná v stupňoch.<br>Nižšia hodnota dáva viac bodov, a väčšiu presnosť línií. Štandardne 0.0003.

en: Resolution of Landsat tiles, measured in pixels per degree. Default 4000.
sk: Rozlíšenie Landsat dlaždíc, merané v pixeloch na stupeň. Štandardne 4000.

en: Size of one landsat tile, measured in pixels. Default 2000.
sk: Veľkosť jednej Landsat dlaždice, meraná v pixeloch. Štandardne 2000.

en: Offset all points in East direction (degrees). Default 0.
sk: Vyrovnanie všetkých bodov vo Východnom smere(stupne). Štandardne 0.

en: Offset all points in North direction (degrees). Default 0.
sk: Vyrovnanie všetkých bodov v Severnom smere(stupne). Štandardne 0.

en: Direction to search for land. Default east.
sk: Smer hľadania zeme. Štandardne východ.

en: Tag ways as water, coastline, land or nothing. Default is water.
sk: Značky ciest, ako voda, pobrežie, zem alebo nič. Štandardne voda.

en: Which WMS layer to use for tracing against. Default is IR1.
sk: Ktorú WMS vrstvu použiť pre trasovanie. Štandardne je IR1.

en: Maximum size of each cache directory in bytes. Default is 300MB
sk: Maximálna veľkosť jednotlivých adresárov s cache v bajtoch. Štandardná hodnota je 300MB

en: Maximum age of each cached file in days. Default is 100
sk: Maximálny vek jednotlivých súborov v cache v dňoch. Štandardná hodnota je 100

en: Data source text. Default is Landsat.
sk: Zdrojový text. Štandardne je Landsat.

en: A plugin to trace water bodies on Landsat imagery.
sk: Pluginy pre trasovanie vodných plôch z fotografií Landsat.

en: Lakewalker Plugin Preferences
sk: Nastavenie pluginu Lakewalker

en: Downloading image tile...
sk: Sťahujem dlaždice obrázka...

en: Could not acquire image
sk: Nemôžem získať obrázok

en: Connecting
sk: Pripájam sa

en: Connected
sk: Pripojené

note: not connected:
en: Not connected
sk: Nepripojený

en: Connection Failed
sk: Spojenie zlyhalo

en: Show GPS data.
sk: Ukázať GPS dáta.

en: Status
sk: Stav

en: Way Info
sk: Informácie o ceste

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Course
sk: Kurz (Smer)

en: Capture GPS Track
sk: Nahrať GPS Stopu

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
sk: Pripojiť to gpsd server a ukázať aktuálnu polohu v LiveGPS vrstve.

en: Center Once
sk: Vycentrovať (Center Once)

en: Center the LiveGPS layer to current position.
sk: Stred LiveGPS vrstvy v aktuálnej polohe.

en: Auto-Center
sk: Automatický stred (Auto-Center)

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
sk: Nepretržite stred LiveGPS vrstvy do aktuálnej polohy

en: Measured values
sk: Namerané hodnoty

en: Open the measurement window.
sk: Otvoriť okno merania.

en: Reset
sk: Vynulovať (Reset)

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
sk: Vynulovať aktuálny nameraný výsledok a vymazať dráhu merania.

en: Path Length
sk: Dĺžka cesty

en: Selection Length
sk: Dĺžka výberu

en: Selection Area
sk: Plocha výberu

en: Angle
sk: Uhol

en: Angle between two selected Nodes
sk: Úhol medzi dvoma zvolenými bodmi

en: Layer to make measurements
sk: Vrstva pre vykonávanie meraní

en: Import path from GPX layer
sk: Importovať cestu z GPX vrstvy

en: Drop existing path
sk: Zahodiť existujúcu cestu

note: TODO: register a listener and show menu entry only if gps layers are available no gps layer
en: No GPX data layer found.
sk: GPS dátová vrstva nie je vytvorená.

en: Can not draw outside of the world.
sk: Nedá sa kresliť mimo svet.

en: measurement mode
sk: režim merania

en: Measurements
sk: Meranie

en: Navigate
sk: Navigovať

en: Navigator
sk: Navigátor

en: Set start/end for routing. Middle mouse button to reset.
sk: Nastaviť začiatok/koniec pre trasu(routing). Stredné tlačítko myši vynuluje(reset).

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Reset Graph
sk: Vynulovať Graf

en: OpenStreetBugs download loop
sk: OpenStreetBugs sťahovaná slučka

en: Displays OpenStreetBugs issues
sk: Zobrazuje chyby z OpenStreetBugs

en: <html>The selected data contains data from OpenStreetBugs.<br>You cannot upload this data. Maybe you have selected the wrong layer?
sk: <html>Vybraté dáta obsahujú dáta z OpenStreetBugs.<br>Nemôžete uložiť tieto dáta. Možno máte vybratú zlú vrstvu?

en: Warning
sk: Varovanie

en: Couldn't create new bug. Result: {0}
sk: Nedá sa vytvoriť nová chyba. Výsledok: {0}

en: Header contains several values and cannot be mapped to a single string
sk: Hlavička obsahuje niekoľko hodnôt a nemôže byť namapovaný jednotlivý reťazec

en: Open OpenStreetBugs
sk: Otvoriť OpenStreetBugs

en: Open the OpenStreetBugs window and activate the automatic download
sk: Otvorí okno OpenStreetBugs a aktivuje automatické sťahovanie

en: The visible area is either too small or too big to download data from OpenStreetBugs
sk: Viditeľný výsek je buď príliš malý, nebo príliš veľký pre sťahovanie dát z OpenStreetBugs

en: Add a comment
sk: Pridať komentár

en: Enter your comment
sk: Zadajte váš komentár

en: Mark as done
sk: Označiť ako hotové

en: Really mark this issue as ''done''?
sk: Naozaj označiť tento problém ako "hotový"?

en: Really close?
sk: Naozaj uzavrieť?

en: New issue
sk: Nový problém

en: Describe the problem precisely
sk: Podrobne popíšte problém

en: Create issue
sk: Vytvoriť problém

en: Please enter a user name
sk: Zadajte uživateľské meno

en: Unknown issue state
sk: Neznámy stav problému

en: Open Visible...
sk: Otvoriť pohľad...

en: Open only files that are visible in current view.
sk: Otvoriť iba súbory, ktoré sú viditeľné v aktuálnom pohľade.

en: No view open - cannot determine boundaries!
sk: Žiaden pohľad nie je otvorený - nemôžem určiť hranice!

en: Firefox not found. Please set firefox executable in the Map Settings page of the preferences.
sk: Firefox sa nenašiel. Prosím nastavte spúšťací .exe súbor v nastaveniach.

en: osmarender options
sk: možnosti pre osmarender

en: Firefox executable
sk: Spúšťací súbor Firefoxu

en: Add Site
sk: Pridať stránku

en: Update Site URL
sk: Aktualizačné miesto(stránka) URL

en: Invalid URL
sk: Chybná URL

en: Delete Site(s)
sk: Zmazať stránku(y)

en: Please select the site to delete.
sk: Prosím vyberte stránku pre zmazanie.

en: Check Site(s)
sk: Kontrolovať stránku(y)

en: Please select the site(s) to check for updates.
sk: Vyberte stránku(y) pre kontrolu na aktualizáciu.

note: schemesList.setToolTipText(tr("The sources (url or filename) of annotation preset definition files. See http://josm.eigenheimstrasse.de/wiki/AnnotationPresets for help."));
en: Add a new plugin site.
sk: Pridať novú stránku s pluginmi.

en: Delete the selected site(s) from the list.
sk: Zmazať zvolenú stránku(y) zo zoznamu.

en: Check the selected site(s) for new plugins or updates.
sk: Kontrolovať zvolenú stránku(y) pre nové pluginy a aktualizácie.

en: Update Sites
sk: Stránka aktualizácií

en: Version
sk: Verzia

note: <FIXXME date="23.06.2007" author="cdaller"> TODO i18n!
en: Install
sk: Nainštalovať

en: load data from API
sk: nahrať dáta z API

en: change the selection
sk: zmena výberu

en: change the viewport
sk: zmena pohľadu

en: confirm all Remote Control actions manually
sk: potvrdzovať všetky požiadavky Vzdialenej kontroly ručne

en: A plugin that allows JOSM to be controlled from other applications.
sk: Plugin umožňujúci ovládanie JOSM z iných aplikácií.

en: Remote Control
sk: Vzdialené ovládanie

en: Settings for the Remote Control plugin.
sk: Nastavenie pre plugin "Remote Control" Vzdialené ovládanie.

en: The Remote Control plugin will always listen on port 8111 on localhost.The port is not variable because it is referenced by external applications talking to the plugin.
sk: Plugin "Remote Control" počúva vždy na porte 8111 localhostu. Číslo portu sa nedá zmeniť, pretože s použitím tohoto čísla počítajú vnútorné aplikácie využívajúce tento plugin.

en: Permitted actions
sk: Povolené činnosti

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
sk: Vzdialená kontrola požiadala o načítanie dát z API.

en: Request details: {0}
sk: Detaily požiadavky: {0}

en: Do you want to allow this?
sk: Chcete toto povoliť?

en: Confirm Remote Control action
sk: Potvrdiť činnosť vzdialenej kontroly

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
sk: Vzdialená kontrola požiadala o import dát z nasledujúcej URL:

en: Load Tile
sk: Nahrať Dlaždice (Tiles)

en: Show Tile Status
sk: Zobraziť Stav Dlaždíc

en: Request Update
sk: Žiadosť na aktualizáciu

en: Load All Tiles
sk: Nahrať Všetky Dlaždice

en: Increase zoom
sk: Priblíženie

en: Decrease zoom
sk: Oddialiť

en: image not loaded
sk: Obrázok nie je nahratý

en: autozoom
sk: automatické zväčšenie

en: autoload tiles
sk: automatické nahratie dlaždíc

en: Settings for the SlippyMap plugin.
sk: Nastavenia pre SlippyMap plugin.

en: Tile Sources
sk: Zdroje Dlaždíc

en: Auto zoom:
sk: Automatické zväčšenie:

en: Autoload Tiles:
sk: Automatické nahratie Dlaždíc:

en: Max zoom lvl:
sk: Max zväčšenie lvl:

en: Fade background:
sk: Vyblednúť pozadie:

en: error loading metadata
sk: chyba pri zavádzaní metadát

en: requested: {0}
sk: požadovaný: {0}

en: error requesting update
sk: chyba požadovanej aktualizácie

en: AutoSave LiveData
sk: Automatické ukladanie LiveData

en: Save captured data to file every minute.
sk: Uložiť zachytené dáta do súboru každý minútu.

en: Error while exporting {0}: {1}
sk: Chyba pri exporte {0}: {1}

en: Way:
sk: Cesta:

en: Duplicate hotkey for button '{0}' - button will be ignored!
sk: Duplikovaná skratka na klávesu'{0}' - klávesa bude ignorovaná!

en: SurveyorPlugin needs LiveGpsPlugin, but could not find it!
sk: Plugin SurveyorPlugin potrebuje ku svojej činnosti plugin LiveGpsPlugin, ktorý nebol najdený!

en: Surveyor...
sk: Merač...

en: Open surveyor tool.
sk: Otvor meračský nástroj.

note: surveyorFrame.setTitle((String)getValue(AbstractAction.NAME));
en: Surveyor
sk: Merač

en: Could not read surveyor definition: {0}
sk: Nemôžem čítať meračské rozlíšenie: {0}

en: Error parsing {0}: {1}
sk: Chyba parsovania{0}: {1}

en: start
sk: začiatok (start)

en: end
sk: koniec (end)

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
sk: Otvoriť tagging preset test nástroje pre prehliadanie tagging preset dialogs

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
sk: Najskôr určite tagging preset sources v predvoľbách.

en: Import TCX File...
sk: Importovať TCX súbor...

en: Import TCX file as GPS track
sk: Importovať TCX súbor ako GPS trasu

en: Terrace a building
sk: Vytvoriť rad budov

en: Creates individual buildings from a long building.
sk: Vytvoriť viac jednotlivých budov z jednej dlhej budovy.

en: Terrace
sk: Rad (Terrace)

en: User
sk: Užívateľ

en: Show Author Panel
sk: Zobraziť panel autorov(spracovateľov)

en: Open User Page
sk: Otvoriť stránku uživateľa

en: Open User Page in browser
sk: Otvoriť stránku uživateľa v prehliadači

en: Select User's Data
sk: Vybrať dáta uživateľa

en: Replaces Selection with Users data
sk: Vymeniť výber s dátami užívateľa

en: Please select some data
sk: Prosím vyberte nejaké dáta

en: Please choose a user using the author panel
sk: Prosím vyberte si užívateľa pre používanie author panel

en: Sorry, doesn't work with anonymous users
sk: Prepáčte, nefunguje s anonymnými uživateľmi.

en: Join overlapping Areas
sk: Spojiť prekrývajúce sa Plochy

en: Joins areas that overlap each other
sk: Spojiť plochy ktoré sa prekrývajú

en: THIS IS EXPERIMENTAL. Save your work and verify before uploading.
sk: TOTO JE EXPERIMENTÁLNE. Uložte vašu prácu a overte pred nahrávaním.

en: Continue anyway
sk: Pokračovať akokoľvek

en: Only up to two areas can be joined at the moment.
sk: Teraz môžu byť spojené iba dve plochy(areas).

en: "{0}" is not closed and therefore can't be joined.
sk: "{0}" niesú uzavreté a preto nemôžu byť spojené..

en: The selected way(s) have nodes outside of the downloaded data region.
    This can lead to nodes being deleted accidentally.
    Are you really sure to continue?
sk: Vybratá cesta(y) ma body mimo sťahovanej oblasti dát.
    Toto môže viesť k tomu, že body môžu byť náhodou vymazané.
    Ste si naozaj istý, že chcete pokračovať?

en: Please abort if you are not sure
sk: Prosím prerušiť ak ste si nie istý

en: Please select at least one closed way the should be joined.
sk: Prosím vyberte aspoň jednu uzavretú cestu ktorá by mala byť spojená.

en: No intersections found. Nothing was changed.
sk: Priesečník nie je najdený. Nič nebolo zmenené.

en: Some of the ways were part of relations that have been modified. Please verify no errors have been introduced.
sk: Niektoré z ciest mali časť vzťahov (relations), ktoré boli zmenené. Prosím overte či to nepredstavuje nejakú chybu.

en: Jump To Position
sk: Skok na miesto (pozíciu)

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
sk: Otvoriť dialógové okno, aby bol umožnený skok na konkrétne miesto

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
sk: Vložiť Šírku/Dĺžku pre skok na miesto.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
sk: Môžete tiež vložiť nejakú URL z www.openstreetmap.org

en: Zoom (in metres)
sk: Zväčšenie (v metroch)

en: Jump there
sk: Skok tam

en: Jump to Position
sk: Skok na miesto (pozíciu)

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
sk: Nemôžem zistiť Šírku, Dĺžku, alebo Zväčšenie(zoom). Prosím skontrolujte to.

en: Unable to parse Lon/Lat
sk: Niesom schopný vyčítať Šírku/Dĺžku

en: Simplify Way
sk: Zjednodušiť cestu

en: Delete unnecessary nodes from a way.
sk: Zmazať nepotrebné body z cesty.

en: Please select at least one way to simplify.
sk: Vyberte aspoň jednu cestu k zjednodušeniu.

en: The selection contains {0} way. Are you sure you want to simplify it? | The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
sk[0]: Výber obsahuje {0} cestu. Naozaj ju chcete zjednodušiť?
sk[1]: Výber obsahuje {0} cesty. Naozaj ich chcete zjednodušiť?
sk[2]: Výber obsahuje {0} ciest. Naozaj ich chcete zjednodušiť?

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Validation errors
sk: Overovanie chýb

en: No validation errors
sk: Žiadne chyby na overenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Error initializing test {0}:
     {1}
sk: Chyba pri inicializácii testu {0}:
    {1}

en: Use ignore list.
sk: Použiť zoznam nekontrolovaných chýb.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
sk: Použiť zoznam nekontrolovaných chýb, pre zastavenie(schovanie) upozornení (varovaní).

en: Use error layer.
sk: Použitie vrstvy chýb.

en: Use the error layer to display problematic elements.
sk: Použitie vrstvy chýb pre zobrazenie problematických elementov.

en: On demand
sk: Na požiadanie

en: On upload
sk: Pri nahrávaní

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
sk: Kontrolór OSM dát, hľadajúci bežné chyby urobené užívateľmi a programami.

en: Data validator
sk: Overovanie dát

note: * Error messages
en: Errors
sk: Chyby

en: validation error
sk: chyba overovania

note: * Warning messages
en: Warnings
sk: Varovania

en: validation warning
sk: varovanie overovania

note: * Other messages
en: Other
sk: Iné

en: validation other
sk: ostatné overovania

en: Validation
sk: Kontrola

en: Performs the data validation
sk: Vykonať overovanie dát

en: Data with errors. Upload anyway?
sk: Dáta majú chyby. Ak napriek tomu ich nahrať?

en: Open the validation window.
sk: Otvoriť okno pre overovanie.

en: Zoom to problem
sk: Priblížiť na problém

en: Validate
sk: Overiť

en: Validate either current selection or complete dataset.
sk: Overovať konkrétny výber, alebo kompletnú dátovu sadu.

en: Fix
sk: Opraviť

en: Fix the selected errors.
sk: Opraviť vybraté chyby.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore the selected errors next time.
sk: Nabudúce ignorovať vybraté chyby.

en: Whole group
sk: Celá skupina

en: Single elements
sk: Jednotlivé prvky

en: Nothing
sk: Nič

en: Ignore whole group or individual elements?
sk: Ignorovať celú skupinu, alebo jednotlivé prvky?

en: Ignoring elements
sk: Ignorujem prvky(elements)

en: Replace "{0}" by "{1}" for
sk: Zameňte "{0}" za "{1}" pre

en: Coastlines.
sk: Línia pobrežia.

en: This test checks that coastlines are correct.
sk: Tento test kontroluje správnosť línií pobrežia.

en: Unordered coastline
sk: Neusporiadané pobrežie

en: Crossing ways.
sk: Krížiace sa cesty.

en: This test checks if two roads, railways or waterways crosses in the same layer, but are not connected by a node.
sk: Tento test kontroluje prítomnosť ciest, železníc a vodných ciest, ktoré sa krížia v rovnakej vrstve, ale nie sú spojené spoločným bodom.

en: Crossing ways
sk: Zkrížené cesty

en: Duplicated nodes
sk: Duplicitné body

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
sk: Tento test zisťuje či nie je viac bodov na jednom mieste.

en: Duplicated way nodes.
sk: Duplikované body v ceste.

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
sk: Skontroluje cesty či neobsahujú identické body za sebou.

en: Duplicated way nodes
sk: Duplicitné body v ceste

en: Nodes with same name
sk: Body s rovnakými názvami

en: This test finds nodes that have the same name (might be duplicates).
sk: Tento test slúži na vyhľadanie bodov s rovnakými názvami (môžu to byť duplicity).

en: Overlapping ways.
sk: Prekrývajúce sa cesty.

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
sk: Tento test slúži na zistenie či nie sú dva body spojené viac ako jednou cestou.

en: Overlapping areas
sk: Prekrývajúce sa plochy

en: Overlapping highways (with area)
sk: Prekrývajúce sa komunikácie (s plochou)

en: Overlapping railways (with area)
sk: Prekrývajúce sa železnice (s plochou)

en: Overlapping ways (with area)
sk: Prekrývajúce sa cesty (s plochou)

en: Overlapping highways
sk: Prekrývajúce sa komunikácie

en: Overlapping railways
sk: Prekrývajúce sa železnice

en: Overlapping ways
sk: Prekrývajúce sa cesty

en: Self-intersecting ways
sk: Cesty pretínajúce sami seba

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
sk: Tento test kontroluje cesty, či neobsahujú niektorý bod viac ako raz.

en: Similarly named ways
sk: Cesty s podobnými menami

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
sk: Tento test kontroluje cesty na podobnosť mien, keď môže ísť o preklep.

en: Properties checker :
sk: Kontrola vlastností :

en: This plugin checks for errors in property keys and values.
sk: Tento plugin kontroluje chyby kľúčov a ich hodnôt.

en: Invalid tagchecker line - {0}: {1}
sk: Neplatný tagchecker line - {0}: {1}

en: Invalid spellcheck line: {0}
sk: Neplatný spellcheck line: {0}

en: Could not access data file(s):
    {0}
sk: Nedá(ajú) sa otvoriť súbor(y):
    {0}

en: Illegal tag/value combinations
sk: Neplatná kombinácia klúča/hodnoty

note: passing translated text also to original string, as we already translated the stuff before. Makes the ignore file language dependend.
en: Painting problem
sk: Problém s vykresľováním

en: Key ''{0}'' invalid.
sk: Klúč ''{0}'' je neplatný.

en: Tags with empty values
sk: Klúče s prázdnými hodnotami

en: Invalid property key
sk: Neplatné vlastnosti kľúča

en: Invalid white space in property key
sk: Neplatná medzera vo vlastnosti klúča

en: Property values start or end with white space
sk: Hodnota začíná alebo končí medzerou

en: Property values contain HTML entity
sk: Hodnota obsahuje HTML entitu

en: Key ''{0}'' not in presets.
sk: Kľúč ''{0}'' nie je predvolený.

en: Presets do not contain property key
sk: Predvoľba neobsahuje vlastnosti kľúča

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
sk: Hodnota ''{0}'' pre kľúč ''{1}'' nie je predvolená.

en: Presets do not contain property value
sk: Predvoľba neobsahuje vlastnost hodnoty

en: Check property keys.
sk: Kontrola vlastností kľúčov.

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
sk: Kontroluje platnosť vlastností kľúčov proti zoznamu slov.

en: Use complex property checker.
sk: Použíť komplexnú kontrolu vlastností

en: Validate property values and tags using complex rules.
sk: Kontroluje platnosť hodnôt a tagů(značiek) pomocou komplexných pravidel.

en: The sources (URL or filename) of spell check (see http://wiki.openstreetmap.org/index.php/User:JLS/speller) or tag checking data files.
sk: Zdroje (URL alebo názov súboru) z predstavených kontrol (pozrite http://wiki.openstreetmap.org/index.php/User:JLS/speller) alebo súbory na kontrolu značiek.

en: Add a new source to the list.
sk: Pridať nový zdroj do zoznamu.

en: Edit the selected source.
sk: Upraviť zvolený zdroj.

en: Data sources
sk: Zdroje dát

en: Check property values.
sk: Kontrola vlastností hodnôt .

en: Validate that property values are valid checking against presets.
sk: Kontroluje platnosť vlastností hodnôt proti prednastaveným hodnotám.

en: Check for FIXMES.
sk: Kontrola pre FIXMES.

en: Looks for nodes or ways with FIXME in any property value.
sk: Pohľad pre body, alebo cesty s FIXME v hodnotách vlastností.

en: Check for paint notes.
sk: Kontrola pre poznámky (notes)

en: Check if map painting found data errors.
sk: Kontrola či pri kreslení mapy nevznikli chyby.

en: Use default data file.
sk: Použite štandardný dátový súbor.

en: Use the default data file (recommended).
sk: Použite štandardný dátový súbor (doporučené).

en: Use default spellcheck file.
sk: Použite štandardný spellcheck súbor.

en: Use the default spellcheck file (recommended).
sk: Použite štandardný spellcheck súbor (doporučené).

en: Fix properties
sk: Oprava vlastností

en: Could not find element type
sk: Nemôžem nájsť typ elementu

en: Could not find warning level
sk: Nemôžem nájsť úroveň varovania.

en: Illegal expression ''{0}''
sk: Neplatný výraz ''{0}''

en: Illegal regular expression ''{0}''
sk: Neplatný regulárny výraz ''{0}''

en: Unclosed Ways.
sk: Neuzavreté cesty.

en: This tests if ways which should be circular are closed.
sk: Tento test kontroluje cesty, ktoré by mali byť uzavreté, ak sú skutočne uzavreté.

en: natural type {0}
sk: prírodné (natural) {0}

en: landuse type {0}
sk: využitie oblasti (landuse) {0}

en: amenities type {0}
sk: zaujímavosti (amenity) {0}

en: sport type {0}
sk: športové {0}

en: tourism type {0}
sk: turistika {0}

en: shop type {0}
sk: obchody (shop) {0}

en: leisure type {0}
sk: oddych (Leisure) {0}

en: waterway type {0}
sk: vodné cesty (Waterway) {0}

note: color place <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- lot's of "openGeoDB:..." tags can be found in germany --> <rule> <condition k="openGeoDB:type" v="Stadt"/> <icon annotate="true" src="place/settlement/town.png"/> <condition k="openGeoDB:type" v="Kreis"/> <condition k="op
en: building
sk: budovy

note: color building <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="area" b="yes"/>
en: area
sk: oblasť(plocha)

en: Unclosed way
sk: Neuzavretá cesta

en: Unconnected ways.
sk: Nepripojené cesty.

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
sk: Tento test kontroluje blízkosť koncových bodov ciest k iným cestám

en: Way end node near other highway
sk: Koncový bod cesty je blízko inej komunikácie

en: Way end node near other way
sk: Koncový bod cesty je blízko inej cesty

en: Way node near other way
sk: Bod cesty je blízko inej cesty

en: Connected way end node near other way
sk: Spojený koncový bod cesty je blízko inej cesty

en: Untagged and unconnected nodes
sk: Neotagované(neoznačené) a nespojené body.

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
sk: Tento test hľadá neotagované(neoznačené) body, ktoré nie sú súčasťou žiadnej cesty.

en: Untagged, empty and one node ways.
sk: Neotagované(neoznačené), prázdne a jednobodové cesty.

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
sk: Tento test hledá neotagované(neoznačené), prázdne a jednobodové cesty.

en: Unnamed ways
sk: Nepomenované cesty

en: Untagged ways
sk: Neotagované(neoznačené) cesty

en: Empty ways
sk: Prázdne cesty

en: One node ways
sk: Cesty s jediným bodom

en: Wrongly Ordered Ways.
sk: Zle usporiadané cesty

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
sk: Tento test kontroluje smer vodných, pozemných a pobrežných línií.

en: Reversed coastline: land not on left side
sk: Obrátené pobrežie: zem nie je na ľavej strane

en: Reversed water: land not on left side
sk: Obrátená vodná cesta: zem nie je na ľavej strane

en: Reversed land: land not on left side
sk: Obrátená zem: zem nie je na ľavej strane

en: Exception occurred
sk: Nastavenie výnimky

note: super("Help / About");
en: help
sk: nápoveda

en: Help / About
sk: Nápoveda / o čom približne

en: You can add, edit and delete WMS entries in the WMSplugin Preference Tab - these will then show up in the WMS menu.
    
    You can also do this manually in the Advanced Preferences, using the following schema:
    wmsplugin.url.1.name=Landsat
    wmsplugin.url.1.url=http://onearth.jpl.nasa.gov....
    wmsplugin.url.2.name=NPE Maps... etc
    
    Full WMS URL input format example (landsat)
    http://onearth.jpl.nasa.gov/wms.cgi?request=GetMap&
    layers=global_mosaic&styles=&srs=EPSG:4326&
    format=image/jpeg 
    
    For Metacarta's Map Rectifier http://labs.metacarta.com/rectifier/ , you only need to input the relevant 'id'.
    To add a Metacarta Map Rectifier menu item, manually create the URL like in this example,replacing 73 with your image id: 
    http://labs.metacarta.com/rectifier/wms.cgi?id=73
    &srs=EPSG:4326&Service=WMS&Version=1.1.0&Request=GetMap&format=image/png
     
    Note: Make sure the image is suitable, copyright-wise, if in doubt, don't use.
sk: Môžete pridať, upravovať a zmazať WMS položky v nastaveniach pre WMS plugin - zmeny sa prejavia aj vo WMS menu.
    
    Môžete zmeny urobiť aj ručne v hlavnom nastavení, použite nasledujúci náčrt:
    wmsplugin.url.1.name=Landsat
    wmsplugin.url.1.url=http://onearth.jpl.nasa.gov....
    wmsplugin.url.2.name=NPE Maps... etc
    Úplný WMS URL vstupný formát napríklad (landsat)
    http://onearth.jpl.nasa.gov/wms.cgi?request=GetMap&
    layers=global_mosaic&styles=&srs=EPSG:4326&
    format=image/jpeg
    
    Pre Metacarta's Map Rectifier(prekresľovač http://labs.metacarta.com/rectifier/ , potrebujete iba príslušný 'id'.
    Pridať  Metacarta Map Rectifier položku v menu, ručne vytvoriť  URL ako v tomto príklade,nahradiť 73 s vašim id obrázka:
    http://labs.metacarta.com/rectifier/wms.cgi?id=73
    &srs=EPSG:4326&Service=WMS&Version=1.1.0&Request=GetMap&format=image/png
    
    Poznánka: Uistite sa či je možné obrázok použiť, pre autorské práva, ak máte pochybnosť, nepoužite ho.

en: WMS Plugin Help
sk: Nápoveda WMS Pluginu

en: Rectified Image...
sk: Prekreslený obrázok...

en: Download Rectified Image from Metacarta's Map Rectifier WMS
sk: Sťahovať Prekreslený Obrázok z Metacarta's Map Rectifier WMS

en: Metacarta Map Rectifier image id
sk: Metacarta Map Rectifier(prekresľovač) obrázka id

en: rectifier id={0}
sk: prekresľovač id={0}

en: Adjust the position of the selected WMS layer
sk: Nastavte polohu vybratej WMS vrstvy

en: The projection ''{0}'' in URL and current projection ''{1}'' mismatch.
    This may lead to wrong coordinates.
sk: Zobrazenie (projekcia) ''{0}'' v URL a aktuálne zobrazenie (projekcia ''{1}'' je zamenené.
    Môže to viesť k zlým súradniciam.

en: Automatic downloading
sk: Automatické sťahovanie

en: WMS layer ({0}), automatically downloading in zoom {1}
sk: WMS vrstva ({0}), sa automaticky sťahuje vo zväčšení (zoom) {1}

en: WMS layer ({0}), downloading in zoom {1}
sk: WMS vrstva ({0}), sťahovaná vo zväčšení (zoom) {1}

en: The requested area is too big. Please zoom in a little, or change resolution
sk: Požadovaná oblasť je príliš veľká. Prosím priblížte ju, alebo zmente oblasť.

en: Download visible tiles
sk: Stiahnuť viditeľné dlaždice

en: Change resolution
sk: Zmena rozlíšenia

en: Reload erroneous tiles
sk: Nahrať poškodené dlaždice

en: Alpha channel
sk: Alfa kanál

en: Open a blank WMS layer to load data from a file
sk: Otvoriť prázdnu WMS vrstvu, aby sa nahrali dáta zo súboru

en: WMS Plugin Preferences
sk: Nastavenie WMS Pluginu

en: Modify list of WMS servers displayed in the WMS plugin menu
sk: Upraviť obsah WMS serverov zobrazených vo WMS menu pluginu

en: Menu Name
sk: Meno v menu

en: Menu Name (Default)
sk: Meno v menu (východzie)

en: WMS URL (Default)
sk: WMS URL (východzie)

en: Enter a menu name and WMS URL
sk: Zadajte meno v menu a WMS URL

en: Copy Default
sk: Skopírovať východzí

en: Please select the row to copy.
sk: Vyberte riadok na kopírovanie.

note: * This file can be used to add some special messages to the translation, which are not part of the programm texts, but should be translated nevertheless.
en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
sk: Vyžiadali ste si príliš veľa bodov (limit je 50 000). Vyžiadajte si menšiu plochu, alebo použite planet.osm

note: OSM server message
en: Database offline for maintenance
sk: Databáza je mimo prevádzky kvôli údržbe

note: OSM server message
en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
sk: Maximálna veľkosť bbox je 0.25, a vaša požiadavka bola príliš veľká. Vyžiadajte si menšiu oblasť, alebo použite planet.osm

note: OSM server message
en: could not get audio input stream from input URL
sk: namôžem získať zvuk zo vstupu URL

note: Java message loading audio data <!-- Pics have been derived from http://commons.wikipedia.org (german street sign SVGs) http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:National_Park_Service_sample_pictographs.svg (various monochrome pictograms) http://www.kde.org http://openclipart.org/media/view/media/clip
en: Streets
sk: Komunikácie

note: group "Streets" <button label="Exit" hotkey="E"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Exit"/> </button>
en: Motorway
sk: Dialnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway" />
en: Edit a Motorway
sk: Upraviť diaľnicu

note: item "Streets/Motorway" label "Edit a Motorway" <space /> <key key="highway" value="motorway" /> item "Streets/Trunk" label "Edit a Trunk" <key key="highway" value="trunk" /> item "Streets/Trunk Link" label "Edit a Trunk Link" <key key="highway" value="trunk_link" /> item "Streets/Primary" label "Ed
en: Reference
sk: Odkaz

note: item "Streets/Motorway" text "Name" item "Streets/Motorway Link" label "Edit a Motorway Link" <space /> <key key="highway" value="motorway_link" /> <optional> item "Streets/Trunk" text "Name" item "Streets/Trunk Link" text "Reference" item "Streets/Primary" text "Name" item "Streets/Primary Link" la
en: Layer
sk: Vrstva

note: item "Streets/Motorway" combo "Layer" item "Streets/Motorway Link" combo "Layer" item "Streets/Trunk" combo "Layer" item "Streets/Trunk Link" combo "Layer" item "Streets/Primary" combo "Layer" item "Streets/Primary Link" combo "Layer" item "Streets/Secondary" combo "Layer" item "Streets/Roundabout" 
en: Lanes
sk: Jazdné pruhy

note: item "Streets/Motorway" combo "Lanes" item "Streets/Motorway Link" combo "Lanes" item "Streets/Trunk" combo "Lanes" item "Streets/Trunk Link" combo "Lanes" item "Streets/Primary" combo "Lanes" item "Streets/Primary Link" combo "Lanes" item "Streets/Secondary" combo "Lanes" item "Streets/Tertiary" co
en: Max. speed (km/h)
sk: Max. rýchlosť (km/h)

note: item "Streets/Motorway" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Motorway Link" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Trunk" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Trunk Link" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Primary" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Primary Link" text "Max. speed (km/h)"
en: Oneway
sk: Jednosmerka

note: item "Streets/Motorway" check "Oneway" item "Streets/Motorway Link" check "Oneway" item "Streets/Trunk" check "Oneway" item "Streets/Trunk Link" check "Oneway" item "Streets/Primary" check "Oneway" item "Streets/Primary Link" check "Oneway" item "Streets/Secondary" check "Oneway" item "Streets/Terti
en: Bridge
sk: Most

note: item "Streets/Motorway" check "Bridge" item "Streets/Motorway Link" check "Bridge" item "Streets/Trunk" check "Bridge" item "Streets/Trunk Link" check "Bridge" item "Streets/Primary" check "Bridge" item "Streets/Primary Link" check "Bridge" item "Streets/Secondary" check "Bridge" item "Streets/Terti
en: Tunnel
sk: Tunel

note: item "Streets/Motorway" check "Tunnel" item "Streets/Motorway Link" check "Tunnel" item "Streets/Trunk" check "Tunnel" item "Streets/Trunk Link" check "Tunnel" item "Streets/Primary" check "Tunnel" item "Streets/Primary Link" check "Tunnel" item "Streets/Secondary" check "Tunnel" item "Streets/Terti
en: Cutting
sk: Výkop

note: item "Streets/Motorway" check "Cutting" item "Streets/Motorway Link" check "Cutting" item "Streets/Trunk" check "Cutting" item "Streets/Trunk Link" check "Cutting" item "Streets/Primary" check "Cutting" item "Streets/Primary Link" check "Cutting" item "Streets/Secondary" check "Cutting" item "Street
en: Embankment
sk: Násyp

note: item "Streets/Motorway" check "Embankment" </optional>
en: Motorway Link
sk: Dialničná prípojka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway_link" />
en: Edit a Motorway Link
sk: Upraviť dialničnú prípojku

note: item "Streets/Motorway Link" check "Embankment" </optional>
en: Trunk
sk: Cesta pre motorové vozidlá

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk" />
en: Edit a Trunk
sk: Upraviť cestu pre motorové vozidlá

note: item "Streets/Trunk" check "Embankment" </optional>
en: Trunk Link
sk: Prípojka cesty pre motorové vozidla

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk_link"/>
en: Edit a Trunk Link
sk: Upraviť prípojku cesty pre motorové vozidla

note: item "Streets/Trunk Link" check "Embankment" </optional> <separator/> <button label="Motorway" hotkey="1"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Motorway"/> </button>
en: Primary
sk: Cesta I. triedy

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=primary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=primary" />
en: Edit a Primary Road
sk: Upraviť cestu I. triedy

note: item "Streets/Primary" check "Embankment" </optional>
en: Primary Link
sk: Prípojka cesty I. triedy

note: item
en: Edit a Primary Link
sk: Upraviť prípojku cesty I. triedy

note: item "Streets/Primary Link" check "Embankment" </optional> <button label="Primary" hotkey="2"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Primary"/> </button>
en: Secondary
sk: Cesta II. triedy

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=secondary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=secondary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=secondary" />
en: Edit a Secondary Road
sk: Upraviť cestu II. triedy

note: item "Streets/Secondary" check "Embankment" </optional>
en: Tertiary
sk: Cesta III. triedy

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=tertiary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=tertiary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=tertiary" />
en: Edit a Tertiary Road
sk: Upraviť cestu III. triedy

note: item "Streets/Tertiary" check "Embankment" </optional> <button label="Secondary" hotkey="3"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Secondary"/> </button>
en: Unclassified
sk: Miestna cesta neklasifikovaná (Unclassified)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=unclassified" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=unclassified" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=unclassified" />
en: Edit a Unclassified Road
sk: Upraviť Neklasifikovanú cestu

note: item "Streets/Unclassified" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Service" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Road (Unknown Type)" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Roundabout" combo "Lanes" item "Streets/Bridge" text "Max. weight (tonnes)" item "Streets/Tunnel" text "Max. speed (km/h)" it
en: Width (meters)
sk: Šírka (v metroch)

note: item "Streets/Unclassified" text "Width (meters)" </optional> <button label="Unclassified" hotkey="4"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Unclassified"/> </button>
en: Residential
sk: Ulica (miestna komunikácia)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=residential" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=residential" />
en: Edit a Residential Street
sk: Upraviť ulicu

note: item "Streets/Residential" combo "Layer" item "Streets/Living Street" combo "Layer" item "Streets/Service" combo "Layer" item "Streets/Parking Aisle" check "Oneway" item "Ways/Construction" combo "Layer" item "Ways/Bridleway" combo "Layer" item "Ways/Cycleway" combo "Layer" item "Ways/Footway" combo
en: Surface
sk: Povrch

note: item "Streets/Residential" combo "Surface" item "Streets/Living Street" combo "Surface" item "Streets/Service" combo "Surface" item "Streets/Parking Aisle" combo "Surface" item "Ways/Construction" combo "Surface" item "Ways/Bridleway" combo "Surface" item "Ways/Cycleway" combo "Surface" item "Ways/F
en: paved
sk: spevnený

en: unpaved
sk: nespevnený

en: cobblestone
sk: dlažbová kocka (cobblestone)

note: item "Streets/Residential" text "Width (meters)" </optional>
en: Living Street
sk: Obytná zóna

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=living_street" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=living_street" />
en: Edit a Living Street
sk: Upraviť Obytnú zónu

note: item "Streets/Living Street" text "Width (meters)" </optional>
en: Service
sk: Obslužná cesta (Service)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=service" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=service" />
en: Edit a Serviceway
sk: Upraviť obslužnú cestu (Service)

note: item "Streets/Service" label "Edit a Serviceway" <space /> <key key="highway" value="service" /> <optional>
en: Serviceway type
sk: Typ obslužnej cesty (serviceway)

note: item "Streets/Service" combo "Serviceway type"
en: alley
sk: ulička(bočna ulica)

en: driveway
sk: príjazdová cesta

en: parking_aisle
sk: parkovacia ulička(parking_aisle)

note: item "Streets/Service" text "Width (meters)" </optional>
en: Parking Aisle
sk: Parkovacia ulička (Parking Aisle)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:service=parking_aisle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:service=parking_aisle" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:service=parking_aisle" />
en: Edit a Parking Aisle
sk: Upraviť parkovaciu uličku (Parking Aisle)

note: </optional> <separator/>
en: Road (Unknown Type)
sk: Cesta (neznámy typ)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=road" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=road" />
en: Edit a Road of unknown type
sk: Upraviť cestu neznámeho typu

note: item "Streets/Road (Unknown Type)" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Road Restrictions
sk: Cestné obmedzenie

note: item
en: Edit Road Restrictions
sk: Upraviť cestné obmedzenie

note: item "Streets/Road Restrictions" check "Oneway"
en: Toll
sk: Mýto (Toll)

note: item "Streets/Road Restrictions" check "Toll"
en: No exit (cul-de-sac)
sk: Slepá ulica

note: item "Streets/Road Restrictions" check "No exit (cul-de-sac)" item "Ways/Track" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 1" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 2" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 3" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 4" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 5" combo "Layer"
en: Access
sk: Prístup

note: item "Streets/Road Restrictions" combo "Access" item "Streets/Road Restrictions" combo "Bicycle" item "Streets/Road Restrictions" combo "Foot" item "Streets/Road Restrictions" combo "Goods" item "Streets/Road Restrictions" combo "Heavy Goods Vehicles (hgv)" item "Streets/Road Restrictions" combo "Ho
en: yes
sk: áno

note: color permissive <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="access" v="private"/>
en: private
sk: private (len pre vlastníka)

en: designated
sk: určený

note: color private <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="access" v="destination"/>
en: destination
sk: miesto určenia (cieľ)

note: color deprecated <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <!--restrictions tags --> <!--the restrictions rules should be placed before the path rule! --> <rule> <condition k="access" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/access
en: permissive
sk: permissive (súhlas vlastníka pozemku)

en: agricultural
sk: farmársky (agricultural)

en: no
sk: nie

en: Goods
sk: Malé nákladná autá a dodávky

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
sk: Nákladné vozidlá

note: item "Barriers/Hampshire Gate" check "Bicycle" item "Barriers/Bollard" check "Bicycle" item "Barriers/Drawbridge" check "Bicycle" item "Barriers/Spikes" check "Bicycle" item "Barriers/Portcullis" label "Allowed traffic:" <space /> item "Barriers/Gate" check "Bicycle" item "Barriers/Lift Gate" check 
en: Horse
sk: Kôň

note: item "Barriers/Hampshire Gate" check "Horse" item "Barriers/Bollard" check "Horse" item "Barriers/Drawbridge" check "Horse" item "Barriers/Cattle Grid" check "Bicycle" item "Barriers/Spikes" check "Horse" item "Barriers/Portcullis" check "Horse" item "Barriers/Gate" check "Horse" item "Barriers/Lift
en: Motorcycle
sk: Motocykel

note: item "Ways/Path" label "Type" item "Barriers/Hampshire Gate" check "Motorcycle" item "Barriers/Drawbridge" check "Motorcycle" item "Barriers/Cattle Grid" check "Motorcycle" item "Barriers/Spikes" check "Motorcycle" item "Barriers/Portcullis" check "Motorcycle" item "Barriers/Gate" check "Motorcycle"
en: Motorcar
sk: Motorové vozidlo

en: Public Service Vehicles (psv)
sk: Dopravná obsluha

en: Motorboat
sk: Motorová loď

en: Boat
sk: Loď

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Max. speed (km/h)"
en: Min. speed (km/h)
sk: Min. rýchlosť (km/h)

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Min. speed (km/h)" item "Streets/Bridge" text "Max. speed (km/h)"
en: Max. weight (tonnes)
sk: Max. hmotnosť (ton)

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Max. weight (tonnes)"
en: Max. Height (meters)
sk: Max. Výška(v metroch)

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Max. Height (meters)"
en: Max. Width (meters)
sk: Max. Šírka (v metroch)

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Max. Width (meters)"
en: Max. Length (meters)
sk: Max. Dĺžka (v metroch)

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Max. Length (meters)"
en: Roundabout
sk: Kruhový objazd

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:junction=roundabout" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:junction=roundabout" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:junction=roundabout" ro.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Ro:Tag:junction=roundabout" />
en: Edit a Junction
sk: Upraviť kruhový objazd

note: item "Streets/Roundabout" label "Edit a Junction" <space /> <key key="junction" value="roundabout" /> item "Ways/Path" label "Edit Path" <key key="highway" value="path" /> item "Waypoints/Pedestrian Crossing" label "Edit a crossing" <key key="highway" value="crossing" /> item "Water/Wetland" text "N
en: Type
sk: Typ

note: item "Streets/Roundabout" combo "Type" color horse <icon src="vehicle/restriction/horse-designated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="motorcycle" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/motorbike.png"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k=
en: motorway
sk: dialnica (motorway)

en: motorway_link
sk: dialničná prípojka

note: color motorway <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="trunk"/> color trunk <condition k="highway" v="trunk_link"/>
en: trunk
sk: cesta pre motorové vozidlá (trunk)

en: trunk_link
sk: prípojka cesty pre motorové vozidlá

note: color trunk <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="primary"/> color primary <condition k="highway" v="primary_link"/>
en: primary
sk: cesta prvej triedy

en: primary_link
sk: prípojka cesty I. triedy

note: color primary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="secondary"/> color secondary <scale_max>300000</scale_max> <condition k="highway" v="secondary_link"/>
en: secondary
sk: cesta druhej triedy

note: color secondary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>300000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="tertiary"/>
en: tertiary
sk: cesta tretej triedy

en: unclassified
sk: cesta bez klasifikácie (unclassified)

note: color green <icon src="misc/landmark/plant.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="residential"/>
en: residential
sk: obytná (osídlená)

en: living_street
sk: obytná zóna

note: color street <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="service"/>
en: service
sk: obslužná (service)

en: bus_guideway
sk: autobusová linka

note: color turningcircle <icon annotate="true" src="vehicle/turning_circle.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="construction"/> color railland <icon src="transport/railway.png"/> <condition k="landuse" v="construction"/> color construction
en: construction
sk: konštrukcia

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:bridge" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:bridge" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Key:bridge" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Key:bridge" />
en: Edit a Bridge
sk: Editácia mosta

note: item
en: Edit a Tunnel
sk: Upraviť Tunel

note: item "Streets/Tunnel" text "Width (meters)" </optional>
en: Ways
sk: Cesty

note: group "Ways"
en: Construction
sk: Stavba

note: item
en: Edit a highway under construction
sk: Upraviť komunikáciu vo výstavbe

en: Junction
sk: Križovatka

note: item "Ways/Construction" combo "Junction" color construction <icon src="misc/construction.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- junction tag --> <rule> <condition k="junction" v="roundabout"/>
en: roundabout
sk: kruhový objazd (roundabout)

note: item "Ways/Construction" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Bridleway
sk: Cesta pre kone

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bridleway" />
en: Edit a Bridleway
sk: Upraviť cestu pre kone

note: item "Ways/Bridleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Cycleway
sk: Cesta pre cyklistov

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=cycleway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=cycleway" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:highway=cycleway" />
en: Edit a Cycleway
sk: Upraviť cyklistickú cestu

note: item "Ways/Cycleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Footway
sk: Chodník

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=footway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=footway" />
en: Edit a Footway
sk: Upraviť chodník

note: item "Ways/Footway" text "Width (meters)" </optional>
en: Pedestrian
sk: Pešia zóna

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=pedestrian" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=pedestrian" />
en: Edit a Pedestrian Street
sk: Upraviť pešiu zónu

note: item "Ways/Pedestrian" text "Width (meters)" </optional>
en: Steps
sk: Schody

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=steps" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=steps" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=steps" />
en: Edit a flight of Steps
sk: Upraviť únikové schody

note: item "Ways/Steps" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Track
sk: Poľná cesta (Track)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=track" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=track" />
en: Edit a Track
sk: Upraviť Stopu (Track)

en: gravel
sk: štrk (gravel)

en: ground
sk: zem (ground)

en: grass
sk: tráva (grass)

en: sand
sk: piesok (sand)

note: item "Ways/Track" text "Width (meters)" </optional>
en: Track Grade 1
sk: Kvalita stopy poľnej cesty 1

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:tracktype" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:tracktype" />
en: Edit a Track of grade 1
sk: Upraviť kvalitu stopy poľnej cesty 1

note: item "Ways/Track Grade 1" text "Width (meters)" </optional>
en: Track Grade 2
sk: Kvalita stopy poľnej cesty 2

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:tracktype" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:tracktype" />
en: Edit a Track of grade 2
sk: Upraviť kvalitu stopy poľnej cesty 2

note: item "Ways/Track Grade 2" text "Width (meters)" </optional>
en: Track Grade 3
sk: Kvalita stopy poľnej cesty 3

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:tracktype" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:tracktype" />
en: Edit a Track of grade 3
sk: Upraviť kvalitu stopy poľnej cesty 3

note: item "Ways/Track Grade 3" text "Width (meters)" </optional>
en: Track Grade 4
sk: Kvalita stopy poľnej cesty 4

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:tracktype" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:tracktype" />
en: Edit a Track of grade 4
sk: Upraviť kvalitu stopy poľnej cesty 4

note: item "Ways/Track Grade 4" text "Width (meters)" </optional>
en: Track Grade 5
sk: Kvalita stopy poľnej cesty 5

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:tracktype" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:tracktype" />
en: Edit a Track of grade 5
sk: Upraviť kvalitu stopy poľnej cesty 5

note: item "Ways/Track Grade 5" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Path
sk: Cesta (chodník)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=path" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=path" />
en: Edit Path
sk: Upraviť cestu (chodník)

en: Snowmobile
sk: Snežný skúter

en: Ski
sk: Lyže

note: item "Ways/Path" text "Width (meters)" </optional>
en: Hiking
sk: Turistika

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sac_scale" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:sac_scale" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Key:sac_scale" />
en: Edit Hiking
sk: Upraviť Turistiku

note: item "Ways/Hiking" text "Width (meters)" </optional>
en: Mountain Hiking
sk: Horská turistika

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sac_scale" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:sac_scale" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Key:sac_scale" />
en: Edit Mountain Hiking
sk: Upraviť horskú turistiku

note: item "Ways/Mountain Hiking" text "Width (meters)" </optional>
en: Demanding Mountain Hiking
sk: Náročná horská turistika

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sac_scale" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:sac_scale" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Key:sac_scale" />
en: Edit Demanding Mountain Hiking
sk: Upraviť náročnú horskú turistiku

note: item "Ways/Demanding Mountain Hiking" text "Width (meters)" </optional>
en: Alpine Hiking
sk: Vysokohorská turistika

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sac_scale" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:sac_scale" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Key:sac_scale" />
en: Edit Alpine Hiking
sk: Upraviť vysokohorskú turistiku

note: item "Ways/Alpine Hiking" text "Width (meters)" </optional>
en: Demanding alpine hiking
sk: Náročná vysokohorská turistika

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sac_scale" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:sac_scale" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Key:sac_scale" />
en: Edit Demanding alpine hiking
sk: Upraviť náročnú vysokohorskú turistiku

note: item "Ways/Demanding alpine hiking" text "Width (meters)" </optional>
en: Difficult alpine hiking
sk: Tažká vysokohorská turistika

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sac_scale" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:sac_scale" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Key:sac_scale" />
en: Edit Difficult alpine hiking
sk: Upraviť ťažkú vysokohorskú turistiku

note: item "Ways/Difficult alpine hiking" text "Width (meters)" </optional>
en: Waypoints
sk: Cestné objekty

note: group "Waypoints"
en: Motorway Junction
sk: Ďialničná križovatka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_junction" />
en: Edit Motorway Junction
sk: Upraviť diaľničnú križovatku

note: item "Waypoints/Motorway Junction" text "Name"
en: Number
sk: Číslo

note: item "Waypoints/Motorway Junction" text "Number"
en: Services
sk: Služby

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=services" />
en: Edit Service Station
sk: Upraviť servisnú stanicu (autoservis)

note: item "Waypoints/Services" text "Name" item "Barriers/Toll Booth" text "Name" item "Car/Fuel" text "Name" item "Car/Wash" text "Name" item "Car/Shop" text "Name" item "Car/Repair" text "Name" item "Car/Rental" text "Name" item "Car/Sharing" text "Name" item "Man Made/Power Station" label "Edit power 
en: Operator
sk: Operátor

note: item "Waypoints/Services" text "Operator" </optional> <separator/>
en: Traffic Signal
sk: Semafor

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=traffic_signals" /> <key key="highway" value="traffic_signals" /> <optional>
en: Pedestrian crossing type
sk: Typ prechodu pre chodcov

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" item "Railway/Crossing" combo "Crossing type"
en: uncontrolled
sk: neriadený

en: traffic_signals
sk: semafor

en: island
sk: ostrovček

en: unmarked
sk: neoznačený

note: item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Cross by bicycle"
en: Cross on horseback
sk: Prechod pre jazdcov na koňoch

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Cross on horseback" item "Railway/Crossing" check "Cross on horseback"
en: Cross by bicycle
sk: Prechod pre cyklistov

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Cross by bicycle" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Cross on horseback" item "Railway/Crossing" check "Cross by bicycle"
en: Crossing attendant
sk: Prechod cez cestu s obsluhou

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Crossing attendant"
en: Crossing type name (UK)
sk: Typy prechodov pre chodcov (UK viď. en.wikipedia.org)

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)"
en: zebra
sk: prechod pre chodcov (zebra)

en: pelican
sk: prechod pre chodcov (len čiarkované okraje)

en: toucan
sk: toucan (prechod pre chodcov a cyklistov, len čiarkované okraje)

en: puffin
sk: puffin (prechod pre chodcov a cyklistov, len čiarkované okraje)

en: pegasus
sk: pegasus (prechod pre chodcov a jazdcov na koňoch, len čiarkované okraje)

en: tiger
sk: tiger (prechod pre chodcov a cyklistov žlté pruhy)

note: </optional>
en: Stop
sk: Zastaviť (stop)

note: item <key key="highway" value="stop" />
en: Pedestrian Crossing
sk: Prechod pre chodcov

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:crossing" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=crossing" />
en: Edit a crossing
sk: Upraviť prechod pre chodcov

note: item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Crossing attendant"
en: Type name (UK)
sk: Typ mena (UK)

en: Mini-roundabout
sk: Malý kruhový objazd

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=mini_roundabout" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=mini_roundabout" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:highway=mini_roundabout" /> <key key="highway" value="mini_roundabout" />
en: Direction
sk: Smer

note: item "Waypoints/Mini-roundabout" combo "Direction"
en: clockwise
sk: v smere hodinových ručičiek (pravotočivý)

en: Turning Circle
sk: Turning Circle (zaokrúhlený koniec cesty pre ľahšie otáčanie sa aut)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=turning_circle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=turning_circle" /> <key key="highway" value="turning_circle" />
en: City Limit
sk: Hranica mesta/obce

note: item
en: Edit a city limit sign
sk: Upraviť označenie hranice mesta/obce

note: item "Waypoints/City Limit" text "Name"
en: Second Name
sk: Druhé meno

note: item "Waypoints/City Limit" text "Second Name"
en: Speed Camera
sk: Kamera na meranie rýchlosti

note: item <key key="highway" value="speed_camera" />
en: Emergency Phone
sk: Núdzový telefón

note: item <key key="amenity" value="emergency_phone" /> <separator/>
en: Ford
sk: Brod

note: item
en: Edit Ford
sk: Upraviť brod

note: item "Waypoints/Ford" text "Name" </optional>
en: Mountain Pass
sk: Horský priesmyk

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mountain_pass" />
en: Edit Mountain Pass
sk: Upraviť horský priesmyk

note: item "Waypoints/Mountain Pass" text "Name" item "Accomodation/Alpine Hut" text "Name" item "Places/Peak" text "Name" item "Places/Glacier" text "Name" item "Places/Volcano" text "Name"
en: Elevation
sk: Nadmorská výška

note: item "Waypoints/Mountain Pass" text "Elevation" </optional>
en: Barriers
sk: Prekážka (Barriers)

note: group "Barriers"
en: Stile
sk: Turniket (Stile)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=stile" />
en: Edit a Stile
sk: Upraviť turniket

note: item "Barriers/Stile" label "Edit a Stile" <space /> <key key="barrier" value="stile" /> item "Barriers/Kissing Gate" label "Edit a Kissing Gate" <key key="barrier" value="kissing_gate" /> item "Barriers/Hampshire Gate" label "Edit a Hampshire Gate" <key key="barrier" value="hampshire_gate" /> item 
en: Allowed traffic:
sk: Povolená prevádzka:

note: item "Barriers/Stile" check "Bicycle"
en: Kissing Gate
sk: Automatická brána pre hospodárske zvieratá (Kissing)

note: item
en: Edit a Kissing Gate
sk: Upraviť automatickú bránu pre hosp. zvieratá (kissing)

note: item "Barriers/Kissing Gate" check "Bicycle"
en: Hampshire Gate
sk: Brána pre zvieratá (Hampshire)

note: item
en: Edit a Hampshire Gate
sk: Upraviť bránu pre zvieratá (hampshire)

note: item "Barriers/Hampshire Gate" check "Motorcar"
en: Bollard
sk: Stĺpik

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=bollard" />
en: Edit a bollard
sk: Upraviť stĺpik

note: item "Barriers/Bollard" check "Motorcycle"
en: Drawbridge
sk: Padací most

note: item
en: Edit a Drawbridge
sk: Upraviť padací most

note: item "Barriers/Drawbridge" check "Motorcar"
en: Bus Trap
sk: Bus trap (rohož cez cestu zabraňujúca vjazdu vozidiel okrem autobusov)

note: item <key key="barrier" value="bus_trap" />
en: Cattle Grid
sk: Cattle grid (mreža cez cestu, ako zábrana pre dobytok, ale priechodná pre autá)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=cattle_grid" />
en: Edit a Cattle Grid
sk: Upraviť cattle grid (mreža cez cestu, ako zábrana pre dobytok, ale priechodná pre autá)

note: item "Barriers/Cattle Grid" check "Motorcar"
en: Spikes
sk: Špičky (hroty)

note: item
en: Edit Spikes
sk: Upraviť Hroty

note: item "Barriers/Spikes" check "Motorcar"
en: Portcullis
sk: Mreže

note: item
en: Edit a Portcullis
sk: Upraviť mreže

note: item "Barriers/Portcullis" check "Motorcar"
en: Gate
sk: Brána

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=gate" />
en: Edit a Gate
sk: Upraviť bránu

note: item "Barriers/Gate" check "Motorcar"
en: Lift Gate
sk: Závora (Lift Gate)

note: item
en: Edit a Lift Gate
sk: Upraviť závoru (Lift Gate)

note: item "Barriers/Lift Gate" check "Motorcar"
en: Sally Port
sk: Sally port (vstupný portál do pevnosti s vonkajšou a vnútornou bránou)

note: item
en: Edit a Sally Port
sk: Upraviť sally port (vstupný portál do pevnosti s vonkajšou a vnútornou bránou)

note: item "Barriers/Sally Port" check "Motorcar"
en: Bump Gate
sk: Brána pre otváranie predkom auta (bump)

note: item
en: Edit a Bump Gate
sk: Upraviť bránu pre otváranie predkom auta (bump)

note: item "Barriers/Bump Gate" check "Motorcar"
en: Cycle Barrier
sk: Cyklo prekážka (Cycle Barrier)

note: item unparsed line             <link href:de="http://de.wikipedia.org/wiki/Umlaufgitter" /> <key key="barrier" value="cycle_barrier" />
en: Hedge
sk: Živý plot (Hedge)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=hedge" /> <key key="barrier" value="hedge" />
en: Fence
sk: Plot

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=fence" /> <key key="barrier" value="fence" />
en: Block
sk: Balvan (Block)

note: item <key key="barrier" value="block" />
en: Wall
sk: Hradby

note: item <key key="barrier" value="wall" />
en: City Wall
sk: Mestské hradby

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=city_wall" /> <key key="barrier" value="city_wall" />
en: Retaining Wall
sk: Oporný múr

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=retaining_wall" /> <key key="barrier" value="retaining_wall" />
en: Toll Booth
sk: Mýtna búdka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=toll_booth" />
en: Edit Toll Booth
sk: Upraviť mýtnu búdku

note: item "Barriers/Toll Booth" text "Operator" </optional>
en: Border Control
sk: Hraničná kontrola

note: item
en: Edit a Border Control
sk: Upraviť hraničnú kontrolu

note: item "Barriers/Border Control" check "Motorcar" <separator/>
en: Entrance
sk: Vstup

note: item
en: Edit a Entrance
sk: Upraviť vstup

note: item "Barriers/Entrance" check "Motorcar" <separator/> item "Water/River" combo "Layer"
en: Water
sk: Voda

note: group "Water"
en: Spring
sk: Prameň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=spring" />
en: Edit a Spring
sk: Upraviť prameň

note: item "Water/Spring" text "Name" <separator/>
en: Drain
sk: Odvodňovací kanál, odtok

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=drain" />
en: Edit a Drain
sk: Upraviť odvodňovací kanál, odtok

note: item "Water/Drain" combo "Layer"
en: Stream
sk: Potok

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=stream" />
en: Edit a Stream
sk: Upraviť potok

note: item "Water/Stream" combo "Layer"
en: Canal
sk: Prieplav

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=canal" />
en: Edit a Canal
sk: Upraviť prieplav

note: item "Water/Canal" combo "Layer"
en: River
sk: Rieka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=river" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:waterway=river" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:waterway=river" />
en: Edit a River
sk: Upraviť rieku

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=water" />
en: Edit Water
sk: Upraviť vodu

note: item "Water/Water" text "Name"
en: Land
sk: Zem (Pevnina)

note: item
en: Edit Land
sk: Upraviť Zem (Pevnina)

note: item "Water/Land" text "Name" <separator/>
en: Basin
sk: Basin (Kotvisko pre lode)

note: item
en: Edit Basin Landuse
sk: Upraviť Basin (Kotvisko pre lode)

note: item "Water/Basin" text "Name"
en: Reservoir
sk: Nádrž

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=reservoir" />
en: Edit Reservoir Landuse
sk: Upraviť nádrž

note: item "Water/Reservoir" text "Name"
en: Covered Reservoir
sk: Krytá nádrž

note: item
en: Edit Covered Reservoir
sk: Upraviť krytú nádrž

note: item "Water/Covered Reservoir" text "Name" <separator/>
en: Riverbank
sk: Riečny breh

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=riverbank" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:waterway=riverbank" />
en: Edit a riverbank
sk: Upraviť riečny breh

note: item "Water/Riverbank" text "Name"
en: Wetland
sk: Mokraď

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=wetland" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:natural=wetland" pt.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pt:Tag:natural=wetland" pt_BR.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pt_br:Tag:natural=wetland" />
en: Edit Wetland
sk: Upraviť mokraď

note: item "Water/Wetland" combo "Type"
en: swamp
sk: Močiar

en: bog
sk: slatina

note: color wood <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="marsh"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: marsh
sk: močiar (marsh)

en: reedbed
sk: mokraď´s rákosím

en: saltmarsh
sk: soľná bažina

en: tidalflat
sk: prílivová oblasť

en: mangrove
sk: mangrovová oblasť

en: Mud
sk: Blato

note: item
en: Edit Mud
sk: Upraviť blato

note: item "Water/Mud" text "Name"
en: Beach
sk: Pláž

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=beach" />
en: Edit Beach
sk: Upraviť pláž

note: item "Water/Beach" text "Name"
en: Bay
sk: Záliv

note: item
en: Edit Bay
sk: Upraviť záliv

note: item "Water/Bay" text "Name"
en: Cliff
sk: Útes

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=cliff" />
en: Edit Cliff
sk: Upraviť útes

note: item "Water/Cliff" text "Name"
en: Coastline
sk: Pobrežie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=coastline" />
en: Edit Coastline
sk: Upraviť pobrežie

note: item "Water/Coastline" text "Name" <separator/>
en: Ferry Route
sk: Prievoz, trajekt

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:route=ferry" />
en: Edit a Ferry
sk: Upraviť prievoz, trajekt

note: item "Water/Ferry Route" text "Name" </optional> <separator/>
en: Boatyard
sk: Lodenica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=boatyard" />
en: Edit a Boatyard
sk: Upraviť lodenicu

note: item "Water/Boatyard" text "Name"
en: Dock
sk: Dok, prístavná hrádza

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dock" />
en: Edit a Dock
sk: Upraviť dok, prístavnú hrádzu

note: item "Water/Dock" text "Name" <separator/>
en: Dam
sk: Priehrada, nádrž

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dam" />
en: Edit a Dam
sk: Upraviť priehradu, nádrž

note: item "Water/Dam" text "Name"
en: Waterway Point
sk: Vodné objekty

note: group "Waterway Point"
en: Lock Gate
sk: Plavebná komora

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=lock_gate" /> <key key="waterway" value="lock_gate" />
en: Weir
sk: Priehradzka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=weir" />
en: Edit a Weir
sk: Upraviť priehradzku

note: item "Waterway Point/Weir" text "Name"
en: Waterfall
sk: Vodopád

note: item
en: Edit a Waterfall
sk: Upraviť vodopád

note: item "Waterway Point/Waterfall" text "Name"
en: Turning Point
sk: Turning Point (koniec cesty)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=turning_point" /> <key key="waterway" value="turning_point" />
en: Marina
sk: Prístav (Marina)

note: item
en: Edit Marina
sk: Upraviť Prístav (Marina)

note: item "Waterway Point/Marina" text "Name"
en: Pier
sk: Mólo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pier" />
en: Edit Pier
sk: Upraviť mólo

note: item "Waterway Point/Pier" text "Name"
en: Ferry Terminal
sk: Prístavisko prievozu, trajektu

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=ferry_terminal" />
en: Edit Ferry Terminal
sk: Upraviť prístavisko prievozu, trajektu

note: item "Waterway Point/Ferry Terminal" text "Name"
en: Slipway
sk: Slipway (rampa na vyzdvihnutie lode z vody na breh)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=slipway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:leisure=slipway" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:leisure=slipway" />
en: Edit Slipway
sk: Upraviť slipway (rampa na vyzdvihnutie lode z vody na breh)

note: item "Waterway Point/Slipway" text "Name" <separator/>
en: Railway
sk: Železnica

note: group "Railway"
en: Rail
sk: Železnica (štandardná)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=rail" />
en: Edit a Rail
sk: Upraviť železničnú koľaj

note: item "Railway/Rail" label "Edit a Rail" <space /> <key key="railway" value="rail" /> item "Railway/Narrow Gauge Rail" label "Edit a Narrow Gauge Rail" <key key="railway" value="narrow_gauge" /> item "Railway/Monorail" label "Edit a Monorail" <key key="railway" value="monorail" /> item "Railway/Prese
en: Optional Types
sk: Voliteľné typy

note: item "Railway/Rail" combo "Optional Types" item "Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Optional Types" item "Railway/Monorail" combo "Optional Types" item "Railway/Preserved" combo "Optional Types" item "Railway/Light Rail" combo "Optional Types" item "Railway/Subway" combo "Optional Types" item "Railwa
en: yard
sk: železničná vlečka v závode

en: siding
sk: vedľajšia koľaj (napr: na stanici)

en: spur
sk: železničná vlečka

en: Narrow Gauge Rail
sk: Úzkorozchodná železnica

note: item
en: Edit a Narrow Gauge Rail
sk: Upraviť úzkorozchodnú železnicu

en: Monorail
sk: Jednokoľajka, vysutá dráha

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=monorail" />
en: Edit a Monorail
sk: Upraviť jednokoľajku, vysutú dráhu

en: Preserved
sk: Historická železnica

note: item
en: Edit a Preserved Railway
sk: Upraviť zachovanú železnicu (v prevádzke)

en: Light Rail
sk: Rýchloelektrička

note: item
en: Edit a Light Rail
sk: Upraviť električku

en: Subway
sk: Metro

note: item
en: Edit a Subway
sk: Upraviť metro

en: Tram
sk: Električka

note: item
en: Edit a Tram
sk: Upraviť električku

en: Bus Guideway
sk: Autobusová linka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bus_guideway" />
en: Edit a Bus Guideway
sk: Upraviť autobusovú linku

note: item "Railway/Bus Guideway" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Disused Rail
sk: Nepoužívaná železnica

note: item
en: Edit a Disused Railway
sk: Upraviť nepoužívanú železnicu

en: Abandoned Rail
sk: Opustená železnica

note: item <key key="railway" value="abandoned" /> <separator/>
en: Level Crossing
sk: Železničné priecestie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=level_crossing" /> <key key="railway" value="level_crossing" />
en: Crossing
sk: Peší prechod cez železnicu

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:crossing" /> <key key="railway" value="crossing" /> <optional>
en: Crossing type
sk: Typy prechodov cez cestu

note: item "Railway/Crossing" check "Crossing attendant" </optional>
en: Turntable
sk: Točňa

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=turntable" /> <key key="railway" value="turntable" />
en: Aerialway
sk: Lanovka

note: group "Aerialway"
en: Chair Lift
sk: Sedačková lanovka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=chair_lift" />
en: Edit a Chair Lift
sk: Upraviť sedačkovú lanovku

note: item "Aerialway/Chair Lift" text "Name"
en: Drag Lift
sk: Lyžiarsky vlek Drag_lift(nepoužíva sa, použite piste:lift=platter)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=drag_lift" />
en: Edit a Drag Lift
sk: Upraviť lyžiarsky vlek Drag_lift(nepoužíva sa, použite piste:lift=platter)

note: item "Aerialway/Drag Lift" text "Name"
en: Cable Car
sk: Kabínková lanovka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=cable_car" />
en: Edit a Cable Car
sk: Upraviť kabínkovú lanovku

note: item "Aerialway/Cable Car" text "Name" group "Public Transport"
en: Station
sk: Stanica

note: item
en: Edit a Station
sk: Upraviť stanicu

note: group "Car"
en: Fuel
sk: Čerpacia stanica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fuel" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=fuel" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=fuel" />
en: Edit Fuel
sk: Upraviť čerpaciu stanicu

note: item "Car/Fuel" text "Operator" group "Bicycle" <button label="Village/City" hotkey="V" icon="place"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="village"/> <!-- <action class="SetNodeAction" params=""/> <action class="
en: Parking
sk: Parkovisko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=parking" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=parking" />
en: Edit Parking
sk: Upraviť parkovisko

note: item "Car/Parking" text "Name" item "Bicycle/Parking" text "Name"
en: Capacity
sk: Kapacita

note: item "Car/Parking" combo "Type"
en: surface
sk: povrch

en: multi-storey
sk: mnohoposchodový

en: underground
sk: podzemie

en: park_and_ride
sk: záchytné parkovisko so zastávkou MHD

en: Spaces for Disabled
sk: Miesta pre vozíčkárov

en: Fee
sk: Poplatok

note: item "Car/Parking" check "Fee"
en: Wash
sk: Umývačka

note: item
en: Edit Car Wash
sk: Upraviť umývačku aut

note: item "Car/Wash" text "Operator" item "Bicycle/Rental" text "Name"
en: Shop
sk: Obchod

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=car" />
en: Edit Car Shop
sk: Upraviť obchod s autami

note: item "Car/Shop" text "Operator"
en: Repair
sk: Servis

note: item
en: Edit Car Repair
sk: Upraviť autoservis

note: item "Car/Repair" text "Operator" item "Bicycle/Parking" text "Capacity"
en: Rental
sk: Požičovňa

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=car_rental" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=car_rental"  />
en: Edit Car Rental
sk: Upraviť autopožičovňu

note: item "Car/Rental" text "Operator"
en: Sharing
sk: Autopožičovňa (aj pre krátkodobé požičanie auta aj 1 hod.)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=car_sharing" />
en: Edit Car Sharing
sk: Upraviť autopožičovňu (aj pre krátkodobé požičanie auta aj 1hod.)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bicycle_parking" />
en: Edit Bicycle Parking
sk: Upraviť parkovisko bicyklov

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bicycle_rental" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:bicycle_rental" />
en: Edit Bicycle Rental
sk: Upraviť požičovňu bicyklov

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=bicycle" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:shop=bicycle" />
en: Edit Bicycle Shop
sk: Upraviť bicyklový obchod

note: item "Bicycle/Shop" text "Name"
en: Public Transport
sk: Hromadná doprava

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=station" />
en: Edit Station
sk: Upraviť stanicu

note: item "Public Transport/Station" text "UIC-Reference" </optional>
en: Railway Halt
sk: Železničná zastávka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=halt" />
en: Edit Halt
sk: Upraviť zastávku

note: item "Public Transport/Railway Halt" text "Name" </optional>
en: Tram Stop
sk: Zastávka električky

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=tram_stop" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=tram_stop" />
en: Edit Tram Stop
sk: Upraviť zastávku električky

note: item "Public Transport/Tram Stop" text "Name" </optional>
en: Railway Platform
sk: Železničné nástupište

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=platform" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=platform" />
en: Edit a railway platform
sk: Upraviť železničné nástupište

note: item "Public Transport/Railway Platform" label "Edit a railway platform" <key key="railway" value="platform" /> <space /> item "Public Transport/Bus Platform" label "Edit a bus platform" <key key="highway" value="platform" />
en: Reference (track number)
sk: Referencie (číslo stopy(track))

note: item "Public Transport/Railway Platform" text "Width (meters)" item "Public Transport/Bus Platform" text "Width (meters)"
en: Area
sk: Oblasť

note: item "Public Transport/Railway Platform" check "Area"
en: Subway Entrance
sk: Vchod do metra

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=subway_entrance" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:railway=subway_entrance" />
en: Edit Subway Entrance
sk: Upraviť vchod do metra

note: item "Public Transport/Subway Entrance" text "Name"
en: Wheelchair
sk: Invalidný vozík

note: item "Public Transport/Subway Entrance" check "Bicycle" </optional> <separator/>
en: Bus Station
sk: Autobusová stanica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bus_station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=bus_station" />
en: Edit a Bus Station
sk: Upraviť autobusovú stanicu

note: item "Public Transport/Bus Station" text "Name" </optional>
en: Bus Stop
sk: Autobusová zastávka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bus_stop" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=bus_stop" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:highway=bus_stop" />
en: Edit Bus Stop
sk: Upraviť autobusovú zastávku

note: item "Public Transport/Bus Stop" text "Name" </optional>
en: Bus Platform
sk: Autobusové nástupište

note: item
en: Edit a bus platform
sk: Upraviť autobusové nástupište

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=taxi" />
en: Edit a Taxi station
sk: Upraviť stanicu taxíkov

note: item "Public Transport/Taxi" text "Name" <separator/>
en: Airport
sk: Letisko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=aerodrome" />
en: Edit an airport
sk: Upraviť letisko

note: item "Public Transport/Airport" text "ICAO" </optional> <separator/>
en: Accomodation
sk: Ubytovanie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=hotel" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:tourism=hotel" />
en: Edit Hotel
sk: Upraviť hotel

note: item "Accomodation/Hotel" text "Name"
en: Stars
sk: Hviezdičkový

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=motel" />
en: Edit Motel
sk: Upraviť motel

note: item "Accomodation/Motel" text "Name"
en: Guest House
sk: Penzión

note: item
en: Edit Guest House
sk: Upraviť penzión

note: item "Accomodation/Guest House" text "Name"
en: Chalet
sk: Chata

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=chalet" />
en: Edit Chalet
sk: Upraviť chatu

note: item "Accomodation/Chalet" text "Name"
en: Hostel
sk: Ubytovňa

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=hostel" />
en: Edit Hostel
sk: Upraviť ubytovňu

note: item "Accomodation/Hostel" text "Name"
en: Alpine Hut
sk: Horská chata

note: item
en: Edit Alpine Hut
sk: Upraviť horskú chatu

note: item "Accomodation/Alpine Hut" text "Elevation"
en: Caravan Site
sk: Kemping pre obytné prívesy

note: item
en: Edit Caravan Site
sk: Upraviť kemping pre obytné prívesy

note: item "Accomodation/Caravan Site" text "Name"
en: Camping Site
sk: Stanový tábor

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=camp_site" />
en: Edit Camping Site
sk: Upraviť stanový tábor

note: item "Accomodation/Camping Site" text "Name"
en: Food+Drinks
sk: Jedlo + Pitie

note: group "Food+Drinks" <button label="Hotel" hotkey="H" icon="bed"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Hotel"/> </button>
en: Restaurant
sk: Reštaurácia

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=restaurant" />
en: Edit Restaurant
sk: Upraviť reštauráciu

note: item "Food+Drinks/Restaurant" text "Name" item "Food+Drinks/Fast Food" text "Name"
en: Cuisine
sk: Kuchyňa

note: item "Food+Drinks/Restaurant" combo "Cuisine" item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine"
en: italian
sk: talianska

en: chinese
sk: čínska

en: burger
sk: hamburger

en: greek
sk: grécka

en: german
sk: nemecká

en: indian
sk: indická

en: regional
sk: regionálna

en: turkish
sk: turecká

en: asian
sk: ázijská

en: thai
sk: thajská

en: mexican
sk: mexická

en: japanese
sk: japonská

en: Fast Food
sk: Rýchle občerstvenie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fast_food" />
en: Edit Fast Food Restaurant
sk: Upraviť reštauráciu rýchleho občerstvenia

en: Cafe
sk: Kaviareň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=cafe" />
en: Edit Cafe
sk: Upraviť kaviareň

note: item "Food+Drinks/Cafe" text "Name"
en: Pub
sk: Krčma

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pub" />
en: Edit Pub
sk: Upraviť krčmu

note: item "Food+Drinks/Pub" text "Name"
en: Biergarten
sk: Záhradná reštaurácia

note: item
en: Edit Biergarten
sk: Upraviť záhradnú reštauráciu

note: item "Food+Drinks/Bar" text "Name"
en: Nightclub
sk: Nočný klub

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=nightclub" />
en: Edit Nightclub
sk: Upraviť nočný klub

note: item "Food+Drinks/Nightclub" text "Name"
en: Tourism
sk: Turistika

note: group "Tourism"
en: Attraction
sk: Atrakcia

note: item
en: Edit Attraction
sk: Upraviť atrakciu

note: item "Tourism/Attraction" text "Name" item "Tourism/Information Office" text "Name" item "Amenities/Baby Hatch" text "Operator"
en: Opening Hours
sk: Otváracia doba

note: item "Tourism/Information Office" text "Opening Hours"
en: Museum
sk: Múzeum

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=museum" />
en: Edit Museum
sk: Upraviť múzeum

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=zoo" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:tourism=zook" />
en: Edit Zoo
sk: Upraviť zoo

note: item "Tourism/Zoo" text "Name"
en: Viewpoint
sk: Výhliadka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=viewpoint" />
en: Edit Viewpoint
sk: Upraviť výhliadku

note: item "Tourism/Viewpoint" text "Name"
en: Look-Out Tower
sk: Výhliadková veža

note: item "Tourism/Viewpoint" check "Look-Out Tower"
en: Theme Park
sk: Zábavný park

note: item
en: Edit Theme Park
sk: Upraviť zábavný park

note: item "Tourism/Theme Park" text "Name"
en: Artwork
sk: Umelecké dielo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=artwork" />
en: Edit Artwork
sk: Upraviť umelecké dielo

note: item "Tourism/Map" combo "Map Type"
en: map
sk: mapa

en: citymap
sk: mapa mesta

en: hikingmap
sk: turistická mapa

en: bicyclemap
sk: cykloturistická mapa

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Type"
en: board
sk: tabuľa

en: history
sk: história

en: nature
sk: príroda

en: wildlife
sk: divoká príroda

note: item "Tourism/Other Information Points" text "Closer Description" item "Amenities/Hunting Stand" label "Edit a Hunting Stand" <key key="amenity" value="hunting_stand" />
en: Shelter
sk: Prístrešok

note: item
en: Edit Shelter
sk: Upraviť prístrešok

note: item "Tourism/Shelter" text "Name" item "Tourism/Picnic Site" text "Name"
en: Fireplace
sk: Ohnisko

note: item "Tourism/Shelter" check "Fireplace"
en: Picnic Site
sk: Výletné miesto

note: item
en: Edit Picnic Site
sk: Upraviť výletné miesto

note: item "Tourism/Picnic Site" check "Fireplace"
en: Historic Places
sk: Historické miesta

note: group "Historic Places"
en: Castle
sk: Hrad

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=castle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=castle" />
en: Edit Castle
sk: Upraviť hrad

note: item "Historic Places/Castle" text "Name"
en: Ruins
sk: Ruiny

note: item
en: Edit Ruins
sk: Upraviť ruiny

note: item "Historic Places/Ruins" text "Name"
en: Archaeological Site
sk: Archeologické nálezisko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=archaeological_site" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=archaeological_site" />
en: Edit Archaeological Site
sk: Upraviť archeologické nálezisko

note: item "Historic Places/Archaeological Site" text "Name"
en: Monument
sk: Pamätihodnosť, pamätník

note: item
en: Edit Monument
sk: Upraviť pamätihodnosť, pamätník

note: item "Historic Places/Monument" text "Name"
en: Memorial
sk: Pomník

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=memorial" />
en: Edit Memorial
sk: Upraviť pomník

note: item "Historic Places/Memorial" text "Name"
en: Battlefield
sk: Bojisko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=battlefield" />
en: Edit Battlefield
sk: Upraviť bojisko

note: item "Historic Places/Battlefield" text "Name"
en: Wayside Cross
sk: Kríž pri ceste

note: item
en: Edit a Wayside Cross
sk: Upraviť kríž pri ceste

note: item "Historic Places/Wayside Cross" text "Name"
en: Wayside Shrine
sk: Božia muka

note: item
en: Edit a Wayside Shrine
sk: Upraviť božiu muku

note: item "Historic Places/Wayside Shrine" text "Name"
en: Leisure
sk: Oddych (Leisure)

note: group "Leisure"
en: Water Park
sk: Vodný zábavný park

note: item
en: Edit Water Park
sk: Upraviť vodný zábavný park

note: item "Leisure/Water Park" text "Name"
en: Playground
sk: Ihrisko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=playground" />
en: Edit Playground
sk: Upraviť ihrisko

note: item "Leisure/Playground" text "Name"
en: Fishing
sk: Rybolov

note: item
en: Edit Fishing
sk: Upraviť rybolov

note: item "Leisure/Fishing" text "Name" <separator/>
en: Sport Facilities
sk: Športové zariadenie

note: group "Sport Facilities"
en: Stadium
sk: Štadión

note: item
en: Edit Stadium
sk: Upraviť štadión

note: item "Sport Facilities/Stadium" text "Name" <space /> item "Sport Facilities/Sports Centre" text "Name" item "Sport Facilities/Pitch" text "Name" item "Sport Facilities/Racetrack" text "Name"
en: select sport:
sk: vyberte šport:

note: item "Sport Facilities/Stadium" label "select sport:" <space /> item "Sport Facilities/Sports Centre" label "select sport:" item "Sport Facilities/Pitch" label "select sport:" item "Sport Facilities/Racetrack" label "select sport:" color boundary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <sc
en: sport
sk: šport

en: archery
sk: lukostreľba

en: athletics
sk: atletika

en: baseball
sk: bejzbal

en: basketball
sk: basketbal

en: boules
sk: boules (spoločný názov pre hry hrajuce sa s kovovými guľami)

en: bowls
sk: bowls (gúľanie šišatej gule po umelej,alebo prírodnej tráve k malej guľke)

en: canoe
sk: kanoe

en: climbing
sk: lezenie

en: cricket
sk: kriket

en: cricket_nets
sk: kriketová tréningová plocha s ochrannými sieťami (pre pálkára a nadhadzovača)

en: croquet
sk: croquet (drevenou paličkou-kladovom sa búcha do gule cez obruče vložené do trávnika)

en: cycling
sk: bicyklovanie

en: dog_racing
sk: závody chrtov

en: equestrian
sk: jazdectvo

en: football
sk: americký futbal

en: gymnastics
sk: gymnastika

en: hockey
sk: hokej

en: horse_racing
sk: konské dostihy

en: motor
sk: automobilový

en: racquet
sk: racquetbal (podobné ako squash, iné pravidlá)

en: rugby
sk: ragby

en: shooting
sk: streľba

en: skating
sk: korčuľovanie

en: skiing
sk: lyžovanie

en: soccer
sk: futbal (soccer)

en: swimming
sk: plávanie

en: table_tennis
sk: stolný tenis

en: tennis
sk: tenis

en: Sports Centre
sk: Športové centrum

note: item
en: Edit Sports Centre
sk: Upraviť športové centrum

en: Pitch
sk: Hracia plocha, ihrisko

note: item
en: Edit Pitch
sk: Upraviť hraciu plochu, ihrisko

en: Racetrack
sk: Dostihová dráha

note: item
en: Edit Racetrack
sk: Upraviť dostihovú dráhu

en: Golf Course
sk: Golfové ihrisko

note: item
en: Edit Golf Course
sk: Upraviť golfové ihrisko

note: item "Sport Facilities/Golf Course" text "Name"
en: Miniature Golf
sk: Minigolf

note: item
en: Edit Miniature Golf
sk: Upraviť minigolf

note: item "Sport Facilities/Miniature Golf" text "Name"
en: Sport
sk: Šport

note: item
en: Edit Multi
sk: Upraviť Multi

note: item "Sport/Multi" combo "type" item "Sport/10pin" combo "type" item "Sport/Athletics" combo "type" item "Sport/Archery" combo "type" item "Sport/Climbing" combo "type" item "Sport/Canoeing" combo "type" item "Sport/Cycling" combo "type" item "Sport/Dog Racing" combo "type" item "Sport/Equestrian" c
en: pitch
sk: hracia plocha, ihrisko

en: sports_centre
sk: športové centrum

en: stadium
sk: štadión

en: 10pin
sk: 10pin (Kolok na hru s desiatimi kolkami)

note: item
en: Edit 10pin
sk: Upraviť 10pin (kolok na hru s desiatimi kolkami)

en: Athletics
sk: Atletika

note: item
en: Edit Athletics
sk: Upraviť atletiku

en: Archery
sk: Lukostreľba

note: item
en: Edit Archery
sk: Upraviť lukostreľbu

en: Climbing
sk: Lezenie

note: item
en: Edit Climbing
sk: Upraviť lezenie

en: Canoeing
sk: Kanoistika

note: item
en: Edit Canoeing
sk: Upraviť kanoistiku

en: Cycling
sk: Cyklistika

note: item
en: Edit Cycling
sk: Upraviť cyklistiku

en: Dog Racing
sk: Preteky chrtov

note: item
en: Edit Dog Racing
sk: Upraviť preteky chrtov

en: Equestrian
sk: Jazdectvo

note: item
en: Edit Equestrian
sk: Upraviť jazdectvo

en: Horse Racing
sk: Konské dostihy

note: item
en: Edit Horse Racing
sk: Upraviť konské dostihy

en: Gymnastics
sk: Gymnastika

note: item
en: Edit Gymnastics
sk: Upraviť turistiku

en: Motor Sports
sk: Motošport

note: item
en: Edit Motor Sports
sk: Upraviť motošport

en: Skating
sk: Korčuľovanie

note: item
en: Edit Skating
sk: Upraviť korčuľovanie

note: item
en: Edit Skateboard
sk: Upraviť Skateboard

en: Swimming
sk: Plávanie

note: item
en: Edit Swimming
sk: Upraviť plávanie

en: Skiing
sk: Lýžovanie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps"/>
en: Edit Skiing
sk: Upraviť lyžovanie

note: item "Sport/Skiing" text "Name"
en: Piste type
sk: Typ lyžiarskej dráhy

note: item "Sport/Skiing" combo "Piste type"
en: downhill
sk: zjazdárska

en: nordic
sk: beh nalyžiach hore kopcom (nordic)

en: snow_park
sk: park zimných športov

en: Difficulty
sk: Obtiažnosť

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty"
en: novice
sk: pre začiatočníkov

en: easy
sk: ľahká

en: intermedia
sk: svah pre mierne pokročilých

en: advance
sk: pre pokročilých

en: expert
sk: pre skúsených

en: freeride
sk: freeride (zjazd na horských bicykloch cez prekážky)

en: Shooting
sk: Streľba

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:sport=shooting" />
en: Edit Shooting
sk: Upraviť streľbu

en: Sport (Ball)
sk: Šport (loptový)

note: group "Sport (Ball)"
en: Soccer
sk: Futbal

note: item
en: Edit Soccer
sk: Upraviť futbal

en: Football
sk: Americký futbal

note: item
en: Edit Football
sk: Upraviť americký futbal

note: item
en: Edit Australian Football
sk: Upraviť Australian Football

en: Baseball
sk: Bejzbal

note: item
en: Edit Baseball
sk: Upraviť bejzbal

en: Basketball
sk: Basketbal

note: item
en: Edit Basketball
sk: Upraviť basketbal

note: item
en: Edit Golf
sk: Upraviť golf

note: item "Sport (Ball)/Golf" combo "type"
en: golf_course
sk: golfové ihrisko

en: Boule
sk: Bowling na tráve

note: item
en: Edit Boule
sk: Upraviť bowling na tráve

en: Bowls
sk: Bowling

note: item
en: Edit Bowls
sk: Upraviť bowling

en: Cricket
sk: Kriket

note: item
en: Edit Cricket
sk: Upraviť kriket

en: Cricket Nets
sk: Cvičné ihrisko pre kriket so sieťou

note: item
en: Edit Cricket Nets
sk: Upraviť cvičné ihrisko pre kriket so sieťou

note: item
en: Edit Croquet
sk: Upraviť kroquet

en: Hockey
sk: Hokej

note: item
en: Edit Hockey
sk: Upraviť hokej

note: item
en: Edit Pelota
sk: Upraviť polotu

en: Racquet
sk: Racquetbal

note: item
en: Edit Racquet
sk: Upraviť racquetbal

en: Rugby
sk: Ragby

note: item
en: Edit Rugby
sk: Upraviť ragby

en: Table Tennis
sk: Stolný tenis

note: item
en: Edit Table Tennis
sk: Upraviť stolný tenis

en: Tennis
sk: Tenis

note: item
en: Edit Tennis
sk: Upraviť tenis

note: <separator/>
en: Buildings
sk: Budovy, stavby

note: group "Buildings"
en: Building
sk: Budova

note: item <key key="building" value="yes" />
en: Public Building
sk: Verejná budova

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=public_building" />
en: Edit Public Building
sk: Upraviť verejnú budovu

note: item "Buildings/Public Building" text "Name"
en: Town hall
sk: Radnica (obecný úrad)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=townhall" />
en: Edit Town hall
sk: Upraviť radnicu (obecný úrad)

note: item "Buildings/Town hall" text "Name"
en: Embassy
sk: Veľvyslanectvo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=embassy" />
en: Edit Embassy
sk: Upraviť veľvyslanectvo

note: item "Buildings/Embassy" text "Name"
en: Courthouse
sk: Súd

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=courthouse" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=courthouse" />
en: Edit Courthouse
sk: Upraviť súd

note: item "Buildings/Courthouse" text "Name"
en: Prison
sk: Vezenie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=prison" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=prison" />
en: Edit Prison
sk: Upraviť súd

note: item "Buildings/Prison" text "Name"
en: Police
sk: Polícia

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=police" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=police" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=police" />
en: Edit Police
sk: Upraviť políciu

note: item "Buildings/Police" text "Name"
en: Fire Station
sk: Hasičská stanica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fire_station" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:fire_station" />
en: Edit Fire Station
sk: Upraviť hasičskú stanicu

note: item "Buildings/Fire Station" text "Name"
en: Post Office
sk: Pošta

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=post_office" />
en: Edit Post Office
sk: Upraviť poštu

note: item "Buildings/Post Office" text "Name" <separator/>
en: Kindergarten
sk: Škôlka

note: item
en: Edit Kindergarten
sk: Upraviť škôlku

note: item "Buildings/Kindergarten" text "Name"
en: School
sk: Škola

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=school" />
en: Edit School
sk: Upraviť školu

note: item "Buildings/School" text "Name"
en: University
sk: Univerzita

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=university" />
en: Edit University
sk: Upraviť Univerzitu

note: item "Buildings/University" text "Name"
en: College
sk: Vysoká škola

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=college" />
en: Edit College
sk: Upraviť vysokú školu

note: item "Buildings/College" text "Name" <separator/>
en: Cinema
sk: Kino

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=cinema" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=cinema" />
en: Edit Cinema
sk: Upraviť kino

note: item "Buildings/Cinema" text "Name"
en: Library
sk: Knižnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=library" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=library" />
en: Edit Library
sk: Upraviť knižnicu

note: item "Buildings/Library" text "Name"
en: Arts Centre
sk: Kultúrne stredisko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=arts_centre" />
en: Edit Arts Centre
sk: Upraviť kultúrne stredisko

note: item "Buildings/Arts Centre" text "Name"
en: Theatre
sk: Divadlo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=theatre" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=theatre" />
en: Edit Theatre
sk: Upraviť divadlo

note: item "Buildings/Theatre" text "Name"
en: Place of Worship
sk: Kostol

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=place_of_worship" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=place_of_worship" sv.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Sv:Tag:amenity=place_of_worship" />
en: Edit Place of Worship
sk: Upraviť kostol

note: item "Buildings/Place of Worship" text "Name" item "Land use/Graveyard" text "Name" item "Land use/Cemetery" text "Name"
en: Religion
sk: Náboženstvo

note: item "Buildings/Place of Worship" combo "Religion" item "Land use/Graveyard" combo "Religion" item "Land use/Cemetery" combo "Religion"
en: bahai
sk: baháisti

en: buddhist
sk: budhisti

en: christian
sk: kresťania

en: hindu
sk: hinduisti

en: jain
sk: džinisti

en: jewish
sk: judaisti

en: muslim
sk: moslimovia

en: spiritualist
sk: spiritualisti

en: taoist
sk: taoisti

en: Denomination
sk: Vyznanie (cirkevné)

note: item "Buildings/Place of Worship" combo "Denomination" item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" item "Land use/Cemetery" combo "Denomination"
en: anglican
sk: anglikánska

en: baptist
sk: baptistická

en: catholic
sk: katolícka

en: evangelical
sk: evanjelikánska

en: jehovahs_witness
sk: svedkovia jehovovi

en: lutheran
sk: lutheránska

en: methodist
sk: methodistická

en: mormon
sk: mormónska

en: orthodox
sk: orthodoxná

en: presbyterian
sk: presbiteriánska

en: protestant
sk: protestanská

en: quaker
sk: quakerská

en: shia
sk: šiítska

en: sunni
sk: sunnitská

note: <separator/>
en: Addresses
sk: Adresy

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" />
en: Edit address information
sk: Upraviť informácie o adrese

note: item "Buildings/Addresses" label "Edit address information" <space />
en: House number
sk: Číslo domu

note: item "Buildings/Addresses" text "House number" <optional>
en: House name
sk: Meno domu

note: item "Buildings/Addresses" text "House name"
en: Street name
sk: Názov ulice

note: item "Buildings/Addresses" text "Street name"
en: City name
sk: Názov mesta

note: item "Buildings/Addresses" text "City name"
en: Post code
sk: Poštové smerovacie číslo

note: item "Buildings/Addresses" text "Post code"
en: Country code
sk: Kód krajiny

note: item "Buildings/Addresses" text "Country code" </optional>
en: Address Interpolation
sk: Interpolácia adries

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" />
en: Edit address interpolation
sk: Upraviť interpoláciu adries

note: item "Buildings/Address Interpolation" label "Edit address interpolation" <space />
en: Numbering scheme
sk: Schéma číslovania

note: item "Buildings/Address Interpolation" combo "Numbering scheme"
en: odd
sk: nepárne

en: even
sk: párne

en: all
sk: všetky

en: Man Made
sk: Človekom vytvorené (Man made)

note: group "Man Made"
en: Works
sk: Závody (továrne)

note: item
en: Edit Works
sk: Upraviť závody (továrne)

note: item "Man Made/Works" text "Name"
en: Tower
sk: Veža

note: item
en: Edit Tower
sk: Upraviť vežu

note: item "Man Made/Tower" text "Name"
en: Water Tower
sk: Vodojem

note: item
en: Edit Water Tower
sk: Upraviť vodojem

note: item "Man Made/Water Tower" text "Name"
en: Gasometer
sk: Plynojem (Gasometer)

note: item
en: Edit Gasometer
sk: Upraviť plynojem (gasometer)

note: item "Man Made/Gasometer" text "Name"
en: Lighthouse
sk: Maják

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=lighthouse" />
en: Edit Lighthouse
sk: Upraviť maják

note: item "Man Made/Lighthouse" text "Name"
en: Windmill
sk: Veterný mlyn

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=windmill" />
en: Edit Windmill
sk: Upraviť veterný mlyn

note: item "Man Made/Windmill" text "Name"
en: Pipeline
sk: Potrubie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pipeline" />
en: Edit Pipeline
sk: Upraviť potrubie

note: item "Man Made/Pipeline" text "Name"
en: Wastewater Plant
sk: Čistička odpadových vôd

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=wastewater_plant" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:man_made=wastewater_plant" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:man_made=wastewater_plant" />
en: Edit Wastewater Plant
sk: Upraviť čističku odpadových vôd

note: item "Man Made/Wastewater Plant" text "Name"
en: Crane
sk: Žeriav

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=crane" />
en: Edit Crane
sk: Upraviť žeriav

note: item "Man Made/Crane" text "Name"
en: Beacon
sk: Signál (rádiomaják)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=beacon" />
en: Edit Beacon
sk: Upraviť signál (rádiomaják)

note: item "Man Made/Beacon" text "Name"
en: Survey Point
sk: Meračský bod

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=survey_point" />
en: Edit Survey Point
sk: Upraviť meračský bod

note: item "Man Made/Survey Point" text "Name"
en: Surveillance
sk: Pozorovanie (ostraha)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=surveillance" />
en: Edit Surveillance Camera
sk: Upraviť pozorovaciu kameru

note: item "Man Made/Surveillance" text "Name" <separator/>
en: Power Generator
sk: Elektráreň (spôsob vyroby)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=generator" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=generator" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:power=generator" />
en: Edit Power Generator
sk: Upraviť elektráreň (spôsob vyroby)

note: item "Man Made/Power Generator" combo "Type"
en: wind
sk: veterná

en: hydro
sk: vodná

en: fossil
sk: fosílna

en: nuclear
sk: jadrová

en: coal
sk: uhoľná

en: photovoltaic
sk: fotovoltanická (slnečná články)

en: gas
sk: plynová

note: item "Man Made/Power Generator" text "Name"
en: Power Station
sk: Elektráreň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=line" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=line" />
en: Edit power station
sk: Upraviť elektráreň

note: item "Man Made/Power Station" text "Operator"
en: Power Sub Station
sk: Podzemná elektráreň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=sub_station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=sub_station" />
en: Edit power sub station
sk: Upraviť podzemnú elektráreň

note: item "Man Made/Power Sub Station" text "Operator" item "Man Made/Power Line" text "Operator"
en: Line reference
sk: Odkazová linka

note: item "Man Made/Power Sub Station" text "Line reference"
en: Power Tower
sk: Vežová solárna elektráreň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=tower" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=tower" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:power=tower" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:power=tower" />
en: Edit Power Tower
sk: Upraviť vežovú solárnu elektráreň

note: item "Man Made/Power Tower" label "Edit Power Tower" <key key="power" value="tower" />
en: Power Line
sk: Elektrické vedenie

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=line" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=line" />
en: Edit power line
sk: Upraviť elektrické vedenie

note: item "Man Made/Power Line" text "Line reference"
en: Voltage
sk: Napätie

note: item "Man Made/Power Line" text "Voltage"
en: Amount of Wires
sk: Počet vodičov

note: item "Man Made/Power Line" text "Amount of Wires"
en: Amenities
sk: Vybavenosť (Amenities)

note: group "Amenities"
en: Toilets
sk: Toalety

note: item "Amenities/Toilets" text "Operator" item "Shops/Vending machine" text "Operator"
en: Reference number
sk: Referenčné číslo

note: item "Amenities/Toilets" text "Reference number"
en: Charge
sk: Poplatok

note: item "Shops/Vending machine" text "Reference number"
en: Note
sk: Poznámka

note: item "Amenities/Toilets" text "Note"
en: Post Box
sk: Poštová schránka

note: item "Amenities/Post Box" text "Operator"
en: Telephone
sk: Telefón

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=telephone" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=telephone" />
en: Edit a Telephone
sk: Upraviť telefón

note: item "Amenities/Telephone" text "Operator" item "Shops/Vending machine" text "Note"
en: Coins
sk: Mince

note: item "Amenities/Telephone" check "Coins" item "Shops/Vending machine" check "Coins"
en: Notes
sk: Bankovky

note: item "Amenities/Telephone" check "Notes" item "Shops/Vending machine" check "Notes"
en: Electronic purses and Charge cards
sk: Platobné karty a Kreditné karty

note: item "Amenities/Telephone" check "Electronic purses and Charge cards" item "Shops/Vending machine" check "Electronic purses and Charge cards"
en: Debit cards
sk: Debetné karty

note: item "Amenities/Telephone" check "Debit cards" item "Shops/Vending machine" check "Debit cards"
en: Credit cards
sk: Kreditné karty

note: item "Amenities/Telephone" check "Credit cards"
en: Telephone cards
sk: Telefónne karty

note: item "Amenities/Telephone" check "Telephone cards"
en: Recycling
sk: Recyklácia

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=recycling" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=recycling" />
en: Edit a Recycling station
sk: Upraviť recykláciu (zber)

note: item "Amenities/Recycling" label "Edit a Recycling station" <key key="amenity" value="recycling" />
en: Batteries
sk: Batérie

note: item "Amenities/Recycling" check "Batteries"
en: Cans
sk: Plechovky

note: item "Amenities/Recycling" check "Cans"
en: Clothes
sk: Handry

note: item "Amenities/Recycling" check "Clothes"
en: Glass
sk: Sklo

note: item "Amenities/Recycling" check "Glass"
en: Paper
sk: Papier

note: item "Amenities/Recycling" check "Paper"
en: Scrap Metal
sk: Železný šrot

note: item "Amenities/Recycling" check "Scrap Metal"
en: Bench
sk: Lavička

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bench" /> <key key="amenity" value="bench" />
en: Hunting Stand
sk: Poľovnícky posed

note: item
en: Edit a Hunting Stand
sk: Upraviť poľovnícky posed

note: item "Amenities/Hunting Stand" check "Shelter"
en: Hide
sk: Skryť

note: item "Amenities/Hunting Stand" check "Hide"
en: Lock
sk: Zamknúť

note: item "Amenities/Hunting Stand" check "Lock" item "Land use/Tree" text "Type"
en: Height
sk: Výška

note: item "Amenities/Hunting Stand" combo "Height"
en: low
sk: nízky

en: half
sk: polovičný

en: full
sk: úplný

en: Fountain
sk: Fontána

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fountain" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=fountain" />
en: Edit a Fountain
sk: Upraviť fontánu

note: item "Amenities/Fountain" text "Name"
en: Drinking Water
sk: Pitná voda

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=drinking_water" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=drinking_water" />
en: Edit Drinking Water
sk: Upraviť pitnú vodu

note: item "Amenities/Drinking Water" text "Name"
en: Baby Hatch
sk: Hniezdo záchrany

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=baby_hatch" />
en: Edit a Baby Hatch
sk: Upraviť hniezdo záchrany

note: item "Amenities/Baby Hatch" text "Opening Hours"
en: Shops
sk: Obchody

note: item
en: Edit Supermarket
sk: Upraviť supermarket

note: item "Shops/Supermarket" text "Name"
en: Convenience Store
sk: Obchod s polotovarmi

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=convenience" />
en: Edit Convenience Store
sk: Upraviť obchod s polotovarmi

note: item "Shops/Convenience Store" text "Name"
en: Kiosk
sk: Stánok

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=kiosk" />
en: Edit Kiosk
sk: Upraviť stánok

note: item "Shops/Kiosk" text "Name"
en: Vending machine
sk: Predajný automat

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=vending_machine" />
en: Edit a Vending machine
sk: Upraviť predajný automat

note: item "Shops/Vending machine" label "Edit a Vending machine" <key key="amenity" value="vending_machine" />
en: Vending products
sk: Predávané výrobky

note: item "Shops/Vending machine" combo "Vending products"
en: public_transport_tickets
sk: lístky MHD

en: public_transport_plans
sk: plány MHD

en: parking_tickets
sk: parkovacie lístky

en: food
sk: jedlo

en: drinks
sk: pitie

en: sweets
sk: sladkosti

en: cigarettes
sk: cigarety

en: photos
sk: fotky

en: animal_food
sk: krmivo pre zvieratá

en: news_papers
sk: noviny

en: toys
sk: hračky

en: stamps
sk: známky

en: SIM-cards
sk: SIM-karty

en: telephone_vouchers
sk: telefónne kupóny (poukážky)

en: vouchers
sk: kupóny (poukážky)

en: condoms
sk: kondómy

en: tampons
sk: tampóny

en: excrement_bags
sk: sáčky na výkaly

note: item "Shops/Vending machine" check "Credit cards"
en: Account or loyalty cards
sk: Prístupové alebo vernostné karty

note: item "Shops/Vending machine" check "Account or loyalty cards"
en: Butcher
sk: Mäsiareň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=butcher" />
en: Edit Butcher
sk: Upraviť mäsiarstvo

note: item "Shops/Butcher" text "Name"
en: Baker
sk: Chlieb a pečivo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=bakery" />
en: Edit Baker
sk: Upraviť chlieb a pečivo

note: item "Shops/Baker" text "Name"
en: Florist
sk: Kvetinárstvo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=florist" />
en: Edit Florist
sk: Upraviť kvetinárstvo

note: item "Shops/Florist" text "Name"
en: Organic
sk: Biopotraviny

note: item
en: Edit Organic Shop
sk: Upraviť biopotraviny

note: item "Shops/Organic" text "Name"
en: Beverages
sk: Nápoje

note: item
en: Edit Beverages  Shop
sk: Upraviť obchod s nápojmi

note: item "Shops/Beverages" text "Name"
en: Computer
sk: Počítač

note: item
en: Edit Computer Shop
sk: Upraviť počítačový obchod

note: item "Shops/Computer" text "Name"
en: Electronics
sk: Elektronika

note: item
en: Edit Electronics Shop
sk: Upraviť obchod s elektronikou

note: item
en: Edit Hifi Shop
sk: Upraviť obchod s Hifi elektronikou

note: item "Shops/Hifi" text "Name"
en: Furniture
sk: Nábytok

note: item
en: Edit Furniture Shop
sk: Upraviť obchod s nábytkom

note: item "Shops/Furniture" text "Name"
en: Garden Centre
sk: Záhradné centrum

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=garden_centre" />
en: Edit Garden Centre
sk: Upraviť záhradné centrum

note: item "Shops/Garden Centre" text "Name"
en: Hardware
sk: Železiarstvo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=hardware" />
en: Edit Hardware Store
sk: Upraviť železiarstvo

note: item "Shops/Hardware" text "Name"
en: Do-it-yourself-store
sk: Obchod Urob si sám

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=doityourself" />
en: Edit Do-it-yourself-store
sk: Upraviť obchod Urob si sám

note: item "Shops/Do-it-yourself-store" text "Name"
en: Stationery
sk: Papierníctvo

note: item
en: Edit Stationery Shop
sk: Upraviť papierníctvo

note: item "Shops/Stationery" text "Name"
en: Hairdresser
sk: Kaderníctvo

note: item
en: Edit Hairdresser
sk: Upraviť kaderníctvo

note: item "Shops/Hairdresser" text "Name"
en: Shoes
sk: Obuva

note: item
en: Edit Shoe Shop
sk: Upravit obchod s obuvou

note: item "Shops/Shoes" text "Name"
en: Toys
sk: Hračky

note: item
en: Edit Toy Shop
sk: Upraviť obchod s hračkami

note: item "Shops/Toys" text "Name"
en: Video
sk: Obchod s DVD

note: item
en: Edit Video Shop
sk: Upraviť obchod s DVD

note: item "Shops/Video" text "Name"
en: Dry Cleaning
sk: Chemická čistiareň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=dry_cleaning" />
en: Edit Dry Cleaning
sk: Upraviť chemickú čistiareň

note: item "Shops/Dry Cleaning" text "Name"
en: Laundry
sk: Práčovňa

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Laundry" />
en: Edit Laundry
sk: Upraviť práčovňu

note: item "Shops/Laundry" text "Name"
en: Outdoor
sk: Turistický (Outdoor)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=outdoor" />
en: Edit Outdoor Shop
sk: Upraviť obchod s výchádzkovým (outdoor) tovarom

note: item "Shops/Outdoor" text "Name"
en: sports
sk: Športový

note: item
en: Edit Sports Shop
sk: Upraviť športový obchod

note: item "Shops/sports" text "Name"
en: optician
sk: Očná optika

note: item
en: Edit Optician
sk: Upraviť očnú optiku

note: item "Shops/optician" text "Name"
en: Cash
sk: Hotovosť

note: group "Cash"
en: Bank
sk: Banka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bank" />
en: Edit Bank
sk: Upraviť banku

note: item "Cash/Bank" text "Name" item "Cash/Money Exchange" text "Name"
en: Automated Teller Machine
sk: Bankomat

note: item "Cash/Bank" check "Automated Teller Machine"
en: Money Exchange
sk: Zmenáreň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bureau_de_change" />
en: Edit Money Exchange
sk: Upraviť zmenáreň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=atm" />
en: Edit Automated Teller Machine
sk: Upraviť bankomat

note: item "Cash/Automated Teller Machine" text "Operator"
en: Health
sk: Zdravie

note: group "Health"
en: Doctors
sk: Lekári

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=doctors" />
en: Edit Doctors
sk: Upraviť lekárov

note: item "Health/Doctors" text "Name"
en: Dentist
sk: Zubný lekár

note: item
en: Edit Dentist
sk: Upraviť zubného lekára

note: item "Health/Dentist" text "Name"
en: Pharmacy
sk: Lekáreň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pharmacy" />
en: Edit Pharmacy
sk: Upraviť lekáreň

note: item "Health/Pharmacy" label "Edit Pharmacy" <key key="amenity" value="pharmacy" />
en: Dispensing
sk: výdaj na recepty

note: item "Health/Pharmacy" text "Name"
en: Hospital
sk: Nemocnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=hospital" />
en: Edit Hospital
sk: Upraviť nemocnicu

note: item "Health/Hospital" text "Name"
en: Emergency Access Point
sk: Pohotovosť (Záchranná služba)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=emergency_access_point" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=emergency_access_point" />
en: Edit Emergency Access Point
sk: Upraviť pohotovosť (záchrannú službu)

note: item "Health/Emergency Access Point" label "Edit Emergency Access Point" <space /> <key key="highway" value="emergency_access_point" />
en: Point Number
sk: Číslo bodu

note: item "Health/Emergency Access Point" text "Point Number"
en: Phone Number
sk: Telefónne číslo

note: item "Health/Emergency Access Point" text "Phone Number"
en: (Use international code, like +12-345-67890)
sk: (Použite medzinárodný kód, ako +12-345-67890)

note: item "Health/Emergency Access Point" label "(Use international code, like +12-345-67890)" <space />
en: Veterinary
sk: Veterinár

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=veterinary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=veterinary" />
en: Edit Veterinary
sk: Upraviť veterinárnu ambulanciu

note: group "Places"
en: Continent
sk: Kontinent

note: item
en: Edit a Continent
sk: Upraviť kontinent

note: item "Places/Continent" text "Name"
en: Country
sk: Krajina (štát)

note: item
en: Edit Country
sk: Upraviť krajinu (štát)

note: item "Places/Country" text "Name" item "Relations/Route" text "Operator"
en: State
sk: Štát

note: item
en: Edit State
sk: Upraviť štát

note: item "Places/State" text "Name"
en: Region
sk: Oblasť (región)

note: item
en: Edit Region
sk: Upraviť oblasť (región)

note: item "Places/Region" text "Name"
en: County
sk: kraj (okres)

note: item
en: Edit County
sk: Upraviť kraj (okres)

note: item "Places/County" text "Name"
en: City
sk: Mesto

note: item
en: Edit City
sk: Upraviť mesto

note: item "Places/City" text "Name"
en: Town
sk: Mesto

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=town" />
en: Edit Town
sk: Upraviť mesto

note: item "Places/Town" text "Name"
en: Suburb
sk: Štvrť

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=suburb" />
en: Edit Suburb
sk: Upraviť štvrť

note: item "Places/Suburb" text "Name"
en: Village
sk: Dedina

note: item
en: Edit Village
sk: Upraviť dedinu

note: item "Places/Village" text "Name"
en: Hamlet
sk: Malá dedina

note: item
en: Edit Hamlet
sk: Upraviť malú dedinu

note: item "Places/Hamlet" text "Name"
en: Locality
sk: Oblasť (lokalita)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=locality" />
en: Edit Locality
sk: Upraviť oblasť (lokalitu)

note: item "Places/Locality" text "Name"
en: Island
sk: Ostrov

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=island" />
en: Edit Island
sk: Upraviť Ostrov

note: item "Places/Island" text "Name" <separator/>
en: Cave Entrance
sk: Vstup do jaskyne

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=cave_entrance" />
en: Edit Cave Entrance
sk: Upraviť vstup do jaskyne

note: item "Places/Cave Entrance" text "Name"
en: Peak
sk: Vrchol

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=peak" />
en: Edit Peak
sk: Upraviť vrchol kopca

note: item "Places/Peak" text "Elevation"
en: Glacier
sk: Ľadovec

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=glacier" />
en: Edit Glacier
sk: Upraviť ľadovec

note: item "Places/Glacier" text "Elevation"
en: Volcano
sk: Sopka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=volcano" />
en: Edit Volcano
sk: Upraviť sopku

note: item "Places/Volcano" text "Elevation"
en: Boundaries
sk: Hranice

note: group "Boundaries"
en: National
sk: Štátne

note: item
en: Edit National Boundary
sk: Upraviť štátne hranice

note: item "Boundaries/National" text "Name"
en: Administrative
sk: Administratívne

note: item
en: Edit Administrative Boundary
sk: Upraviť administratívne hranice

note: item "Boundaries/Administrative" text "Name"
en: Civil
sk: Občianske

note: item
en: Edit Civil Boundary
sk: Upraviť občiansku hranicu

note: item "Boundaries/Civil" text "Name"
en: political
sk: politické

note: item
en: Edit Political Boundary
sk: Upraviť politickú hranicu

note: item "Boundaries/political" text "Name"
en: National_park
sk: Národný park (prírodná rezervácia)

note: item
en: Edit National Park Boundary
sk: Upraviť hranicu Národného parku (prírodnej rezervácie)

note: item "Boundaries/National_park" text "Name"
en: Land use
sk: Využívanie oblasti (Land use)

note: group "Land use"
en: Tree
sk: Strom

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=tree" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:natural=tree"  />
en: Edit a Tree
sk: Upraviť strom

note: item "Land use/Tree" text "Height"
en: Botanical Name
sk: Botanický názov

note: item "Land use/Tree" text "Botanical Name"
en: Wood
sk: Drevo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=wood" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:natural=wood" />
en: Edit Wood
sk: Upraviť Drevo

note: item "Land use/Wood" combo "Type" item "Land use/Forest" combo "Type"
en: coniferous
sk: ihličnatý

en: deciduous
sk: listnatý

en: mixed
sk: zmiešaný

en: Forest
sk: Les

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=forest" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:landuse=forest" />
en: Edit Forest Landuse
sk: Upraviť les

en: Nature Reserve
sk: Prírodná rezervácia

note: item
en: Edit Nature Reserve
sk: Upraviť prírodnú rezerváciu

note: item "Land use/Nature Reserve" text "Name"
en: Farmyard
sk: Farma

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=farmyard" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:landuse=farmyard" />
en: Edit Farmyard Landuse
sk: Upraviť farmu

note: item "Land use/Farmyard" text "Name"
en: Farmland
sk: Poľnohospodárska pôda

note: item
en: Edit Farmland Landuse
sk: Upraviť poľnohospodárske pôdu

note: item "Land use/Farmland" text "Name"
en: Meadow
sk: Lúka

note: item
en: Edit Meadow Landuse
sk: Upraviť lúku

note: item "Land use/Meadow" text "Name"
en: Vineyard
sk: Vinica

note: item
en: Edit Vineyard Landuse
sk: Upraviť vinicu

note: item "Land use/Vineyard" text "Name"
en: Allotments
sk: Ťažobný priestor

note: item
en: Edit Allotments Landuse
sk: Upraviť ťažobný priestor

note: item "Land use/Allotments" text "Name"
en: Garden
sk: Záhrada

note: item
en: Edit Garden
sk: Upraviť záhradu

note: item "Land use/Garden" text "Name"
en: Grass
sk: Tráva

note: item
en: Edit Grass Landuse
sk: Upraviť trávnatú plochu

note: item "Land use/Grass" text "Name"
en: Village Green
sk: Obecná zeleň

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=village_green" />
en: Edit Village Green Landuse
sk: Upraviť obecnú zeleň

note: item "Land use/Village Green" text "Name"
en: Common
sk: Spoločné, obecné

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=common" />
en: Edit Common
sk: Upraviť spoločné, obecné

note: item
en: Edit Park
sk: Upraviť park

note: item "Land use/Park" text "Name"
en: Recreation Ground
sk: Rekreačná oblasť

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=recreation_ground" />
en: Edit Recreation Ground Landuse
sk: Upraviť rekreačnú oblasť

note: item "Land use/Recreation Ground" text "Name" <separator/>
en: Residential area
sk: Osídlená oblasť

note: item
en: Edit Residential Landuse
sk: Upraviť osídlenú oblasť

note: item "Land use/Residential area" text "Name"
en: Graveyard
sk: Cintorín

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=grave_yard" />
en: Edit Graveyard
sk: Upraviť cintorín

en: Cemetery
sk: Cintorín

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=cemetery" />
en: Edit Cemetery Landuse
sk: Upraviť cintorín

en: Retail
sk: Maloobchod

note: item
en: Edit Retail Landuse
sk: Upraviť oblasť s maloobchodmi

note: item "Land use/Retail" text "Name"
en: Commercial
sk: Obchodná (komerčná)

note: item
en: Edit Commercial Landuse
sk: Upraviť obchodnú (komerčnú) oblasť

note: item "Land use/Commercial" text "Name"
en: Industrial
sk: Priemysel

note: item
en: Edit Industrial Landuse
sk: Upraviť priemyselnú oblasť

note: item "Land use/Industrial" text "Name"
en: Railway land
sk: Železničný pozemok

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=railway" />
en: Edit Railway Landuse
sk: Upraviť železničný pozemok

note: item "Land use/Railway land" text "Name" <separator/>
en: Brownfield
sk: Brownfield (opustený priemyselný objekt)

note: item
en: Edit Brownfield Landuse
sk: Upraviť brownfield (opustený priemyselný objekt)

note: item "Land use/Brownfield" text "Name"
en: Greenfield
sk: Greenfield (oblasť používaná pre poľnohospodárstvo)

note: item
en: Edit Greenfield Landuse
sk: Upraviť greenfield (oblasť používaná pre poľnohospodárstvo)

note: item "Land use/Greenfield" text "Name"
en: Construction area
sk: Stavebná oblasť

note: item
en: Edit Construction Landuse
sk: Upraviť stavebnú oblasť

note: item "Land use/Construction area" text "Name"
en: Landfill
sk: Skládka odpadov

note: item
en: Edit Landfill Landuse
sk: Upraviť skládku odpadov

note: item "Land use/Landfill" text "Name"
en: Quarry
sk: Lom

note: item
en: Edit Quarry Landuse
sk: Upraviť lom

note: item "Land use/Quarry" text "Name"
en: Military
sk: Armáda

note: item
en: Edit Military Landuse
sk: Upraviť vojenskú oblasť

note: item "Land use/Military" text "Name" <separator/>
en: Scree
sk: Sutina

note: item
en: Edit Scree
sk: Upraviť sutinu

note: item "Land use/Scree" text "Name"
en: Scrub
sk: Krovie

note: item
en: Edit Scrub
sk: Upraviť krovie

note: item "Land use/Scrub" text "Name"
en: Fell
sk: Fell (typ horskej krajiny nad pásmom stromov (horská pastvina))

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=fell" />
en: Edit Fell
sk: Upraviť fell (typ horskej krajiny nad pásmom stromov (horská pastvina))

note: item "Land use/Fell" text "Name"
en: Heath
sk: Vresovisko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=heath" />
en: Edit Heath
sk: Upraviť vresovisko

note: group "Relations"
en: Multipolygon
sk: multipolygón

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:multipolygon" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:multipolygon" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Relation:multipolygon" />
en: Edit a Multipolygon
sk: Upraviť multipolygón

note: item "Relations/Multipolygon" text "Name" </optional> <roles>
en: outer segment
sk: obvodová časť (outer segment)

note: item "Relations/Multipolygon" role "outer segment"
en: inner segment
sk: vnútorná časť (inner segment)

note: item "Relations/Multipolygon" role "inner segment" </roles>
en: Turn restriction
sk: Prikázané smery jazdy (turn restriction)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:restriction" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:restriction"/>
en: Edit a Turn Restriction
sk: Upraviť prikázané smery jazdy (turn restriction)

note: item "Relations/Turn restriction" label "Edit a Turn Restriction" <key key="type" value="restriction" />
en: Restriction
sk: Obmedzenie

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction"
en: no_left_turn
sk: zákaz zabočenia vľavo

en: no_right_turn
sk: zákaz zabočenia vpravo

en: no_straight_on
sk: zákaz jazdy priamo

en: no_u_turn
sk: zákaz otáčania sa

en: only_right_turn
sk: prikázané odbočenie vpravo

en: only_left_turn
sk: prikázané odbočenie vľavo

en: only_straight_on
sk: zákaz odbočenia

note: item "Relations/Turn restriction" text "Name" </optional> <roles>
en: from way
sk: z cesty

note: item "Relations/Turn restriction" role "from way"
en: via node or way
sk: cez bod alebo cestu

note: item "Relations/Turn restriction" role "via node or way"
en: to way
sk: k ceste

note: item "Relations/Turn restriction" role "to way" </roles>
en: Route
sk: Cesta (Route)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:route"/>
en: Edit a Route
sk: Upraviť Cestu (Route)

note: item "Relations/Route" label "Edit a Route" <key key="type" value="route" />
en: Route type
sk: Typ Cesty (Route)

note: item "Relations/Route" combo "Route type" color destination <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="bicycle" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/bicycle.png"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="bic
en: bicycle
sk: bicykel

en: bus
sk: autobus

en: road
sk: cesta (vozovka)

en: ferry
sk: trajekt (prievoz)

en: ski
sk: lyžovanie

note: color bicycle <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/bicycle-designated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="foot" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/foot.png"/> <condition k="foot" v="designated"/> <icon annotate="true" src="misc/dep
en: foot
sk: pešia (foot)

en: hiking
sk: turistika

en: tram
sk: električka

en: detour
sk: obchádzka

note: color otherrail <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="railway" v="subway"/>
en: subway
sk: metro (subway)

note: item "Relations/Route" text "Reference"
en: Symbol description
sk: Popis značky

note: item "Relations/Route" text "Description" <optional>
en: Network
sk: Sieť

note: item "Relations/Route" combo "State"
en: proposed
sk: plánovaný

en: alternate
sk: náhradný

en: temporary
sk: dočasný

en: connection
sk: spojenie

en: Color (hex)
sk: Farba (hex)

note: item "Relations/Route" text "Color (hex)" </optional> <roles>
en: route segment
sk: cestný úsek

note: item "Relations/Route" role "route segment"
en: forward segment
sk: predný segment

note: item "Relations/Route" role "forward segment"
en: backward segment
sk: zadný segment

note: item "Relations/Route" role "backward segment"
en: halt point
sk: bod prerušenia

note: item "Relations/Route" role "halt point"
en: forward halt point
sk: predný bod prerušenia

note: item "Relations/Route" role "forward halt point"
en: backward halt point
sk: zadný bod prerušenia

note: <!-- A little help: 1. every rule starts with <rule> and ends with </rule> 2. every rule needs a condition -k for the key (required) -v for the value as a string -b for the values yes / no (boolean, will also understand true, 1 and false, 0 respectively) Although the value flags v/b for the conditio
en: standard
sk: štandartný

note: mappaint style named "standard" <rule> <condition k="restriction" v="no_left_turn"/> <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/turn_restrictions/no_left_turn.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <condition k="restriction" v="no_right_turn"/> <icon annotate="true"
en: bridge
sk: most

note: color bridge <icon annotate="true" src="vehicle/viaduct.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="bridge" b="no"/> <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="tunnel" b="no"/> color deprecated <condition k="cutting" b="no"/> <condit
en: deprecated
sk: zastaralý

note: color foot <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/foot-designated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>10000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="goods" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/goods.png"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="hgv" b="no"/> <condition k="horse
en: horse
sk: koňská (horse)

note: color tertiary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="unclassified"/> color deprecated <scale_max>40000</scale_max> <condition k="highway" v="unsurfaced"/> color highway_track <scale_max>20000</
en: street
sk: ulica

note: color street <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="track"/> color bicycle <scale_max>50000</scale_max> <!-- tracktype tags --> <condition k="tracktype" v="grade1"/> color highway_track <conditi
en: highway_track
sk: cesta (highway_track)

note: color foot <icon annotate="true" src="transport/steps.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>10000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="bus_guideway"/> color railwaypoint <icon annotate="true" src="vehicle/crossing.png"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="railway" v="rai
en: rail
sk: koľajnica (rail)

note: color rail <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>10000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="mini_roundabout"/> <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/roundabout_left.png"/> <scale_max>50000</scale_max> <condition k="highway" v="
en: viaduct
sk: viadukt (nadjazd)

note: color viaduct <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="motorway_junction"/> <icon annotate="true" src="vehicle/exit.png"/> <condition k="highway" v="services"/> <icon annotate="true" src="vehicle/
en: turningcircle
sk: turningcircle (zaokrúhlený koniec cesty pre ľahšie otáčanie sa aut)

note: color water <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="riverbank"/> color riverbank
en: riverbank
sk: riečny breh

note: color water <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="stream"/>
en: stream
sk: potok

note: color water <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="dock"/>
en: dock
sk: dok (nakladacia rampa)

note: color dock <icon annotate="true" src="nautical/boatyard.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="lock_gate"/> <icon annotate="true" src="nautical/lock_gate.png"/> <condition k="waterway" v="turning_point"/> <icon annotate="true" src="naut
en: aqueduct
sk: akvadukt

note: color aqueduct <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="boatyard"/> <icon annotate="true" src="nautical/boatyard.png"/> <condition k="waterway" v="water_point"/> <icon annotate="true" src="accomm
en: manmade
sk: človekom vytvorené (manmade)

note: color manmade <!-- it's not possible to have both line and area, line seems more likely --> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- railway tags --> <rule> <condition k="railway" v="station"/> color railwaypoint <icon annotate="true" src="transport/railway.png"/> <conditio
en: railwaypoint
sk: železničná výhybka

note: color rail <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="railway" v="tram"/> <!-- prefer way types over tram - draw tram as overlay in joined cases --> color railover <scale_max>50000</scale_max> <condition k=
en: otherrail
sk: iná koľaj

note: color otherrail
en: railover
sk: nadchod nad železnicou

note: color subway <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="railway" v="preserved"/> color oldrail <condition k="railway" v="disused"/> <condition k="railway" v="abandoned"/>
en: oldrail
sk: historická železnica(turistická)

note: color rail <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="service" v="yard"/> <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="service" v="siding"/> <condition k="service" v="spur"/> <!--aeroway tags --> <condition k="aeroway" v="aerodrome"/> color 
en: aeroway
sk: letecké cesty

note: color aeroway <icon annotate="true" src="transport/airport.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="terminal"/>
en: terminal
sk: terminál

note: color terminal <icon annotate="true" src="transport/airport/terminal.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="helipad"/> color aeroway_dark <icon annotate="true" src="transport/airport/helipad.png"/> <condition k="aeroway" v="runway"/>
en: aeroway_dark
sk: zjazdovka_čierna

note: color aeroway <icon annotate="true" src="transport/airport.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="apron"/>
en: aeroway_light
sk: zjazdovka_ľahká

note: color aeroway_light <icon annotate="true" src="transport/airport.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--aerialway tags --> <rule> <condition k="aerialway" v="cable_car"/> color aerialway <icon annotate="true" src="transport/aerialway/cable_car.png"/> <condition k="a
en: aerialway
sk: Visuté cesty/Lanovky

note: color aerialway <icon annotate="true" src="transport/aerialway/cable_car.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- piste tags --> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="easy"/>
en: piste_easy
sk: mierna zjazdovka (piste_easy)

note: color piste_easy <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="intermediate"/>
en: piste_intermediate
sk: stredne ťažká zjazdovka (piste_intermediate)

note: color piste_intermediate <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="advanced"/>
en: piste_advanced
sk: zjazdovka pre pokročilých (piste_advanced)

note: color piste_advanced <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="freeride"/>
en: piste_freeride
sk: zjazdovka pre freeride (piste_freeride)

note: color piste_freeride <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>30000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="novice"/>
en: piste_novice
sk: zjazdovka pre začiatočníkov (piste_novice)

note: color piste_novice <icon src="sport/skiing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>300000</scale_max> </rule> <!--power tags --> <rule> <condition k="power" v="tower"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/power/tower_small.png"/> color power <scale_max>50000</scale_max> <condition k="power" 
en: power
sk: energia (power)

note: color manmade <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="man_made" v="pier"/>
en: pier
sk: hrádza (pier)

note: color pier <icon annotate="true" src="nautical/pier.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="man_made" v="pipeline"/>
en: pipeline
sk: potrubie (pipeline)

note: color manmade <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--leisure tags --> <rule> <condition k="leisure" v="sports_centre"/> <icon annotate="true" src="sport/centre.png"/> color leisure <condition k="leisure" v="golf_course"/> <icon annotate="true" src="sport/golf.png"/> <condi
en: leisure
sk: oddych (leisure)

note: color leisure <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="leisure" v="marina"/> <icon annotate="true" src="nautical/marina.png"/>
en: marina
sk: prístav (marina)

note: color leisure <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--amenity tags --> <rule> <condition k="amenity" v="pub"/> <icon annotate="true" src="food/pub.png"/> color amenity <condition k="amenity" v="biergarten"/> <icon annotate="true" src="food/biergarten.png"/> <condition k="am
en: amenity
sk: zaujímavosti (amenity)

note: color amenity <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="parking" v="multi-storey"/> <icon annotate="true" src="vehicle/parking/multi-storey.png" priority="10000"/> color amenity_traffic <condition k="parking" v="underground"/> <icon annotate="true" src="vehic
en: amenity_traffic
sk: verejná_doprava

note: color amenity_traffic <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="amenity" v="telephone"/> <icon annotate="true" src="service/telephone.png"/> color amenity_light <condition k="amenity" v="emergency_phone"/> <icon annotate="true" src="vehicle/emergency_phone.pn
en: amenity_light
sk: svetelné zariadenie

note: color amenity_light <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="amenity" v="drinking_water"/> <icon annotate="true" src="food/drinking_water.png"/> color light_water <condition k="amenity" v="fountain"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/spring.png"/> co
en: light_water
sk: osvetlená_voda (light_water)

note: color amenity_light <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="amenity" v="pharmacy"/> color health <icon annotate="true" src="health/pharmacy.png"/> <condition k="amenity" v="hospital"/> <icon annotate="true" src="health/hospital.png"/> <condition k="amenity"
en: health
sk: zdravie

note: color deprecated <scale_min>1</scale_min> <scale_max>40000</scale_max> </rule> <!--shop tags --> <rule> <condition k="shop" v="supermarket"/> <icon annotate="true" src="shop/supermarket.png"/> color shop <scale_max>50000</scale_max> <condition k="shop" v="convenience"/> <condition k="shop" v="bakery
en: shop
sk: obchod

note: color hotel <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="tourism" v="picnic_site"/> <icon annotate="true" src="leisure/picnic.png"/> color tourism <condition k="tourism" v="viewpoint"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/viewpoint.png"/> <condition k="touris
en: tourism
sk: cestovanie

note: color tourism <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--historic tags --> <rule> <condition k="historic" v="castle"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/castle.png"/> color historic <condition k="historic" v="monument"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/monument.png
en: historic
sk: historické

note: color historic <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--landuse tags --> <rule> <condition k="landuse" v="farm"/> color green <icon annotate="true" src="misc/landmark/farm.png"/> <condition k="landuse" v="farmland"/> <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <condition 
en: green
sk: zelená

note: color green <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="quarry"/>
en: quarry
sk: lom

note: color quarry <icon src="misc/landmark/mine.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="landfill"/>
en: landfill
sk: skládka odpadov (landfill)

note: color landfill <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="basin"/> color basin <condition k="landuse" v="reservoir"/>
en: basin
sk: (basin) kotvisko pre lode s udržiavanou výškou hladiny vody

note: color basin <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="forest"/>
en: forest
sk: les

note: color residential <icon src="misc/landuse/residential.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="farmyard"/>
en: farmyard
sk: farmy

note: color farmyard <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="retail"/> color retail <icon src="shop/mall.png"/> <condition k="landuse" v="commercial"/>
en: retail
sk: maloobchody

note: color retail <icon src="misc/landuse/commercial.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="industrial"/>
en: industrial
sk: závody

note: color industrial <icon src="misc/landmark/works.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="brownfield"/>
en: brownfield
sk: brownfield (opustený priemyselný objekt)

note: color brownfield <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="greenfield"/>
en: greenfield
sk: greenfield (oblasť používaná pre poľnohospodárstvo)

note: color greenfield <icon src="misc/no_icon.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="railway"/>
en: railland
sk: železničný pozemok

note: color construction <icon src="misc/construction.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="military"/> color green <icon src="leisure/common.png"/> <!--military tags --> <condition k="military" v="airfield"/> <icon src="transport/airport/air
en: military
sk: armáda

note: color military <icon src="vehicle/tank.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="cemetery"/>
en: cemetery
sk: cintorín (cemetery)

note: color light_water <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="peak"/>
en: peak
sk: vrchol (peak)

note: color peak <icon annotate="true" src="misc/landmark/peak_small.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="glacier"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/glacier_small.png"/>
en: glacier
sk: ľadovec (glacier)

note: color glacier <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="volcano"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/volcano_small.png"/>
en: volcano
sk: sopka

note: color volcano <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="cliff"/> <icon src="misc/no_icon.png"/> color natural <condition k="natural" v="scree"/> color scrub <condition k="natural" v="fell"/> color beach <condition k="natural" v="bay"/> <condition 
en: natural
sk: prírodné (natural)

note: color natural <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="scrub"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: scrub
sk: oblasť pokrytá krovím

note: color natural <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="heath"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: heath
sk: vresovisko

note: color heath <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="wood"/> <icon src="misc/landmark/trees.png"/>
en: wood
sk: drevo (wood)

note: color water <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="mud"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: mud
sk: blato (mud)

note: color mud <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="beach"/> <icon src="misc/no_icon.png"/>
en: beach
sk: pláž (beach)

note: color natural <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="natural" v="tree"/> <icon src="misc/landmark/trees.png"/> <!--route tags --> <condition k="route" v="bus"/> color route <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="route" v="ferry"/> 
en: route
sk: trasa (route)

note: color route <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--boundary tags --> <rule> <condition k="boundary" v="national"/> color boundary <condition k="boundary" v="administrative"/> <condition k="boundary" v="civil"/> <condition k
en: boundary
sk: hranica (boundary)

note: color sport <icon annotate="true" src="sport/fishing.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!--abutters tags --> <!--accessories tags --> <!--properties tags --> <rule> <condition k="mountain_pass" b="yes"/> <icon src="misc/landmark/mountain_pass.png"/> <!-- this will 
en: place
sk: miesto

note: color area <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="addr:housenumber"/> <icon annotate="true" src="misc/housenumber.png" priority="-50000"/> <condition k="addr:postcode"/> <condition k="addr:interpolation" v="odd"/> color address <scale_max>40000</scale_max>
en: address
sk: adresa

note: <?xml version="1.0"?> <surveyor columns="4" width="1300" height="0"> <!-- icons can either be absolute paths or relative paths to the .josm directory --> <!-- action class: either fully qualified classnames or if not found, package at.dallermassl.josm.plugin.surveyor.action is assumed -->
en: Tunnel Start
sk: Začiatok tunela

note: <button label="Bridge" hotkey="B" type="toggle"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="bridge"/> </button>
en: Village/City
sk: Dedina/Mesto

note: <button label="Parking" hotkey="P" icon="parking"> <!--action class="SetNodeAction" params="amenity=parking"/--> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Parking"/> </button>
en: One Way
sk: Jednosmerka

note: <button label="One Way" hotkey="O" icon="noentry"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="oneway=yes"/> </button>
en: Church
sk: Kostol

note: <button label="Church" hotkey="C" icon="church"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetNodeAction" params="amenity=place_of_worship,denomination=christian"/> <action class="SetWaypointAction" params="Church"/> </button>
en: Fuel Station
sk: Čerpacia stanica

note: <button label="Restaurant" hotkey="R" icon="restaurant"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetNodeAction" params="amenity=restaurant"/> <action class="SetWaypointAction" params="Restaurant"/> </button>
en: Shopping
sk: Nakupovanie

note: <button label="WC" hotkey="W" icon="toilet"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Info"/> </button>
en: Camping
sk: Táborisko

note: <button label="Residential" hotkey="5"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Residential"/> </button> <!-- <button label="Test" hotkey="shift X"> <action class="SetWaypointAction" params="Test X"/>
en: Test
sk: Otestovať

note: JOSM TagChecker validator file Format: Each line specifies a certain error to be reported <data type> : messagetype : <key><expression><value> Data type can be: node        - a node point way         - a way relation    - a relation *           - all data types Message type can be: E            - an
en: oneway tag on a node
sk: značka (tag) jednosmerky (oneway) na bode

note: node : W : oneway == *
en: bridge tag on a node
sk: značka (tag) mosta (bridge) na bode

note: node : W : bridge == BOOLEAN_TRUE node : W : highway == tertiary node : W : highway == secondary node : W : highway == residential node : W : highway == unclassified
en: wrong highway tag on a node
sk: chybná značka (tag) komunikácie na bode

note: node : W : highway == track way  : I : highway == secondary && ref != * way  : I : highway == tertiary && ref != *
en: highway without a reference
sk: komunikácia bez označenia (ref)

note: way  : I : highway == motorway && nat_ref != *
en: temporary highway type
sk: dočasný typ komunikácie

note: *    : W : highway == road
en: misspelled key name
sk: preklep v mene kľúča (key)

note: *    : W : / *name */i == * && name != *
en: cycleway with tag bicycle
sk: cesta pre bicykle so značkoy bicykla

note: way  : W : highway == cycleway && bicycle == BOOLEAN_FALSE
en: footway with tag foot
sk: cesta pre peších so značkou

note: way  : W : highway == footway && foot == BOOLEAN_FALSE way  : I : highway == cycleway && bicycle == *                 # cycleway with tag bicycle way  : I : highway == footway && foot == *                     # footway with tag foot
en: separate cycleway as lane on a cycleway
sk: oddelené jazdné pruhy na ceste pre cyklistov

note: way  : W : highway == cycleway && cycleway == lane
en: barrier used on a way
sk: prekážka na ceste

note: way  : W : highway == * && barrier == * way  : I : waterway == * && layer != *                         # waterway without layer tag
en: maxspeed used for footway
sk: maximálna rýchlosť na ceste pre peších

note: way  : I : highway == footway && maxspeed == *
en: layer tag with + sign
sk: značka vrstvy so značkou +

note: *    : W : layer == /\+.*/
en: street name contains ss
sk: meno ulice obsahuje ss

note: *    : I : name == /.*Strasse.*/i
en: abbreviated street name
sk: skrátené meno ulice

note: *    : W : name == /.*Str\.?/i
en: relation without type
sk: relácia bez typu

note: relation : E : type != *
en: restaurant without name
sk: reštaurácia bez mena

note: node : I : amenity == /restaurant|cafe|fast_food/ && name != * way  : I : highway != * && railway != * && waterway != * && name == * # unusual named way type *    : W : natural == water && waterway == * *    : W : highway == * && waterway == *
en: unusual tag combination
sk: neobvyklá kombinácia značiek (tagov)

note: http://oberpfalz.geofabrik.de/wms4josm?
en: Streets NRW Geofabrik.de
sk: Ulice NRW Geofabrik.de
