josm - en to sl translation catalogue (1036 entries)

en: Creating main GUI
sl: Priprava grafičnega uporabniškega vmesnika

note: FIXME why is help not a JosmAction?
en: Help
sl: Pomoč

en: Hint: Some changes came from uploading new data to the server.
sl: Namig: Do nekaterih sprememb je prišlo zaradi pošiljanja podatkov na strežnik.

en: Unsaved Changes
sl: Neshranjene spremembe

en: Cancel
sl: Prekliči

en: UNKNOWN
sl: NEZNANO

en: About
sl: O programu

en: Display the about screen.
sl: Prikaži informacije o programu.

note: TODO: put in a platformHook for system that have no console by default Add the name of this application
en: Java OpenStreetMap Editor
sl: Javanski urejevalnik za OpenStreetMap

note: Add the version number
en: Version {0}
sl: Različica {0}

en: Last change at {0}
sl: Zadnja sprememba {0}

en: Java Version {0}
sl: Java različica {0}

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Bug Reports
sl: Prijava napak

note: <button label="Camping" hotkey="Z" icon="caravan"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Camping"/> </button>
en: Info
sl: Podrobnosti

en: Readme
sl: Preberi me

en: Revision
sl: Različica

en: Contribution
sl: Prispevki

en: Plugins
sl: Vstavki

en: About JOSM...
sl: O JOSM...

en: File could not be found.
sl: Datoteke ni bilo moč najti.

en: Edit: {0}
sl: Uredi: {0}

en: Align Nodes in Circle
sl: Razporedi vozliša v krog

en: Move the selected nodes into a circle.
sl: Premakne izbrana vozlišča tako, da tvorijo krog.

en: Tool: {0}
sl: Orodje: {0}

en: Please select at least four nodes.
sl: Prosim, izberite vsaj 4 vozlišča.

note: Do it!
en: Align Nodes in Line
sl: Poravnaj vozlišča na premico

en: Move the selected nodes in to a line.
sl: Premakne izbrana vozlišča tako, da so na isti premici.

en: Please select at least three nodes.
sl: Prosim, izberite vsaj 3 vozlišča.

en: data
sl: podatke

en: layer
sl: plast

en: selection
sl: izbor

en: conflict
sl: konflikt

en: download
sl: sprejem

en: Zoom to {0}
sl: Povečava na {0}

en: Zoom the view to {0}.
sl: Povečava pogleda na {0}.

en: View: {0}
sl: Pogled: {0}

en: Combine Way
sl: Združi poti

en: Combine several ways into one.
sl: Združi več poti v eno samo.

en: Combine ways with different memberships?
sl: Združim poti z različnim članstvom?

en: Change directions?
sl: Obrnem smeri?

en: Combine {0} ways
sl: Združi {0} poti

en: Could not combine ways (They could not be merged into a single string of nodes)
sl: Poti se ne da združiti (Vozlišča niso povezana v premem zaporedju)

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy selected objects to paste buffer.
sl: Kopiraj izbrane predmete v odložišče

en: Create Circle
sl: Ustvari krog

en: Create a circle from three selected nodes.
sl: Skozi izbrana tri vozlišča ustvari krog

en: Please select exactly three nodes or one way with exactly three nodes.
sl: Prosim, izberite točno tri vozlišča ali pot s tremi vozlišči.

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete selected objects.
sl: Izbriši izbrane predmete.

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: File exists. Overwrite?
sl: Datoteka obstaja. Jo nadomestim?

en: Download from OSM...
sl: Sprejem iz OSM ...

en: Download map data from the OSM server.
sl: Sprejmi podatke zemljevida s strežnika OSM.

en: File: {0}
sl: Datoteka: {0}

en: Download
sl: Sprejemanje

en: Duplicate
sl: Podvoji

en: Duplicate selection by copy and immediate paste.
sl: Podvoji izbrano z zaporednima ukazoma kopiraj in prilepi.

note: <button label="Info" hotkey="I"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Info"/> </button>
en: Exit
sl: Končaj

en: Exit the application.
sl: Zaključek dela z aplikacijo.

en: Export to GPX...
sl: Izvoz v GPX ...

en: Export the data to GPX file.
sl: Izvoz v datoteko oblike GPX.

en: gps track description
sl: Opis GPS sledi

en: Add author information
sl: Dodaj podatke o avtorstvu

en: Real name
sl: Resnično ime

en: Email
sl: E-pošta

en: Copyright (URL)
sl: Avtorske pravice (URL)

en: Predefined
sl: Preddoločen

en: Copyright year
sl: Leto avtorskih pravic

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Export options
sl: Možnosti izvoza

en: Error while exporting {0}:
    {1}
sl: Napaka pri izvozu {0}:
    {1}

en: Error
sl: Napaka

en: Choose a predefined license
sl: Izberite preddoločeno licenco

en: Edit
sl: Uredi

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Display history information about OSM ways or nodes.
sl: Prikaže podatke o zgodovini vozlišč in poti OSM

en: Join a node into the nearest way segments
sl: Vključi izbrano vozlišče v najbližji del poti

en: Join Node and Line
sl: Priključi vozlišče v pot

en: Merge Nodes
sl: Združi vozlišča

en: Merge nodes into the oldest one.
sl: Združi vozlišča v najstarejšega

en: Please select at least two nodes to merge.
sl: Izberite vsaj dve vozlišči za združitev

en: Cannot merge nodes: Would have to delete a way that is still used.
sl: Ne morem združiti vozlišč: Moral bi izbrisati pot, ki je še v rabi.

en: Merge {0} nodes
sl: Združi {0} vozlišč

en: Move objects {0}
sl: Premakni predmete {0}

en: Moves Objects {0}
sl: Premakni predmete {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
sl: Predmetov ni možno prestaviti s tega sveta.

en: New
sl: Nova

en: Create a new map.
sl: Ustvari nov zemljevid.

en: unnamed
sl: neimenovano

en: Open...
sl: Odpri ...

en: Open a file.
sl: Odpri datoteko.

en: Error while parsing {0}
sl: Napaka pri razčlenjevanju {0}

en: Could not read "{0}"
sl: Ni bilo možno prebrati "{0}"

en: Unknown file extension: {0}
sl: Neznana končnica datoteke: {0}

en: Open an URL.
sl: Odpri URL naslov.

en: Separate Layer
sl: Ločena plast

en: Download Location
sl: Mesto vira sprejema

en: Move nodes so all angles are 90 or 270 degree
sl: Premakne vozlišča tako, da so koti med njimi 90 ali 270 stopinj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Preferences...
sl: Nastavitve ...

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Redo
sl: Ponovi

en: Redo the last undone action.
sl: Znova uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje.

en: Rename layer
sl: Preimenuj plast

en: Also rename the file
sl: Hkrati preimenuj datoteko

en: Could not rename the file "{0}".
sl: Preimenovanje datoteke "{0}" ni uspelo.

en: Reverse the direction of all selected ways.
sl: Obrni smer izbranih poti.

en: Reverse ways
sl: Obrni smer poti

en: Save
sl: Shrani

en: Save the current data.
sl: Shrani trenutne podatke

en: No document open so nothing to save.
sl: Dokument ni odprt, zato ni kaj shraniti.

en: Empty document
sl: Prazen dokument

en: Conflicts
sl: V sporu z

en: Save GPX file
sl: Shrani datoteko GPX

en: Save OSM file
sl: Shrani datoteko OSM

en: Unknown file extension.
sl: Neznana končnica datoteke.

en: Save As...
sl: Shrani kot...

en: Save the current data to a new file.
sl: Shrani trenutne podatke v novo datoteko

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Show Status Report
sl: Prikaži poročilo stanja

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
sl: Prikaži poročilo o stanju s podatki, ki so lahko koristni pri prijavi napak

en: Status Report
sl: Poročilo stanja

en: Copy to clipboard and close
sl: Kopiraj na odložišče in zapri

en: Close
sl: Zapri

en: Split a way at the selected node.
sl: Razdeli pot pri izbranem vozlišču.

en: Draw lines between raw gps points.
sl: Riši črte med točkami GPS sledi.

en: Undo
sl: Izniči

en: Undo the last action.
sl: Izniči zadnje dejanje.

en: Unselect All
sl: Počisti izbor

en: Unselect all objects.
sl: Odizberi vse predmete

en: Update Data
sl: Posodobitev podatkov

en: Updates the current data layer from the server (re-downloads data)
sl: Posodobitev trenutne podatkovne plasti (ponoven sprejem s strežnika)

en: Upload to OSM...
sl: Pošlji v OSM ...

en: Upload all changes to the OSM server.
sl: Pošlji vse spremembe na strežnik OSM.

en: Objects to add:
sl: Novi predmeti:

en: Objects to modify:
sl: Spremenjeni predmeti:

en: Objects to delete:
sl: Izbrisani predmeti:

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
sl: Vpišite kratek opis sprememb, ki jih pošiljate:

en: Upload these changes?
sl: Pošljem te spremembe?

en: Nothing to upload. Get some data first.
sl: Ni česa poslati. Najprej pridobite kakšne podatke.

en: There are unresolved conflicts. You have to resolve these first.
sl: Obstajajo nerazrešeni konflikti. Razrešite jih.

en: No changes to upload.
sl: Ni sprememb za pošiljanje.

en: Uploading data
sl: Pošiljanje podatkov

en: Zoom In
sl: Povečaj

en: Zoom Out
sl: Zmanjšaj

en: Back
sl: Nazaj

en: Jump back.
sl: Skok nazaj

en: Audio: {0}
sl: Zvok: {0}

en: Faster
sl: Hitreje

en: Faster Forward
sl: Hitreje naprej

en: Forward
sl: Naprej

en: Jump forward
sl: Skok naprej

en: Next Marker
sl: Naslednji označevalnik

en: Play/Pause
sl: Predvajanje/Premor

en: Play/pause audio.
sl: Predvajaj/ustavi zvok

en: Previous Marker
sl: Prejšnji označevalnik

en: Slower
sl: Počasneje

en: Slower Forward
sl: Počasneje naprej

en: Downloading GPS data
sl: Sprejem podatkov GPS

en: Raw GPS data
sl: Surovi podatki GPS

en: Downloading data
sl: Sprejem podatkov

en: No data imported.
sl: Nič podatkov ni bilo uvoženih.

en: OpenStreetMap data
sl: Podatki OpenStreetMap

en: Data Layer
sl: Podatkovna plast

en: Delete nodes or ways.
sl: Izbriši vozlišča ali poti

en: Draw
sl: Nariši

en: Draw nodes
sl: Nariši vozlišča

en: selected
sl: izbrano

en: Add node
sl: Dodaj vozlišče

en: Add node into way
sl: Dodaj vozlišče v pot

en: Add a new node to an existing way
sl: Dodaj novo vozlišče v pot

en: Add node into way and connect
sl: Dodaj in poveži vozlišče v pot

en: Extrude
sl: Izrini

en: Create areas
sl: Ustvari površine

en: Extrude Way
sl: Izrini pot

en: Release the mouse button to select the objects in the rectangle.
sl: Za izbor predmetov v pravokotniku izpustite miškin gumb.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
sl: Narišite kvadrat poljubne velikosti, nato izpustite miškin gumb.

en: Release the mouse button to stop rotating.
sl: Za prenehanje vrtenja izpustite miškin gumb.

en: Drag a way segment to make a rectangle.
sl: Povlecite segment poti za ustvarjenje pravokotnika.

en: Select
sl: Izberite

en: Select, move and rotate objects
sl: Izberi, premakni ali zasuči predmete

en: Release the mouse button to stop moving. Ctrl to merge with nearest node.
sl: Za prenehanje premikanja izpustite miškin gumb. Ctrl za združitev z najbližjo točko.

en: Zoom
sl: Povečava

en: Zoom and move map
sl: Povečava in premik zemljevida

en: Search...
sl: Išči...

en: Search for objects.
sl: Iskanje predmetov.

en: No data loaded.
sl: Ni naloženih podatkov.

en: Please enter a search string.
sl: Prosim, vnesite iskalni izraz.

en: replace selection
sl: nadomesti izbor

en: add to selection
sl: dodaj v izbor

en: remove from selection
sl: odstrani iz izbora

en: case sensitive
sl: upoštevaj velikost črk

en: regular expression
sl: regularni izraz

en: Search
sl: Iskanje

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
sl: Z iskanjem ''{0}'' ni bilo v izbor dodano ničesar

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
sl: Z iskanjem ''{0}'' ni bilo iz izbora odstranjeno ničesar

en: Found {0} matches
sl: Najdeno {0} zadetkov

en: Load Selection
sl: Naloži izbrano

en: Contact {0}...
sl: Kontaktiraj {0}...

en: Downloading...
sl: Sprejemanje...

en: Could not read from URL: "{0}"
sl: Ni mogoče brati z naslova: "{0}"

en: Parsing error in URL: "{0}"
sl: Napaka pri razločevanju na naslovu: "{0}"

en: Add
sl: Dodaj

en: Change
sl: Spremeni

en: object | objects
sl[0]: predmetov
sl[1]: predmet
sl[2]: predmeta
sl[3]: predmeti

en: Resolve {0} conflicts in {1} objects
sl: Razreši {0} sporov v {1} predmetih

en: Delete {1} {0}
sl: Izbriši {1} {0}

en: Delete {0} {1}
sl: Izbriši {0} {1}

en: Selection "{0}" is used by relation "{1}" with role {2}.
    Delete from relation?
sl: Izbrani predmet "{0}" je vključen v relacijo "{1}" z vlogo {2}.
    Izbrišem iz relacije?

en: Move
sl: Premakni

en: node | nodes
sl[0]: vozlišč
sl[1]: vozlišče
sl[2]: vozlišči
sl[3]: vozlišča

en: Rotate
sl: Zasuk

en: Sequence
sl: Zaporedje

en: Apply?
sl: Uveljavim?

en: Relation
sl: Relacija

en: Old role
sl: Stara vloga

en: New role
sl: Nova vloga

en: Old key
sl: Star ključ

en: Old value
sl: Stara vrednost

en: New key
sl: Nov ključ

en: New value
sl: Nova vrednost

en: Apply selected changes
sl: Uveljavi izbrane spremembe

en: Don't apply changes
sl: Ne uveljavi sprememb

en: Properties of
sl: Lastnosti

en: Automatic tag correction
sl: Samodejno popravljanje oznak

en: Cannot open preferences directory: {0}
sl: Ni možno odpreti imenika z nastavitvami: {0}

en: Preferences stored on {0}
sl: Nastavitve shranjene na {0}

en: Could not upload preferences. Reason: {0}
sl: Nastavitev ni bilo mogoče prenesti. Razlog: {0}

en: different
sl: različno

en: deleted
sl: izbrisano

en: true
sl: pravilno

en: false
sl: napačno

en: position
sl: položaj

en: Decimal Degrees
sl: Decimalne stopinje

en: Degrees Minutes Seconds
sl: Stopinje Minute Sekunde

en: S
sl: J

en: N
sl: S

en: W
sl: Z

en: E
sl: V

en: incomplete
sl: nepopoln

en: Error: {0}
sl: Napaka: {0}

en: Warning: {0}
sl: Opozorilo: {0}

en: relation | relations
sl[0]: relacije
sl[1]: relacija
sl[2]: relaciji
sl[3]: relacije

en: {0} member | {0} members
sl[0]: {0} članov
sl[1]: {0} član
sl[2]: {0} člana
sl[3]: {0} člani

en: railway
sl: železnica

en: waterway
sl: vodotok

en: {0} node | {0} nodes
sl[0]: {0} točk
sl[1]: {0} točka
sl[2]: {0} točki
sl[3]: {0} točke

en: Unknown role ''{0}''.
sl: Neznana vloga ''{0}''.

en: text
sl: besedilo

en: way | ways
sl[0]: poti
sl[1]: pot
sl[2]: poti
sl[3]: poti

en: incomplete way
sl: nepopolna pot

en: background
sl: ozadje

en: Mercator
sl: Merkator

en: Could not read bookmarks.
sl: Zaznamkov ni bilo mogoče prebrati.

en: Could not write bookmark.
sl: Zaznamka ni bilo mogoče zapisati.

note: setting up the properties table
en: Key
sl: Ključ

en: Value
sl: Vrednost

en: {0} object has conflicts: | {0} objects have conflicts:
sl[0]: {0} objektov s konflikti:
sl[1]: {0} objekt s konfliktom:
sl[2]: {0} objekta s konflikti:
sl[3]: {0} objekti s konflikti:

en: my version:
sl: moja različica:

en: their version:
sl: njihova različica:

en: resolved version:
sl: končna različica:

en: Message of the day not available
sl: Sporočilo dneva ni na voljo

en: Upload Preferences
sl: Pošiljanje nastavitev

en: Upload the current preferences to the server
sl: Prenos trenutnih nastavitev na strežnik

en: Name of the user.
sl: Ime uporabnika.

en: OSM Password.
sl: Geslo za dostop do OSM

en: any
sl: katerikoli

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Password
sl: Geslo

en: Download the bounding box
sl: Sprejmi pravokotno področje

en: Download the bounding box as raw gps
sl: Sprejmi pravokotno področje GPS podatkov

en: Reset the preferences to default
sl: Ponastavi nastavitve na privzete

en: Set the language.
sl: Nastavi jezik.

en: Activating updated plugins
sl: Aktiviranje posodobljenih vstavkov

en: Loading early plugins
sl: Nalaganje zgodnjih vstavkov

en: Loading plugins
sl: Nalaganje vstavkov

en: File
sl: Datoteka

en: View
sl: Pogled

en: Tools
sl: Orodja

en: Presets
sl: Prednastavitve

en: Audio
sl: Zvok

en: Zoom in
sl: Povečaj

en: Zoom out
sl: Pomanjšaj

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
sl: Geografska dolžina pod kazalcem miške.

en: The name of the object at the mouse pointer.
sl: Ime predmeta pod kazalcem miške.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
sl: Geografska širina pod kazalcem miške.

en: (no object)
sl: (ni predmeta)

en: layer not in list.
sl: plasti ni na seznamu.

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: false: the property is explicitly switched off
sl: ne: lastnost je izrecno izklopljena

en: true: the property is explicitly switched on
sl: da: lastnost je izrecno vklopljena

en: Command Stack
sl: Ukazna kopica

en: Open a list of all commands (undo buffer).
sl: Odpri seznam vseh ukazov (za razveljavo)

en: Resolve
sl: Razreši

en: Conflict
sl: Spor

en: Merging conflicts.
sl: Spori pri zlivanju

en: Resolve Conflicts
sl: Razreši spore

en: History
sl: Zgodovina

en: Display the history of all selected items.
sl: Prikaži zgodovino izbranih predmetov

en: Object
sl: Predmet

en: Not implemented yet.
sl: Še ni podprto.

en: Delete the selected layer.
sl: Izbriši izbrano plast.

en: There are unsaved changes. Delete the layer anwyay?
sl: Imate neshranjene spremembe. Vseeno izbrišem plast?

en: Do you really want to delete the whole layer?
sl: Ali res želite izbrisati celotno plast?

en: Show/Hide
sl: Prikaži/skrij

en: Toggle visible state of the selected layer.
sl: Preklopi vidljivost izbrane plasti.

en: Show/Hide Text/Icons
sl: Prikaži/skrij besedilo/ikone

en: Layers
sl: Plasti

en: Open a list of all loaded layers.
sl: Odpri seznam vseh naloženih plasti.

en: Move the selected layer one row up.
sl: Pomakni izbrano plast vrstico višje.

en: Move the selected layer one row down.
sl: Pomakni izbrano plast vrstico nižje.

en: Merge the layer directly below into the selected layer.
sl: Združi izbrano plast s plastjo pod njo.

en: Layers: {0}
sl: Plasti: {0}

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
sl[0]: Spremenili boste do {0} predmetov.
sl[1]: Spremenili boste do {0} predmet.
sl[2]: Spremenili boste do {0} predmeta.
sl[3]: Spremenili boste do {0} predmete.

en: An empty value deletes the key.
sl: Prazna vrednost izbriše ključ

en: <different>
sl: <različno>

en: Change values?
sl: Sprememba vrednosti?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
sl[0]: Spremeni lastnosti do {0} predmetov
sl[1]: Spremeni lastnosti do {0} predmeta
sl[2]: Spremeni lastnosti do {0} predmetov
sl[3]: Spremeni lastnosti do {0} predmetov

en: Please select a key
sl: Izberite ključ

en: Please select a value
sl: Izberite vrednost

en: Properties/Memberships
sl: Lastnosti/Članstva

en: Properties for selected objects.
sl: Lastnosti izbranih predmetov

note: setting up the member table
en: Role
sl: Vloga

en: Change relation
sl: Spremeni relacijo

en: Really delete selection from relation {0}?
sl: Naj res izbrišem izbor iz relacije {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
sl: Dodaj nov par ključ/vrednost vsem predmetom.

en: Edit the value of the selected key for all objects
sl: Spremeni vrednost izbranega ključa vsem predmetom.

en: Delete the selected key in all objects
sl: Izbriši izbrani ključ vsem predmetom.

en: Properties: {0} / Memberships: {1}
sl: Latnosti: {0} / Članstva: {1}

en: Properties / Memberships
sl: Lastnosti / Članstva

en: Create new relation
sl: Ustvari novo relacijo

en: Edit new relation
sl: Uredi novo relacijo

en: Edit relation #{0}
sl: Uredi relacijo #{0}

en: Basic
sl: Osnovno

en: Occupied By
sl: Član

en: Members
sl: Člani

en: Move the currently selected members up
sl: Pomakni izbranega člana vrstico višje.

en: Add Selected
sl: Dodaj izbrano

en: Add all currently selected objects as members
sl: Dodaj kot člane vse trenutno izbrane predmete

en: Remove Selected
sl: Odstrani izbrano

en: Move the currently selected members down
sl: Pomakni izbranega člana vrstico nižje.

en: Remove
sl: Odstrani

en: Download all incomplete ways and nodes in relation
sl: Sprejmi vse nepopolne poti in vozlišča v relaciji

en: Members: {0}
sl: Člani: {0}

en: Open an editor for the selected relation
sl: Odpri urejevalnik za izbrano relacijo

en: Delete the selected relation
sl: Izbriši izbrano relacijo

note: item "Land use/Quarry" text "Name" <separator/> <!-- FIXME: element role not yet supported! -->
en: Relations
sl: Relacije

en: Open a list of all relations.
sl: Odpri seznam vseh relacij.

en: Create a new relation
sl: Ustvari novo relacijo

en: Current Selection
sl: Trenutni izbor

en: Open a selection list window.
sl: Odpri okno s seznamom izbora

en: Zoom to selected element(s)
sl: Povečava na izbrane predmete

en: Refresh the selection list.
sl: Osveži seznam izbora.

en: Zoom to selection
sl: Povečava na ves izbor

en: Selection
sl: Izbor

en: Authors
sl: Avtorji

en: Open a list of people working on the selected objects.
sl: Odpri seznam ljudi, ki delajo na izbranih predmetih.

en: Author
sl: Avtor

en: # Objects
sl: Št. predmetov

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Please enter the desired coordinates first.
sl: Prosim, vnesite želene koordinate.

en: Please enter a name for the location.
sl: Prosim, vnesite ime kraja.

en: Select a bookmark first.
sl: Najprej izberite zaznamek.

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
sl: Povezava na www.openstreetmap.org (za sprejem področja sem prilepite URL)

en: Bounding Box
sl: Pravokotno področje

note: adding the download tasks
en: Data Sources and Types
sl: Viri in vrste podatkov

en: Download as new layer
sl: Sprejmi kot novo plast

en: Download Area
sl: Sprejmi področje

en: Download area too large; will probably be rejected by server
sl: Področje za sprejem je preveliko; najbrž bo strežnik zahtevo zavrnil

en: Download area ok, size probably acceptable to server
sl: Področje sprejema v redu, velikost bo verjetno sprejemljiva za strežnik

en: Please enter a search string
sl: Prosim, vpišite iskani niz

en: Cannot read place search results from server
sl: Rezultata iskanja kraja se ne da prebrati s strežnika

note: this is manually tuned so that it looks nice on a GNOME desktop - maybe needs some cross platform proofing.
en: Enter a place name to search for:
sl: Vnesite ime kraja, ki ga želite poiskati:

note: item "Health/Veterinary" text "Name" <separator/>
en: Places
sl: Kraji

note: item "Sport/Multi" text "Name" item "Sport/10pin" text "Name" item "Sport/Athletics" text "Name" item "Sport/Archery" text "Name" item "Sport/Climbing" text "Name" item "Sport/Canoeing" text "Name" item "Sport/Cycling" text "Name" item "Sport/Dog Racing" text "Name" item "Sport/Equestrian" text "Nam
en: type
sl: vrsta

en: near
sl: blizu

en: zoom
sl: povečava

en: Zoom: Mousewheel or double click.   Move map: Hold right mousebutton and move mouse.   Select: Click.
sl: Povečava: Miškino kolesce ali dvojni klik. Premik: Desni miškin gumb in premik. Izbor: Kliknite z miško in povlecite

en: zoom level
sl: Nivo povečave

en: x from
sl: x od

en: to
sl: do

en: y from
sl: y od

en: Tile Numbers
sl: Številke ploščic

en: You can use the mouse or Ctrl+Arrow keys/./ to zoom and pan.
sl: Za premikanje in povečavo lahko uporabite miško ali <ctrl>+<smerne tipke>.

note: item "Tourism/Information Office" text "Opening Hours"
en: Map
sl: Zemljevid

en: No time for point {0} x {1}
sl: Točka {0} x {1} nima časovne oznake

en: Cannot read time "{0}" from point {1} x {2}
sl: Ni mogoče razbrati časa "{0}" točke {1} x {2}

en: No images with readable timestamps found.
sl: Ni moč najti slik z berljivo časovno oznako.

en: Reading {0}...
sl: Berem {0}...

en: Geotagged Images
sl: Slike z geografskim položajem

en: GPS start: {0}
sl: Začetek GPS sledi: {0}

en: GPS end: {0}
sl: Konec GPS sledi: {0}

en: current delta: {0}s
sl: trenutna razlika: {0}s

en: timezone difference:
sl: razlika časovnih pasov:

en: image | images
sl[0]: slik
sl[1]: slika
sl[2]: sliki
sl[3]: slike

en: {0} within the track.
sl: {0} znotraj sledi.

en: Sync clock
sl: Uskladi uro

en: JPEG images (*.jpg)
sl: Slike JPEG (*.jpg)

en: The date in file "{0}" could not be parsed.
sl: Datuma v datoteki "{0}" ni bilo možno razbrati.

en: There is no EXIF time within the file "{0}".
sl: V datoteki "{0}" manjka EXIF čas.

en: Image
sl: Slika

en: Enter shown date (mm/dd/yyyy HH:MM:SS)
sl: Vnesite prikazan čas (mm/dd/yyyy HH:MM:SS)

en: Synchronize Time with GPS Unit
sl: Uskladite čas z GPS napravo

en: Time entered could not be parsed.
sl: Vpisanega časa ni bilo mogoče razpoznati.

en: gps point
sl: točka GPS

en: Draw lines between points for this layer.
sl: Riši povezave med točkami na tej plasti.

en: Do not draw lines between points for this layer.
sl: Ne riši povezav med točkami na tej plasti.

en: Customize Color
sl: Prilagodi barvo

en: OK
sl: V redu

en: Default
sl: Privzeto

en: Choose a color
sl: Izberite barvo

en: Import Audio
sl: Uvozi zvok

en: Wave Audio files (*.wav)
sl: Zvočne datoteke (*.wav)

en: Import images
sl: Uvozi slike

en: Description: {0}
sl: Opis: {0}

en: Convert to data layer
sl: Pretvori v podatkovno plast

en: Download from OSM along this track
sl: Sprejmi iz OSM vzdolž te sledi

en: Download everything within:
sl: Sprejmi vse znotraj:

en: <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
sl: <html>To dejanje bo zahtevalo {0} ločenih<br>zahtev za sprejem. Ali želite nadaljevati?</html>

en: outside downloaded area
sl: izven sprejetega področja

en: {0} consists of:
sl: {0} je sestavljen iz:

en:  ({0} deleted.)
sl:  ({0} izbrisan.)

en: Convert to GPX layer
sl: Pretvori v plast GPX

en: track | tracks
sl[0]: sledi
sl[1]: sled
sl[2]: sledi
sl[3]: sledi

en: point | points
sl[0]: točk
sl[1]: točka
sl[2]: točki
sl[3]: točke

en: a track with {0} point | a track with {0} points
sl[0]: sled z {0} točkami
sl[1]: sled z {0} točko
sl[2]: sled z {0} točkama
sl[3]: sled z {0} točkami

en: {0} point | {0} points
sl[0]: {0} točk
sl[1]: {0} točka
sl[2]: {0} točki
sl[3]: {0} točke

en: Advanced Preferences
sl: Napredne nastavitve

en: Current value is default.
sl: Trenutna vrednost je privzeta

en: Default value is ''{0}''.
sl: Privzeta vrednost je ''{0}''.

en: Please select the row to edit.
sl: Prosim izberite vrstico za urejanje.

en: New value for {0}
sl: Nova vrednost za {0}

en: Please select the row to delete.
sl: Prosim izberite vrstico za izbris.

en: Enter a new key/value pair
sl: Vpišite nov par ključ/vrednost

en: Display the Audio menu.
sl: Prikaži meni Zvok

en: Color
sl: Barva

note: item "Streets/Motorway" text "Reference" <optional> item "Streets/Trunk" text "Reference" item "Streets/Primary" text "Reference" item "Streets/Secondary" text "Reference" item "Streets/Tertiary" text "Reference" item "Streets/Unclassified" label "Edit Unclassified Road" <space /> <key key="highway"
en: Name
sl: Naziv

en: Choose
sl: Izberite

en: Choose a color for {0}
sl: Izberite barvo za {0}

en: Colors used by different objects in JOSM.
sl: Barve različnih predmetov v JOSM.

en: Colors
sl: Barve

en: Draw large GPS points.
sl: Riši velike točke GPS sledi

en: Velocity (red = slow, green = fast)
sl: Hitrost (rdeče = počasi, zeleno = hitro)

en: Single Color (can be customized for named layers)
sl: Enobarvno (barvo poimenovanih plasti je mogoče prilagoditi po meri)

note: item "Aerialway/Station" text "Name" <separator/>
en: Car
sl: Avtomobil

note: item "Barriers/Bollard" check "Foot" item "Barriers/Cattle Grid" check "Foot" item "Barriers/Spikes" check "Foot" item "Barriers/Border Control" check "Foot" item "Barriers/Entrance" check "Foot" item "Barriers/Gate" check "Foot" item "Barriers/Lift Gate" check "Foot" item "Barriers/Hampshire Gate" 
en: Bicycle
sl: Kolo

en: Draw Direction Arrows
sl: Riši smerne puščice

note: only interesting directions
en: Only interesting direction hints (e.g. with oneway tag).
sl: Le zanimive smerne puščice (npr enosmerne ceste)

note: only on the head of a way
en: Only on the head of a way.
sl: Le na koncu poti.

en: Draw boundaries of downloaded data
sl: Riši meje sprejetega področja

en: Draw inactive layers in other color
sl: Riši nedejavne plasti v drugi barvi

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to '-1' to draw all lines.
sl: Največja razdalja (v metrih) med točkama, da med njima potegne črto. Nastavite '-1' za povezavo vseh točk.

en: Maximum length (meters)
sl: Največja dolžina (metrov)

en: Minimum distance (pixels)
sl: Najmanjša razdalja (slikovnih točk)

en: Colors points and track segments by velocity.
sl: Barvaj točke in segmente sledi glede na hitrost.

en: GPS Points
sl: Točke GPS sledi

note: background layers in inactive color
en: Draw the inactive data layers in a different color.
sl: Riši nedejavne podatkovne plasti v drugi barvi.

en: OSM Data
sl: Podatki OSM

en: Keep backup files
sl: Ohrani varnostne kopije datotek

en: When saving, keep backup files ending with a ~
sl: Pri shranjevanju ohrani varnostne kopije s končnico "~"

en: Look and Feel
sl: Videz in občutek

en: Default (Auto determined)
sl: Privzeto (samodejna izbira)

en: Language
sl: Jezik

en: Configure available plugins.
sl: Nastavi razpoložljive vstavke.

en: Download List
sl: Sprejmi seznam

en: Update
sl: Posodobi

en: Configure Plugin Sites
sl: Nastavi vire vstavkov

note: some common tabs
en: Display Settings
sl: Nastavitve prikaza

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
sl: Različne nastavitve, ki vplivajo na izgled celotne aplikacije.

en: Connection Settings
sl: Nastavitve povezave

en: Connection Settings for the OSM server.
sl: Nastavitve povezave do strežnika OSM.

en: Map Settings
sl: Nastavitve zemljevida

en: Audio Settings
sl: Nastavitve zvoka

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
sl: Za upoštevanje nekaterih sprememb je potrebno ponovno zagnati JOSM.

en: Projection method
sl: Geografska projekcija

en: Display coordinates as
sl: Oblika prikaza koordinat

en: Enable proxy server
sl: Omogoči posredovalni strežnik

en: Anonymous
sl: Anonimno

en: Proxy Settings
sl: Nastavitve posredovalnega strežnika

en: Proxy server host
sl: Ime posredovalnega strežnika

en: Proxy server port
sl: Vrata posredovalnega strežnika

en: Proxy server username
sl: Uporabniško ime na posredovalnem strežniku

en: Proxy server password
sl: Geslo na posredovalnem strežniku

en: Login name (email) to the OSM account.
sl: Uporabniško ime (email) vašega računa pri OSM.

en: Login password to the OSM account. Leave blank to not store any password.
sl: Geslo vašega računa pri OSM. Pustite prazno da se geslo ne shranjuje.

en: Base Server URL
sl: Osnovni URL naslov strežnika

en: OSM username (email)
sl: OSM uporabniško ime (email)

en: OSM password
sl: OSM geslo

en: <html>WARNING: The password is stored in plain text in the preferences file.<br>The password is transfered in plain text to the server, encoded in the URL.<br><b>Do not use a valuable Password.</b></html>
sl: <html>POZOR: Geslo je shranjeno v datoteki z nastavitvami v obliki navadnega besedila.<br>Geslo se na strežnik prenaša nekriptirano v naslovu URL.<br><b>Ne uporabljaj gesla enakega nekeu drugemu pomembnemu geslu.</b></html>

en: Tagging preset source
sl: Vir prednastavljenih oznak

en: Add a new tagging preset source to the list.
sl: Dodaj nov vir prednastavitev na seznam.

en: Delete the selected source from the list.
sl: Izbriši izbrani vir iz seznama.

en: Tagging Presets
sl: Prednastavljene oznake

en: Tagging preset sources
sl: Viri prednastavljenih oznak

en: Separator
sl: Ločilo

en: Toolbar
sl: Orodjarna

en: Toolbar customization
sl: Prilagoditev orodjarne

en: Customize the elements on the toolbar.
sl: Prilagodite si gumbe v orodjarni

en: Key:
sl: Tipka:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
sl: Pozor: Uporabite le dejanske tipke!

en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipke za bližnjice

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
sl: Uporabi prednastavitev ''{0}'' iz skupine ''{1}''

en: Use preset ''{0}''
sl: Uporabi prednastavitev ''{0}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
sl: Vira prednastavitev ni bilo mogoče prebrati: {0}

en: Change {0} object | Change {0} objects
sl[0]: Spremeni {0} predmetov
sl[1]: Spremeni {0} predmet
sl[2]: Spremeni {0} predmeta
sl[3]: Spremeni {0} predmete

en: Apply Preset
sl: Uporabi prednastavitev

en: Change Properties
sl: Spremeni lastnosti

en: Preset group ''{0}''
sl: Skupina prednastavitev ''{0}''

en: Downloading points {0} to {1}...
sl: Sprejem točk od {0} do {1}...

en: Downloading OSM data...
sl: Sprejemanje podatkov OSM...

en: Preparing data...
sl: Pripravljam podatke...

en: Preparing...
sl: Pripravljanje...

en: Uploading...
sl: Pošiljanje ...

en: Unknown host
sl: Neznan gostitelj

en: Incorrect password or username.
sl: Napačno uporabniško ime ali geslo.

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
sl: Pozor: Geslo se prenaša nekriptirano

en: Save user and password (unencrypted)
sl: Shrani uporabniško ime in geslo (nekriptirano)

en: Enter Password
sl: Vnesite geslo

en: Aborting...
sl: Prekinjanje ...

en: Error during parse.
sl: Napaka med razčlenjevanjem.

en: Unknown version
sl: Neznana različica

en: Illegal object with id=0
sl: predmet z id=0 ni dovoljen

en: Prepare OSM data...
sl: Priprava podatkov OSM...

en: Ill-formed node id
sl: Neveljaven id točke

en: Contacting Server...
sl: Vzpostavljanje povezave s strežnikom...

en: Couldn't connect to the osm server. Please check your internet connection.
sl: Ni se bilo mogoče povezati s strežnikom OSM. Preverite vašo povezavo z internetom.

en: Update Plugins
sl: Posodobitev vstavkov

en: There were problems with the following plugins:
    
     {0}
sl: Prišlo je do težav z naslednjimi vstavki:
    
     {0}

en: {0} Plugin successfully updated. Please restart JOSM. | {0} Plugins successfully updated. Please restart JOSM.
sl[0]: {0} vsavkov uspešno posodobljenih. Ponovno zaženite JOSM.
sl[1]: {0} vsavek uspešno posodobljen. Ponovno zaženite JOSM.
sl[2]: {0} vsavka uspešno posodobljena. Ponovno zaženite JOSM.
sl[3]: {0} vsavki uspešno posodobljeni. Ponovno zaženite JOSM.

en: Could not download plugin: {0} from {1}
sl: Sprejem vstavka {0} z naslova {1} ni bil mogoč

en: The plugin {0} seems to be broken or could not be downloaded automatically.
sl: Vstavek {0} izgleda pokvarjen, ali pa ga ni bilo mogoče samodejno sprejeti.

en: An error occurred in plugin {0}
sl: V vstavku {0} je prišlo do napake

en: Plugin requires JOSM update: {0}.
sl: Vstavek zahteva posodobitev programa JOSM: {0}.

en: Plugin not found: {0}.
sl: Vstavka {0} ni bilo mogoče najti.

en: Last plugin update more than {0} days ago.
sl: Zadnja posodobitev vstavkov pred več kot {0} dnevi.

en: (You can change the number of days after which this warning appears<br>by setting the config option 'pluginmanager.warntime'.)
sl: (Število dni, po katerih se pojavi to opozorilo lahko nastavite<br>v možnosti 'pluginmanager.warntime' v nastavitvah.)

en: Disable plugin
sl: Onemogoči vstavek

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
sl: Vstavka {0} ni bilo mogoče naložiti. Ga izbrišem iz nastavitev?

en: Activating the updated plugins failed. Check if JOSM has the permission to overwrite the existing ones.
sl: Aktivacija posodobljenih vstavkov ni uspela. Preverite, če ima JOSM pravico prepisati obstoječe datoteke.

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
sl: Prišlo je do nepričakovane napake, ki verjetno izvira iz vstavka ''{0}''.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
sl: Glede na podatke znotraj vstavka je avtor {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
sl: Preden prijavite napako poskusite posodobiti vstavek na najnovejšo različico.

en: Should the plugin be disabled?
sl: Naj vstavek onemogočim?

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
sl: Vstavek je bil odstranjen iz nastavitev. Prosim, ponovno zaženite JOSM za njegovo odstranitev iz spomina.

en: The plugin could not be removed. Please tell the people you got JOSM from about the problem.
sl: Vstavka ni bilo mogoče odstraniti. Prosimo. povejte to ljudem od katerih ste dobili JOSM.

en: Information
sl: Informacije

en: no description available
sl: opis ni na voljo

en: unknown
sl: neznan

en: Downloaded plugin information from {0} site | Downloaded plugin information from {0} sites
sl[0]: Sprejeti podatki o vstavkih z  {0} strežnikov
sl[1]: Sprejeti podatki o vstavkih z  {0} strežnika
sl[2]: Sprejeti podatki o vstavkih z  {0} strežnikov
sl[3]: Sprejeti podatki o vstavkih z  {0} strežnikov

en: No plugin information found.
sl: Informacij o vsavku ni bilo mogoče najti.

en: All installed plugins are up to date.
sl: Vsi nameščeni vstavki so posodobljeni.

en: Update the following plugins:
    
    {0}
sl: Posodobi naslednje vstavke:
    
    {0}

en: Download missing plugins
sl: Sprejem manjkajočih vstavkov

en: Download the following plugins?
    
    {0}
sl: Sprejmem naslednje vstavke?
    
    {0}

en: {0}: Version {1}{2}
sl: {0}: Različica {1}{2}

en: Plugin already exists
sl: Vstavek že obstaja

en: Error deleting plugin file: {0}
sl: Napaka pri brisanju datoteke vstavka: {0}

en: Error reading plugin information file: {0}
sl: Napaka pri branju datoteke s podatki o vstavkih: {0}

en: Do nothing
sl: Ne stori ničesar

en: Report Bug
sl: Prijavi napako

en: An unexpected exception occurred.
    
    This is always a coding error. If you are running the latest
    version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
sl: Prišlo je do nepričakovane napake.
    
    To je vedno programerska napaka. Če uporabljate zadnjo različico 
    urejevalnika JOSM, vas prosimo, da prijavite napako (podrobno, v angleščini).

en: Unexpected Exception
sl: Nepričakovana napaka

en: Please report a ticket at {0}
sl: Prosimo, prijavite težavo na {0}

en: Include your steps to get to the error (as detailed as possible)!
sl: Napišite (čim bolj) točne korake kako ponoviti napako!

en: Try updating to the newest version of JOSM and all plugins before reporting a bug.
sl: Preden prijavite napako poskusite posodobiti JOSM na najnovejšo različico.

en: Be sure to include the following information:
sl: Prijava napake naj vsebuje vsaj naslednje informacije:

en: (The text has already been copied to your clipboard.)
sl: (besedilo je že bilo prekopirano na odložišče.)

en: Do not show again
sl: Ne prikaži več

en: (Hint: You can edit the shortcuts in the preferences.)
sl: (Namig: Bližnjice lahko urejate v nastavitvah.)

en: Upload Traces
sl: Pošiljanje sledi

en: Public
sl: Javna

en: Selected makes your trace public in openstreetmap.org
sl: Izbrana možnost javno objavi sled na openstreetmap.org

note: item "Relations/Route" text "Symbol description"
en: Description
sl: Opis

en: Tags
sl: Oznake

en: Selected track: {0}
sl: Izbrana GPS sled: {0}

en: GPX upload was successful
sl: Sled GPX je bila uspešno poslana

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
sl: Pošiljanje sledi GPX: {0}% ({1} od {2})

en: No description provided. Please provide some description.
sl: Ni obveznega opisa. Prosimo, vpišite opis sledi.

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
sl: Ni izbrana plast GPX. Sledi ni mogoče poslati.

en: Uploading GPX Track
sl: Pošiljanje sledi GPX

en: Uploads traces to openstreetmap.org
sl: Pošlji sledi na openstreetmap.org

en: AgPifoJ - Geotagged pictures
sl: AgPifoJ - slike z geografskim položajem

en: Display geotagged photos
sl: Prikaži slike z geografskim položajem

en: Remove photo from layer
sl: Odstrani fotografijo iz plasti

en: Load set of images as a new layer.
sl: Naloži slike v novo plast.

en: GPX Files (*.gpx *.gpx.gz)
sl: Datoteke GPX (*.gpx *.gpx.gz)

en: All images
sl: Vse slike

en: No image
sl: Ni slike

en: Error on file {0}
sl: Napaka v datoteki {0}

en: Adjust the position of the WMS layer
sl: Prilagodi položaj plasti WMS

en: Download WMS tile from {0}
sl: Naloži vidne ploščice WMS iz {0}

en: Blank Layer
sl: Prazna plast

en: Save WMS layer to file
sl: Shrani plast WMS v datoteko

en: Load WMS layer from file
sl: Naloži plast WMS iz datoteke

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
sl: Nepodprta različica datoteke WMS; našel {0}, pričakoval {1}

en: Duplicate selected ways.
sl: Podvoji izbrano pot.

en: Can't duplicate unordered way.
sl: Neurejene poti ni mogoče podvojiti.

en: delete data after import
sl: izbriši podatke po uvozu

en: Connection failed.
sl: Povezava ni uspela.

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
sl: Uvozi podatke iz Globalsat Datalogger DG100 naprave v plast GPX.

en: Grid layer:
sl: Plast z mrežo:

en: none
sl: brez

en: Resolution of Landsat tiles (pixels per degree)
sl: Ločljivost ploščic Landsat (pikslov na stopinjo)

en: Size of Landsat tiles (pixels)
sl: Velikost ploščic Landsat (pikslov)

en: WMS Layer
sl: Plast WMS

en: Resolution of Landsat tiles, measured in pixels per degree. Default 4000.
sl: Ločljivost ploščic Landsat, merjena v pikslih na stopinjo. Privzeto 4000.

en: Show GPS data.
sl: Prikaži GPS podatke.

en: Status
sl: Stanje

en: Speed
sl: Hitrost

en: Capture GPS Track
sl: Zajemi GPS sled

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
sl: Povezava s strežnikom gpsd in prikaz trenutnega položaja na plasti LiveGPS.

en: Center Once
sl: Centriraj zdaj

en: Center the LiveGPS layer to current position.
sl: Centiraj plast LiveGPS na trenuten položaj.

en: Auto-Center
sl: Samodejno centriraj

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
sl: Nenehno centriraj plast LiveGPS na trenutni položaj.

en: Measured values
sl: Izmerjene vrednosti

en: Open the measurement window.
sl: Odpri okno za merjenje

en: Path Length
sl: Dolžina poti

en: Selection Length
sl: Dolžina izbranih poti

en: Selection Area
sl: Izbrana površina

en: Angle
sl: Kot

en: Angle between two selected Nodes
sl: Kot med dvema izbranima vozliščema

en: measurement mode
sl: merilni način

en: Open Visible...
sl: Odpri vidne ...

en: Open only files that are visible in current view.
sl: Odpri le datoteke, ki so vidne v trenutnem pogledu.

en: change the selection
sl: spremeni izbor

en: Load Tile
sl: Naloži ploščico

en: Show Tile Status
sl: Prikaži stanje ploščice

en: Request Update
sl: Zahtevaj posodobitev

en: Load All Tiles
sl: Naloži vse ploščice

en: image not loaded
sl: slika ni naložena

en: Tile Sources
sl: Viri ploščic

en: error requesting update
sl: napaka pri oddaji zahtevka za pososobitev

en: Save captured data to file every minute.
sl: Vsako minuto shrani zajete podatke v datoteko.

en: Tagging Preset Tester
sl: Preizkus prednastavljenih oznak

note: item "Buildings/Addresses" text "House name"
en: Street name
sl: Ime ceste

en: Sorry, doesn't work with anonymous users
sl: Oprostite, to ne deluje z anonimnimi uporabniki

en: Simplify Way
sl: Poenostavi pot

en: Delete unnecessary nodes from a way.
sl: Izbriši nepotrebna vozlišča iz poti.

en: Please select at least one way to simplify.
sl: Izberite vsaj eno pot, ki jo želite poenostaviti.

en: Are you sure?
sl: Ali ste prepričani?

en: Grid
sl: Mreža

en: Use error layer.
sl: Uporabi plast napak.

note: * Error messages
en: Errors
sl: Napake

note: * Warning messages
en: Warnings
sl: Opozorila

note: * Other messages
en: Other
sl: Drugo

en: Validation
sl: Preverjanje veljavnosti

en: Performs the data validation
sl: Izvede preverbo veljavnosti podatkov

en: Data with errors. Upload anyway?
sl: Napake v podatkih. Vseeno pošljem?

en: Zoom to problem
sl: Povečava na težavo

en: Validate
sl: Preveri

en: Validate either current selection or complete dataset.
sl: Preveri pravilnost vseh podatkov ali samo izbora.

en: Fix
sl: Popravi

en: Fix the selected errors.
sl: Popravi izbrane napake

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore the selected errors next time.
sl: Naslednjič prezri izbrane napake.

en: Whole group
sl: Celotna skupina

en: Single elements
sl: Posamezen element

en: Nothing
sl: Nič

en: Ignore whole group or individual elements?
sl: Prezri celotno skupino ali posamezne elemente?

en: Ignoring elements
sl: Preziranje elementov

en: Duplicated nodes
sl: Podvojena vozlišča

en: Overlapping areas
sl: Prekrivajoče površine

en: Overlapping ways
sl: Prekrivajoče poti

en: Similarly named ways
sl: Podobno imenovane poti

en: Properties checker :
sl: Preverjanje lastnosti:

en: Data sources
sl: Viri podatkov

en: Check property values.
sl: Preveri vrednosti lastnosti.

en: Use default data file.
sl: Uporabi privzeto datoteko.

en: Use the default data file (recommended).
sl: Uporabi privzeto datoteko (priporočeno).

en: Use default spellcheck file.
sl: Uporabi privzeto datoteko za črkovanje.

en: Use the default spellcheck file (recommended).
sl: Uporabi privzeto datoteko za črkovanje (priporočeno).

en: Fix properties
sl: Popravi lastnosti

en: tourism type {0}
sl: vrsta turizma {0}

en: leisure type {0}
sl: vrsta prostega časa {0}

note: color place <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- special display of unreviewed tiger data (USA) --> <rule> <condition k="tiger:reviewed" v="no"/> <linemod mode="under" width="10" colour="#808000"/> <!-- lot's of "openGeoDB:..." tags can be found in germany --> <conditio
en: building
sl: zgradba

en: Unnamed ways
sl: Neimenovane poti

note: super("Help / About");
en: help
sl: pomoč

en: Help / About
sl: Pomoč / O programu

en: WMS Plugin Help
sl: Pomoč vstavka WMS

en: Automatic downloading
sl: Samodejno sprejemanje

en: Download visible tiles
sl: Naloži vidne ploščice

en: Change resolution
sl: Spremeni ločljivost

en: Open a blank WMS layer to load data from a file
sl: Odpri prazno plast WMS za nalaganje podatkov iz datoteke

en: WMS Plugin Preferences
sl: Nastavitve WMS vstavka

en: Modify list of WMS servers displayed in the WMS plugin menu
sl: Spremeni seznam strežnikov WMS, ki so prikazani v meniju WMS vstavka

en: Menu Name
sl: Naziv v meniju

en: WMS URL
sl: Povezava do WMS

en: Enter a menu name and WMS URL
sl: Vpišite ime za meni in povezavo do WMS

note: <!-- Pics have been derived from http://commons.wikipedia.org (german street sign SVGs) http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:National_Park_Service_sample_pictographs.svg (various monochrome pictograms) http://www.kde.org http://openclipart.org/media/view/media/clip_art http://www.sjjb.co.uk/mapic
en: Streets
sl: Ceste

note: group "Streets" <button label="Exit" hotkey="E"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Exit"/> </button>
en: Motorway
sl: Avtocesta

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway" />
en: Edit Motorway
sl: Uredi avtocesto

note: item "Streets/Motorway" text "Name" item "Streets/Motorway Link" label "Edit Motorway Link" <space /> <key key="highway" value="motorway_link" /> <optional> item "Streets/Trunk" text "Name" item "Streets/Trunk Link" text "Reference" item "Streets/Primary" text "Name" item "Streets/Primary Link" labe
en: Layer
sl: Plast

note: item "Streets/Motorway" combo "Layer" item "Streets/Motorway Link" combo "Layer" item "Streets/Trunk" combo "Layer" item "Streets/Trunk Link" combo "Layer" item "Streets/Primary" combo "Layer" item "Streets/Primary Link" combo "Layer" item "Streets/Secondary" combo "Layer" item "Streets/Roundabout" 
en: Lanes
sl: Voznih pasov

note: item "Streets/Motorway" combo "Lanes" item "Streets/Motorway Link" combo "Lanes" item "Streets/Trunk" combo "Lanes" item "Streets/Trunk Link" combo "Lanes" item "Streets/Primary" combo "Lanes" item "Streets/Primary Link" combo "Lanes" item "Streets/Secondary" combo "Lanes" item "Streets/Tertiary" co
en: Max. speed (km/h)
sl: Najvišja hitrost (km/h)

note: item "Streets/Motorway" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Motorway Link" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Trunk" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Trunk Link" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Primary" text "Max. speed (km/h)" item "Streets/Primary Link" text "Max. speed (km/h)"
en: Oneway
sl: Enosmerna

note: item "Streets/Motorway" check "Oneway" item "Streets/Motorway Link" check "Oneway" item "Streets/Trunk" check "Motorroad" item "Streets/Trunk Link" check "Motorroad" item "Streets/Primary" check "Motorroad" item "Streets/Primary Link" check "Motorroad" item "Streets/Secondary" check "Oneway" item "S
en: Bridge
sl: Most

note: item "Streets/Motorway" check "Bridge" item "Streets/Motorway Link" check "Bridge" item "Streets/Trunk" check "Bridge" item "Streets/Trunk Link" check "Bridge" item "Streets/Primary" check "Bridge" item "Streets/Primary Link" check "Bridge" item "Streets/Secondary" check "Bridge" item "Streets/Terti
en: Tunnel
sl: Predor

note: item "Streets/Motorway" check "Tunnel" item "Streets/Motorway Link" check "Tunnel" item "Streets/Trunk" check "Tunnel" item "Streets/Trunk Link" check "Tunnel" item "Streets/Primary" check "Tunnel" item "Streets/Primary Link" check "Tunnel" item "Streets/Secondary" check "Tunnel" item "Streets/Terti
en: Cutting
sl: Usek

note: item "Streets/Motorway" check "Cutting" item "Streets/Motorway Link" check "Cutting" item "Streets/Trunk" check "Cutting" item "Streets/Trunk Link" check "Cutting" item "Streets/Primary" check "Cutting" item "Streets/Primary Link" check "Cutting" item "Streets/Secondary" check "Cutting" item "Street
en: Embankment
sl: Nasip

note: item "Streets/Motorway" check "Embankment" </optional>
en: Motorway Link
sl: Avtocestni priključek

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway_link" />
en: Edit Motorway Link
sl: Uredi avtocestni priključek

note: item "Streets/Motorway Link" check "Embankment" </optional>
en: Trunk
sl: Hitra cesta

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk" />
en: Edit Trunk
sl: Uredi hitro cesto

note: item "Streets/Trunk" check "Embankment" </optional>
en: Trunk Link
sl: Priključek hitre ceste

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk_link"/>
en: Edit Trunk Link
sl: Uredi priključek hitre ceste

note: item "Streets/Trunk Link" check "Embankment" </optional> <separator/> <button label="Motorway" hotkey="1"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Motorway"/> </button>
en: Primary
sl: Glavna cesta (1.,2. reda)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=primary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=primary" />
en: Edit Primary Road
sl: Uredi glavna cesta (1.,2. reda)

note: item "Streets/Primary" check "Embankment" </optional>
en: Primary Link
sl: Priključek glavne ceste

note: item
en: Edit Primary Link
sl: Uredi priključek glavne ceste

note: item "Streets/Primary Link" check "Embankment" </optional> <button label="Primary" hotkey="2"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Primary"/> </button>
en: Secondary
sl: Regionalna cesta (1.,2. reda)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=secondary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=secondary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=secondary" />
en: Edit Secondary Road
sl: Uredi regionalno cesto (1.,2. reda)

note: item "Streets/Secondary" check "Embankment" </optional>
en: Tertiary
sl: Regionalna cesta (3. reda, turistična)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=tertiary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=tertiary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=tertiary" />
en: Edit Tertiary Road
sl: Uredi regionalno cesto (3. reda, turistična)

note: item "Streets/Residential" combo "Layer" item "Streets/Living Street" combo "Layer" item "Streets/Service" combo "Layer" item "Streets/Parking Aisle" check "Oneway" item "Ways/Construction" combo "Layer" item "Ways/Bridleway" combo "Layer" item "Ways/Cycleway" combo "Layer" item "Ways/Footway" combo
en: Surface
sl: Površina

note: </optional> <separator/>
en: Road (Unknown Type)
sl: Cesta (neznana kategorija)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=road" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=road" />
en: Edit Road of unknown type
sl: Uredi cesto neznane kategorije

note: item "Streets/Road (Unknown Type)" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Road Restrictions
sl: Cestne omejitve

note: item
en: Edit Road Restrictions
sl: Uredi cestne omejitve

note: item "Streets/Road Restrictions" check "Oneway"
en: Toll
sl: Cestnina

note: item "Streets/Road Restrictions" check "Toll"
en: No exit (cul-de-sac)
sl: Brez izhoda (slepa ulica)

note: item "Streets/Road Restrictions" check "No exit (cul-de-sac)" item "Ways/Track" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 1" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 2" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 3" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 4" combo "Layer" item "Ways/Track Grade 5" combo "Layer"
en: Access
sl: Dostop

note: item "Streets/Road Restrictions" combo "Access" item "Streets/Road Restrictions" combo "Bicycle" item "Streets/Road Restrictions" combo "Foot" item "Streets/Road Restrictions" combo "Goods" item "Streets/Road Restrictions" combo "Heavy Goods Vehicles (hgv)" item "Streets/Road Restrictions" combo "Ho
en: yes
sl: da

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Max. speed (km/h)"
en: Min. speed (km/h)
sl: Najnižja hitrost (km/h)

note: item "Streets/Road Restrictions" text "Max. Length (meters)"
en: Roundabout
sl: Krožišče

note: item "Streets/Roundabout" label "Edit Junction" <space /> <key key="junction" value="roundabout" /> item "Ways/Path" label "Edit Path" <key key="highway" value="path" /> item "Waypoints/Pedestrian Crossing" label "Edit Crossing" <key key="highway" value="crossing" /> item "Water/Wetland" text "Name"
en: Type
sl: Vrsta

note: color motorway <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="trunk"/> color trunk <condition k="highway" v="trunk_link"/>
en: trunk
sl: hitra cesta

note: color trunk <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="primary"/> color primary <condition k="highway" v="primary_link"/>
en: primary
sl: glavna

note: color primary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>200000000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="secondary"/> color secondary <scale_max>300000</scale_max> <condition k="highway" v="secondary_link"/>
en: secondary
sl: regionalna

note: color secondary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <scale_min>1</scale_min> <scale_max>300000</scale_max> </rule> <rule> <condition k="highway" v="tertiary"/>
en: tertiary
sl: regionalna (turistična)

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:bridge" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:bridge" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Key:bridge" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Key:bridge" />
en: Edit Bridge
sl: Uredi most

note: item "Streets/Tunnel" text "Width (meters)" </optional>
en: Ways
sl: Poti

note: item "Ways/Construction" combo "Junction" color emergency_access_point <scale_min>1</scale_min> <scale_max>50000</scale_max> </rule> <!-- junction tag --> <rule> <condition k="junction" v="roundabout"/>
en: roundabout
sl: krožišče

note: item "Ways/Bridleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Cycleway
sl: Kolesarska steza

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=cycleway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=cycleway" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:highway=cycleway" />
en: Edit Cycleway
sl: Uredi kolesarsko stezo

note: item "Ways/Cycleway" text "Width (meters)" </optional>
en: Footway
sl: Pešpot

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=footway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=footway" />
en: Edit Footway
sl: Uredi pešpot

note: item "Ways/Pedestrian" text "Width (meters)" </optional>
en: Steps
sl: Stopnice

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=steps" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=steps" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=steps" />
en: Edit Flight of Steps
sl: Uredi stopnice

note: item "Ways/Track Grade 5" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Path
sl: Steza

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=path" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=path" />
en: Edit Path
sl: Uredi stezo

note: group "Waypoints"
en: Motorway Junction
sl: Avtocestno križišče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_junction" />
en: Edit Motorway Junction
sl: Uredi avtocestno križišče

note: item "Waypoints/Services" text "Operator" </optional> <separator/>
en: Traffic Signal
sl: Semafor

note: </optional>
en: Stop
sl: Stop znak

en: Turning Circle
sl: Obračališče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=turning_circle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=turning_circle" /> <key key="highway" value="turning_circle" />
en: City Limit
sl: Znak za naselje

note: item
en: Edit City Limit Sign
sl: Uredi znak za naselje

note: item "Waypoints/Ford" text "Name" </optional>
en: Mountain Pass
sl: Gorski prelaz

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mountain_pass" />
en: Edit Mountain Pass
sl: Uredi gorski prelaz

note: item "Waypoints/Mountain Pass" text "Elevation" </optional>
en: Barriers
sl: Ovire

note: group "Barriers" <!-- *** node barriers *** -->
en: Bollard
sl: Stebriček

note: item <key key="barrier" value="block" />
en: Cattle Grid
sl: Rešetka za živino

note: item "Barriers/Spikes" check "Motorcar"
en: Toll Booth
sl: Cestninska postaja

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=toll_booth" />
en: Edit Toll Booth
sl: Uredi cestninsko postajo

note: item "Barriers/Entrance" check "Motorcar"
en: Gate
sl: Vrata

note: item "Barriers/Sally Port" check "Motorcar" <separator/> item "Water/River" combo "Layer"
en: Water
sl: Voda

note: group "Water"
en: Spring
sl: Izvir

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=spring" />
en: Edit Spring
sl: Uredi izvir

note: item "Water/Drain" combo "Layer"
en: Stream
sl: Potok

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=stream" />
en: Edit Stream
sl: Uredi potok

note: item "Water/Stream" combo "Layer"
en: Canal
sl: Kanal

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=canal" />
en: Edit Canal
sl: Uredi kanal

note: item "Water/Canal" combo "Layer"
en: River
sl: Reka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=river" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:waterway=river" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:waterway=river" />
en: Edit River
sl: Uredi reko

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=water" />
en: Edit Water
sl: Uredi vodo

note: item "Water/Water" text "Name"
en: Land
sl: Kopno

note: item
en: Edit Land
sl: Uredi kopno

note: item "Water/Coastline" text "Name" <separator/>
en: Ferry Route
sl: Pot trajekta

note: item "Water/Ferry Route" text "Name" </optional> <separator/>
en: Boatyard
sl: Ladjedelnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=boatyard" />
en: Edit Boatyard
sl: Uredi ladjedelnico

note: item "Water/Boatyard" text "Name"
en: Dock
sl: Dók

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dock" />
en: Edit Dock
sl: Uredi dók

note: item "Water/Dock" text "Name" <separator/>
en: Dam
sl: Jez

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dam" />
en: Edit Dam
sl: Uredi jez

note: item "Water/Dam" text "Name"
en: Waterway Point
sl: Vodna točka

note: group "Waterway Point"
en: Lock Gate
sl: Vodna zapornica

note: item "Waterway Point/Weir" text "Name"
en: Waterfall
sl: Slap

note: item
en: Edit Waterfall
sl: Uredi slap

note: item "Waterway Point/Waterfall" text "Name"
en: Turning Point
sl: Obračališče

note: item "Waterway Point/Marina" text "Name"
en: Pier
sl: Pomol

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pier" />
en: Edit Pier
sl: Uredi pomol

note: item "Waterway Point/Slipway" text "Name" <separator/>
en: Railway
sl: Železnica

note: group "Railway"
en: Rail
sl: Železniški tir

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=rail" />
en: Edit Rail
sl: Uredi železniški tir

note: item "Railway/Rail" label "Edit Rail" <space /> <key key="railway" value="rail" /> item "Railway/Narrow Gauge Rail" label "Edit Narrow Gauge Rail" <key key="railway" value="narrow_gauge" /> item "Railway/Monorail" label "Edit Monorail" <key key="railway" value="monorail" /> item "Railway/Preserved" 
en: Optional Types
sl: Vrsta (neobvezno)

en: Narrow Gauge Rail
sl: Tir ozkotirne železnice

note: item
en: Edit Narrow Gauge Rail
sl: Uredi tir ozkotirne železnice

en: Subway
sl: Podzemna

note: item
en: Edit Subway
sl: Uredi podzemno

note: item "Railway/Bus Guideway" text "Width (meters)" </optional> <separator/>
en: Disused Rail
sl: Nerabljen tir

note: item
en: Edit Disused Railway
sl: Uredi nerabljen tir

en: Abandoned Rail
sl: Zapuščeni tir

note: item "Railway/Crossing" check "Crossing attendant" </optional>
en: Turntable
sl: Okretnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=turntable" /> <key key="railway" value="turntable" />
en: Aerialway
sl: Žičnica

note: group "Aerialway"
en: Chair Lift
sl: Sedežnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=chair_lift" />
en: Edit Chair Lift
sl: Uredi sedežnico

note: item "Aerialway/Chair Lift" text "Name"
en: Drag Lift
sl: Vlečnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=drag_lift" />
en: Edit Drag Lift
sl: Uredi vlečnico

note: item "Aerialway/Drag Lift" text "Name"
en: Cable Car
sl: Kabinska žičnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=cable_car" />
en: Edit Cable Car
sl: Uredi kabinsko žičnico

note: item "Aerialway/Gondola" text "Name" group "Public Transport"
en: Station
sl: Postaja

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps" /> <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=station" />
en: Edit Station
sl: Uredi postajo

note: group "Car"
en: Fuel
sl: Gorivo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fuel" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=fuel" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=fuel" />
en: Edit Fuel
sl: Uredi gorivo

note: item "Car/Fuel" text "Operator" group "Bicycle" <button label="Village/City" hotkey="V" icon="place"> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="village"/> <!-- <action class="SetNodeAction" params=""/> <action class="
en: Parking
sl: Parkirišče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=parking" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=parking" />
en: Edit Parking
sl: Uredi parkirišče

note: item "Car/Repair" text "Operator" item "Bicycle/Parking" text "Capacity"
en: Rental
sl: Izposojevalnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=car_rental" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=car_rental"  />
en: Edit Car Rental
sl: Uredi izposojevalnico avtomobilov

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bicycle_rental" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:bicycle_rental" />
en: Edit Bicycle Rental
sl: Uredi izposojevalnico koles

note: item "Bicycle/Shop" text "Name"
en: Public Transport
sl: Javni prevoz

note: item "Public Transport/Station" text "UIC-Reference" </optional>
en: Railway Halt
sl: Železniško postajališče

note: item "Public Transport/Tram Stop" text "Name" </optional>
en: Railway Platform
sl: Železniški peron

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=platform" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=platform" />
en: Edit Railway Platform
sl: Uredi železniški peron

note: item "Public Transport/Railway Platform" check "Area"
en: Subway Entrance
sl: Vhod v podzemno

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=subway_entrance" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:railway=subway_entrance" />
en: Edit Subway Entrance
sl: Uredi vhod v podzemno

note: item "Public Transport/Subway Entrance" check "Bicycle" </optional> <separator/>
en: Bus Station
sl: Avtobusna postaja

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bus_station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=bus_station" />
en: Edit Bus Station
sl: Uredi avtobusno postajo

note: item "Public Transport/Bus Station" text "Name" </optional>
en: Bus Stop
sl: Avtobusno postajališče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bus_stop" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=bus_stop" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:highway=bus_stop" />
en: Edit Bus Stop
sl: Uredu avtobusno postajališče

note: item "Public Transport/Bus Stop" text "Name" </optional>
en: Bus Platform
sl: Avtobusni peron

note: item
en: Edit Bus Platform
sl: Uredi avtobusni peron

note: item "Public Transport/Bus Platform" check "Area" <separator/>
en: Taxi
sl: Taksi

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=taxi" />
en: Edit Taxi station
sl: Uredi postajališče taksijev

note: item "Public Transport/Taxi" text "Name" <separator/>
en: Airport
sl: Letališče

note: item "Public Transport/Airport" text "ICAO" </optional> <separator/>
en: Accomodation
sl: Nastanitev

note: item "Accomodation/Camping Site" text "Name"
en: Food+Drinks
sl: Hrana in pijača

note: item "Food+Drinks/Cafe" text "Name"
en: Pub
sl: Pivnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pub" />
en: Edit Pub
sl: Uredi pivnico

note: item "Food+Drinks/Nightclub" text "Name"
en: Tourism
sl: Turizem

note: item "Tourism/Attraction" text "Opening Hours"
en: Museum
sl: Muzej

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=museum" />
en: Edit Museum
sl: Uredi muzej

note: item "Tourism/Museum" text "Name"
en: Zoo
sl: Živalski vrt

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=zoo" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:tourism=zook" />
en: Edit Zoo
sl: Uredi živalski vrt

note: item "Tourism/Zoo" text "Name"
en: Viewpoint
sl: Razgledišče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=viewpoint" />
en: Edit Viewpoint
sl: Uredi razgledišče

note: item "Tourism/Theme Park" text "Name"
en: Artwork
sl: Umetnina

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=artwork" />
en: Edit Artwork
sl: Uredi umetnino

note: item "Tourism/Picnic Site" check "Fireplace"
en: Historic Places
sl: Zgodovinski kraji

note: group "Historic Places"
en: Castle
sl: Grad

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=castle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=castle" />
en: Edit Castle
sl: Uredi grad

note: item "Historic Places/Castle" text "Name"
en: Ruins
sl: Ruševine

note: item
en: Edit Ruins
sl: Uredi ruševine

note: item "Historic Places/Ruins" text "Name"
en: Archaeological Site
sl: Arheološko najdišče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=archaeological_site" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=archaeological_site" />
en: Edit Archaeological Site
sl: Uredi arheološko najdišče

note: item "Historic Places/Wayside Shrine" text "Name"
en: Leisure
sl: Prosti čas

note: group "Leisure"
en: Water Park
sl: Vodni park

note: item
en: Edit Water Park
sl: Uredi vodni park

note: item "Leisure/Water Park" text "Name"
en: Playground
sl: Igrišče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=playground" />
en: Edit Playground
sl: Uredi igrišče

note: item "Leisure/Playground" text "Name"
en: Fishing
sl: Ribarjenje

note: item
en: Edit Fishing
sl: Uredi ribarjenje

note: group "Sport Facilities"
en: Stadium
sl: Stadion

note: item
en: Edit Stadium
sl: Uredi stadion

note: item "Sport Facilities/Stadium" text "Name" <space /> item "Sport Facilities/Sports Centre" text "Name" item "Sport Facilities/Pitch" text "Name" item "Sport Facilities/Racetrack" text "Name"
en: select sport:
sl: izberite šport:

note: item "Sport Facilities/Stadium" label "select sport:" <space /> item "Sport Facilities/Sports Centre" label "select sport:" item "Sport Facilities/Pitch" label "select sport:" item "Sport Facilities/Racetrack" label "select sport:" color boundary <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <sc
en: sport
sl: šport

en: archery
sl: lokostrelstvo

en: basketball
sl: košarka

en: climbing
sl: plezanje

en: cycling
sl: kolesarjenje

en: gymnastics
sl: gimnastika

en: hockey
sl: hokej

en: shooting
sl: strelišče

en: skiing
sl: smučanje

en: soccer
sl: nogomet

en: swimming
sl: plavanje

en: table_tennis
sl: namizni_tenis

en: tennis
sl: tenis

en: Sports Centre
sl: Športno središče

note: item
en: Edit Sports Centre
sl: Uredi športno središče

en: Golf Course
sl: Golf igrišče

note: item
en: Edit Golf Course
sl: Uredi golf igrišče

note: item "Sport Facilities/Golf Course" text "Name"
en: Miniature Golf
sl: Mini golf

note: item
en: Edit Miniature Golf
sl: Uredi mini golf

note: item "Sport Facilities/Miniature Golf" text "Name"
en: Sport
sl: Šport

en: stadium
sl: stadion

en: Archery
sl: Lokostrelstvo

note: item
en: Edit Archery
sl: Uredi lokostrelstvo

en: Climbing
sl: Plezanje

note: item
en: Edit Climbing
sl: Uredi plezanje

en: Cycling
sl: Kolesarjenje

note: item
en: Edit Cycling
sl: Uredi kolesarjenje

en: Dog Racing
sl: Pasje dirke

note: item
en: Edit Dog Racing
sl: Uredi pasje dirke

en: Horse Racing
sl: Konjske dirke

note: item
en: Edit Horse Racing
sl: Uredi konjske dirke

en: Gymnastics
sl: Gimnastika

note: item
en: Edit Gymnastics
sl: Uredi gimnastiko

en: Swimming
sl: Plavanje

note: item
en: Edit Swimming
sl: Uredi plavanje

en: Skiing
sl: Smučanje

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps"/>
en: Edit Skiing
sl: Uredi smučanje

en: Shooting
sl: Strelišče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:sport=shooting" />
en: Edit Shooting
sl: Uredi strelišče

en: Sport (Ball)
sl: Šport (z žogo)

note: group "Sport (Ball)"
en: Soccer
sl: Nogomet

note: item
en: Edit Soccer
sl: Uredi nogomet

en: Basketball
sl: Košarka

note: item
en: Edit Basketball
sl: Uredi košarko

note: item
en: Edit Golf
sl: Uredi golf

note: item "Sport (Ball)/Golf" combo "type"
en: golf_course
sl: golf_igrišče

en: Hockey
sl: Hokej

note: item
en: Edit Hockey
sl: Uredi hokej

en: Table Tennis
sl: Namizni tenis

note: item
en: Edit Table Tennis
sl: Uredi namizni tenis

en: Tennis
sl: Tenis

note: item
en: Edit Tennis
sl: Uredi tenis

note: <separator/>
en: Buildings
sl: Zgradbe

note: group "Buildings"
en: Building
sl: Zgradba

note: item <key key="building" value="yes" />
en: Public Building
sl: Javne zgradbe

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=public_building" />
en: Edit Public Building
sl: Uredi javno zgradbo

note: item "Buildings/Public Building" text "Name"
en: Town hall
sl: Mestna hiša

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=townhall" />
en: Edit Town hall
sl: Uredi mestno hišo

note: item "Buildings/Town hall" text "Name"
en: Embassy
sl: Veleposlaništvo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=embassy" />
en: Edit Embassy
sl: Uredi veleposlaništvo

note: item "Buildings/Embassy" text "Name"
en: Courthouse
sl: Sodišče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=courthouse" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=courthouse" />
en: Edit Courthouse
sl: Uredi sodišče

note: item "Buildings/Courthouse" text "Name"
en: Prison
sl: Zapor

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=prison" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=prison" />
en: Edit Prison
sl: Uredi zapor

note: item "Buildings/Prison" text "Name"
en: Police
sl: Policijska postaja

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=police" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=police" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=police" />
en: Edit Police
sl: Uredi policijsko postajo

note: item "Buildings/Police" text "Name"
en: Fire Station
sl: Gasilski dom

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fire_station" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:fire_station" />
en: Edit Fire Station
sl: Uredi gasilski dom

note: item "Buildings/Fire Station" text "Name"
en: Post Office
sl: Pošta

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=post_office" />
en: Edit Post Office
sl: Uredi pošto

note: item "Buildings/Kindergarten" text "Name"
en: School
sl: Šola

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=school" />
en: Edit School
sl: Uredi šolo

note: item "Buildings/College" text "Name" <separator/>
en: Cinema
sl: Kinematograf

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=cinema" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=cinema" />
en: Edit Cinema
sl: Uredi kinematograf

note: item "Buildings/Cinema" text "Name"
en: Library
sl: Knjižnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=library" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=library" />
en: Edit Library
sl: Uredi knjižnico

note: item "Buildings/Arts Centre" text "Name"
en: Theatre
sl: Gledališče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=theatre" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=theatre" />
en: Edit Theatre
sl: Uredi gledališče

note: item "Buildings/Theatre" text "Name"
en: Place of Worship
sl: Kraj čaščenja

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=place_of_worship" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=place_of_worship" sv.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Sv:Tag:amenity=place_of_worship" />
en: Edit Place of Worship
sl: Uredi kraj čaščenja

note: item "Buildings/Place of Worship" text "Name" item "Land use/Graveyard" text "Name" item "Land use/Cemetery" text "Name"
en: Religion
sl: Vera

note: <separator/>
en: Addresses
sl: Naslovi

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" />
en: Edit Address Information
sl: Urejanje podatkov o naslovu

note: item "Buildings/Addresses" text "City name"
en: Post code
sl: Poštna številka

note: item "Buildings/Addresses" text "Country code" </optional>
en: Address Interpolation
sl: Interpolacija naslovov

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" />
en: Edit Address Interpolation
sl: Uredi interpolacijo naslovov

note: item "Man Made/Works" text "Name"
en: Tower
sl: Stolp

note: item
en: Edit Tower
sl: Uredi stolp

note: item "Man Made/Tower" text "Name"
en: Water Tower
sl: Vodni stolp

note: item
en: Edit Water Tower
sl: Uredi vodni stolp

note: item "Man Made/Gasometer" text "Name"
en: Lighthouse
sl: Svetilnik

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=lighthouse" />
en: Edit Lighthouse
sl: Uredi svetilnik

note: item "Man Made/Lighthouse" text "Name"
en: Windmill
sl: Mlin na veter

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=windmill" />
en: Edit Windmill
sl: Uredi mlin na veter

note: item "Man Made/Windmill" text "Name"
en: Pipeline
sl: Cevovod

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pipeline" />
en: Edit Pipeline
sl: Uredi cevovod

note: item "Man Made/Pipeline" text "Name"
en: Wastewater Plant
sl: Čistilna naprava

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=wastewater_plant" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:man_made=wastewater_plant" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:man_made=wastewater_plant" />
en: Edit Wastewater Plant
sl: Uredi čistilno napravo

note: item "Man Made/Wastewater Plant" text "Name"
en: Crane
sl: Žerjav

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=crane" />
en: Edit Crane
sl: Uredi žerjav

note: item "Man Made/Beacon" text "Name"
en: Survey Point
sl: Geodetska točka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=survey_point" />
en: Edit Survey Point
sl: Uredi geodetsko točko

note: item "Man Made/Survey Point" text "Name"
en: Surveillance
sl: Video nadzor

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=surveillance" />
en: Edit Surveillance Camera
sl: Uredi video nadzorno kamero

note: item "Man Made/Power Sub Station" text "Line reference"
en: Power Tower
sl: Steber daljnovoda

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=tower" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=tower" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:power=tower" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:power=tower" />
en: Edit Power Tower
sl: Uredi steber daljnovoda

note: group "Amenities"
en: Toilets
sl: Stranišča

note: item "Amenities/Toilets" text "Note"
en: Post Box
sl: Poštni nabiralnik

note: item "Amenities/Post Box" text "Operator"
en: Telephone
sl: Telefon

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=telephone" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=telephone" />
en: Edit Telephone
sl: Uredi telefon

note: item "Amenities/Telephone" text "Operator" item "Shops/Vending machine" text "Note"
en: Coins
sl: Kovanci

note: item "Amenities/Telephone" check "Coins" item "Shops/Vending machine" check "Coins"
en: Notes
sl: Bankovci

note: item "Amenities/Telephone" check "Electronic purses and Charge cards" item "Shops/Vending machine" check "Electronic purses and Charge cards"
en: Debit cards
sl: Debetne kartice

note: item "Amenities/Telephone" check "Debit cards" item "Shops/Vending machine" check "Debit cards"
en: Credit cards
sl: Kreditne kartice

note: item "Amenities/Telephone" check "Credit cards"
en: Telephone cards
sl: Telefonske kartice

note: item "Amenities/Telephone" check "Telephone cards"
en: Recycling
sl: Recikliranje

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=recycling" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=recycling" />
en: Edit Recycling station
sl: Uredi raciklažno točko

note: item "Amenities/Recycling" check "Scrap Metal"
en: Bench
sl: Klopca

note: item "Amenities/Fountain" text "Name"
en: Drinking Water
sl: Pitna voda

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=drinking_water" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=drinking_water" />
en: Edit Drinking Water
sl: Uredi pitno vodo

note: item "Amenities/Baby Hatch" text "Opening Hours"
en: Shops
sl: Trgovine

note: item "Shops/Kiosk" text "Name"
en: Vending machine
sl: Prodajni avtomat

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=vending_machine" />
en: Edit Vending machine
sl: Uredi prodajni avtomat

note: item "Shops/Vending machine" label "Edit Vending machine" <key key="amenity" value="vending_machine" />
en: Vending products
sl: Prodajani izdelki

en: drinks
sl: pijača

en: SIM-cards
sl: SIM kartice

note: item "Shops/Vending machine" check "Account or loyalty cards"
en: Butcher
sl: Mesar

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=butcher" />
en: Edit Butcher
sl: Uredi mesarja

note: item "Shops/Butcher" text "Name"
en: Baker
sl: Pekarna

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=bakery" />
en: Edit Baker
sl: Uredi pekarno

note: item "Shops/Hardware" text "Name"
en: Do-it-yourself-store
sl: Sam svoj mojster

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=doityourself" />
en: Edit Do-it-yourself-store
sl: Uredi sam svoj mojster trgovino

note: item "Shops/Video" text "Name"
en: Dry Cleaning
sl: Čistilnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=dry_cleaning" />
en: Edit Dry Cleaning
sl: Uredi čistilnico

note: item "Shops/Dry Cleaning" text "Name"
en: Laundry
sl: Pralnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Laundry" />
en: Edit Laundry
sl: Uredi pralnico

note: item "Shops/Optician" text "Name"
en: Cash
sl: Denar

note: group "Cash"
en: Bank
sl: Banka

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bank" />
en: Edit Bank
sl: Uredi banko

note: item "Cash/Bank" text "Name" item "Cash/Money Exchange" text "Name"
en: Automated Teller Machine
sl: Bankomat

note: item "Cash/Bank" check "Automated Teller Machine"
en: Money Exchange
sl: Menjalnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bureau_de_change" />
en: Edit Money Exchange
sl: Uredi menjalnico

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=atm" />
en: Edit Automated Teller Machine
sl: Uredi bankomat

note: item "Cash/Automated Teller Machine" text "Operator"
en: Health
sl: Zdravje

note: item "Health/Dentist" text "Name"
en: Pharmacy
sl: Lekarna

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pharmacy" />
en: Edit Pharmacy
sl: Uredi lekarno

note: item "Health/Pharmacy" text "Name"
en: Hospital
sl: Bolnišnica

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=hospital" />
en: Edit Hospital
sl: Uredi bolnišnico

note: group "Places"
en: Continent
sl: Kontinent

note: item
en: Edit Continent
sl: Uredi kontinent

note: item "Places/Continent" text "Name"
en: Country
sl: Država

note: item
en: Edit Country
sl: Uredi državo

note: item "Places/Suburb" text "Name"
en: Village
sl: Vas

note: item
en: Edit Village
sl: Uredi vas

note: item "Places/Village" text "Name"
en: Hamlet
sl: Zaselek

note: item
en: Edit Hamlet
sl: Uredi zaselek

note: item "Places/Locality" text "Name"
en: Island
sl: Otok

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=island" />
en: Edit Island
sl: Uredi otok

note: item "Places/Cave Entrance" text "Name"
en: Peak
sl: Vrh

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=peak" />
en: Edit Peak
sl: Uredi vrh

note: item "Places/Volcano" text "Elevation"
en: Boundaries
sl: Meje

note: item "Boundaries/National park" text "Name"
en: Land use
sl: Raba tal

note: group "Land use"
en: Tree
sl: Drevo

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=tree" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:natural=tree"  />
en: Edit Tree
sl: Uredi drevo

en: Forest
sl: Gozd

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=forest" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:landuse=forest" />
en: Edit Forest Landuse
sl: Uredi gozdnata tla

en: Nature Reserve
sl: Naravni rezervat

note: item
en: Edit Nature Reserve
sl: Uredi naravni rezervat

note: item "Land use/Meadow" text "Name"
en: Vineyard
sl: Vinograd

note: item
en: Edit Vineyard Landuse
sl: Uredi vinograd

note: item "Land use/Residential area" text "Name"
en: Graveyard
sl: Pokopališče

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=grave_yard" />
en: Edit Graveyard
sl: Uredi pokopališče

note: item "Land use/Industrial" text "Name"
en: Railway land
sl: Ozemlje železnice

note: item <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=railway" />
en: Edit Railway Landuse
sl: Uredi ozemlje železnice

note: item "Land use/Military" text "Name" <separator/>
en: Construction area
sl: Gradbišče

note: item "Land use/Landfill" text "Name"
en: Quarry
sl: Kamnolom

note: item
en: Edit Quarry Landuse
sl: Uredi kamnolom

note: way  : W : highway == cycleway && cycleway == lane
en: barrier used on a way
sl: uporaba ovire na poti

note: *    : W : layer == /\+.*/
en: street name contains ss
sl: ime ceste vsebuje ss

note: *    : I : name == /.*Strasse.*/i
en: abbreviated street name
sl: okrajšano ime ceste
